Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРКОВСЬК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ДМИТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Марковський О.В. 
Моделювання структури та управління ризиками в діяльності комерційного банку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / О.В. Марковський ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію моделювання системи ризик-менеджменту, що відповідає принципу гармонійності та поєднує організаційну структуру банку зі структурами діяльності та ризиків, базується на застосуванні сучасних інформаційних технологій і дозволяє шляхом оперативного управління на основі моніторингу стану забезпечувати життєздатність комерційного банку. Побудовано комплекс моделей, який включає: моделі структури діяльності та структури ризиків, поданих у формі бінарних дерев, а також організаційної структури банку у вигляді багатошарової ієрархічної моделі. Удосконалено методи оцінки інтегрального ризику діяльності комерційного банку шляхом побудови матриці ризиків, управління ризиками на основі формування атласу продуктів банку, гармонізації структури економічних систем на принципах золотого перерізу, побудови інтегрального показника кредитоспроможності позичальника. Обгрунтовано принципи та методи формування організаційної структури комерційного банку як багаторівневої системи прийняття рішень, що враховує вимоги ефективності управління ризиком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-99-21
Шифр НБУВ: РА372500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Марковська А. В. 
Прагмалінгвістичні особливості фразеологізмів сучасної німецькомовної та україномовної преси: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / А. В. Марковська ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплексну характеристику прагмалінгвістичних особливостей фразеологізмів сучасної німецько- й україномовної преси. Визначено основні ознаки фразеологічних одиниць (ФО) преси, структурно-семантичні та стилістичні типи її фразелогізмів. Вивчено особливості фразеологізмів сучасної преси у лінгвокультурному аспекті, розроблено її когнітивну модель ФО. Охарактеризовано національні й інтернаціональні фразеологізми сучасної німецько- й україномовної преси з метою поглиблення знання про мовну картину світу. Вивчено випадки узуального й оказіонального вживання ФО та виникнення фразеологічних інновацій для розкриття специфіки фразеологічної номінації у пресі. Виявлено антропоцентричну спрямованість ФО у пресі, проаналізовано в ній типи фразеологічних модифікацій. Описано прагматичні функції фразеологізмів сучасної німецько- й україномовної преси, розглянуто питання реалізації авторських інтенцій за допомогою її ФО для створення прагматичного впливу на читача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-33 + Ш143.24-33
Шифр НБУВ: РА382467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Марковська О.Є. 
Продуктивність пшениці озимої на зрошенні залежно від основного обробітку грунту в сівозміні південного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.Є. Марковська ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив способів полицевого та безполицевого глибокого та мілкого основного обробітку тривало зрошуваного темно-каштанового середньосуглинкового грунту за різних попередників на показники родючості орного шару, фітосанітарний стан посівів і продуктивність пшениці озимої. Установлено значущість різних способів і систем основного обробіту грунту та тривалого їх застосування в сівозміні стосовно водно-фізичних властивостей, сумарного водоспоживання, поживного режиму, мікробіологічної активності грунту, забур'яненості посівів, урожайності та якості зерна пшениці озимої. Визначено енергоємність технологій вирощування пшениці озимої після кукурудзи на силос і люцерни, які передбачають використання різних за витратами способів основного обробітку грунту, розраховано їх рентабельність і коефіцієнти енергетичної ефективності. Зроблено висновок, що для формування гарантованого та сталого врожаю високоякісного зерна пшениці озимої за умов зрошення доцільно застосовувати після люцерни та кукурудзи МВС мілкий безполицевий основний обробіток (чизельне розпушування на 4 - 16 см) на фоні диференційованої системи обробітку грунту в сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-408(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358166

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Марковська Л.А. 
Роль індиферентних поверхнево-активних речовин у формуванні структури і властивостей сітчастих поліефірів і поліуретанів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.А. Марковська ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми регулювання структури і властивостей сітчастих поліефірів і поліуретанів за допомогою малих добавок нереакційноздатних поверхнево-активних речовин (ПАР). На поліуретанових та поліефірних системах доведено, що вирішення даної проблеми зумовлене здатністю деяких ПАР в об'ємі реакційноздатних олігомеріви формувати упорядковані структури. З таких ПАР були вибрані блок-кополімери поліорганосилоксану і поліоксиалкілену, а також оксиетиловані ефіри алканолу та алкілфенолу. Визначено: ці ПАР здатні до специфічних взаємодій із функціональними групами олігомерів, що забезпечує умови для побудови полімерної сітки відповідно упорядкованим структурам ПАР. Розглянуто можливість напрямленого регулювання властивостей сітчастих поліефірів і поліуретанів малими добавками подібних ПАР. Одержано полімерні матеріали із високими фізико-механічними характеристиками. З використанням композицій даного типу розроблено екологічно чисті однокомпонентні еластичні клеї з високими показниками міцності і водостійкості для з'єднання металів, пластмас, гуми та інших неметалевих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.184
Шифр НБУВ: РА307477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Марковський А. І. 
Генезис архітектури Києва першої половини XХ століття у світовому контексті / А. І. Марковський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження послідовно аналізує ітерації в архітектурно-мистецькому полі Києва в залежності від соціо-політичних, культурних, економічних, технологічних та інших чинників, що мали безпосередній вплив на означену генезу. Креаторський поступ у місті подається як частина глобальних загальносвітових зрушень з виявленням унікальних особливостей та міжнародних паралелей і тотожностей у відповідних трансформаціях.Дослідження є інтердисциплінарним та розгорнуте на перетині полів архітектури, мистецтвознавства та культурології, з залученням відповідних джерел, методів та понятійного апарату від кожного з них.Генеза київської архітектури досліджується навколо трьох межових моментів, «криз», що ознаменували собою різку зміну вектору розвитку. Поетапно розглядаються перехід від історично-еклектичних ремінісценцій та Ар Нуво до авангарду; від конструктивізму та раціоналізму до радянської неокласики; від так званого сталінського ампіру до радянського архітектурного модернізму та функціоналізму. Дослідження передусім зосереджено саме на цих межових моментах, їх ролі, значенні та наслідках в архітектурі, мистецтві та культурі доби.Окрім внутрішньомистецьких чинників проявлений вплив бекґраунду, що за гіпотезою роботи і визначає означені моменти переломів. На кожному з етапів проаналізовані ітерації впливу народних традицій, українського бароко та українського архітектурного модерну. Акцентовані маркери локальної культурної та національної самоідентифікації.Уточнено поняття «естетики» в архітектурі стосовно понятть «традиційної» та «академічної» архітектури; проявлені «живі» та «винайдені» традиції в архітектурно-мистецькому полі періоду.На перетині архітектури та мистецтва проаналізовано вітчизняну монументальну пропаганду 1910-1960-х років, її формування та трансформації в залежності від означених переходів.Активне використання першоджерел та архівних матеріалів спрямоване на створення незаангажованої, науково-виваженої системи координат, переозначення раніше відомого фактажу з точки зору парадигм сучасного українського архітектурознавства, мистецтвознавства та культурології. Важливою складовою дослідження є залучення маловідомих та невідомих архівних матеріалів, що знаходяться в обмеженому доступі, задля заповнення існуючих лакун.В роботі вперше поетапно та послідовно розглянуті всі три перехідні періоди київської архітектури першої половини ХХ століття. Означений міжнародний контекст не лише в порівнянні Києву з закордонним досвідом, а й міжнародної ситуації – з вітчизняними здобутками.^UThe dissertation research consistently analyzes iterations in the architectural and artistic field of Kyiv depending on socio-political, cultural, economic, technological and other factors that had a direct impact on the specified genesis. Creative progress in the city is presented as part of global changes with the identification of unique features and international parallels and identities in the relevant transformations.The research is interdisciplinary and developed at the intersection of the fields of architecture, art history and culturology, with the involvement of appropriate sources, methods and conceptual apparatus from each of them.The genesis of Kiev architecture is studied around three boundary points, "crises", which marked a sharp change in the vector of development. The transition from historical and eclectic reminiscences and Art Nouveau to the avant-garde; from constructivism and rationalism to Soviet neoclassicism; from the so-called Stalinist Empire style to Soviet architectural modernism and functionalism is considered step by step. The research primarily focuses on these boundary points, their role, meaning and consequences in the architecture, art and culture of the era.In addition to intra-artistic factors, the influence of the background is manifested, which, according to the hypothesis of the work, determines the designated turning points. At each stage, iterations of the influence of folk traditions, Ukrainian baroque and Ukrainian architectural art nouveau are analyzed. Markers of local cultural and national self-identification are emphasized.The concept of "aesthetics" in architecture is clarified in relation to the concepts of "traditional" and "academic" architecture; "living" and "invented" traditions in the architectural and artistic field of the period are manifested.At the intersection of architecture and art, the national monumental propaganda of the 1910s - 1960s was manifested, its formation and transformation depending on the marked transitions.Active use of primary sources and archival materials is aimed at creating an unbiased, scientifically balanced coordinate system, re-assigning previously known facts from the point of view of paradigms of modern Ukrainian art history, architecture and cultural studies. An important component is to attract little-known and unknown archival materials that are in limited access to fill in existing gaps.For the first time, all three transitional periods of Kyiv architecture of the first half of the 20th century are considered in stages. The international context is indicated not only in comparison with Kyiv's foreign experience, but also in the international situation with domestic achievements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського