Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (190)Книжкові видання та компакт-диски (151)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУЦИК$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Луцик І. Г. 
Дидактичні умови інтерактивного навчання предметів суспільно-гуманітарного циклу в педагогічних коледжах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / І. Г. Луцик ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено й експериментально перевірено ефективність дидактичних умов інтерактивного навчання суспільно-гуманітарних дисциплін у педагогічних коледжах. Розроблено, теоретично обгрунтовано та впроваджено структурно-функціональну модель інтерактивного навчання предметів суспільно-гуманітарного циклу в педагогічних коледжах. Встановлено й апробовано діагностичний комплекс критеріїв оцінювання ефективності організації інтерактивного навчання предметів суспільно-гуманітарного циклу. Вдосконалено процес навчання студентів педагогічного коледжу на основі впровадження науково обгрунтованої структурно-функціональної моделі інтерактивного навчання предметів суспільно-гуманітарного циклу. Подальшого розвитку та конкретизації набули сутність понять "інтерактивність", "інтерактивне навчання", "методи інтерактивного навчання", особливості процесу організації інтерактивного навчання в педагогічних коледжах, класифікація методів інтерактивного навчання за критеріями характеру навчально-пізнавальної діяльності, форми взаємодії учасників, характеру мети та завдань навчального процесу, що забезпечило ефективність навчально-пізнавальної діяльності студентів педагогічного коледжу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С. р
Шифр НБУВ: РА383222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Луцик П.М. 
Електронні процеси на границі розділу органічних напівпровідників: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / П.М. Луцик ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості межі розподілу фоточутливих органічних напівпровідників. Визначено оптимальні умови одержання анізотропних гетероструктур на основі метил-заміщеного периленового барвника й ізотипних гетероструктур на основі пентацену, які є перспективними для розробки органічних сонячних елементів. Встановлено, що одержані результати для анізотипних гетероструктур узгоджуються з енергетичною діаграмою на базі моделі Андерсона, а для ізотипних гетероструктур описуються за допомогою моделі Ван Опдорп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.228,022 + В379.271,022 +
Шифр НБУВ: РА355703

Рубрики:

      
3.

Луцик Ю.О. 
Інформація в системі ринкових відносин трансформаційного суспільства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Ю.О. Луцик ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Доведено, що інформація є стратегічним фактором, який впливає на започаткування якісно нового етапу в суспільно-економічному розвитку інформаційної економіки. Розкрито особливості становлення ринку інформаційних товарів і послуг у трансформаційній економіці й охарактеризовано сучасні тенденції розвитку. На основі аналізу показників інформаційної діяльності підприємств України розроблено стратегічні складові державного регулювання інформаційного ринку. Проведено теоретичне обгрунтування й аналіз практичної реалізації інформаційної діяльності у забезпеченні підвищення рівня конкурентоспроможності економіки. Розроблено складові стратегії інформаційно-інноваційного розвитку в напрямку формування конкуренто-ефективної економіки країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.242.4 +
Шифр НБУВ: РА367657

Рубрики:

      
4.

Луцик А.П. 
Лапароскопічна герніопластика в лікуванні хворих з пахвинними грижами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.П. Луцик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Шляхом порівняння традиційних відкритих способів герніопластики з лапароскопічною у випадку лікування хворих з пахвинними грижами, а також на підставі результатів клініко-функціональних досліджень визначено показання та протипоказання до виконання лапароскопічної герніопластики. Показаннями до її виконання є первинні вправні та рецидивні пахвинні грижі малих і середніх розмірів, білатеральні грижі, наявність у пацієнта поєднаної патології органів черевної порожнини, а протипоказаннями - пахвинні грижі великих розмірів, невправні та защемлені пахвинні грижі, а також наявність у пацієнта супутніх захворювань з боку серцево-судинної та дихальної систем у стадії декомпенсації. Розроблено спосіб лапароскопічної трансабдомінальної преперитонеальної герніопластики, який забезпечує більш надійну фіксацію імплантата за великих пахвинних гриж. Установлено причини виникнення інтра- та післяопераційних ускладнень лапароскопічної герніопластики та запропоновано технічні прийоми, призначені для їх профілактики. Відзначено, що використання розроблених технічних прийомів дало змогу зменшити частоту післяопераційних ускладнень з 13,7 до 8,6 %, а рецидивів гриж - з 6,6 до 0,8 %. Вивчено механізми розвитку адаптаційних реакцій у відповідь на хірургічний стрес після лапароскопічних та традиційних герніопластик, уперше доведено скорочення інтенсивності та тривалості стресових реакцій після лапароскопічних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3 +
Шифр НБУВ: РА329684

Рубрики:

      
5.

Луцик О.Г. 
Метаболічні зміни в еритроцитах та функціональний стан гемоглобіну при дії фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / О.Г. Луцик ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Установлено, що під час адаптації до фізичних навантажень ациклічного типу активізація процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) залежить від рівня тренованості організму та виду спортивної спеціалізації. Показано, що відмінності у стані еритроцитарного метаболізму, що знаходяться у взаємозв'язку з видом спортивної спеціалізації, у процесі адаптації до фізичних навантажень ациклічного типу проявляються у спортсменів низької кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11 +
Шифр НБУВ: РА335075

Рубрики:

      
6.

Луцик В.В. 
Повернення кримінальної справи прокурору зі стадії попереднього судового розгляду: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Луцик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми реалізації кримінально-процесуального інституту повернення кримінальної справи прокурору. Розкрито сутність даного інституту, досліджено його генезу та механізми реалізації у законодавствах зарубіжних держав. Проаналізовано проблему визначення підстав для повернення кримінальної справи прокурору у чинному законодавстві України, наведено пропозиції щодо їх розширення. Розглянуто процесуальний порядок дій прокурора та суду у ході реалізації норм досліджуваного інституту. Розглянуто співвідношення інститутів повернення кримінальної справи на додаткове розслідування та прокурору. Розкрито правову природу й описано форми реалізації інституту повернення кримінальної справи прокурору у кримінальному процесі. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України у сфері правової регламентації інституту повернення кримінальної справи прокурору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)732 +
Шифр НБУВ: РА369150

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Луцик В.Л. 
Репрезентація терапевтичного середовища у хворих на параноїдну шизофренію: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.Л. Луцик ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено нову структурно-функціональну модель терапевтичного середовища (ТС) як складної динамічної системи взаємин, уявлень, настанов і контактів, що створюється у психіатричному відділенні та впливає на ефективність лікувально-реабілітаційного процесу. Структура ТС містить суб'єктну, об'єктну й організаційну складові. Запропоновано нову типологічну класифікацію, відповідні критерії діагностування рівня та варіанта терапевтичного середовища (травмуючого, відчужуючого, нейтрального, адаптуючого та терапевтичного типів). На підставі обстеження 62-х хворих на параноїдну шизофренію виявлено специфічні особливості сприйняття та репрезентації стаціонарного терапевтичного середовища у пацієнтів з різною тривалістю ендогенного процесу. Досліджено відмінні особливості образу психічно хворої людини у свідомості здорових осіб. Запропоновано комплекс рекомендацій щодо підвищення рівня терапевтичного середовища та психокорекційної роботи з хворими на параноїдну шизофренію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-354 +
Шифр НБУВ: РА353749

Рубрики:

      
8.

Луцик Т.Р. 
Управління процесами реструктуризації промислового підприємства (на прикладі взуттєвої галузі): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.Р. Луцик ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання щодо управління реструктуризацією промислового підприємства, зокрема підприємствами взуттєвої галузі. Запропоновано визначення понять "адаптивне управління" та "реструктуризація". Удосконалено класифікацію типів реструктуризації. Вивчено зарубіжний і вітчизняний досвід її проведення, виділено основні проблеми, які виникають під час та після проведення реструктуризації на промисловому підприємстві. Проаналізовано тенденції реструктуризації підприємств взуттєвої галузі в аспекті адаптивного управління, визначено його основні тенденції. На підставі виділення факторів оточувального середовища сформовано систему оцінки необхідності проведення реструктуризації на промисловому підприємстві, використання якої дозволяє визначити необхідність реструктуризації, пріоритетний напрям і вибір варіанту структурних змін для підприємств, що було проаналізовано. Удосконалено схему процесу реструктуризації підприємства та схему розробки програми реструктуризації. Розроблено методичні рекомендації щодо оцінки її ефективності з використанням ігрових критеріїв прийняття рішень за умов невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.67-31-21 +
Шифр НБУВ: РА345169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Луцик А.І. 
Фіскальні та регулюючі засади державного податкового менеджменту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.І. Луцик ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження державного податкового менедженту в Україні, ефективності застосування його функціональних елементів у аспекті оптимізації співвідношення фіскальної та розподільчо-регулятивної функцій по датків. Досліджено концептуальні засади державного податкового менеджменту, висвітлено питання еволюції державотворення та податкових технологій. Обгрунтовано організацію податкового менеджменту, роль і значення податкового планування та прогнозування з метою забезпечення стабільних податкових надходжень, мінімізації державного втручання у формі податкового регулювання. Наведено пропозиції щодо покращення податкового контролю (зокрема шляхом його переорієнтації на "кабінетний аудит" і використання моніторингу податкових ризиків). Розроблено економіко-математичну модель оптимізації податкових надходжень і норми оподаткування. Аргументовано необхідність покращення стосунків платників і податкових органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-212.1 +
Шифр НБУВ: РА346498

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Луцик М. М. 
Цитоморфологічна характеристика клітин лімфоми NK/Ly і їх поверхневих вуглеводних детермінант у дослідженні ефективності потенційних протипухлинних препаратів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / М. М. Луцик ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 16 с. — укp.

Визначено цитологічні критерії оцінювання впливу хіміопрепаратів на пухлинні клітини in vivo, які включають аналіз розподілу клітин за розмірами: морфометричний комп'ютерний аналіз мазків, забарвлених азур-еозином, бромфеноловим синім, гематоксиліном і нейтральним червоним. Охарактеризовано зв'язування лектинів (Con A, LCA, PNA, WGA) з клітинами лімфоми NK/Ly і лейкозу L1210 непрямим імунохімічним методом з застосуванням антилектинових антитіл, мічених колоїдним золотом. Виявлено достовірне зменшення відсотка PNA+ клітин у субпопуляції макроцитів, індуковане вінбластином, і підвищення відсотка LCA+ і PNA+ клітин під впливом СПР чистотілу. Зразки СПР чистотілу та вовчника виявляли цитотоксичний ефект на клітинах NK/Ly in vivo, однак терапевтичний ефект є несуттєвим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82
Шифр НБУВ: РА383873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ніколайчук Г. А. 
Повноваження прокурора та їх реалізація у судовому провадженні / Г. А. Ніколайчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є одним із перших в Україні комплексних досліджень в якому на основі міждисциплінарного підходу до вирішення поставлених задач розроблено та обґрунтовано концепцію повноважень прокурора, визначено і розкрито теоретичні, правові та практичні аспекти їх реалі-зації у судовому провадженні, що включає нові та удосконалені наукові висновки та положення.Досліджено зміст кримінально-процесуальної діяльності прокурора у судовому провадженні, під якою у роботі розуміється регламентовану кримінально-процесуальним законом та взаємопов'язану між собою систему його дій та учасників кримінального провадження щодо здій-снення своїх повноважень, в результаті яких виникають, змінюються або припиняються кримінально-процесуальні відносини між ними.Досліджено ґенезу поглядів науковців та законодавства щодо регла-ментації діяльності прокурора у судовому провадженні, виділено періоди розвитку цього питання, як в науці, так і в законодавстві. У дисертаційному дослідженні удосконалено визначення відмови прокурора від підтриман-ня публічного обвинувачення, яке потрібно розуміти, як різновид зміни правової позиції прокурора у суді першої інстанції, який передбачає заперечення прокурором обґрунтованості публічного обвинувачення та припинення прокурором обвинувальної діяльності, наслідками якого є закриття кримінального провадження судом або набуття ним статусу приватного залежно від правової позиції потерпілого.У дослідженні здійснено низку комплексних рекомендацій щодо удосконалення участі прокурора у судовому провадженні.^UThe thesis is one of the first complex research in Ukraine in which based on the interdisciplinary approach to solving planned tasks, the concept of prosecu-tor's powers is created and argumented. Theoretical, legal and practical aspects of their realization in court proceeding are defined and developed including new and improved scientific conclusions and provisions.The content of criminal procedural prosecutor's activity in court proceeding is researched. It means the prosecutor's and other criminal procedural partici-pants' system of actions, regulated by criminal procedural law concerning the realization of their powers, as a result of which criminal procedural relations appear, alter or disappear.The core of prosecutor's criminal procedural powers in court proceding is defined as the totality of prosecutor's rights and duties in court proceeding, realized by legal means envisaged by normative legal acts.The genesis of scientific views and legislation concerning the regulation of prosecutor's activity in court proceeding is researched, periodic development of this issue both in legislation and in science is explored.The author defines typical practical obstacles a prosecutor faces in court investigation, which are the following: the necessity of overcoming the incom-pleteness of preliminary investigation during court proceeding, the elimination of contradiction in evidence, examining the evidence changed in court proceeding.The thesis arguments that the possibility of any person, defined by court as a guilty in committing of criminal offense, to appeal to a higher instance court with the demand to overview the courts decision is universally recognized European legal standard.The practice testifies that quality of criminal proceeding depends on the principality and persistence of a prosecutor in defending his legal position in it. The appeal instance can not overview an unreasonable acquittal of a person, softens of punishment, unreasonable proceeding closure or the applying the law on more heavy crime without an appeal application of a prosecutor on it and other participants of criminal proceeding may not be interested in it.The approaches are improved concerning that in criminal procedural law except the criteria of lawfulness, well-roundness and reasonableness, which the sentence or decision should correspond, it is necessary to envisage one more criterium – the justness, which is one of the most important criterium and comes from the principle of rule of law and legal certainty.The these are argumented that the legislator's analogy between the prosecu-tor's refusal from appeal and cassation are not justified.There are a plenty of complex recommendation concerning the improve-ment of prosecutor's activity in court proceeding, overview of court decisions in cassation, in newly appeared and exceptional grounds.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ткачик А. Б. 
Таємниця спілкування та її обмеження в кримінальному провадженні. / А. Б. Ткачик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація охоплює комплексне вирішення наукового і прикладного завдання, спрямованого на з'ясування змісту таємниці спілкування тапроцесуальних способів її обмеження у кримінальному провадженні. Наукова новизна праці полягає в тому, що дисертація є одним ізперших у досліджень обмеження таємниці спілкування у кримінальному провадженні. Сформульовані положення спрямовані на розв'язанняважливого наукового та практичного завдання, що полягає у визначенні процесуальних способів обмеження таємниці спілкування та використаніотриманих результатів у доказуванні, а отримані висновки визначають перспективи наукового забезпечення протидії злочинності та підготовкифахівців для Національної поліції України.Розроблені у дисертації рекомендації можуть використовуються в освітньому процесі та практичній діяльності органів досудовогорозслідування. Аналіз національного законодавства та наукових поглядів на поняття таємниці спілкування дав змогу сформулювати авторське визначення цієїзасади, зокрема таємниця спілкування полягає у недопущенні розголошення інформації, яка передається особами під час листування, телефонних розмов,телеграфної та іншої кореспонденції, інших форм спілкування за умови, що особи бажають її зберегти в таємниці.Залежно від суб'єктів спілкування таємницю спілкування можна розподілити на дві групи таємницю спілкування загальних суб'єктів татаємницю спілкування спеціальних суб'єктів. Виокремлення такого поділу зумовлено додатковими процесуальними гарантіями, якими наділені окремісуб'єкти Доведено, що питання щодо системи процесуальних дій в ході яких обмежується таємниця спілкування не знайшло свого достатньоговисвітлення в науковій літературі. У більшості випадків обмеження таємниці спілкування зводиться до НСРД пов'язаних із втручанням у приватнеспілкування. Однак, перелік таких випадків набагато ширший. Виокремлено наступну систему процесуальних дій, спрямованих наобмеження таємниці спілкування. Зокрема, на підставі ухвали слідчого судді суду першої інстанції проводяться наступні процесуальні дії спрямовані на обмеження таємниці спілкування:- тимчасовий доступ до речей та документів;- обшук.На підставі ухвали слідчого судді апеляційного суду, слідчого судді Вищого антикорупційного суду проводяться такі негласні слідчі (розшукові) дії:– аудіо-, відеоконтроль особи;- накладення арешту на кореспонденцію, огляд і виїмка кореспонденції;- зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж;- зняття інформації з електронних інформаційних систем;- спостереження за особою;- аудіо-, відеоконтроль місця.^UThe dissertation covers a comprehensive solution of scientific and practicaltasks, aimed at clarifying the content of the secrecy of communication andprocedural methods of its limitation in criminal proceedings.The scientific novelty is that the dissertation is one of the first researches onthe limitation of the secrecy of communication in criminal proceedings. Theformulated provisions are aimed at solving an important scientific and practicaltask, which is to determine the procedural methods of the secrecy ofcommunication limitation and use the results in proving, and the findings of workdetermine the prospects for scientific support of crime prevention and training forthe National Police of Ukraine.The dissertation's recommendations may be used both in the educationalprocess and practical activity of the National Police of Ukraine.The status of scientific development of the issue was analyzed, the notion ofthis principle was formulated and it elements were divided in Section 1 «Thesecrecy of communication as principal of criminal proceedings».According to Art. 31 of the Constitution of Ukraine everyone is guaranteedthe secret of correspondence, telephone conversations, telegraph and othercorrespondence. The exceptions may be determined only by court in cases,determined by law in order to prevent a crime or to reveal the truth duringinvestigation of a criminal case if it is impossible to obtain information in otherways.The list of communication types, which are under the constitutionalprotection is open and includes not only correspondence, telephone conversations,telegraph correspondence, but also other types of correspondence. The construction 10of this norm allows to correspond to the level of society technical development andto guarantee the inviolability of new, unknown on the moment of Constitutionadoption types of communication.The analysis of national legislation and scientific views on the notion of thesecrecy of communication allowed to formulate the author's definition of thisprinciple, in particular, the secrecy of communication is to prevent the disclosureof information transmitted by persons through correspondence, telephoneconversations, telegraph and other correspondence, other forms of communicationprovided that persons want to keep it in a secret.The secrecy of communication may be divided into two groups dependingon the subjects of communication: the secrecy of communication of generalsubjects and the secrecy of communication of special subjects. The singling out ofsuch a division is due to the additional procedural guarantees, which some subjectsare endowed.It is made a conclusion that an international legal regulation of privacy,including the secrecy of communication, had a direct impact on the nationallegislation of many states. As a result, the right to the secrecy of communication,being an international and European standard in the field of human rightsprotection, is the object not only of international, but also of domestic legalregulation. There is no comprehensive interpretation of the standards of the right toprivacy and the secrecy of communication in international legal and European acts,that makes it necessary to research the case law of the European Court of HumanRights. It was analyzed concerning the observance of admissibility criteria oflimitations of the right to privacy in the dissertation research.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Надрага Б. О. 
Морфофункціональні, лектино- та імуногістохімічні характеристики ішемії / інфаркту міокарда в експерименті та на матеріалі автопсій / Б. О. Надрага. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі представлене нове вирішення актуального наукового завдання - вивчення морфофункціональних, лектино- та імуногістохімічних особливостей серцевого м'яза щурів за умов епінефрин-індукованої ішемії/ інфаркту міокарда та порівнянні отриманих даних з результами лектиногістохімічного дослідження цієї патології у людини. Дослідження катехоламін індукованого інфаркту міокарда проводили на 34 статевозрілих щурах-самцях лінії Вістар, також було досліджено матеріал некропсії серцевого м'яза (ділянки лівого шлуночка), осіб, які померли від післяінфарктного кардіосклерозу. Для верифікації розвитку ішемії / інфаркту міокарда у щурів проводилося визначення рівня активностей аспартатамінотрансферази (АСТ), лактатдегідрогенази (ЛДГ) та креатинфосфокінази МВ-фракції (КФК-МВ) в сироватці крові експериментальних тварин. Ультраструктуру міокарда досліджували методом трансмісійної електронної мікроскопії, Вміст вуглеводів у серцевому м'язі визначали за результатами PAS-реакції та забарвленням алціановим синім при рН 2,5. Для вивчення перебудови глікорецепторів міокарда щурів за умов епінефрин-індукованої ішемії було використано панель з 8 лектинів різної вуглеводної специфічності, а саме: Con A, GNA, PNA, SBA, HPA, CNFA, WGA, LABA. Імуногістохімічні дослідження здійснювали із застосуванням 4 маркерів: Ki67, VEGF (маркери проліферації), CD34 (маркер проліферації та адгезії) та Casp3 (маркер апоптозу). При дослідженні автопсійного матеріалу міокарда людини з використаннням загальноморфологічних методів виявлено гіпертрофію кардіоміоцитів у поєднанні з численними розривами м'язових волокон і заміщенням дефектів елементами сполучної тканини, периваскулярні розростання сполучної тканини, десквамацію ендотелію судинного русла, мікротромбози та діапедез еритроцитів. У саркоплазмі кардіоміоцитів виявлено значний вміст пігментних ліпофусцинових включень. Дослідження перебудови глікорецепторів міокарда людини за умов постінфарктного кардіосклерозу з використанням лектинів WGA, RCA та LABA продемонструвало чітке маркування елементів сполучнотканинної строми, судин мікроциркуляторного русла, а також тканинного детриту. З використанням лектину WGA у стінці артеріол ідентифіковані ендотеліоцити атипової веретеноподібної форми. Лектин RCA на тлі ареактивності кардіоміоцитів проявляв підвищену афінність до волокнистих структур сполучної тканини. У порівнянні з методами загальної морфології лектини WGA та RCA більш вибірково взаємодіяли з елементами сполучної тканини, кровоносними судинамии міокарда, що дозволяє рекомендувати їх використання в якості альтернативи при кількісній характеристиці кардіосклеротичних змін.^UThe dissertation presents a new solution to the current scientific problem - the study of morphofunctional, lectino- and immunohistochemical features of rat heart muscle in epinephrine-induced ischemia / myocardial infarction and comparing the data with the results of lectinohistochemical studies of this pathology in humans. Catecholamine-induced myocardial infarction studies were performed on 34 adult male Wistar rats, as well as necropsy material of the heart muscle (left ventricular area) of individuals who died of post-infarction cardiosclerosis. To verify the development of ischemia / myocardial infarction in rats, the levels of aspartate aminotransferase (AST), lactate dehydrogenase (LDH) and creatine phosphokinase MB-fraction (KFK) in the serum of experimental animals were determined. The ultrastructure of the myocardium was examined by transmission electron microscopy. The content of carbohydrates in the heart muscle was determined by the results of the PAS reaction and staining with alcyan blue at pH 2.5. A panel of 8 lectins of different carbohydrate specificity, namely: Con A, GNA, PNA, SBA, HPA, CNFA, WGA, LABA, was used to study the rearrangement of rat myocardial glycoreceptors in epinephrine-induced ischemia. Immunohistochemical studies were performed using 4 markers: Ki67, VEGF (proliferation markers), CD34 (proliferation and adhesion marker) and Casp3 (apoptosis marker). Examination of the autopsy material of the human myocardium using general morphological methods revealed hypertrophy of cardiomyocytes in combination with numerous ruptures of muscle fibers and replacement of defects with connective tissue elements, perivascular connective tissue growth, desquamation of the vascular endothelium and diathesis of the vascular bed. A significant content of pigmented lipofuscin inclusions was detected in the sarcoplasm of cardiomyocytes. A study of the rearrangement of human myocardial glycoreceptors in postinfarction cardiosclerosis using lectins WGA, RCA and LABA showed a clear labeling of elements of the connective tissue stroma, vessels of the microcirculatory tract, and tissue detritus. Endothelial cells of atypical spindle shape were identified using WGA lectin in the arteriole wall. Lectin RCA on the background of cardiomyocyte reactivity showed increased affinity for fibrous connective tissue structures. In comparison with the methods of general morphology, WGA and RCA lectins interacted more selectively with connective tissue elements, myocardial blood vessels, which allows us to recommend their use as an alternative in the quantitative characterization of cardiosclerotic changes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Луцик О. О. 
Місцеве самоврядування України в умовах соціально-економічних та політичних трансформацій 1991 – 2020 рр. (на прикладі столичного регіону). / О. О. Луцик. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено феномен місцевого самоврядування у вітчизняній та зарубіжній історіографії, провідні тенденції становлення й функціонування інституту місцевої влади, її соціально-економічних, політичних трансформацій, децентралізації влади, насамперед, столичного регіону, визначено перспективи цього поступу та з'ясовано реалізацію реформи адміністративно-територіального устрою.У дослідженні вперше відстежуються етапи становлення інституту місцевого самоврядування, аналізуються особливості функціонування кожного етапу виборів сільських, селищних, міських голів, сільських, міських, обласних рад та перших виборів об'єднаних територіальних громад. У процесі дослідження удосконалено та розширено трактування суті місцевого самоврядування через призму моделей та концепцій влади на місцях, а також міжнародних актів, зокрема, хартій та законодавчої бази України. На основі аналітичних матеріалів проаналізовано широкий спектр форм участі громадян в органах місцевого самоврядування.Набули подальшого розвитку аналіз і синтез нових підходів до регіонального управління (електронне врядування, участь у міжнародних грантах та проєктах, діяльність профільних організацій), структуризація перебігу виборчих процесів під кутом зору специфіки волевиявлення, уподобань електорату й формування депутатського корпусу, що впливало на ефективність діяльності місцевого самоврядування.^UIn the dissertation work the phenomenon of local government in native and foreign historiography, leading tendencies of formation and functioning of institute of local government, its socio-economic, political transformations, power decentralization, first of all, in the capital region are investigated, the prospects of this progress are determined and the realization of reform of territorial system is clarified.Scientific novelty of the dissertation research results is determined by complex analysis of formation of local self-government system of the capital region, detailed characterization of basic components of local government in Ukraine according to the author's practical plane, as well as stages of implementation of power decentralization reform and renewal of administrative-territorial structure.The study traces for the first time the stages of formation of the institute of local self-government and analyzes the peculiarities of functioning of each stage of elections of rural, township, city heads, village, city councils, regional councils and the first elections of united territorial communities.In the course of the study, the interpretation of the content of local government through the prism of models and concepts of local government, as well as international acts, in particular, the Charter and the legislative framework of Ukraine has been improved and expanded. A wide range of forms of public participation in local government has been analysed on the basis of analytical materials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Маріяш Ю. І. 
Модельно-прогнозуюче автоматичне керування режимом дуття кисневого конвертера з енергоефективним засвоєнням тепла / Ю. І. Маріяш. — Б.м., 2023 — укp.

Мета дослідження полягає у знижені собівартості киснево-конвертерної сталі, що є наслідком підвищення частки металобрухту за рахунок підвищення ступеня допалювання СО до СО2 в порожнині конвертера, шляхом оптимального керування параметрами дуттьового режиму з використанням модельно-прогнозуючого керування. У дисертаційній роботі вдосконалено математичну модель дуттьового режиму киснево-конвертерної плавки, за рахунок врахування впливу інтенсивності дуття на процес зневуглецювання ванни, що дозволило підвищити точність та якість керування дуттям в умовах зміни витрати кисню під час продувки, увівши запропоновану модель безпосередньо до контуру керування параметрами дуттьового режиму. Вперше синтезовано оптимальну систему керування параметрами дуттєвого режиму киснево-конвертерної плавки за принципом зворотного зв’язку на базі модельно-прогнозуючого керування при використанні лінійно-квадратичного функціоналу, яка дозволила одночасно керувати інтенсивністю дуття та положенням фурми при програмній зміні завдання на витрату кисню та вмісту СО2, а також підвищити якість керування та енергозбереження при плавці, за рахунок збільшення ступеня допалювання СО до СО2, що є наслідком підвищення частки металобрухту. Подальший розвиток отримало використання замкнутих систем керування степенем допалювання СО до СО2 шляхом синтезу модельно-прогнозуючого регулятора з урахуванням технологічних обмежень швидкості переміщення регулюючих органів, що дозволило підвищити якість керування процесом при наявності обмежень. Запропоноване рішення дозволяє підвищити якість керування процесом в умовах технологічних обмежень. Наявні системи автоматичного керування не задовольняють в повній мірі вимогам, що висуваються до якості роботи системи при програмному керуванні параметрами режиму дуття та стабілізації збурень. Порівняльне дослідження роботи модельно-прогнозуючого регулятора та комбінованої системи регулювання з ПІД-регуляторами показало, що отримані перехідні процеси системи автоматичного регулювання режиму дуття киснево-конвертерної плавки з модельно-прогнозуючого регулятора автоматичного регулювання забезпечили ISE для контуру витрати кисню – 5577 та вмісту СО2 у конвертерних газах – 43; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах склало 0,95%. Застосування модельно-прогнозуючого регулятора дозволило покращити якість регулювання для контуру витрати кисню у 1,63 рази; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах було знижено на 16,5% у порівнянні з комбінованою системою регулювання з ПІД-регуляторами.^UThe purpose of the study is to reduce the cost of oxygen-converter steel, which is a consequence of the increase in the share of scrap metal due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2 in the converter cavity, by optimal control of the parameters of the duty mode using model predictive control. In the dissertation, the mathematical model of the blowing mode of basic oxygen furnace process was improved, taking into account the influence of the intensity of blasting on the process of decarburization of the bath, which made it possible to increase the accuracy and quality of blasting control in the conditions of changes in the oxygen consumption during purging. For the first time, an optimal control system for the parameters of blowing mode during basic oxygen furnace process was synthesized based on the principle of feedback with model-predictive control using a linear-quadratic functional, which allowed simultaneous control of the blowing intensity and the position of the lance, as well as to improve the quality of control and energy saving during melting, due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2, which is a consequence of the increase in the proportion of scrap metal. Further development was achieved by the use of closed control systems for the degree of post-burning of CO to CO2, through the synthesis of a model predictive controller taking into account the technological saturation of the speed of movement of regulatory bodies, which allowed to improve the quality of process control in the presence of saturation. The existing automatic control systems do not fully satisfy the requirements for the quality of the system's operation during software control of the parameters of the blowing mode and stabilization of disturbances. A comparative study of the operation of the model predictive controller and the combined regulation system with PID controller showed that the obtained transient processes of the system of automatic control of the blowing mode of the basic oxygen furnace from the model predictive controller provided ISE for the circuit of oxygen consumption - 5577 and the content of CO2 - 43; the maximum dynamic deviation of the CO2 content in converted gases was 0.95%. The use of a model predictive control made it possible to improve the quality of control for the oxygen consumption by 1.63 times; the maximum dynamic deviation of CO2 content was reduced by 16.5% in comparison with the combined control system with PID controller.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Луцик І. П. 
Християнські некрополі Галицько-Волинських земель ХІ–ХІV століть: автореферат дис. ... к. і. н. : 032 / І. П. Луцик. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено міждисциплінарному дослідженню християнських поховальних пам’яток ХІ–ХІV ст. виявлених в межах Галицько-Волинських земель. У центрі уваги перебувають археологічно дослідженні поховальні об’єкти, їхня топографія, типологія і супровідний інвентар, детальне вивчення яких у поєднанні з аналізом наративних та інших джерел дає змогу відповісти на питання щодо процесу формування християнської поховальної культури, її ідейної і практичної складової у княжу добу. Метою дослідження є систематизація поховальних пам’яток, узагальнення процесу формування християнських есхатологічних уявлень у поховальній культурі на території Галицької та Волинської земель, становлення і поширення християнської фунеральної обрядовості як складової частини ідеології. Об’єктом дослідження стали християнські поховальні пам’ятки на території ГалицькоВолинських земель, їхня топографія, типологія і супровідний інвентар. Предмет дослідження – процес формування християнської поховальної культури, її ідейна і практична складові. Методологічну основу праці становлять загальнонаукові принципи системності, об’єктивності й історизму в поєднанні з проблемно-аналітичним підходом, а також використанням базових для дослідження археологічних пам’яток методологічних прийомів: стратиграфічного, порівняльнотипологічного, хронологічного, картографічного, статистичного, антропологічного, дендрологічного, синтезноретроспективного, а також методів 3D фіксації та графічної реконструкції.^UThe dissertation is devoted to the interdisciplinary study of Christian burial monuments of the 11th-14th centuries. found within the Galicia-Volhynia lands. The focus of archaeological research is on burial objects, their topography, typology and accompanying inventory, the detailed study of which in combination with the analysis of narrative and other sources makes it possible to answer questions about the process of formation of Christian burial culture, its ideological and practical components in the princely era . The purpose of the study is the systematization of funerary monuments, the generalization of the process of formation of Christian eschatological ideas in the funerary culture on the territory of Galicia and Volhynia lands, the formation and spread of Christian funeral rites as a component of ideology. The object of the study was the Christian burial monuments on the territory of the Galicia-Volyn lands, their topography, typology and accompanying inventory. The subject of the study is the process of formation of Christian burial culture, its ideological and practical components. The methodological basis of the work is the general scientific principles of systematicity, objectivity and historicism in combination with a problem-analytical approach, as well as the use of methodological techniques basic to the study of archaeological monuments: stratigraphic, comparative typological, chronological, cartographic, statistical, anthropological, dendrological, synthesis-retrospective, as well as methods of 3D fixation and graphic reconstruction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Луцик В. І. 
Особливості ремоделювання судинного русла та м′яких тканин задніх кінцівок щурів при оклюзії стегнової артерії та її декомпресії за умов гострої крововтрати: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / В. І. Луцик. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі наведено результати дослідження морфо-функціональних особливостей ремоделювання судинного русла та м’яких тканин задніх кінцівок щурів при компресійній оклюзії стегнової артерії та її наступній декомпресії за умов гострої крововтрати із комплексним застосування морфологічних, біохімічних та інформаційних методів. За допомогою комплексу методів уточнено та суттєво доповнено уявлення про механізми ремоделювання судинного русла, скелетних м’язів і м’яких тканин задніх кінцівок щурів пpи відновленні кровообігу у стегновій артерії після попеpедньої двогодинної оклюзії із гострою крововтратою. Доведено структурно-просторове ремоделювання артерій і вен у стегновій, підколінній та гомілковій ділянках при ішемічно-реперфузійному пошкодженні з максимальними змінами через одну добу після відновлення кровопостачання.За допомогою методики нейромережевої кластеризації на основі змін біохімічних показників сироватки крові при ішемії та реперфузії із модельованою гострою крововтратою спрогнозовано розвиток морфологічних порушень м’яких тканин кінцівок. Доведено, що моделювання гострої крововтрати за ішемії-реперфузії сприяє поглибленню поєднаних морфологічних і біохімічних змін. Доведено, що загальною закономірністю виявлених порушень є максимальне зниження досліджуваних показників на кінець першої доби з наступним зростанням упродовж двотижневого періоду, яке не досягало рівня контрою.^UThe dissertation presents the results of the research of morpho-functional features of the rats’ hind limbs vascular bed and soft tissues remodeling in the course of the compression of femoral artery occlusion and its following decompression under condition of acute hemorrhage with complex application of morphological, biochemical and informational methods. With the help of a set of methods, the understanding of the mechanisms of remodeling of the vascular bed, skeletal muscles and soft tissues of rats’ hind limbs during restoration of blood circulation in femoral artery after a previous two-hour occlusion with acute blood loss was clarified and significantly amplified. Structural and spatial remodeling of arteries and veins in the femoral, popliteal, and tibia areas in ischemic-reperfusion injury with maximum changes one day after restoration of blood supply has been proven. It has been predicted the development of morphological disorders of the soft tissues of the limbs by means of neural network clustering technique based on changes in biochemical indicators of blood serum during ischemia and reperfusion with simulated acute blood loss.It has been proved that simulation of acute blood loss during ischemia-reperfusion contributes to the deepening of combined morphological and biochemical changes. It has been proved that the general regularity of the identified violations is the maximum decrease of the research indicators at the end of the first day, followed by an increase during the two-week period, which did not reach the control level.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського