Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=МІНЕНКО$<.>+<.>A=ТИМОФІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Тимофійчук І.Р. 
Вікові особливості ішемічно-реперфузійної реорганізації катехоламінергічних систем лімбіко-гіпоталамічних структур мозку та стрес-реактивності в самців щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Р. Тимофійчук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження гормональних, нейрохімічних і біохімічних показників функціонального стану систем стрес-реалізації та стрес-обмеження в одно- та тримісячних самців щурів з неповною глобальною ішемією мозку та впливу на ці показники препарату "Емоксипін". Установлено, що у пізньому постішемічному періоді в одномісячних щурів реакція гормональних показників стрес-реактивності збережена, а в тримісячних - має місце її виснаження. Вікові особливості церебральних проявів стрес-реактивності полягають у більш значному зниженні в лімбіко-гіпоталамічних структурах мозку тримісячних щурів інтенсивності флуоресценції катехоламінів, суттєвому порушенні показників ліпопероксидації та антиоксидантного захисту, а також в обширних структурних змінах вмісту окиснювальної модифікації білків і показників фібринолітичної активності. З'ясовано, що вплив емоксипіну на патогенетичні ланки ішемічно-реперфузійного пошкодження мозку також залежать від віку тварин. За впливу на постішемічні зміни інтенсивності флуоресценції катехоламінів, активності антиоксидантних ферментів, фібрино- та протеолітичної активності емоксипін має більш широкі та вагомі впливи у тварин молодшої вікової групи, а позитивна дія препарату щодо змін окиснювальної модифікації білків переважає у структурах мозку тримісячних щурів. Доведено, що механізми стрес-реактивності, які активуються за умов ішемії мозку, в одномісячних щурів остаточно не сформовані і зазнають подальших онтогенетичних змін, а корекція їх порушень потребує врахування віку тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-29 +
Шифр НБУВ: РА343602

Рубрики:

      
2.

Міненко В.Л. 
Державна політика забезпечення продуктивної зайнятості населення регіону шляхом розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Л. Міненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України; Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Поглиблено методологію дослідження формування продуктивної зайнятості за ринкових умов, обгрунтовано її критеріальні ознаки. Узагальнено теоретико-методологічні засади державної політики забезпечення продуктивної зайнятості, з'ясовано її змістовні характеристики, визначено суб'єкт і об'єкт, принципи, форми та методи реалізації. Удосконалено методичні засади оцінки результативності регулювання державними органами виконавчої влади регіону використання людського потенціалу й обгрунтовано концептуальні напрями трансформації діяльності регіональних владних структур, які передбачають розширення сфери продуктивної зайнятості населення, активізацію підприємництва та зорієнтовані на високий рівень конкурентоспроможності економічно активного населення на ринку праці України. Запропоновано модельну структуру регіональної програми та розроблено Концепцію державної політики забезпечення продуктивної зайнятості в Україні, обгрунтовано стратегічні напрями її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5-18 +
Шифр НБУВ: РА329602

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Міненко М.А. 
Економіко-правові засади регулювання господарської діяльності підприємств тютюнової промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Міненко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено економіко-правові засади регулювання господарської діяльності підприємств тютюнової промисловості України. Систематизовано основні інструменти державного регулювання та встановлено ефективність їх впливу на стан і перспективи розвитку підприємств, розміри інвестицій, кон'юнктуру ринку тютюнових виробів України та надходження коштів до державного бюджету. Розроблено методику розрахунку обсягів виробництва та реалізації тютюнових виробів на середньо- та короткострокову перспективу. Обгрунтовано необхідність введення змішаної системи оподаткування та забезпечення захисту ринку України від нелегального імпорту та обігу даних виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.753.3-71 +
Шифр НБУВ: РА321468

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Міненко О.С. 
Математичне моделювання руху рідини і теплофізичних процесів в середовищах з вільною межею: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.С. Міненко ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено задачі з вільною межею, що виникають у багатьох сферах природничих наук і мають варіаційну природу. Це дозволяє на єдиній методологічній основі досліджувати широкий клас нелінійних межових проблем, а саме: задачі типу Бернуллі за плоского та вісесиметричного випадків; задачі типу Бернуллі за плоского та вісесиметричнго випадків; двовимірні задачі типу Стефана за стаціонарного та квазістаціонарного режимів. За допомогою розробленого математичного апарату встановлено властивості гладкості розв'язку межових задач і доведено аналітичність вільних меж. Обгрунтовано застосування методу Рітца для побудови наближених розв'язків, що збігаються до точних розв'язків, в різноманітних метриках. Досліджено просторову стаціонарну та нестацінарну задачі теплопровідності з урахуванням конвективного руху в рідинний фаз. Запропоновано метод вивчення цієї задачі, що полягає у розкладанні розв'язку в ряд за степенями малого параметра числа Рейнольдса. Одержано рівняння вільної поверхні залежно від числа Рейнольдса Re.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.12,0 + В161.621.2-3 +
Шифр НБУВ: РА365009

Рубрики:

      
5.

Міненкова 
Моделі та інформаційні технології побудови діагностичних експертних систем з великим об'ємом залежних вхідних даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Міненкова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано принципи побудови механізмів логічного висновку існуючих діагностичних експертних систем. Обгрунтовано використання комбінованого механізму логічного висновку. Розроблено математичне та програмне забезпечення реалізації цього механізму для експертних систем медичної діагностики, а також методику групування множини контрольованих параметрів та об'єктів аналізу. Запропоновано методику корекції бази знань експертної системи на підставі інформації про верифіковані стани контрольованого об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.51 + Р343 с51 +
Шифр НБУВ: РА327484

Рубрики:

      
6.

Міненко М.П. 
Науково-теоретичні основи діяльності центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / М.П. Міненко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та практичні аспекти функціонування й розвитку системи неперервної професійної освіти державних службовців в Україні. Досліджено діяльність центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації як складової даної системи та відкритого складного поліфункціонального системного об'єкта управління. Узагальнено й адаптовано до умов України досвід зарубіжних країн щодо організації підвищення кваліфікації службовців. Визначено місце та роль центрів як навчальних закладів у системі неперервної професійної освіти службовців, особливості функціонування центрів та умови оптимізації управління ними. Розроблено динамічну варіативну модель організації їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 р7 +
Шифр НБУВ: РА338046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Міненко С. В. 
Обгрунтування технологічних та конструктивних параметрів розрихлювача-вирівнювача вороху картоплезбиральної машини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / С. В. Міненко ; Кіровоград. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання раціональної організації розподілення грунтово-картопляної суміші за шириною поверхні елеватора. Аналітичним дослідженням проаналізовано динаміку руху суміші та встановлено раціональні параметри робочих органів. Доведено можливість інтенсифікації та підвищення продуктивності процесу збору врожаю. Встановлено режими роботи розрихлювача та сепаратора за яких досягається ефективна сепарація з мінімальним пошкодженням бульб картоплі. Проведено виробничі випробування картоплезбиральної машини та розраховано економічний ефект від її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.151-1
Шифр НБУВ: РА381818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Міненко О.О. 
Особистісне змінювання в процесі професійної підготовки студентів-психологів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.О. Міненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес особистісного змінювання, якого визначено як міжсистемний перехід до нових можливостей нової ідентичності, проаналізовано його умови та індивідуально-особистісні характеристики переживання. Даний процес сприяє формуванню професійно значущих новоутворень в ідентичності студентів-психологів. З'ясовано складові професійної ідентичності психолога, які забезпечують успішність його діяльності як фахівця-практика: адаптивність, самосприйняття, прийняття інших, емоційний комфорт, інтернальність, домінантність, ескапізм, досліджено динаміку зазначених складових у процесі навчання у вищому навчальному закладі (ВНЗ). Розроблено програму тренінгу формування професійно значущих новоутворень в ідентичності даних студентів та проведено формуючий експеримент, за результатами якого підтверджено запропоновану тезу щодо можливості такого формування через процес особистісного змінювання в організованому навчанні у ВНЗ за умов включення студентів-психологів у інтенсивний, спеціально-організований процес групової комунікації індивідуальних моделей реальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + Ю949.2 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА330158

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Міненко Д.О. 
Підвищення ефективності обробки отворів на багатоцільових верстатах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Д.О. Міненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності обробки отворів на багатоцільових верстатах (БВ) сведлильно-фрезерно-розточувальної групи шляхом підвищення інтенсивності формоутворення за рахунок впровадження прогресивної технологічної оснастки, а також вибору оптимальних режимів обробки різальними інструментами. Відзначено щодо доцільності здійснення вибору найвигідніших режимів обробки допоміжних отворів з урахуванням структурного зв'язку між інструментами, що входять до технологічного комплекту, необхідного для виконання обробки деталі, на основі критерію інтенсивності формоутворення. За допомогою ймовірнісного моделювання процесу обробки обгрунтовано вибір найвигіднішої стратегії обслуговування технологічного комплекту різальних інструментів на БВ. Розроблено рекомендації щодо вибору способу раціональної заміни інструментів з урахуванням їх кількості, надійності та часу зміни. Запропоновано конструкції допоміжного інструменту, який дозволяє підвищити ефективність обробки допоміжних отворів за рахунок скорочення кількості технологічних переходів і різальних інструментів. Розроблено конструкцію дворізцевої розточувальної оправки. Обгрунтовано вибір оптимальних режимів розточування основних отворів, які забезпечують підвищення продуктивності обробки та якості поверхні отворів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4 +
Шифр НБУВ: РА361280

Рубрики:

      
10.

Міненко В. Л. 
Удосконалення механізмів державного регулювання ринку праці в умовах інтеграції у світову економіку: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Л. Міненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано торетичну модель взаємодії механізмів державного регулювання та механізмів саморегулювання ринку праці. Наведено методологічні принципи узгодження взаємодії механізмів державного регулювання та механізмів саморегулювання ринку праці. Запропоновано диференційований підхід до складових державного регулювання ринку праці (постійної та змінної), що створює теоретичну основу для прийняття відповідних практичних рішень. Наведено регіональну модель організаційного забезпечення удосконалення механізмів державного регулювання ринку праці та зайнятості населення, яка в значній мірі впроваджена на Харківщині, з використанням логістико-орієнтованого методу управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21,01
Шифр НБУВ: РА376332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Міненко М. А. 
Фахові об'єднання в аграрно-промисловій сфері (теорія, методологія, організація): автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / М. А. Міненко ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 37 с. — укp.

Виявлено ступінь наукової розробки проблеми, визначено зміст поняття "фахове об'єднання аграрно-промислової сфери", розкрито його специфіку як об'єкта та суб'єкта управління. Узагальнено теоретичні, методологічні й організаційні підходи щодо обгрунтування створення й діяльності таких об'єднань з урахуванням еволюції становлення інтегрованих формувань, зміною їх ролі та місця у загальнодержавній системі управління та підсистемах управління галузей на різних етапах розвитку економіки. Обгрунтовано доцільність визнання на законодавчому рівні фахових об'єднань новим регулятором економічної системи з необхідністю передачі йому відповідних регулівних функцій державних інституцій, визначенням прав і еквівалентної міри відповідальності перед всіма заінтересованими сторонами. Показано взаємозв'язок між процедурою формування фахового інституційно спроможного соціально відповідального середовища через механізм визнання об'єднань фаховими та необхідністю побудови системи колективної економічної безпеки та забезпечення умов для формування продовольчої безпеки та сталого розвитку аграрно-промислової сфери як складової сталого розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.43
Шифр НБУВ: РА382935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Міненко С. І. 
Механізми управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств України / С. І. Міненко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні засади процесу формування та впровадження механізмів управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств України в сучасних умовах динамічного зовнішнього середовища.Критичний аналіз існуючих наукових позицій щодо управління конкурентоспроможністю дозволив виконати їх систематизацію та розвинути визначення дефініції «конкурентоспроможність аграрних підприємств» шляхом її ідентифікації в якості комплексної характеристики здатності аграрного підприємства до провадження ефективної діяльності з певними видами продукції на певних цільових ринках. Відповідно, в дослідженні були ідентифіковані фактори формування та критерії оцінювання конкурентоспроможності аграрних підприємств. В дисертації ідентифіковані наукові засади формування та функціонування організаційно-економічного механізму конкурентних відносин на цільових ринках продукції аграрних підприємств, механізму управління створенням та реалізацією конкурентних переваг аграрних підприємств, а також механізму управління конкурентною поведінкою на цільових ринках збуту з урахуванням особливостей їх конкурентної побудови. При цьому на основі застосування синтетичної концепції обґрунтовано принципи побудови та функціонування, а також архітектоніку комплексного механізму управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств, який поєднує в собі важелі, інструменти, засоби та фактори формування належного для здійснення розширеного відтворення та поступального економічного розвитку рівня конкурентоспроможності аграрного підприємства та дозволяє враховувати умови функціонування останнього на продуктових та ресурсних ринках.В роботі визначено динаміку економічної ефективності та тенденції зміни рівня конкурентоспроможності вітчизняних аграрних підприємств, а також встановлено зв'язок вказаних індикаторів з характеристиками конкурентної побудови цільових ринків збуту продукції аграрних підприємств. Вказане дозволило виявити структурно-динамічні тенденції розвитку конкурентоспроможності вітчизняних аграрних підприємств та відповідних систем управління нею. В даному контексті доведено пріоритетність застосування трьох груп інструментів підвищення конкурентоспроможності аграрних підприємств, а саме інструментарію управління витратами аграрних підприємств з огляду на створення цінових конкурентних переваг, інструментарію інтеграційної взаємодії аграрних підприємств, а також інструментарію впровадження інновацій для створення унікальних конкурентних переваг для «нішевих» видів сільськогосподарської продукції та стійких переваг виробничо-технологічного характеру, які суттєво впливають на цінову та якісну складові конкурентоспроможності. При цьому визначено напрями формування конкурентних переваг та оцінено реальність їх впровадження з врахуванням інноваційної зрілості підприємств та потенційних можливостей розвитку.В дисертації обґрунтовано методичні підходи до визначення та підтримки конкурентоспроможності аграрних підприємств на основі максимального використання системи факторів конкурентоспроможності в умовах діючого правового регулювання. Віднесено такі методичні процедури як комплексна діагностика конкурентоспроможності (включає оцінку її рівня та використання конкурентного потенціалу) і аналіз зовнішніх умов (передбачає аналіз ризиків та оцінку виконання інституціональним середовищем функцій захисту конкуренції, усунення інформаційної асиметрії та негативних зовнішніх впливів). Охарактеризовано сучасний стан агропромислового комплексу та проаналізовано конкурентні позиції вітчизняних виробників сільськогосподарської продукції на національному та міжнародному ринках, запропоновано підходи до здійснення моніторингу ринкової ситуації за основними видами сільськогосподарської продукції з виділенням закономірностей побудови цільових ринків, визначено ступень впливу визначених детермінант.В дослідженні доведено, що в основі формування механізму конкурентоспроможності підприємства лежить система управління конкурентоспроможністю, яка включає керуючу та керовану компоненти, які, в свою чергу, складаються з елементів, покликаних виконувати функції управління конкурентоспроможністю залежно від рівнів її формування. При цьому встановлено, що основними принципами функціонування системи управління конкурентоспроможністю підприємства є гнучкість, адаптивність до умов зовнішнього середовища, ефективність використання конкурентного потенціалу підприємства, інноваційність, якість інформаційного забезпечення.На основі обґрунтованої концепції побудови та функціонування механізму управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств ідентифіковані методичні засади імплементації інструментарію здійснення конкурентної поведінки аграрних підприємств та розвитку їх конкурентного потенціалу з подальшим визначенням основних стратегій підвищення рівня конкурентоспроможності підприємств.^UThe dissertation investigates the theoretical-methodological and scientific-practical principles of the process of formation and implementation of mechanisms for managing the competitiveness of agricultural enterprises of Ukraine in modern conditions of a dynamic environment. Critical analysis of existing scientific positions on competitiveness management allowed to systematize them and develop a definition of "competitiveness of agricultural enterprises" by identifying it as a comprehensive characteristic of the ability of agricultural enterprises to operate effectively with certain products in certain target markets. Accordingly, the study identified the factors of formation and criteria for assessing the competitiveness of agricultural enterprises. The dissertation identifies the scientific principles of formation and functioning of the organizational and economic mechanism of competitive relations in the target markets of agricultural enterprises, the mechanism of managing the creation and implementation of competitive advantages of agricultural enterprises, and the mechanism of managing competitive behavior in target markets. Based on the application of the synthetic concept, the principles of construction and operation, as well as the architecture of a comprehensive mechanism for managing the competitiveness of agricultural enterprises, which combines the levers, tools, tools and factors to form the appropriate level of competitiveness take into account the conditions of the latter in the food and resource markets. The thesis identifies the dynamics of economic efficiency and trends in the level of competitiveness of domestic agricultural enterprises, as well as the relationship of these indicators with the characteristics of competitive construction of target markets for agricultural products. This allowed to identify structural and dynamic trends in the development of competitiveness of domestic agricultural enterprises and relevant management systems. In this context, the priority of using three groups of tools to increase the competitiveness of agricultural enterprises, namely the tools of cost management of agricultural enterprises with regard to creating price competitive advantages, tools for integration of agricultural enterprises, and tools for innovation to create unique competitive advantages for specified agricultural products and sustainable advantages of production and technological nature, which significantly affect the price and quality components of competitiveness. At the same time, the directions of formation of competitive advantages are determined and the reality of their implementation is assessed, taking into account the innovative maturity of enterprises and potential development opportunities. The dissertation substantiates methodical approaches to determining and maintaining the competitiveness of agricultural enterprises on the basis of maximum use of the system of competitiveness factors in the current legal regulation. Such methodological procedures as comprehensive diagnostics of competitiveness (including assessment of its level and use of competitive potential) and analysis of external conditions (provides risk analysis and assessment of the institutional environment's performance of competition protection functions, elimination of information asymmetry and negative external influences). The current state of the agro-industrial complex is characterized and the competitive positions of domestic agricultural producers in the national and international markets are analyzed, approaches to monitoring the market situation on the main types of agricultural products are proposed, the degree of influence of certain markets is determined. The research proves that the basis of the mechanism of competitiveness of the enterprise is a system of competitiveness management, which includes control and managed components, which, in turn, consist of elements designed to perform the functions of competitiveness management depending on the levels of its formation. It is established that the main principles of the competitiveness management system of the enterprise are flexibility, adaptability to environmental conditions, efficient use of the competitive potential of the enterprise, innovation, quality of information support. On the basis of the substantiated concept of construction and functioning of the mechanism of management of competitiveness of the agricultural enterprises methodical bases of implementation of tools of realization of competitive behavior of the agricultural enterprises and development of their competitive potential with the further definition of the basic strategies of increase of competitiveness of the enterprises are identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Міненко Л. М. 
Становлення і розвиток Національного військово-історичного музею України (1995–2013 рр.) / Л. М. Міненко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації, з метою об'єктивної оцінки становлення і розвитку Національного військово-історичного музею України (НВІМУ) в умовах історичного періоду з 1995 по 2013 рік, виявлено, узагальнено і проаналізовано історіографію та джерельну базу. Для об'єктивно-системного висвітлення процесів фахової розбудови музейної справи Збройних Сил України, у тому числі й на прикладі діяльності НВІМУ, використано загальнонаукові, спеціально-наукові й конкретно-проблемні методи дослідження. Також охарактеризовано особливості формування військової музейної мережі в системі виховної і соціально-психологічної роботи Збройних Сил України протягом 1995–2012 років. Встановлено історично-об'єктивне значення НВІМУ у цій системі. Досліджено основні етапи становлення і розвитку НВІМУ, запропоновано відповідну їх періодизацію. Визначено історичні місце і роль філій головної музейної установи Міністерства оборони України в системі національно-патріотичного виховання нашої держави і в системі виховної та соціально-психологічної роботи Збройних Сил України. Проаналізовано результати їх роботи. Досліджено питання інституціональної трансформації НВІМУ. Встановлено, за рахунок яких внутрішніх і зовнішніх чинників досягнуто відповідної інституціональності та як це вплинуло на суспільне визнання НВІМУ у нашій державі та за її межами.В історичному вимірі сьогодення розкрито специфіку основних напрямів діяльності й завдань НВІМУ. Детально проаналізовано його здобутки стосовно науково-дослідної і культурно-освітньої роботи, експозиційної і PR-діяльності, питань методичного супроводу розбудови музейних утворень Збройних Сил України. Узагальнено особливості системно-наукового комплектування фондів музею. Удосконалено зміст поняття «модель системи евристичного музейного пошуку», що було сформовано та ефективно використано НВІМУ у досліджуваний період. Здійснено її візуалізацію. Визначено перспективні напрями подальших досліджень. Ключові слова: Національний військово-історичний музей України, становлення і розвиток музейних установ, система виховної і соціально-психологічної роботи, національно-патріотичне виховання, інституціональний розвиток музейної установи, музейний адміністративний менеджмент, інформаційно-музейна діяльність, система наукового комплектування фондів, модель системи евристичного музейного пошуку.^UIn the thesis, for the purpose of objective assessment of formation and development of the National Museum of Military History of Ukraine in conditions of the historical period from 1995 to 2013, is founded, generalized, and analyzed historiography and source base. For objective system coverage the processes of professional development of museum business of the Armed Forces of Ukraine, including for example functionality of the National Museum of Military History of Ukraine are used general-scientific, special scientific and concrete-problem methods of research. The peculiarities of the formation of the military museum network in the system of educational and socio-psychological work of the Armed Forces of Ukraine during 1995–2012 are described. The historically objective value of the National Museum of Military History of Ukraine is defined in this system. The main stages of formation and development of the National Museum of Military History of Ukraine are researched and proposed its appropriate periodization.Historical place and role of the branches of the main museum institution of the Ministry of Defense of Ukraine is defined in the system of national-patriotic education in our state and in the system of educational and socio-psychological work of the Armed Forces of Ukraine. The results of its work are analyzed. The questions of the institutional transformation of the National Museum of Military History of Ukraine are researched. It is defined, due to what internal and external factors achieved responsive institutionality and how it is affected for public recognition of the National Museum of Military History of Ukraine in our state and abroad.In the present-day historical dimension has revealed the specifics of the main directions of functioning and tasks performed by the National Museum of Military History of Ukraine. There are analyzed in detail its achievements regarding scientific – research, cultural, educational work, exhibition and PR activity, issues of methodical accompaniment of the development museum formations of the Armed Forces of Ukraine. The peculiarities of system-scientific acquisition of the stocks of the museum are generalized. The essence of the content “model of the heuristic museum search system” is improved, that was formed and effectively used by the National Museum of Military History of Ukraine during the research period. It is accomplished its visualization. There are defined perspective directions of the further research. Key words: National Museum of Military History of Ukraine, formation and development of museum institutions, system of educational and socio-psychological work, national-patriotic education, institutional development of the museum institution, museum administrative management, information and museum activity, system of scientific acquisition of stocks, model of the heuristic museum search system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського