Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=МАНЖУР$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Манжура О.В. 
Інтелектуальна власність як чинник формування економіки знань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Манжура ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено зміст і виявлено суперечності інтелектуальної власності у процесі її актуалізації за умов формування економіки знань. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності реалізації даної власності у сучасній Україні. Відначено, що інтелектуальна власність у сучасному господарському розвитку стає головним фактором конкурентоспроможності, зростає її роль за умов переходу до економіки знань. Обгрунтовано необхідність виокремлення первинної та вторинної реалізації інтелектуальної власності. Первинна реалізація відбувається у процесі усвідомлення людиною необхідності спрямування її руху до якісно іншого стану життєдіяльності та за умов формування певного ідеального образу цього іншого стану. Вторинна реалізація даної власності впроваджується у певному проекті, який реалізується у сфері матеріального виробництва чи у соціальних відносинах. Систематизовано загальні ознаки інтелектуального продукту. Обгрунтовано докази щодо нераціональності протиставляння духовної та інтелектуальної власності за умов імперативу виживання людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253,333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА366356

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Манжура О.П. 
Оптимізація комплексного лікування хворих на рак ендометрія з урахуванням біологічних особливостей пухлин: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.П. Манжура ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що хворих на рак ендометрія (РЕ) має місце різна спрямованість зв'язків між морфологічними та молекулярно-біологічними характеристиками пухлин, а саме: пряму кореляцію між морфологічною формою росту, ступенем диференціювання новоутворень і рівнем експресії прогестерону (ПР) і естрогену (ЕР) та зворотній зв'язок з експресією мутантного білка p53. Показано, що в жінок з аденокарциномою (АКЕ) високого ступеня диференціювання прогестерон- і естрогенпозитивні форми пухлин становили 82,4 % і 68,6 % відповідно, експресія мутантного білка p53 - у 8,8 % випадків. В осіб помірного ступеня диференціювання рецепторпозитивні форми виявлено у 63,6 % і 50,0 % відповідно, експресію мутантного білка p53 - у 30,3 % пухлин; серед АКЕ з низьким ступенем диференціювання експресія рецепторів до стероїдних гормонів не перевищувала 34,4 % і 31,1 % випадків, експресію мутантного білка p53 установлено у 53,1 % пухлин. Доведено, що рівеь пухлинного маркера СА-125 у сироватці крові хворих на серозно-папілярний рак ендометрія є прогностично значущим несприятливим фактором і може використовуватися для моніторингу цих осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 +
Шифр НБУВ: РА356392

Рубрики:

      
3.

Манжура В.І. 
Соціальна детермінація естетичної свідомості: Автореф. дис. канд. філос. наук: 09.00.03 / В.І. Манжура ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняній соціально-філософській традиції асиметричні відсуб'єктно-відоб'єктні бінарні категоріальні опозиції пре-постмодерної соціально-естетичної парадигми деконструйовано у тернарні концептні композиції; системно концептуалізовано феномен антропосоціокультурної тотальності як онтологічної підстави соціально-естетичного семіозису, конфігурація якої зумовлює специфічну для кожного типу соціальності диспозицію суб'єктних моментів її саморефлексивної суб'єктивності; атомарні та гуртові індивіди як чинники соціальної детермінації естетичної свідомості кваліфіковано за єдиною концептуальною підставою - ознакою індивідності. Розроблено категоріальний ряд соціального детермінізму, доповнений поняттями суб'єктності та об'єктності соціоестетичних когітацій і об'єктивації та суб'єктивації споживачів соціально-естетичних цінностей. Запропоновано ідею "взаємооборотності" естетичних емоцій як таких, що не є актами інтуїтивно-емотивного осягнення суб'єктами естетичної когітації міри досконалості її об'єктів, безвідносної до міри досконалості суб'єктів. Поглиблено уявлення про діалектику валюативно-емотивних та дескриптивно-когнітивних моментів емотивно-естетичної істинності. Уточнено мету оптимізації соціальної детермінації естетичної свідомості, якою визнано необхідність заміни згубного естетизму партикуляристського типу холістичним пост-естетизмом. Розвинуто вчення про людську свободу як про спроможність людей не лише узгоджувати засоби з природою переслідуваних ними цілей, а й гармонізувати зміст останніх зі станом антропоприродної сфери свого буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.1 + Ю6*671 +
Шифр НБУВ: РА328367

Рубрики:

      
4.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського