Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (301)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=ВІД$<.>+<.>A=БОЖОГ$<.>+<.>A=МИЛОСЕРД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Відибіда 
Динамічні механізми впливу змінних електромагнітних полів на макромолекулярні та кооперативні системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Олександр Костянтинович Відибіда ; НАН України, Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-633.4,022
Шифр НБУВ: РА307577

Рубрики:

      
2.

Відоменко О.І. 
Економіко-екологічні аспекти техногенно-природної безпеки прикордонних регіонів (на прикладі західних областей України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.І. Відоменко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми техногенно-природної безпеки продуктивних сил прикордонних регіонів та практичні шляхи щодо підвищення її рівня. Розкрито сутність безпеки та небезпеки, розроблено класифікацію джерел ініціювання небезпеки, запропоновано методологічні підходи щодо створення бази даних про потенційні джерела ризику, районування регіону за ступенем техногенно-природної небезпеки. Проведено аналіз соціально-економічних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру в західному прикордонному регіоні. Запропоновано напрямки удосконалення техногенно-природної безпеки, в тому числі за рахунок перегляду підходів щодо розміщення потенційних джерел техногенного ризику. Обгрунтовано адміністративно-організаційні та економічні механізми регулювання безпечного розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)28 + У9(4Укр33)28
Шифр НБУВ: РА308155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Милосердна І. М. 
Кібернетичний механізм політичного управління: теорія та практика: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. М. Милосердна ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено сутність політичного управління як теоретичного підгрунтя діяльності ієрархії управлінських інститутів, опрацювання її категоріального апарату, виявлення особливостей процесу діяльності кібернетичних механізмів сучасних держав на підставі результатів порівняльного аналізу політичних систем США й України. Визначено на термінологічному рівні поняття "політичне управління", яке тлумачиться як суб'єкт-об'єктна взаємодія, під час якої відбувається вплив суб'єкта на об'єкт за допомогою різних важелів, де головна роль належить владі та владним відносинам. Розглянуто кібернетичний механізм політичного управління як складової інституційної структури політичної системи суспільства. Проведено комплексний аналіз досліджень щодо поняття зворотного зв'язку та його значення для політичного управління. Проаналізовано особливості діяльності моделей політичного управління на прикладі США й України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Ф3(7СПО)123
Шифр НБУВ: РА381583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Відоменко І.О. 
Організаційно-економічний механізм реалізації стратегії конкуренції підприємствами борошномельної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.О. Відоменко ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та прикладні проблеми формування конкурентних стратегій підприємств борошномельної промисловості за ринкових умов. Розглянуто зміст понять "ринок", "конкуренція", "стратегія конкуренції". Узагальнено характерні ознаки та розроблено табличну модель галузевого ринку. Уточнено зміст організаційно-економічного механізму реалізації стратегії та розроблено його графічну модель. Вперше обгрунтовано логічну схему вибору стратегії конкуренції та основні завдання галузевої конкурентної політики. На підставі вивчення сучасного стану борошномельної промисловості України й окремих регіонів (Одеської та Херсонської областей) обгрунтовано доцільність застосування стратегії лідирування у витратах для підприємств галузі. Удосконалено критерії оцінки управлінських рішень на підставі використання показників повної та усіченої собівартості помелу для вирішення стратегічних та оперативних завдань. Розроблено методи калькулювання собівартості продукції підприємств борошномельної промисловості й обгрунтовано ефективні способи повного розподілу витрат і їх покриття. Створено економіко-математичну модель оптимального плану виробнитцва борошна з використанням усіченої собівартості помелу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.5-13 +
Шифр НБУВ: РА335528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Відьмаченко А.П. 
Періодичні зміни параметрів атмосфер Юпітера і Сатурна: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / А.П. Відьмаченко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню варіацій оптичних характеристик та фізичних параметрів атмосфер Юпітера і Сатурна на основі отриманих автором нових фотометричних і спектральних даних за 593 ночі спостережень в 1977-1995 рр. Вперше виявлено існування сезонної перебудови в атмосферах Юпітера та Сатурна, прояв 22,3-річного Хейловського магнітного циклу Сонячної активності, наявність вікових змін абсолютної зоряної величини Юпітера з періодом 180 років. Вперше визначені динамічні і кінематичні параметри і характерні масштаби для глибоких шарів атмосфери Юпітера із дистанційних астрономічних спостережень видимого хмарового шару планети. Запропоновано і реалізовано на практиці методику спостережень та їх обробки, котра дозволила вперше зареєструвати перші дві гармоніки власних коливань вогневогелієвих атмосфер Юпітера і Сатурна. Використання цієї методики дає підставу зазначити про перехід такого напряму в планетофізиці, як сейсмологія планетних атмосфер від теоретичних розробок в практичну площину досліджень. Результати спостережень використані при розробці моделей стандартних атмосфер планет-гігантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-42,022

Рубрики:

      
6.

Відякіна М.М. 
Трансформація міграційної політики країн Західної Європи в умовах розширення ЄС: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.М. Відякіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито економічну сутність міграційної політики, досліджено теоретичні та практичні аспекти її трансформації у країнах Західної Європи. Розроблено класифікацію, визначено основні чинники та проведено порівняльний аналіз теоретичних підходів до формування імміграційної політики держави. Висвітлено перспективи створення глобальної моделі управління міжнародною міграцією робочої сили. З'ясовано основні причини й описано форми прояву трансформаційних процесів. Розкрито характер інституційних перетворень і специфіку координації спільної міграційної політики ЄС. Досліджено зміни масштабів і динаміки міграційних потоків, визначено основні показники економічної активності іммігрантів і громадян країн-реципієнтів, проаналізовано взаємозв'язок між обсягами імміграції, рівнем безробіття, ВВП і витратами на соціальний захист населення. Розроблено комплекс заходів щодо оптимізації співробітництва України та ЄС у сфері міграції робочої сили за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)240.7 + У9(4УКР)240.7 +
Шифр НБУВ: РА363082

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Маріяш Ю. І. 
Модельно-прогнозуюче автоматичне керування режимом дуття кисневого конвертера з енергоефективним засвоєнням тепла / Ю. І. Маріяш. — Б.м., 2023 — укp.

Мета дослідження полягає у знижені собівартості киснево-конвертерної сталі, що є наслідком підвищення частки металобрухту за рахунок підвищення ступеня допалювання СО до СО2 в порожнині конвертера, шляхом оптимального керування параметрами дуттьового режиму з використанням модельно-прогнозуючого керування. У дисертаційній роботі вдосконалено математичну модель дуттьового режиму киснево-конвертерної плавки, за рахунок врахування впливу інтенсивності дуття на процес зневуглецювання ванни, що дозволило підвищити точність та якість керування дуттям в умовах зміни витрати кисню під час продувки, увівши запропоновану модель безпосередньо до контуру керування параметрами дуттьового режиму. Вперше синтезовано оптимальну систему керування параметрами дуттєвого режиму киснево-конвертерної плавки за принципом зворотного зв’язку на базі модельно-прогнозуючого керування при використанні лінійно-квадратичного функціоналу, яка дозволила одночасно керувати інтенсивністю дуття та положенням фурми при програмній зміні завдання на витрату кисню та вмісту СО2, а також підвищити якість керування та енергозбереження при плавці, за рахунок збільшення ступеня допалювання СО до СО2, що є наслідком підвищення частки металобрухту. Подальший розвиток отримало використання замкнутих систем керування степенем допалювання СО до СО2 шляхом синтезу модельно-прогнозуючого регулятора з урахуванням технологічних обмежень швидкості переміщення регулюючих органів, що дозволило підвищити якість керування процесом при наявності обмежень. Запропоноване рішення дозволяє підвищити якість керування процесом в умовах технологічних обмежень. Наявні системи автоматичного керування не задовольняють в повній мірі вимогам, що висуваються до якості роботи системи при програмному керуванні параметрами режиму дуття та стабілізації збурень. Порівняльне дослідження роботи модельно-прогнозуючого регулятора та комбінованої системи регулювання з ПІД-регуляторами показало, що отримані перехідні процеси системи автоматичного регулювання режиму дуття киснево-конвертерної плавки з модельно-прогнозуючого регулятора автоматичного регулювання забезпечили ISE для контуру витрати кисню – 5577 та вмісту СО2 у конвертерних газах – 43; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах склало 0,95%. Застосування модельно-прогнозуючого регулятора дозволило покращити якість регулювання для контуру витрати кисню у 1,63 рази; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах було знижено на 16,5% у порівнянні з комбінованою системою регулювання з ПІД-регуляторами.^UThe purpose of the study is to reduce the cost of oxygen-converter steel, which is a consequence of the increase in the share of scrap metal due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2 in the converter cavity, by optimal control of the parameters of the duty mode using model predictive control. In the dissertation, the mathematical model of the blowing mode of basic oxygen furnace process was improved, taking into account the influence of the intensity of blasting on the process of decarburization of the bath, which made it possible to increase the accuracy and quality of blasting control in the conditions of changes in the oxygen consumption during purging. For the first time, an optimal control system for the parameters of blowing mode during basic oxygen furnace process was synthesized based on the principle of feedback with model-predictive control using a linear-quadratic functional, which allowed simultaneous control of the blowing intensity and the position of the lance, as well as to improve the quality of control and energy saving during melting, due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2, which is a consequence of the increase in the proportion of scrap metal. Further development was achieved by the use of closed control systems for the degree of post-burning of CO to CO2, through the synthesis of a model predictive controller taking into account the technological saturation of the speed of movement of regulatory bodies, which allowed to improve the quality of process control in the presence of saturation. The existing automatic control systems do not fully satisfy the requirements for the quality of the system's operation during software control of the parameters of the blowing mode and stabilization of disturbances. A comparative study of the operation of the model predictive controller and the combined regulation system with PID controller showed that the obtained transient processes of the system of automatic control of the blowing mode of the basic oxygen furnace from the model predictive controller provided ISE for the circuit of oxygen consumption - 5577 and the content of CO2 - 43; the maximum dynamic deviation of the CO2 content in converted gases was 0.95%. The use of a model predictive control made it possible to improve the quality of control for the oxygen consumption by 1.63 times; the maximum dynamic deviation of CO2 content was reduced by 16.5% in comparison with the combined control system with PID controller.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Соловйова А. Б. 
УКРАЇНА В ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ КРАЇН БЕНІЛЮКСУ (1991-2020): автореферат дис. ... д.філософ : 032 / А. Б. Соловйова. — Б.м., 2024 — укp.

Робота присвячена комплексному дослідженню зовнішньої політиці країн Бенілюксу упродовж 1991-2020 рр. Дисертація виконана на актуальну тему, оскільки у сучасному глобалізованому світі формування зовнішньополітичних зв’язків України з європейськими країнами має фундаментальне значення. Україна посідає важливе місце в європейській зовнішній політиці. Крім того, особливої гострої актуальності дослідження відносин з країнами Європейського Союзу набуло внаслідок повномаштабного вторгнення росією в Україну 24 лютого 2022 року. Крім того, у зв'язку з агресивною війною росії проти України дослідження російського чинника у відносинах України з країнами Європейського Союзу набуває вирішального значення як у контексті реакції цих країн на порушення з боку росії міжнародно-правових угод, і як наслідок, норм міжнародного права, так і щодо питання застосування міжнародно-правових механізмів підтримки України в боротьбі з агресором. Мета дисертаційного дослідження полягає у з’ясуванні специфіки українського чинника у формуванні та проблемах реалізації східноєвропейської зовнішньополітичної стратегії країн Бенілюксу упродовж 1991-2020 років. Об’єктом дослідження є зовнішня політика країн Бенілюксу упродовж 1991–2020 рр. Предметом дослідження є динаміка зміни курсу країн Бенілюксу щодо України з урахуванням пріоритетів європейської політики, спрямованої на розширення Євросоюзу та якісне поглиблення європейської інтеграції. Методологію дослідження становлять як загальнонаукові методи (аналізу і синтезу, індукції, дедукції), загально філософські (системний, структурно-функціональний), та методи емпіричних досліджень (аналіз документів і матеріалів), так і спеціальні історичні методи, до яких належать проблемно-хронологічний, і порівняльно-історичний та ін. Застосування порівняльно-історичного методу дозволило з’ясувати спільне та відмінне у підходах різних ідейно-політичних течій у країнах Бенілюксу щодо співпраці з Україною. Системний метод у поєднанні з структурно-функціональним та проблемно-хронологічним розкрив уявлення про взаємини між Україною та країнами Бенілюксу як цілісний сегмент сучасної системи міжнародних відносин, дозволив відтворити їхню динаміку та виокремити основні напрями. За допомогою інституційного методу визначено інституційні механізми співробітництва між Україною та країнами Бенілюксу на рівні вищих органів державної влади в євроінтеграційних процесах.Наукова новизна дослідження. Здійснений аналіз місця України в зовнішній політиці країн Бенілюксу протягом 1991–2020 рр. дозволив обґрунтувати низку теоретичних положень, що мають наукову новизну: Уперше: з’ясовано особливості визначення стратегій зовнішньої політики малих держав у контексті політики Бенілюксу щодо України; висвітлено зміни тенденцій зовнішньої політики країн Бенілюксу в умовах російсько-українського збройного конфлікту та після підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС; доведено, що російський чинник негативно позначається на поглибленні відносин України та країн Бенілюксу, які є прихильниками прагматичного підходу до творення зовнішньої політики; залучено до наукового обігу низку джерел із фондів Історичного Архіву Європейського Союзу, Національних Архівів Нідерландів, Люксембургу, України, Архівів Міністерства закордонних справ Бельгії, що дозволило всебічно проаналізувати позиції урядів та політичних сил стосовно зовнішньої політики Бенілюксу щодо України; Удосконалено: визначення основних етапів реалізації зовнішньої політики країн Бенілюксу щодо України (1991–2020 рр.); знання про роль країн Бенілюксу в реалізації програми «Східного партнерства»; розуміння ролі громадських організацій у становленні культурного співробітництва між Україною та країнами Бенілюксу, особливостей їхньої діяльності в умовах пандемії COVID-19; вивчення особливостей формування освітніх осередків українців у країнах Бенілюксу; Набули подальшого розвитку: дослідження праць бельгійських, люксембурзьких, нідерландських, російських, українських та інших науковців з обраної проблематики у контексті встановлення різниці сприйняття теми дослідження; аналіз впливу окремих партій країн Бенілюксу на посилення російського чинника у відносинах Україна-країни Бенілюксу та формування іміджу України в суспільствах країн Бенілюксу (2014–2020 рр.); систематизація нормативно-правової бази, що забезпечує співробітництво України та країн Бенілюксу; з’ясування тенденцій торговельно-економічного співробітництва країн Бенілюксу та України (1991–2020 рр.).^UThe dissertation is made on a topical topic, because in the modern globalized world, the formation of foreign policy relations of Ukraine with European countries is of fundamental importance. Ukraine occupies an important place in European foreign policy. In addition, the study of relations with the countries of the European Union became particularly acute as a result of the full-scale invasion of Ukraine by Russia on February 24, 2022. In connection with Russia's aggressive war against Ukraine, the study of the Russian factor in Ukraine's relations with the countries of the European Union becomes crucial both in the context of the reaction of these countries to Russia's violation of international legal agreements, and as a result, the norms of international law, as well as regarding the issue of applying international legal mechanisms to support Ukraine in the fight against the aggressor. The purpose of the dissertation research is to clarify the specifics of the Ukrainian factor in the formation and implementation problems of the Eastern European foreign policy strategy of the Benelux countries during 1991-2020. The object of the study is the foreign policy of the Benelux countries during 1991–2020. The subject of the study is the dynamics of changes in the course of the Benelux countries towards Ukraine, taking into account the priorities of European policy aimed at the expansion of the European Union and the qualitative deepening of European integration. The research methodology consists of general scientific methods (analysis and synthesis, induction, deduction), general philosophical (systemic, structural-functional), and empirical research methods (analysis of documents and materials), as well as special historical methods, which include problem-chronological, and comparative-historical, etc. The application of the comparative-historical method made it possible to find out what is common and what is different in the approaches of various ideological and political currents in the Benelux countries regarding cooperation with Ukraine. The systemic method in combination with the structural-functional and problem-chronological method revealed the idea of relations between Ukraine and the Benelux countries as an integral segment of the modern system of international relations, allowed to reproduce their dynamics and highlight the main directions. With the help of the institutional method, the institutional mechanisms of cooperation between Ukraine and the Benelux countries at the level of higher state authorities in the European integration processes were determined.Scientific novelty of the research. The analysis of the place of Ukraine in the foreign policy of the Benelux countries during 1991–2020 made it possible to substantiate a number of theoretical propositions that have scientific novelty: First: the peculiarities of determining the foreign policy strategies of small states in the context of the Benelux policy towards Ukraine were clarified; changes in the foreign policy trends of the Benelux countries in the conditions of the Russian-Ukrainian armed conflict and after the signing of the Ukraine-EU Association Agreement are highlighted; it has been proven that the Russian factor has a negative effect on the deepening of relations between Ukraine and the Benelux countries, which are supporters of a pragmatic approach to the creation of foreign policy; a number of sources from the funds of the Historical Archive of the European Union, the National Archives of the Netherlands, Luxembourg, Ukraine, and the Archives of the Ministry of Foreign Affairs of Belgium were included in the scientific circulation, which made it possible to comprehensively analyze the positions of governments and political forces regarding the Benelux foreign policy towards Ukraine; Improved: definition of the main stages of the implementation of the foreign policy of the Benelux countries in relation to Ukraine (1991–2020); knowledge about the role of the Benelux countries in the implementation of the "Eastern Partnership" program; understanding the role of public organizations in establishing cultural cooperation between Ukraine and the Benelux countries, the specifics of their activities in the conditions of the COVID-19 pandemic; studying the peculiarities of the formation of educational centers of Ukrainians in the Benelux countries; Acquired further development: the study of the works of Belgian, Luxembourgish, Dutch, Russian, Ukrainian and other scientists on selected issues in the context of establishing the difference in perception of the research topic; analysis of the influence of certain parties of the Benelux countries on the strengthening of the Russian factor in relations between Ukraine and the Benelux countries and the formation of the image of Ukraine in the societies of the Benelux countries (2014–2020); systematization of the legal framework that ensures cooperation between Ukraine and the Benelux countries


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кошелева Л. Є. 
Удосконалення публічного управління та адміністрування соціалізації економіки України: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / Л. Є. Кошелева. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є комплексною науковою працею, присвяченою дослідженню сутності та специфіки оптимізації процесу у системі публічного управління та адміністрування соціалізації економіки з метою удосконалення публічного управління та адміністрування соціалізації економіки – ця тема набуває зараз ще більш гострої актуальності в умовах економічної кризи глобальних викликів, що виникли в результаті пандемії, війни, голоду, а також науковим і практичним проблемам імплементації зарубіжного досвіду в соціально-економічній системі.У дисертаційній роботі здійснено ретроспективний аналіз теоретичних та практичних підходів щодо сутності публічного управління та адміністрування та виявлено, що продуктом еволюції наукової думки є графічна проактивна модель публічного управління та адміністрування соціалізації економіки, основними властивостями, якої є спроможність публічного управління та адміністрування до оперативного реагування на негативні зміни динаміки соціально-економічних показників на національному, регіональному й місцевому рівнях за рахунок запровадження механізму гнучкого проактивного прийняття управлінських рішень щодо соціалізації економіки. Особливості графічної проактивної моделі публічного управління та адміністрування соціалізації економіки передбачає скорочення періоду розроблення і прийняття державно-управлінських рішень та мінімізацію витрат часу на їх реалізацію за рахунок запровадження змін у законодавчому й організаційно-функціональному забезпеченні процесу управління та формування ширшого кола компетентних державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування це дало підстави сформулювати концептуальну основу розвитку процесів публічного управління та адміністрування соціалізації економіки^UIn the dissertation, a retrospective analysis of theoretical and practical approaches to the essence of public management and administration was carried out and it was found that the product of the evolution of scientific thought is a graphic proactive model of public management and administration of the socialization of the economy, the main properties of which are the ability of public management and administration to promptly respond to negative changes in the dynamics of socio-economic indicators at the national, regional and local levels due to the introduction of a mechanism for flexible proactive management decision-making regarding the socialization of the economy. Features of the graphic proactive model of public management and administration of the socialization of the economy provide for the reduction of the period of development and adoption of public management decisions and the minimization of time spent on their implementation due to the introduction of changes in the legislative and organizational and functional support of the management process and the formation of a wider circle of competent civil servants and officials of local self-government, this gave grounds to formulate a conceptual basis for the development of the processes of public management and administration of the socialization of the economy.Expanding the understanding of public management and administration features, the following concept of public management and administration is proposed - as the activity of public administration (institutions) regulated by law, aimed at realizing the legal rights and freedoms of a person and a citizen, meeting the needs of society and the state, the implementation of regulatory and legal acts that issued by bodies of state power and local self-government, ensuring the rule of law, compliance with the Constitution and legislation of Ukraine by civil servants and officials of local self-government.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського