Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (1978)Книжкові видання та компакт-диски (1215)Журнали та продовжувані видання (83)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЗУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мазуріна В.О. 
Гуманізація взаємин учителів і старшокласників у позаурочній роботі загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.О. Мазуріна ; Ін-т пробл. виховання. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Гуманізація взаємин учителів і старшокласників досліджувалась з позицій особистісно орієнтованого виховання. Технологія особистісно орієнтованого виховання розкрита через модель суб'єкт-суб'єктної взаємодії педагога і вихованця, співпраці, діалогового спілкування. Досліджені педагогічні умови гуманізації взаємин педагогів і старшокласників. Доведено продуктивність клубної організації життєдіяльності суб'єктів виховного процесу стосовно гуманізації їх взаємин. Ключовою умовою гуманізації взаємин учителів і старшокласників є демократизація шкільного життя шляхом розвитку учнівського самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.430

Рубрики:

      
2.

Мазурчук О.Т. 
Особливості військово-фізичної підготовки допризовників, які проживають на території радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.Т. Мазурчук ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

Здійснена корекція методики фізичного виховання допризовників, які проживають на території радіаційного забруднення. На першому етапі (підготовчий період) підбір засобів і методів фізичного виховання спрямовувався на вирішення оздоровчих завдань. На другому етапі (основний період) на основі збільшення адаптаційних можливостей організму до умов м'язової діяльності вирішувались завдання прикладної фізичної підготовки, в основі якої лежав розвиток фізичних якостей, підвищення захисних сил і опірності організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища. У програму військової підготовки допризовників включений розділ "радіаційна безпека", в якому передбачено вивчення таких тем:"Загальна характеристика наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Організація здорового способу життя на території радіаційного забруднення, Режими самостійної рухової активності в умовах радіаційного забруднення".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Мазуркевич Т.А. 
Постнатальний період онтогенезу клоакальної сумки курей кросу "Ломан Браун": Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Т.А. Мазуркевич ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено морфологію клоакальної сумки курей у постнатальному періоді онтогенезу. Вивчено топографію, макро- і мікроструктуру клоакальної сумки та клітинний склад її паренхіми (лімфоїдних вузликів). Встановлено, що клоакальна сумка існує у курей до 150-добового віку, але відсутня у курей віком 220 діб і більше. Ріст клоакальної сумки завершується у 90-добових курей. Найбільшу її відносну масу встановлено у 30-добових курей. У клоакальній сумці є дві групи лімфоїдних вузликів, які обумовлюють функції її центрального та периферичного органів імуногенезу. До складу вузликів, крім клітин їх основи, входять B- і T-лімфоцити, лімфобласти, пролімфоцити, макрофагоцити і гранулоцити. Максимальна функціональна активність клоакальної сумки як органа B-лімфоцитопоезу властива курам віком до 30 діб. Інволюція клоакальної сумки починається на другому місяці життя курей і перебігає у два етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.426,022 + П682-263,022
Шифр НБУВ: РА310231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мазурок О.О. 
Групи з невеликими комутантами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / О.О. Мазурок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.30,022
Шифр НБУВ: РА308611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мазур А.П. 
Захист міокарда при операціях з штучним кровообігом у новонароджених і дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.П. Мазур ; АМН України. Київ. мед. акад. післядиплом. освіти МОЗ України ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено одне з головних питань хірургічної корекції вроджених вад серця в новонароджених і дітей першого року життя - захисту міокарда від гіпоксії під час операцій з штучним кровообігом. Проведено дослідження ефективності захисту міокарда існуючим методом на основі фармакохолодової кардіоплегії, удосконаленого методу захисту міокарда новонароджених та дітей першого року життя. Адекватність захисту міокарда оцінювалась за загальноприйнятими показниками у 325 хворих, яких, залежно від методу, було поділено на 2 групи. До основної групи ввійшли 211 пацієнтів, оперованих з застосуванням поліпшеного методу захисту міокарда. Контрольну групу складали 114 хворих, яким застосовували існуючий метод фармакохолодової кардіоплегії, прийнятий в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України для хворих віком до 1 року. Статистично вдалося отримати однорідні підгрупи пацієнтів усередині кожної групи залежно від маси тіла. Вперше наведено формулу для дітей, у яких маса тіла відповідала віку (m = 0,50 x вік + 3,64), та дітей з дефіцитом маси тіла (залежність - m = 0,411 x вік + 2,7). Оцінку ступеня ефективності захисту міокарда зроблено за допомогою "прямих" (вивчення ультраструктурних змін у клітинах міокарда та капілярах вінцевого кровотоку на основі електронної мікроскопії біоптатів міокарда, взятих під час операцій) та "непрямих" методів (визначення маркерів ушкодження міокарда-МВ-КФК, серцевої фракції ЛДГ). Дослідження проведено інтраопераційно - після 12, 24 і 48 годин після операції. У післяопераційному періоді за всіма хворими протягом 3 діб проведено моніторне спостереження за параметрами гемодинаміки. Висвітлено недоліки й обмеження існуючого методу корекції вроджених вад серця в дітей першого року життя. Розроблено та впроваджено в практику новий метод захисту міокарда, що базується на комбінації гіпотермії, хімічної кардіоплегії та кратності його застосування. Визначено склад кардіоплегічного розчину, методику його приготування та проведення реперфузії. Запропоновано метод, який дозволив ефективно зберегти ультраструктуру кардіоцитів і тканин, які їх оточують, після періоду ішемії до 90 хв., що дозволило зменшити частоту післяопераційних ускладнень, летальність з 45,6 до 14,7 % - дані обстеження 325 хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.345-92
Шифр НБУВ: РА312388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мазур Т.М. 
Наукове обгрунтування організації амбулаторно-поліклінічної допомоги міському дитячому населенню на етапі переходу до сімейної медицини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Т.М. Мазур ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Удосконалено шляхи надання медичної допомоги дітям за амбулаторно-поліклінічних умов на рівні районного медичного об'єднання великого промислового міста. Відзначено, що існуюча система надання медичної допомоги дітям має у своєму складі педіатричну службу, роботу якої охарактеризовано як незадовільну через недостатню медичну ефективність, що негативно позначається на стані здоров'я малолітніх пацієнтів. Встановлено доцільність поступової переорієнтації педіатричної служби на первинну медико-санітарну допомогу на засадах сімейної медицини. Визначено ставлення до неї лікарів і пацієнтів. Впроваджено якісно нову функціонально-структурну модель дитячої поліклініки на рівні районного медичного об'єднання великого промислового міста з сучасними медико-організаційними технологіями проведення профілактичних оглядів дітей. Доведено її ефективність щодо розширення функції педіатрів, поліпшення шляхів виявлення хвороб, звільнення педіатрів від невластивих їм функцій середнього медичного персоналу та відзначено зниження потреб дитячого населення у спеціалізованій та стаціонарній медичній допомозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.2л75
Шифр НБУВ: РА314958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мазурик О.В. 
Сучасні тенденції відтворення армії як соціального інституту (соціологічний аспект): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Мазурик ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано військові реформи та показано їх зв'язок з соціальними реформами. Розглянуто реформу системи військової освіти в Україні, її структурний та змістовний компонент. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності військової освіти як основного чинника відтворення української армії з метою їх використання в практиці державної політики в сфері військової освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)2 + с5*668
Шифр НБУВ: РА316390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Мазур К.В. 
Формування і ефективність функціонування регіонального плодопродуктового підкомплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / К.В. Мазур ; Ін-т аграр. економіки УААН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження теоретичних і організаційно-економічних аспектів формування та економічної ефективності функціонування регіонального плодопродуктового підкомплексу (ПП) за умов становлення ринкових відносин на Вінниччині. На підставі системного та комплексного дослідження розкрито теоретичні основи сутності, передумови й особливості формування ПП. Проаналізовано динаміку розвитку садівництва в регіоні, визначено економічну ефективність виробництва продукції у ПП, встановлено кількісну залежність ефективності садівництва від основних організаційно-економічних чинників. Досліджено процес формування нових агроформувань і підприємницьких структур у сфері переробки плодів і ягід. Визначено шляхи підвищення ефективності функціонування ПП через формування оптимальної структури сировинних зон плодопереробних підприємств, поглиблення зональної спеціалізації садівництва, удосконалення міжгалузевих економічних відносин, розвитку вертикальної та горизонтальної інтеграції, формування ринкової інфраструктури, джерел інвестицій у підкомплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)325.154-07
Шифр НБУВ: РА315361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мазуренко Л.І. 
Асинхронні генератори з вентильним та вентильно-ємнісним збудженням для автономних енергоустановок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / Л.І. Мазуренко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Розроблено математичні моделі, методики, алгоритми та комп'ютерні програми методу аналізу електромагнітних процесів і розрахунку робочих характеристик. Досліджено квазістаціонарні та динамічні режими. Наведено схемні розв'язання та рекомендації щодо проектування асинхронних генераторів з вентильним і вентильно-ємнісним збудженням (АГ з ВЗ та ВЄЗ). За допомогою розробленого методу, фізичного моделювання АГ з ВЗ та ВЄЗ (перетворювач АГ виконано за схемою автономного інвертора напруги) проведено дослідження їх режимів. З'ясовано особливості процесів електромеханічного перетворення енергії в АГ. Обгрунтовано можливість одержання в АГ з ВЗ синусоїдної напруги, доцільність використання АГ з широтно-імпульсною модуляцією напруги та АГ зі з'єднанням статорної обмотки у трикутник і несиметричним ВЄЗ. Визначено доцільні фіксовані від'ємні ковзання для проведення збудження АГ з ВЗ. Сформульовано необхідні та достатні умови самозбудження АГ з ВЗ від залишкової ЕРС. Описано умови одержання синусоїдної напруги в АГ з ВЄЗ. Вміщено теоретичні результати дослідження АГ з ВЄЗ на базі компенсаційного випрямляча. Висвітлено базові схемотехнічні рішення АГ з ВЗ і ВЄЗ та джерел живлення, зварювальної дуги на базі АГ. Розвинуто системний підхід до проектування АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.631с116
Шифр НБУВ: РА315035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мазуров Г.І. 
Організаційно-методичне забезпечення управління зовнішньоекономічною діяльностю оборонно-промислового комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.І. Мазуров ; Укр. акад. зовніш. торгівлі М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто стан та тенденції світового ринку озброєння, показано місце України на цьому ринку. Сформульовано основні принципи та виявлено особливості маркетингових досліджень світового ринку військово-технічного призначення з урахуванням специфіки здійснення переговорного процесу. Визначено показники ефективності діяльності системи ВТС та шляхи її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.2 + У9(4Укр)8
Шифр НБУВ: РА319238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мазур А.Г. 
Методологічні проблеми трансформації управління комплексним соціально-економічним розвитком регіонів в перехідний період: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / А.Г. Мазур ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та прикладні проблеми становлення якісно нової парадигми регіонального управління у перехідний до ринку період. Проведено комплексне дослідження передумов і напрямів розвитку регіональної економічної системи. Визначено роль, місце та значення управлінських процесів у здійсненні її розширеного економічного відтворення. Розроблено методологічні основи (закономірності, принципи, цілі, функції, методи) формування якісно нової управлінської системи на регіональному рівні. Обгрунтовано методичні підходи щодо комплексної оцінки ефективності використання ресурсного потенціалу регіону та управлінської праці. Наведено конкретні пропозиції щодо організаційного, інформаційного та правового забезпечення розвитку регіонального управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА321060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мазурик Д.В. 
Інноваційні процеси в лексиці сучасної української літературної мови (90-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Д.В. Мазурик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 21 с. — укp.

На базі картотеки, укладеної за матеріалами україномовної періодики 1991 - 2001 рр., проаналізовано неологізми інноваційних процесів у сучасній українській мові у межах тематичних груп: "Політика", "Право", "Економіка", "Наука і техніка", "Культура і мистецтво", "Спорт". Виявлено дієві екстралінгвальні чинники змін у складі сучасної української лексики. Висвітлено провідні тенденції творення нових слів. Описано способи деривації неологізмів (морфологічний та семантичний). Розглянуто пласт нового в лексиці сучасної української мови, який ілюструє міграційні процеси всередині системи (внутрішні входження), а також появу нових елементів ззовні через пряме та опосередковане позичання (зовнішні входження - етранжизми). Охарактеризовано зародження й розвиток української неології як окремого напряму лінгвістичних досліджень. Проаналізовано практику лексикографічного опрацювання нових слів на тлі здобутків провідних дослідницьких центрів Європи. Узагальнено принципи оцінювання нової лексики з погляду літературної норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-321
Шифр НБУВ: РА319635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Мазур Т.П. 
Біоекологічні особливості інтродукованих у захищений грунт видів роду INymphaea/I L. та перспективи їх використання в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук / Т.П. Мазур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 26 с. — укp.

Проаналізовано екобіоморф Nymphaea L. і встановлено їх залежність від екологічних особливостей місцезростань. Наведено морфологічний опис вегетативних та генеративних органів 45 видів, різновидів, гібридів та культиваторів Nymphaea L. Досліджено особливості періодів онтогенезу кореневищного, бульбоподібного, умовно-кореневишного та умовно-столонного Nymphaea L. Вперше (на прикладі Nymphaea caerulea Savign.) виявлено та описано нектарник. Розкрито залежність виживання сіянців і живців від освітлення водойми та трофності субстрату на прикладі Nymphaea alba L. Проведено інтегральну оцінку інтродукції видів, різновидів, гібридів та культиваторів роду Nymphaea L. та визначено напрямки їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*851.214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мазуренко О.В. 
Розвиток м'ясопродуктового підкомплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Мазуренко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено суть поняття організаційно-економічних напрямків розвитку м'ясопродуктового підкомплексу, яка полягає у зростанні виробництва м'яса для задоволення обсягів споживання населенням та експортних потреб. Запропоновано для економічного аналізу показник - коефіцієнт спеціалізації сільськогосподарських підприємств, районів, областей та природно-економічних зон з виробництва м'яса як відношення обсягу виробництва продукції на одиницю площі у порівнянні з даним показником в Україні або регіоні. Удосконалено методику встановлення економічних взаємовідносин між сільськогосподарськими товаровиробниками, м'ясопереробними підприємствами та торговельними організаціями шляхом визначення економічно обгрунтованих цін на живу вагу тварин і продукцію їх переробки, з урахуванням розміру роздрібних цін, що забезпечить одержання рівновеликих прибутків на рівновеликий авансований у виробництво капітал. Визначено оптимальні розміри ферм для вирощування великої рогатої худоби та свиней шляхом поєднання методів вивчення фактичної ефективності досягнутого рівня концентрації в окремих сільськогосподарських підприємствах і варіантних розрахунків. Обгрунтовано напрями розвитку інтеграційних процесів між підприємствами м'ясопродуктового підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.2 + У9(4УКР)325.2 +
Шифр НБУВ: РА326349

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мазур О.Є. 
Особливості енергетичного та пластичного обміну ембріональних тканин та клітин у фізіологічних умовах та умовах метаболічного середовища зрілого організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.Є. Мазур ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На базі дослідження показників гліколізу, циклу трикарбонових кислот, пентозофосфатного циклу ембріональної очеревини, шкіри та ембріональних остеобластів за звичайних умов та після алотрансплантації зрілому реципієнту встановлено, що метаболізм ембріональних тканин має специфічні, особливі риси, які визначаються морфологічною структурою тканини, її організацією, ступенем диференціації. Показано, що для ембріональних тканин та клітин характерні різні метаболічні процеси, активність яких залежить від структурних змін, функціональної активності та рівня розвитку тканини. На підставі одержаних результатів доведено, що метаболізм вільно трансплантованих ембріональних тканин є незалежним від метаболічних змін оточуючих тканин зрілого реципієнта. Установлено, що ембріональні тканини характеризуються відмінною динамічною спрямованістю метаболічних процесів після вільної алотрансплантації зрілому реципієнту та їх адаптивні можливості до метаболічних умов дорослого організму залежні від морфологічної зрілості тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.99 +
Шифр НБУВ: РА326125

Рубрики:

      
16.

Мазуренко І.Л. 
Змінне електромагнітне поле провідників зі струмом, розташованих над плоскою межею поділу середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / І.Л. Мазуренко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено наближені математичні моделі розрахунку тривимірного квазістаціонарного електромагнітного поля (ЕМП) з урахуванням геометричних особливостей просторових контурів зі струмом та електрофізичних властивостей провідних середовищ. Досліджено ЕМП і геометрії контурів для забезпечення необхідної щільності потоку електромагнітної енергії у провідне середовище. Оцінено похибки асимптотичного розкладання у ряд процесів розрахунку поля у безпосередній близькості від провідного середовища. Наведено наближену математичну модель для розрахунку квазістаціонарного поля контура зі струмом на основі локальної заміни тривимірного поля двовимірним. Розглянуто похибки розрахунку поля за допомогою даної моделі з використанням асимптотичного розкладання у ряд. Обгрунтовано, що для визначення ЕМП поблизу контурів, розташованих над провідною поверхнею обмеженої ширини, можливе використання моделі, яка містить вихідний контур і контури з зустрічним напрямком струму. Запропоновано використовувати для забезпечення визначеного характеру тепловиділень в електропровідних середовищах з плоскою поверхнею просторові контури з піднесеними над поверхнею краями. Одержано геометричні параметри даних контурів, розташованих над провідним середовищем обмеженої та необмеженої ширини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.1 +
Шифр НБУВ: РА324323

Рубрики:

      
17.

Мазуренко В.В. 
Дискретно-неперервні крайові задачі для узагальнених квазідиференціальних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / В.В. Мазуренко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено дискретно-неперервні крайові задачі для векторних квазідиференціальних рівнянь довільного скінченного порядку з коефіцієнтами-мірами та правими частинами - узагальненими похідними високих порядків від функцій обмеженої варіації. Використано методику, що базується на зведенні даних задач (за допомогою відомої ідеї введення квазіпохідних) до коректних систем лінійних диференціальних рівнянь першого порядку з мірами. Доведено, що застосування даного підходу дало можливість встановити спектральні властивості задач на власні значення, одержати зображення розв'язків неоднорідних крайових задач в інтегральній формі (за допомогою конструктивно побудованої матриці Гріна) та у формі Шмідта, довести теореми про розвинення вектор-функції у ряд Фур'є за певною ортонормованою системою власних векторів на скінченному проміжку, побудувати формули обернення та рівність Парсеваля, що відповідають теоремі про розклад для напівнескінченного інтервалу. Узагальнено теорію граничних точки та кута Вейля на випадок систем диференціальних рівнянь першого порядку та квазідиференціальних рівнянь довільного скінченного порядку з мірами у коефіцієнтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.611-3 +
Шифр НБУВ: РА323340

Рубрики:

      
18.

Мазур Б.М. 
Господарсько-біологічна характеристика нових та перспективних сортів смородини в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.М. Мазур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень нових сортів смородини селекції Національного аграрного університету за умов Лісостепу України. Проведено їх групування за строками стиглості, надано порівняльну оцінку за складовими продуктивності, швидко- та самоплідності, стійкості до хвороб і шкідників, якості ягід, придатності для механізованого збирання ягід. Виділено сорти-носії цінних господарсько-біологічних ознак. Установлено оптимальні строки посадки живців для збільшення виходу високоякісного садивного матеріалу. Визначено економічну ефективність вирощування нових сортів смородини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мазур Н.А. 
Соціально-економічні проблеми трудового потенціалу аграрного сектора економіки регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.А. Мазур ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 16 с. — укp.

Визначено та конкретизовано поняття трудового потенціалу регіону, його структури за умов становлення ринкових відносин. Удосконалено методичні підходи щодо оцінки трудового потенціалу АПК, сільського господарства та села. Здійснено оцінку головних тенденцій та перспектив соціально-демографічного розвитку трудового потенціалу регіону та впливу соціально-економічних, організаційно-технічних та інших факторів на формування та використання трудового потенціалу на етапі переходу до ринкових відносин. Обгрунтовано головні параметри організації та функціонування ринку праці. Наведено інтегральний показник розвитку соціальної сфери та зроблено оцінку його впливу на соціально-економічний розвиток регіону. Визначено вартість відтворення робочої сили в аграрній сфері економіки. Розкрито соціально-економічні аспекти формування трудового потенціалу сільської молоді з урахуванням особливостей регіону. Розроблено та обгрунтовано модель перспективної оцінки чисельності трудового потенціалу регіону за різними варіантами розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-64 + У9(4УКР-4ХМЕ)320-64 +
Шифр НБУВ: РА322941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мазур О.Є. 
Формування механізму розвитку малого підприємництва в умовах трансформаційної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.Є. Мазур ; Одес. держ. економ. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу стану та факторів розвитку малих підприємств в Україні розкрито сутність та запропоновано комплекс структуроутворюючих елементів механізму розвитку малого підприємництва відповідно до вимог періоду економічної трансформації. Розроблено економічні механізми подолання підприємницького відставання регіону. Запропоновано методичні підходи щодо вибору інноваційної стратегії малих підприємств та формування науково-технічних програм впровадження нововведень в їх діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1
Шифр НБУВ: РА330625

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського