Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (183)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРКЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Маркевич 
Безбаластний MoO3-електрод для літієвих хімічних джерел струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Олександр Васильович Маркевич ; Український держ. хіміко-технологічний ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.33
Шифр НБУВ: РА348940

      
2.

Маркевич К.Г. 
Діагностика і комплексна терапія генітальної герпетичної інфекції з урахуванням персистенції збудників та особливостей клінічного перебігу захворювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.Г. Маркевич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностики, лікування та профілактики генітальної герпетичної інфекції з урахуванням особливостей патогенезу, хронічного рецидивного перебігу та чинників ризику розповсюдження захворювання. Установлено достатньо високий рівень і тенденцію щодо зростання захворюваності на рецидивний генітальний герпес (РГГ) серед меншканців Києва. Виявлено, що на РГГ хворіють переважно особи молодого репродуктивного віку. За цього чисельність жінок більша у порівнянні з чоловіками. Визначено, що на частоту та тяжкість загострень РГГ впливають мікстінфекційні ураження сечостатевого тракту, а також певні чинники ризику, зокрема, незастосування бар'єрних контрацептивів під час статевих контактів, переохолодження, нервово-психологічний стрес, вживання алкоголю. Запропоновано раціональну методологію загально клінічного, лабораторного та спеціального обстеження хворих на РГГ, а також контролю ефективності проведеного лікування. Розроблено патогенетично обгрунтовані методи комбінованої терапії РГГ на різних етапах перебігу захворювання. Установлено, що проведення короткочасного курсу противірусної системної терапії препаратом валацикловір з використанням імунопротектора - препарату кагоцел, сприяє суттєвому прискоренню негативації клінічних проявів рецидиву генітального герпесу. Виявлено, що застосування пролонгованого курсу відповідної етіотропної та імунокоригувальної терапії на етапі ремісії захворювання дозволяє зменшити кількість рецидивів і тяжкість їх проявів, а також знижує ризик інфікування статевих партнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016 + Р696.016 +
Шифр НБУВ: РА356575

Рубрики:

      
3.

Маркевич В.В. 
Оптимізація тактики ведення вагітності у жінок із залізодефіцитною анемією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Маркевич ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено та з'ясовано стан еритропоетинсинтезувальної функції в жінок за перебігу гестаційного процесу та у разі розвитку залізодефіцитної анемії (ЗДА) за умов їх вагітності. На підставі результатів дослідження стану даної функції та депо заліза за показником сироваткового феритину під час розвитку анемії одержано відомості про патогенез ЗДА. Установлено забезпеченість мікроелементами Fe, Cu, Zn, Ni, Co еритроцитарного та сироваткового пулу у разі ЗДА у досліджених жінок. Визначено нормативні показники вмісту сироваткового еритропоетину і мікроелементів Fe, Cu, Zn, Ni, Co у сироватці і еритроцитах за фізіологічного перебігу процесу гестації. Обгрунтовано доцільність і ефективність використання для лікування ЗДА у вагітних жінок препаратів на основі гдроксидполімальтозного комплексу заліза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2 +
Шифр НБУВ: РА354983

Рубрики:

      
4.

Маркевич М. А. 
Організація і методика внутрішнього аудиту в банку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. А. Маркевич ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні питання організації і методики внутрішнього аудиту в банку та розроблено науково обгрунтовані рекомендації з їх удосконалення. Створено матрицю ймовірних варіантів реструктуризації заборгованості за кредитом, що грунтується на оцінці рівня лояльності між банком і позичальником. Запропоновано методичний підхід до визначення пріоритетності перевірки внутрішньобанківськими аудиторами реструктуризованих банком кредитів. Удосконалено систему внутрішньобанківського контролю шляхом розробки оптимальної моделі проведення внутрішнього аудиту в банку, що передбачає перевірку на належному якісному рівні всіх сфер діяльності фінансово-кредитної установи, які містять у собі потенційні ризики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)826.210
Шифр НБУВ: РА379814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Маркевич І. В. 
Розвиток методу розрахунку параметрів процесу холодної періодичної роликової прокатки з регулюванням довжини куліси для збільшення виходу придатного особливотонкостінних труб: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / І. В. Маркевич ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 17 с. — укp.

Одержано нові закономірності з розрахунку катаючого радіуса з урахуванням нерівномірності розподілу нормальних контактних напружень по периметру калібра, що в зазначеній мірі відповідає реальному процесу холодної періодичної роликової прокатки труб (XПТР). Встановлено додатково експериментальні дані про значення осьових сил у процесі ХПТР під час різних відношень більшого плеча куліси до меншого плеча. Вдосконалено метод розрахунку параметрів процесу ХПТР за регулювання довжини більшого плеча куліси для проведення процесу у режимі без осьових сил і підвищення виходу придатного під час прокатки особливотонкостінних труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.121.54
Шифр НБУВ: РА373568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Маркевич Н.В. 
Синдром Ніймеген (NBS) у Західному регіоні України: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Н.В. Маркевич ; АМН України, ДУ "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-генетичний поліморфізм і поширеність синдрому Ніймеген (NBS) у Західному регіоні України. Розроблено й апробовано алгоритм селективного скринінгу, клінічної, клініко-генеалогічної, клініко-імунологічної, молекулярно-генетичної, цитогенетичної та пренатальної діагностики. Сформовано реєстр випадків і банк ДНК. Визначено клініко-генетичні особливості українських пацієнтів і родин високого ризику. Досліджено алельний поліморфізм промоторної ділянки гена IL-10 як вірогідного маркера схильності лімфоцитів до онкогенної трансформації. Встановлено частоту гомо- та гетерозиготного носійства типової мутації 657del5 гена NBSI у популяції Львівської області України, що свідчить про приналежність синдрому Ніймегена (NBS) до поширеної спадковї патології у регіоні та високий імовірний внесок типової мутації у виникненні онкологічних захворювань у популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА369301

Рубрики:

      
7.

Школьна І. І. 
Вміст і баланс мікроелементів у вагітних жінок та їхніх новонароджених залежно від гестаційного віку / І. І. Школьна. — Б.м., 2021 — укp.

Наукова робота присвячена обґрунтуванню етіопатогенетичної концепції розвитку мікроелементозу у передчасно народжених дітей на підставі визначення показників умісту і балансу мікроелементів у системі мати-плацента-плід.Досліджено вміст та баланс есенціальних (Fe, Cu, Co, Zn, Mg, Mn) та токсичних мікроелементів (Cr, Cd, Pb, Ni) у плаценті, волоссі жінок та їхніх передчасно народжених дітей. Плацента забезпечує високу напруженість і динамізм їхнього функціонування.Проаналізовано особливості мікроелементного балансу у волоссі матерів, які народили передчасно. Встановлена значна роль Co, Zn і Mn в мікроелементному гомеостазі жіночого організму.На основі вивчення співвідношень пар есенціальних мікроелементів у волоссі плода встановлена важлива роль у процесах підтримки їх гомеостазу зменшення Co та підвищення Cu та Mn.У жінок та їхніх дітей, які народились в більш ранні терміни гестації, показники Cr та Ni значно вищі. У дітей з ЕММТ визначався найвищий рівень токсичних мікроелементів у волоссі (Cr, Cd, Ni), що є свідченням недосконалої бар'єрної функції плаценти щодо них на ранніх етапах гестації.Запропоновані до використання нормативні показники есенціальних мікроелементів у плаценті, волоссі матерів та їхніх ЗН у разі фізіологічного перебігу вагітності.Ключові слова: есенціальні мікроелементи, токсичні мікроелементи, передчасні пологи, волосся, плід, недоношений новонароджений^UThe scientific work is devoted to the research of the topical issue of modern pediatrics and neonatology - substantiation of the etiopathogenetic concept of microelementosis development in premature infants on the basis of determining the content and balance of microelements in the mother-placenta-fetus system.We studied the content and balance of trace (Fe, Cu, Co, Zn, Mg, Mn) and toxic microelements (Cr, Cd, Pb, Ni) in placenta of women which born prematurely at different stages of gestation. Placenta provides high tension and dynamism of functioning in relation to trace microelements. The content of Fe, Cu and Zn in placenta reached maximum values at 29-31 weeks of gestation, and Mn - at 32-36 weeks. Co level increased, while Mg, in contrast, decreased during pregnancy. Placenta has been shown to act as a barrier to toxic elements. Chromium and cadmium accumulate up to 36 week of gestation, then they are transported to the fetus. Lead accumulates up to 29-31 week, then placenta maintains its constant level.We analyzed peculiarities of microelement balance in the hair of mothers and their children born with low, very low and extremely low birth weight. A significant role of cobalt, zinc and manganese in the homeostasis of essential trace elements in the body of mothers has been established. Higher Cr levels were found in mothers which gave birth earlier in gestation. Hair of newborns with ELBW was dominated by iron due to its high needs in the early stages of fetal development.Based on the study of the ratios in pairs of essential trace elements in the hair of the fetus, it was found that an important role in maintaining of their homeostasis is played by reducing of cobalt and increasing of copper and manganese.Cr and Ni levels are much higher in women and their children born earlier in gestation. In children with ELBW, the highest level of toxic elements in the hair (Cr, Cd, Ni) was determined. This is the evidence of imperfect barrier function of the placenta against them in the early stages of gestation.We proved the role of microelement imbalance in the pathogenesis of IUGR. Mg and Mn deficiency has been reported in women which born newborns with IUGR. The high ratios in Cu/Mn and Zn/Mn pairs indicate the ability of manganese deficiency to affect the balance of other trace elements. In the hair of children with IUGR there is an increasing of Fe level and decreasing of Co and Mn.The normative indicators of essential microelements (Fe, Cu, Co, Zn, Mg, Mn) in placenta, hair of mothers and their healthy full-term newborns in case of physiological course of pregnancy are offered for use.Key words: trace elements, toxic elements, premature birth, hair, fetus, premature newborn


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Маркевич К. Л. 
Реалізація національних економічних інтересів України у залученні прямих іноземних інвестицій / К. Л. Маркевич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено теоретико-методичному вирішенню науковогозавдання обґрунтування впливу залучення прямих іноземних інвестицій (ПІІ) нареалізацію національних економічних інтересів (НЕІ) та розробці науковопрактичних рекомендацій щодо регулювання ПІІ в контексті реалізації НЕІ.У дисертації змістовно наповнено понятійно-категорійний базис дослідженняпрямого іноземного інвестування з позиції безпекоорієнтовного підходу. Визначеноструктуру впливів ПІІ на складові НЕІ країни-реципієнта. Удосконалено методичніпідходи до (1) оцінювання впливу ПІІ на економічну безпеку держави через каналивзаємозв'язку ПІІ зі складовими економічної безпеки держави та (2) оцінюванняефективності ПІІ в системі показників економічної безпеки. Обґрунтованопріоритети регулювання ПІІ з позиції реалізації НЕІ. Системно представлено ризикидля інвестора та держави, а також заходи з управління ризиками у контекстізабезпечення економічних інтересів сторін.^UThe dissertation deals with the theoretical and methodological solution of thescientific task regarding foreign direct investment (FDI) influences on the nationaleconomic interests (NEI) realization and development of practical recommendations FDIregulation in the context of NEI realization.A thesis contains a meaningful concept and categorical basis for the FDI research interms of the security-oriented approach as a theoretical basis for improving the FDIregulation system in the context of NEI implementation. The FDI influence structure ofthe recipient country NEI's components (industrial, technological, financial, social,ecological and foreign economic) has been determined by identifying potential benefitsand possible risks. From the point of view of a security-oriented approach, this gave anopportunity to offer some tools of FDI institutional and legal regulation, which are aimedat strengthening the FDI's positive impact and overcoming/minimizing the negativeexternalities caused by foreign investors in Ukraine. A methodological approach regardingthe assessment of the FDI impacts on the economic security through the application ofcontour analysis have been formalized – the channels of the interconnection of FDI withthe system-forming components of economic security (macroeconomic, industrial, energy,foreign economic, technological, ecological, investment, food, social, financial,demographic) have been formed.The foreign experience of FDI regulation from the point of NEI protection view hasbeen researched. Especially, the experience of FDI regulation in the context of NEI'simplementation by Visegrad Group countries has been analyzed in detail, namely: formsand instruments of promotion and facilitation in terms of attracting and effectivelydirecting FDI, as well as directions (tools) of NEI protection from foreign investors' negative activities. A comprehensive analysis – quantitative and qualitative – of foreigndirect investment in Ukraine was held: (1) the periods of FDI inflows, their main trends,FDI regulation features have been considered; (2) the factors and conditions of influenceon the investment process in Ukraine have been determined; (3) the essentialcharacteristics of foreign direct investment have been revealed through consideration ofthe dynamics and structure of FDI inflows by regional, sectoral and geographicaldistribution. The methodological approach to assessing the effectiveness of FDI in thesystem of economic security indicators has been improved, which has been characterizedby the use of a number of indicators (determination of threshold and optimal values ofindicators, their weights) and the appropriate methodology for calculating the integratedindex.The priorities of the FDI functioning regulation have been substantiated andscientific and practical recommendations were formed, that characterized bycomprehensive presentation in the general dimension and individual mechanisms and toolsthat (1) encourage (in the manner prescribed by law, providing investment incentives), (2)stimulate (in the way of simplifying the entry of foreign investors into the Ukrainianmarket and conducting business, removing burdensome legal barriers, unimpeded receiptof the necessary information to start investing, etc.) and (3) protect (in the way ofcontrolling FDI flows and eliminating opportunities for abuse by foreign investors). Thepriorities of FDI regulation presented through a set of basic mechanisms – organizationaland legal, institutional, informational, territorial and organizational, fiscal – and tools forFDI stimulation from the standpoint of Ukraine`s NEI implementation have beensubstantiated. According to the expert survey, the list of risks for the investor (economicand non-economic nature) and economy related to the investment activitiesimplementation (provided the activities of foreign direct investors) accompanied by aholistic view on the following grounds: a source of the risk occurrence, the probability ofrisk, the degree of its danger. Based on expert survey, a risk management system forUkraine and investors in the context of ensuring the economic interests of the parties hasbeen formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського