Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (331)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=МАВР$<.>+<.>A=ГЕНАДІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Маврутенков В.В. 
Епштейна-Барр інфекція: імунопатогенез, клініка, діагностика та лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.В. Маврутенков ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 40 с. — укp.

Доведено важливість значення генів DRB1-локус II класу головного комплексу гістосумісності людини у лізосомальних цистеїнових катепсинів B і L у патогенезі інфекції вірусу Епштейна - Барр (ВЕБ). Уточнено механізми індукції аутоімунітету внаслідок інфекції ВЕБ на підставі гістохімічної характеристики антигенів-мішеней та циркулюючих аутоантитіл. Запропоновано визначати рівень beta 2-мікроглобуліну та C-реактивного білка у сироватці крові у разі обстеження щодо наявності інфекції ВЕБ з метою оцінювання активності імунопатологічного процесу та діагностування мікробно-деструктивних ускладнень. Наведено результати п'ятирічного епідеміологічного спостереження захворюваності на інфекційний мононуклеоз (ІМ) у Дніпропетровську. Вивчено клінічні особливості інфекції ВЕБ серед пацієнтів з різним імунним статусом, а саме: імунокомпетентних осіб, дітей раннього віку з "невизначеним" ВІЛ-статусом, хворих на розсіяний склероз. Визначено клінічну ефективність застосування комбінації циклоферону зі гропринозином під час лікування ІМ, яка не зумовлює стимулювання специфічного гуморального імунітету або пригнічення віремії. Установлено, що використання преднізолону підвищує ризик рецидиву ІМ за рахунок пролонгації віремії. Розроблено протокол диспансерного спостереження, який регламентує організацію, терміни та перелік лабораторних обстежень пацієнтів, що хворіли на інфекцію ВЕБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.35 + Р514.37 + Р733.514.35 +
Шифр НБУВ: РА363240

Рубрики:

      
3.

Маврич В.В. 
Особливості росту, будови та формоутворення кісток скелету під впливом гелій-неонового лазера і рентгенівського випромінювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Маврич ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.8

Рубрики:

      
4.

Мавропуло Т.К. 
Перинатальні ураження ЦНС у доношених новонароджених (варіанти перебігу при клінічних ознаках гіпоксично-ішемічного ушкодження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Т.К. Мавропуло ; Харк. держ. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 37 с. — укp.

Вперше досліджено особливості гемоліквородинамічних перетворень за тяжких (деструктиних) і нетяжких (функціональних) уражень центральної нервової системи (ЦНС) протягом відновного періоду та поглиблено уявлення про механізми формування різних клініко-патогенетичних варіантів перинатального гіпоксичного ушкодження ЦНС. Розроблено патогенетичну та клініко-допплерсонографічну моделі розвитку синдрому ліквородинамічних порушень, за допомогою яких обгрунтовано неможливість створення уніфікованої схеми медикаментозної реабілітації. Вперше встановлено критерії для визначення компенсаторної або патологічної спрямованості змін церебральної гемодинаміки за перинатальних гіпоксичних уражень ЦНС у доношених немовлят і розроблено технологію діагностики транзиторних гемоліквородинамічних порушень у дітей з гіпоксичними ураженнями ЦНС. Запропоновано критерій клінічної інтерпретації змін допплерсонографічних показників за межами неонатального періоду. Доведено роль дизрегуляції системи церебральної та вісцеральної гемодинаміки у виникненні функціональних порушень шлунково-кишкового тракту у дітей перших місяців життя. Показано статевий диморфізм клінічних і допплерсонографічних проявів перинатальної патології ЦНС за межами неонатального періоду. Удосконалено методи корекції порушень гемоліквородинаміки у разі перинатальних післягіпоксичних уражень ЦНС, на базі яких розроблено патогенетично обгрунтовані схеми використання вазотропних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 +
Шифр НБУВ: РА335463

Рубрики:

      
5.

Маврова Д.І. 
Розповсюдженість, спектр патології, оптимізація діагностики, лікування та профілактики хламідійної інфекції у дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Д.І. Маврова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне вивчення поширеності хламідійної інфекції, з'ясовано спектр патології та клініко-епідіміологічні особливості хламідіозу серед різних вікових груп неповнолітніх. Показано залежність виявлення хламідійної інфекції від фаз менструального циклу: у разі циоскопії імовірність виявлення хламідій чітко зростає в лютеіновій фазі та в передменструальний період. Найбільшу величину титру хламідійних антитіл визначено у фолікулярній фазі, а найменшу - у периовулярний період; виявлення хламідійного антигену зростає в периовулярний період і зберігається протягом лютеінової фази. Одержані докази залежності виявлення хламідійної інфекції від фази менструального циклу дали змогу обгрунтувати новий підхід у діагностуванні хламідіозу в дівчат-підлітків та жінок дітородного віку, який передбачає під час проведення діагностичних досліджень враховувати фази фізіологічного менструального циклу, забір матеріалу для досліджень з осередків уражень, використовувати не окремі лабораторні тести, а їх комплекси. Оцінено ефективність та переносимість еритроміцину та макролідів нового покоління (азітроміцину, кларитроміцину, спіроміцину, джозаміцину) під час лікування різних форм хламідійної інфекції у вагітних, що годують грудьми, дітей та підлітків. Аргументовано їх правильне дозування, дотримання режиму прийому, що забезпечує стійкий терапевтичний ефект (95,2 %) макролідних антибіотиків за відсутності побічної дії в цього контингенту хворих. На підставі результатів дослідження обгрунтовано комплекс специфічних заходів щодо профілактики поширення хламідійної інфекції серед дітей і підлітків з урахуванням соціально-психологічних вікових особливостей; створення системи первинної медико-санітарної допомоги цьому контингентові хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-3 + Р696.016-3 +
Шифр НБУВ: РА325784

Рубрики:

      
6.

Маврич В.В. 
Структурно-функціональні основи організації поперекового відділу хребта людини в онтогенезі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / В.В. Маврич ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Вивчено межі вікових особливостей, статевої та індивідуальної мінливості поперекового відділу хребта людини у всі періоди постнатального онтогенезу з використанням остеометричних, морфометричних, біохімічних, гістоморфометричних, біомеханічних методів, методу ядерно-магнітно-резонасної томографії, рентгеноструктурного аналізу, тривимірного комп'ютерного моделювання та кінцево-елементного аналізу. Створено апаратно-програмний комплекс для морфометричних досліджень. Розроблено обладання для підгототування кісткових зразів і новий спосіб створення тривимірних комп'ютерних моделей поперекового віділу хребта. Завдяки застосуванню тривимірного моделювання розширено уявлення про біомеханіку хребтового стовпа. За результатами кінцево-елементного аналізу доведено, що звичайна форма поперекового хребця є оптимальною для передачі відповідних навантажень на стиск, а крайні форми індивідуальної мінливості хребців (які зустічаються у 0,4 % - 4,8 % випадків), змінюючи його геометрію, призводять до зниження функціональності системи. За методом кінцевих елементів розраховано напруги та деформації у всіх поперекових хребцях і міжхребетних дисках з використанням створених тривимірних комп'ютерних моделей хребта для всіх вікових груп. З'ясовано, що до періоду формування поперекового лордозу (у новонароджених і грудних дітей), має місце інший принцип їх розподілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.194.8 +
Шифр НБУВ: РА341380

      
7.

Мавріна А. О. 
Управлінські рішення в системі "маркетинг - фінансовий менеджмент" машинобудівних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. О. Мавріна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 25 с. — укp.

Структуровано наукові підходи до трактування витрат на маркетинг і виокремлено етапи їх еволюції. Систематизовано причини та сфери виникнення конфліктів цілей між працівниками маркетингових і фінансово-економічних служб, а також класифіковано наслідки даних конфліктів у системі маркетинг - фінансовий менеджмент, під якою розуміється сукупність управлінських рішень у фінансово-економічній і маркетинговій сферах підприємства, які мають системний характер, передбачають взаємоузгодження та координацію як прийняття двних рішень, так і їх виконання. Розроблено метод бюджетування витрат на маркетинг, в який, на відміну від існуючих підходів, включають модель бюджетування річних витрат та алгоритм бюджетування маркетингових інвестицій. Обгрунтовано напрями покращання співпраці між працівниками маркетингового та фінансового відділів машинобудівного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-93-210.11 + У9(4УКР)305.851.1-211.1
Шифр НБУВ: РА378174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мавріна М. І. 
Моделювання процесів рефлексивного управління споживчим попитом комерційних підприємств / М. І. Мавріна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної проблеми подальшого розвитку й удосконаленню інструментарію моделювання та прогнозування поведінки цільових груп споживачів для підвищення конкурентоспроможності комерційного підприємства в умовах мінливого ринкового середовища.Визначено роль та місце рефлексивного управління в організаційній структурі комерційного підприємства, уточнено важливість урахування факторів споживчих уподобань, розроблено метод їх оцінювання на основі комплексної кваліметрії, удосконалено ймовірнісну модель споживчого попиту на основі модифікованої просторової моделі Хаффа й показано, що рефлексивна модель формування керуючих впливів надає змогу визначити ефективність витрат на особливості розвитку приватного сектора економіки нашої країни, тож може бути високоефективним інструментом управління завдяки вибору фінансово оптимального типу рефлексивних впливів. Для здійснення прогнозу поведінки цільових груп споживачів запропоновано використання методології рефлексивних ігор у поєднанні з моделями просторової взаємодії, а також методів визначення факторів особистих уподобань споживачів. Із цією метою розроблено концепцію управління споживчим попитом комерційних підприємств, яка ґрунтується на розрахунку якісних характеристик споживчих уподобань цільових груп споживачів, визначає найефективніші інформаційні канали впливу та краще адаптована до специфіки вітчизняної економіки. Для практичної реалізації розроблених моделей проведено низку досліджень, пов'язаних з поведінкою споживачів і їх реакцією на різні групи товарів. Розраховано розміри торговельних зон, згруповано споживачів за їх потребами, виявлено значущі якісні характеристики конкурентів. Як інструмент рефлексивного впливу використано рекламну кампанію. Оскільки з погляду управління викликає зацікавленість передбачення напряму поведінки споживачів і її чисельне вимірювання, то для практичної реалізації запропонованої моделі також вирішено завдання прогнозу ймовірного прибутку від рефлексивних заходів. Теоретичний аналіз та експериментальне дослідження з використанням розробленої концепції рефлексивного управління споживчим попитом комерційного підприємства надали змогу зробити висновок про ефективність її використання для прогнозу поведінки суб'єктів економічних відносин у мікросередовищі комерційного підприємства з метою прийняття адекватних рішень у процесі виходу на новий ринок та господарювання на вже зайнятих ринкових позиціях.^UThe dissertation is dedicated to solving the urgent problem of further development and improving the tools for modeling and predicting the behavior of target consumer groups in order to increase the competitiveness of a commercial enterprise in a volatile market environment.In the thesis, the role and place of reflexive management in the organizational structure of a commercial enterprise is determined, the importance of taking into account factors of consumer preferences is clarified, a method for evaluating them based on integrated qualimetry is developed, the probabilistic model of consumer demand based on a modified Huff spatial model is improved, and it is shown that the reflective formation model control actions allows you to determine the cost effectiveness of the particular development of the private sector the country's economy, due to which it can be a highly effective management tool by choosing the financially optimal type of reflective action.To predict the behavior of target consumer groups, it was proposed to use the methodology of reflective games in combination with spatial interaction models, as well as using methods to determine factors of personal preferences of consumers. For this purpose, in the dissertation, the concept of consumer demand management of commercial enterprises was developed, based on the calculation of the qualitative characteristics of consumer preferences of target consumer groups and determines the most effective information channels of influence, and is better adapted to the specifics of the domestic economy.For the practical implementation of the developed models, a number of studies were carried out related to consumer behavior and their reaction to various groups of products. The sizes of trade zones, consumer groups for their needs are calculated, significant qualitative characteristics of competitors are found. As a tool for reflective impact, an advertising company was used.Since from the point of view of management it is of interest to predict the direction of consumer behavior and numerical measurement, for the practical implementation of the proposed model, the task of forecasting the likely profit from reflective measures has also been carried out.The theoretical analysis and experimental research carried out in the dissertation using the developed concept of reflexive consumer demand management of a commercial enterprise based on the use of systems of economic and mathematical models and marketing tools and statistical data analysis made it possible to draw a conclusion about its effectiveness for predicting the behavior of subjects of economic relations in the microenvironment of a commercial enterprises in order to make adequate decisions in the exit process a new market and management on an already busy market positions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського