Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>A=Линчак О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Линчак О. В. 
Вплив похідного малеіміду на стан печінки та кишечнику щурів у нормі та за умов хімічно-індукованого канцерогенезу товстої кишки: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / О. В. Линчак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що МІ-1 через 5, 20 та 26 тижнів введення не викликає деструктивних змін у печінці та кишечнику; диметилгідразин (ДМГ) призводить до значних морфо-функціональних змін у печінці, які обумовлені активним метаболізмом канцерогену. Через шість тижнів після відміни ДМГ у печінці відбуваються процеси відновлення. У слизовій оболонці тонкої кишки ДМГ не викликає суттєвих морфо-функціональних змін. У товстій кишці ДМГ призводить до розвитку пухлин і впливає на стан всієї слизової оболонки. Визначено, що ДМГ викликає збільшення товщини слизової оболонки товстої кишки, глибини крипт, розмірів епітеліоцитів та їх ядер, що свідчить про розвиток патологічних процесів у слизовій оболонці, водночас, відбувається активація захисних процесів. МІ-1 залежно від дози та тривалості введення частково чи повністю запобігає змінам, викликаним ДМГ у печінці та кишечнику. За комбінації ДМГ з МІ-1 зменшується кількість і загальна площа пухлин товстої кишки. Найбільшу ефективність МІ-1 проявляє у прямій кишці. МІ-1 запобігає окисним пошкодженням ДНК, яке викликає ДМГ і перешкоджає розвитку окидативного стресу у печінці щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-29 + Е60*73*72-642:Г2
Шифр НБУВ: РА377356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Линчак О.В. 
Спрямованість генетико-демографічних процесів в умовах депопуляції населення: автореф. дис. ... д-ра біол. наук: 03.00.15 / О.В. Линчак ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О. М. Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 41 с. — укp.

Висвітлено особливості генетико-демографічних процесів, репродуктивний потенціал і інтенсивність впливу природного добору за умов відтворення населення в областях України. Виявлено регіони з виснаженим потенціалом відтворення населення. Проведено генетико-демографічне районування України з метою визначення напрямів регіональної політики для вирішення проблем відтворення населення. Встановлено за територіями вплив чинників ризику формування генетично обумовлених репродуктивних розладів. Наведено систему оцінки відтворення генофонду населення, яка складається з визначення питомої ваги осіб сприятливого репродуктивного віку населення дітей, оцінки народжуваності, розрахунку рівня та ризику вроджених вад розвитку та репродуктивних втрат за рахунок плоду, аналізу антропометричних параметрів новонароджених і проведено порівняння їх з даними відносно попереднього покоління, виявлення пріоритетних чинників ризику формування репродуктивних втрат генетичної етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)0 + Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА370875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського