Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=МІШЕНІН$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Мішеніна Г. А. 
Еколого-економічні засади розвитку підприємництва в лісоресурсній сфері: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Г. А. Мішеніна ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний еколого-економічний аналіз передумов розвитку підприємництва в лісоресурсній сфері. Обгрунтовано його видові форми: екологічно орієнтоване, екологічне, екосистемне підприємництво. Розроблено методичні засади щодо формування територіально-виробничих агролісомеліоративних комплексів, принципи кластерних взаємодій його учасників, зміст етапів його формування та структурно-функціональну схему, а також підходи щодо оцінки ефективності функціонування кластера. Запропоновано більш широкий спектр застосування форм державно-приватного партнерства. Сформовано концептуальні положення щодо функціонування некомерційних організацій у лісоресурсній сфері. Визначено основні орієнтири інституціонального та фінансового забезпечення розвитку лісогосподарського підприємництва екологічного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-131.1
Шифр НБУВ: РА372980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мішенін Є.В. 
Еколого-економічні проблеми природокористування у лісовому комплексі (теорія, методологія і практика): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / Є.В. Мішенін ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 37 с. — укp.

У дисертації досліджено теоретико-методологічні основи раціонального природокористування в лісовому комплексі в умовах перехідної економіки та в контексті екологічно сталого розвитку. Обгрунтовані принципи і напрямки екологізації лісового комплексу, комплексної еколого-економічної оцінки і аналізу виробництва. Запропоновані основні напрямки регулювання рівня екологічності господарювання, формування екологічно орієнтованого організаційно-економічного механізму використання та відтворення лісових ресурсів, а також охорони навколишнього природного середовища ринкової спрямованості. Висвітлені теоретичні і прикладні аспекти еколого-економічної оцінки та відшкодування антропогенних змін у сфері лісокористування, ефективності середовищезахисних заходів і агролісомеліорації. Визначені шляхи вирішення еколого-економічних проблем лісового комплексу в рамках національної лісової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мішеніна Т.М. 
Структурно-семантичні особливості синтаксичних конструкцій посесивності в сучасній українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.М. Мішеніна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено типологію конструкцій посесивності та їх структурно-семантичні особливості у сучасній українській мові. Посесивність розглянуто як одну з універсальних категорій, що виявляється на семантико-синтаксичному рівні та відображає відношення між двома об'єктами коли один об'єкт сприймається як елемент особистої сфери іншого об'єкта (особи) або коли один об'єкт (особа) має право володіння чи користування іншим об'єктом (матеріальним). Зазначено, що посесивне значення реалізується на словотвірному, лексичному й синтаксичному рівнях. Одиниці всіх рівнів перебувають у системному зв'язку і становлять однорівневі та різнорівневі деривати. З урахуванням положень трансформаційного синтаксису виділено посесивну конструкцію, що конститується на базі дієслова мати. Висловлено тезу, що процес трансформації відбиває явище асиметрії між базовою й дериваційною одиницями на семантико-синтаксичному рівні. Зауважено, що аналіз причин асиметрії зазначених планів, ступеня трансформації ядерного речення дає змогу визначити співвідношення однорівневих та різнорівневих дериватів, а також шляхом порівняння виділити компоненти посесивних відношень, які відбуваються на семантико-синтаксичному й семантичному рівнях. Складність, багатокомпонентність значень посесивних предикативних конструкцій базується на семантичних опозиціях (активність/пасивність посесора; статичність/динамічність посесивного зв'язку, відчуваність /невідчуваність об'єкта володіння), що є релевантними у разі визначення характеру посесивного зв'язку, а також зумовлюють структуру й семантику посесивних конструцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА337090

      
4.

Мішеніна Т.В. 
Хімічний склад F-, G-, K-зір як спостережний прояв еволюції зір та Галактики: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.В. Мішеніна ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2005. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661,022 + В632.4,022 +
Шифр НБУВ: РА335578

Рубрики:

      
5.

Євгеньєва Є. О. 
Граничні режими із сингулярним загостренням у квазілінійних параболічних рівняннях / Є. О. Євгеньєва. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню двічі нелінійних параболічних рівнянь з сингулярними граничними даними. Метою роботи є вивчення поведінки розв'язків таких задач залежно від характеру загострення граничної функції, а також дослідження поведінки розв'язків квазілiнійних параболічних рівнянь з виродженим потенціалом абсорбції. Робота має теоретичний характер. Для досягнення мети розвинуто та удосконалено метод енергетичних оцінок, що є одним з важливих результатів дисертаційного дослідження. Зокрема, отримано точні верхні оцінки слабких розв'язків квазiлiнiйних параболічних рівнянь залежно від ступеня сингулярності граничних даних. Такі результати дали змогу отримати оцінки слабких розв'язків квазiлiнiйних параболічних рівнянь з абсорбцією незалежно від поведінки на границі.^UThe thesis is devoted to investigation of doubly nonlinear parabolic equations with singular boundary data. The goal is to study the behavior of solutions of such problems depending on the character of peaking of boundary function, and to investigate the behavior of solutions of quasilinear parabolic equations with degenerated absorption potential. The work is theoretical. To achieve the goal, the method of energy estimates is developed and improved, which is one of the important results of the thesis research. In particular, precise upper estimates of weak solutions of quasilinear parabolic equations are obtained, depending on the level of singularity of the boundary data. Such results allow obtaining estimates of weak solutions of quasilinear parabolic equations with absorption regardless of the behavior at the boundary.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шерета О. П. 
Хімічний склад зір розсіяних скупчень як індикатор зоряної та галактичної еволюції / О. П. Шерета. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі досліджується хімічний склад зір розсіяних скупчень з метою вивчення зоряної та галактичної еволюції. Всі розглянуті скупчення належать до Чумацького Шляху. Зокрема, проаналізовано особливості вмісту елементів і їх взаємозв'язок з іншими параметрами зір та Галактики. Наведені результати визначення та аналізу хімічного складу та параметрів вибірки 12 зір скупчення Гіад, 9 карликів та 3 гігантів, на основі спостережного матеріалу, який було отримано на спектрометрі ELODIE 1.93-м телескопа ОВП (Франція). Вміст досліджених елементів: Na, Al, Si, Ca, Ti, V, Cr, Fe, Co, Ni, Y, La, Ce, Nd, показує невеликий надлишок відносно сонячних значень. Отримано різницю між хімічним складом зір-карликів і гігантів Гіад та проаналізовано причини такої різниці в контексті еволюційної теорії. Визначено хімічний склад, зокрема вміст елементів нейтронного захоплення, а також параметри зоряних атмосфер і променеві швидкості для 27 зір-гігантів розсіяних скупчень Collinder 110, Collinder 261, NGC 2477, NGC 2506 і NGC 5822 на основі спектрів, які були отримані за допомогою телескопа VLT, оснащеного спектрографом UVES на Серро Паранал, Чилі. Проведено порівняння отриманих даних вмісту елементів нейтронного захоплення з даними інших авторів та проаналізовано залежності вмісту цих елементів від таких параметрів як вік, галактоцентричний радіус, металічність. Виявлений надлишок вмісту барію всебічно проаналізовано та вперше запропонована можлива причина цього надлишку – проміжний процес нейтронного захоплення, і-процес. Наведено результати визначення вмісту молібдену у зорях, що належать до 13 розсіяних скупчень: Berkeley 75, Berkeley 25, Ruprecht 7, Ruprecht 4, Berkeley 73, NGC 6192, NGC 6404, NGC 6583, Collinder 110, Collinder 261, NGC 2477, NGC 2506, NGC 5822 на основі спостережного матеріалу, отриманого за допомогою телескопа VLT, оснащеного спектрографом UVES на Серро Паранал, Чилі. Отримані результати порівняно з даними інших авторів для зір скупчень та зір тонкого галактичного диска. Для об'єднаної вибірки досліджуваних нами та іншими авторами зір скупчень побудовано залежності вмісту молібдену від віку, галактоцентричного радіуса та металічності. Поведінка вмісту молібдену в зорях скупчень подібна поведінці в зорях галактичного тонкого диска, що свідчить про їх спільне походження. Порівняння вмісту молібдену із вмістом інших елементів нейтронного захоплення, зокрема елементів повільного та швидкого процесів нейтронного захоплення – s- та r-процесів, свідчить про наявність додаткового джерела виробництва молібдену в Галактиці.^UStudying chemical enrichment of substructures in the Galaxy (or the distribution of elemental abundances throughout different substructures of the Galaxy) is essential for exploring and understanding the evolution of the Milky Way, in particular its chemical evolution and structure, as well as for testing nucleosynthetic processes and sources of elements. As an important part of the study of chemical composition of the Galactic disc in a broad representation of Galactic substructures, the investigation of open clusters, which also inhabit the Galactic disc, but represent a distinct subpopulation, can give more insight into the enrichment of the disc with different elements and provide additional information about its structure. Moreover, open clusters are an important tool in studying stellar evolution: they are loosely gravitationally bound groups of stars of similar chemical composition and age since they were formed from the same cloud of gas and dust. This manuscript presents the results of the investigation of parameters and chemical composition of stars in open clusters (OC) inhabiting our Milky Way Galaxy aimed at studying stellar and Galactic evolution. Parameters and abundances of Na, Al, Si, Ca, Ti, V, Cr, Fe, Co, Ni, Y, La, Ce and Nd were determined for nine Main-Sequence stars and three giants in the Hyades open cluster. Giant stars have shown overabundances of sodium, which suggests that thermonuclear (nuclear fusion) reactions of hydrogen burning in the neon-sodium (NeNa) cycle with subsequent ejecting into the upper atmosphere may be occurring.Radial velocities, atmospheric parameters and chemical compositions of 27 giants belonging to OC, namely Cr 110, Cr 261, NGC 2477, NGC 2506 and NGC 5822, have been determined. Correlations between elemental abundances in cluster stars and metallicity or age of the respective clusters have been examined. The barium excess in OC is confirmed, and higher Ba dispersions in clusters younger than ~ 4 Gyr have been demonstrated. It is also shown that contributions of slow (s-process) or rapid (r-process) neutron-capture processes cannot account for the enrichment in Ba as compared to other neutron-capture elements in OC. For the first time, it is suggested that such an abnormal abundance of Ba can be explained by adding the contribution from the intermediate neutron-capture process (i-process). Molybdenum abundances have been first determined in stars belonging to 13 OC, namely Berkeley 75, Berkeley 25, Ruprecht 7, Ruprecht 4, Berkeley 73, NGC 6192, NGC 6404, NGC 6583, Collinder 110, Collinder 261, NGC 2477, NGC 2506 and NGC 5822. The abundances of molybdenum in stars inhabiting OC and Galactic disc exhibit similar correlations with metallicities, which suggests a common origin of the investigated stellar populations with a wider scatter of Mo abundances in OC stars. For an extended sample of clusters, no correlation has been found between molybdenum abundance ratios [Mo/Fe] and age of clusters (slope is -0.001 ± 0.010 dex/Gyr).For all the examined clusters, the relationship between [Mo/Fe] and the Galactocentric radius RGC is represented by a trend line with a slope of 0.018 ± 0.009 dex/kpc; it shows a higher level of statistical significance as compared to previously obtained data, with the slope being different from those obtained for the s- or r-process elements, which is indicative of more complex origin of this element.The present research yielded the results which can be employed in further studies of stellar evolution, developments in nucleosynthesis, as well as stellar and dynamical Galactic evolution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського