Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=МАТУШЕВИЧ$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Любовець О.М. 
Ідейно-політичні процеси в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Любовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Здійснено дослідження ідейно-політичних процесів в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби 1917 - 1920 рр. З'ясовано причини й особливості міжпартійної та внутрішньопартійної боротьби щодо вибору шляхів суспільно-політичного розвитку України. Базуючись на архівних матеріалах, тогочасній пресі, історіографічних джерелах систематизовано весь наявний політичний спектр доби революції - від лівих до правих партій (не лише на загальнопартійному рівні, а й на рівні фракцій, течій, груп). Здійснено критичний аналіз політичних доктрин українських партій. Визначено їх соціальну базу, регіональну розгалуженість і чисельність. Висвітлено діяльність партій у державних і опозиційних структурах. З'ясовано особливості формування багатопартійності в Україні на різних етапах революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА345051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Матушевич Л.М. 
Продуктивність та надземна фітомаса берези в насадженнях Українського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Л.М. Матушевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано систему нормативно-інформаційного забезпечення оцінки якісних і кількісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів берези повислої в насадженнях Українського Полісся. Одержано нові дані щодо територіального, вікового, лісівничо-таксаційного розподілу деревостанів берези повислої у досліджуваному регіоні. Встановлено зв'язок між показниками фітомаси компонентів крони дерев і його розмірами. За допомогою статистичних методів зроблено оцінку розподілу експериментальних даних. З'ясовано, що природна та базисна щільність деревини й кори стовбурів змінюються вздовж стовбура і залежить також від віку дерев. Розроблено математичні моделі параметрів природної та базисної щільності деревини та кори стовбурів і гілок дерев. Одержано середню щільність компонентів надземної фітомаси берези повислої. Визначено частку листя у деревній зелені та вміст абсолютно сухої речовини у свіжому листі. Виявлено, що у дерев, які зростають у суборах і сугрудках, перерозподіл маси гілок і деревної зелені різний. Наведено комплекс нормативів для оцінки фітомаси дерев і насаджень берези повислої у свіжозрубаному й абсолютно сухому станах, в якому виділено деревину, кору стовбурів і гілок, листя, крону дерева та його надземну частину, а також нормативи оцінки вмісту вуглецю у надземній фітомасі лісостанів берези повислої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА331676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
4.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Матушевич Л. М. 
Первинна продукція деревостанів головних лісотвірних порід Східного Полісся України (методологія, інформаційне забезпечення, динаміка) / Л. М. Матушевич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню теоретичних і прикладних аспектів оцінювання первинної продукції дерев і деревостанів, її динаміки, розробленню нормативно-інформаційного забезпечення оцінки первинної продукції компонентів надземної фітомаси, розрахунку індексу площі листкової поверхні деревостанів сосни звичайної, берези повислої, дуба звичайного у Східному Поліссі України. На засадах системного підходу розроблено нові методи оцінки первинної продукції компонентів фітомаси стовбурів та крони дерев і деревостанів. Запропоновано алгоритми оцінювання первинної продукції, а також метод оцінювання продукції гілок крони дерев, метод оцінки індексу площі листкової поверхні насаджень. Одержано систему математичних моделей для оцінювання первинної продукції компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів досліджуваних деревних видів. Розроблено нормативні таблиці оцінювання первинної продукції деревини, кори стовбурів та гілок, а також листя (хвої) і крони дерев у соснових, березових та дубовихдеревостанах. Отримано інформаційно-довідкові дані фракційного складу надземної фітомаси, її щільності й депонованого вуглецю для хвойних, твердолистяних та м'яколистяних лісів лісогосподарських підприємств Східного Полісся України. Розраховано первинну продукцію фітомаси, вуглецю та киснепродуктивність насаджень регіону досліджень. Визначено індекс площі листкової поверхні для соснових, березових і дубових деревостанів. Встановлено, що в регіоні досліджень найвища продуктивність у твердолистяних насадженнях досягає 2,57 т∙(га-1)∙рік-1 первинної продукції. У Сумській області м'яколистяні насадження накопичують 3,65 т∙(га-1)∙рік-1 первинної продукції, тоді як у Чернігівській області всього 1,79 т∙(га-1)∙рік-1. Первинна продукціяхвойних насаджень на 0,05 т∙(га-1)∙рік-1вища у Сумській області (1,32 т∙(га-1)∙рік-1). Хвойними лісами Східного Полісся України акумулюється вуглецю 0,63 т∙(га-1)∙рік-1, твердолистяними – 1,28, м'яколистяними – 0,62 т∙(га-1)∙рік-1. Киснепродуктивність хвойних деревостанів становить 1,78 т∙(га-1)∙рік-1,твердолистяних – 3,60, м'яколистяних – 1,69 т∙(га-1)∙рік-1. Середня щільність вуглецю для вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок Східного Полісся України становить 9,9 кг·(м2)-1, що вище за середню щільність вуглецю в лісахУкраїни (6,5 кг·(м2)-1). Розраховано середнє значення індексу площі листкової поверхні насаджень Східного Полісся України. Для соснових насаджень у середньому показник становить 0,82 м2·(м2)-1 і коливається від 0,08 до 2,84 м2·(м2)-1, у березових – 1,34 м2·(м2)-1 та змінюється від 0,03 до 2,57 м2·(м2)-1, у дубових – 4,30 м2·(м2)-1 і змінюється від 0,37 до 8,84 м2 ·(м2)-1. Одержані результати досліджень доводять потенційні можливостіресурсного біотичного потенціалу насаджень досліджуваних деревних видів та виконуваних ними екосистемних функцій у Східному Поліссі України.^UA dissertation illustrates an investigation of theoretical and applied aspects of assessing the primary production of trees and stands, their dynamics, to develop information support materials of assessing the primary production of aboveground live biomass, estimation of leaf area index for the forest stands of Scots pine, silver birch, and European oak in Eastern Polissya of Ukraine. Based on the principles of system approach, here new methods were developed to assess the primary production of stem and crown live biomass compartments considering the trees and forest stands. An algorithm of primary production estimation was proposed, alongside with assessing the production of crown branches and leaf area index of stands. A system of mathematical models was developed to estimate primary production of live aboveground biomass estimation of trees and stands of studied tree species. Information support tables were developed to estimate primary production of stemwood, bark of stems and branches, as well as for leaves (needles) and tree crowns in Scots pine, silver birch, and European oak stands. Information support materials were developed to assess the composition of aboveground live biomass, its density and sequestered carbon forconiferous, broadleaved and soft-leaved forests within Eastern Polissya of Ukraine. Aboveground live biomass primary production, carbon stock and oxygen productivity of study region were estimated. Additionally, leaf area index was examined for Scots pine, silver birch and European oak stands. Broadleaved tree species can reach 2.57 t·ha-1·yr-1 of primary productivity within the study region. In Sumy region, soft-leaved forests can accumulate 3.65 t·ha-1·yr-1 of primary production, while in Chernihiv region only 1.79 t·ha-1 ·yr-1. Primary production of coniferous forests is larger by 0.05 t·ha-1 ·yr-1 in Sumy region (1.32 t·ha-1 ·yr-1). Coniferous forests within Eastern Polissya of Ukraine can sequester 0.63 t·ha-1·yr-1 of carbon, while broadleaved stands 1.28 t·ha-1·yr-1 and soft-leaved 0.62 t·ha-1·yr-1 of carbon. Oxygen productivity of coniferous stands is 1.78t·ha1·yr-1, while for the broadleaved and soft-leaved forests these values are estimated as 3.6 and 1.69 t·ha-1·yr-1, respectively. Mean carbon density for the forest stands of Eastern Polissya of Ukraine was estimated as 9.9 kg·m-2 and exceeds the mean carbon density assessed for entire Ukraine (6.5 kg·m-2). The leaf area index values for the stands of Eastern Polissya of Ukraine were estimated as 0.82 m2·m-2 for Scots pine (ranges from 0.08 to 2.84 m2 ·m-2), while 1.34 m2 ·m-2 for silver birch (ranges from 0.03 to 2.57 m2·m-2), 4.3 m2·m-2 for European oak (ranges from 0.37 to 8.84 m2·m-2). Obtained research results outline the potential of biotic resources of forest stands of studied tree species with a specific focus on their ecosystem functions within the region of Eastern Polissya of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського