Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (198)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=МАХОВ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Маховська С.В. 
Весільні пісні Поділля: функціонування, поетика, символіка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / С.В. Маховська ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему функціонування, поетики, символіки весільних пісень Поділля. Висвітлено аспекти взаємодії весільного обряду та весільної пісні. Вивчено історію записів весільних пісень і описів подільського весілля. Установлено ареали та специфіку побутування основних пісенних типів Поділля, їх різновидів і складових. З'ясовано художню своєрідність, жанровий склад, еволюцію та сучасний стан побутування весільної поезії. Проведено систематизацію весільного фольклору, виявлено характерні риси пісенної традиції регіону. Проаналізовано текстовий пісенний матеріал, виявлено місце весільної поезії краю в загальноукраїнському фольклорному процесі. Розглянуто еволюцію мотивів, образів, розкрито символіку творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-633 +
Шифр НБУВ: РА331624

      
2.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Махов В.Г. 
Обгрунтування параметрів технології виїмки крутих пластів гідроімпульсними установками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / В.Г. Махов ; НАН України. Ін-т фізики гірн. процесів. — Донецьк, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено технологічні параметри та силові характеристики обладнання для розробки крутих викидонебезпечних пластів гідроімпульсними установками, що направлено переміщуються вздовж вибою лави на відміну від раніше застосовуваних стаціонарних установок. Теоретично встановлено та експериментально підтверджено, що максимум зони опорного тиску за нової технології розташовується на відстані в 1,5 - 2,0 рази далі в глибині вугільного пласта, ніж за умов комбайнової виїмки, у цьому разі зменшується ймовірність розв'язання газодинамічних явищ. Одержано графоаналітичні залежності для визначення ширини відбивної стружки вугілля від гірничо-геологічних умов залягання пласта та технологічних параметрів очисного вибою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.15-5 +
Шифр НБУВ: РА322665

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
6.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
7.

Маховська І.А. 
Розробка складів стекол та технології гарячого декорування скловиробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.А. Маховська ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Удосконалено методи проектування складів боросилікатних стекол з заданим комплексом властивостей. З використанням одержаних результатів розроблено склади забарвлених стекол для виготовлення накладних покриттів для художньо-декоративних скловиробів за порошково-випалювальною технологією. Встановлено взаємозв'язок між температурою, хімічним складом скла та його властивостями, які безпосередньо впливають на формування якісного накладного покриття та є основою проектування його складу. Розроблено відповідні математичні моделі та системи парціальних вкладів оксидів, на підставі яких розраховано значення таких властивостей стекол, як в'язкість, поверхневий натяг, температурний коефіцієнт лінійного розширення та показник заломлення у більш широких межах, ніж існуючі методи, та уточнено уявлення про вплив деяких компонентів. З використанням розроблених моделей обгрунтовано оптимальні склади базових стекол для одержання за порошковою технологією накладних покриттів з різними декоративними ефектами. Розроблено склади та технологію одержання порошкових фарб і відповідних покриттів широкої колірної гами, серед яких прозорі та непрозорі покриття синьо-фіолетових, зелено-блакитних, зелено-жовтих, сіро-піскових, чорно-коричневих, рожевих і жовто-червоних відтінків. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво художньо-декоративного скла на ВТП "Фірма Старт" (Львів). Очікуваний економічний ефект використання розроблених складів становить 532 тис. грн/р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л433.206.5 +
Шифр НБУВ: РА346608

Рубрики:

      
8.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Махова Г.В. 
Формування та функціонування стратегічних альянсів підприємств в Україні: теоретико-методичні аспекти: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.В. Махова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно вирішено наукове завдання щодо системного обгрунтування теоретичних засад формування стратегічних альянсів підприємств і подальшого розвитку методичних основ забезпечення їх успішного функціонування. Проаналізовано концептуальні положення партнерської взаємодії як моделі розвитку підприємства. Визначено суть і зміст поняття "стратегічні альянси підприємств" та їх основні особливості. Розширено класифікаційні ознаки альянсів. Ідентифіковано інформаційний простір дослідження процесів формування та функціонування стратегічних альянсів в Україні та запропоновано засади його структуризації. У порівнянні зі світовою практикою узагальнено досвід і виявлено особливості участі вітчизняних підприємств у альянсах. Сформульовано положення щодо вибору способу взаємодії підприємств у межах альянсу з урахуванням конфігурації їх цільових настанов. Розроблено рекомендації щодо реконфігурації діяльності підприємства-учасника альянсу. Запропоновано методичні рекомендації щодо оцінювання ефективності участі підприємства у альянсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.1 +
Шифр НБУВ: РА365060

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Маховська О. Ю. 
Мультифакторність подагри: імунологічні та метаболічні взаємодії з коморбідністю та їх роль у прогресуванні захворювання: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / О. Ю. Маховська. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної проблеми сучасної медицини – теоретичне узагальнення і нове вирішення актуального наукового завдання у галузі клінічної медицини щодо оптимізації мененджменту пацієнтів із подагрою шляхом встановлення мультифакторності імунологічних та метаболічних взаємодій з коморбідністю, їх ролі у прогресуванні захворювання. Набуло подальшого вивчення структури коморбідності у пацієнтів із подагрою, яка представлена дисметаболічним, серцево-судинним, шлунково-кишковим, нирковим, легеневим патернами та депресією. Доведено високу поширеність коморбідності згідно mRDCI та показано, що 45,59 % пацієнтів із подагрою мали mRDCI 3-4. Встановлені суттєві асоціації вищого mRDCI із більшим ІМТ, нижчим фізичним функціонуванням за HAQ-DI, зниженням якості життя за SF-36, вищою активністю подагри, дисліпідемічними змінами, гіперурикемією (ГУ), зменшенням рШКФ, кліренсу СК та добової екскреції СК. Продемонстровано, що mRDCI при подагрі був пов’язаний із хронічним системним запаленням, обумовленим підвищеними циркулючими рівнями прозапальних ІЛ-6, ІЛ-8, ІЛ-1β, лептину та зниженою концентрацією протизапального ІЛ-10, адипонектину та співвідношення А/Л. Доведено, що дисбаланс адипокінів був пов’язаний з інтерлейкіновим профілем у пацієнтів із подагрою, причому, зменшення співвідношення А/Л асоціювалося зі збільшенням сироваткових рівнів ІЛ-6 та ІЛ-8, а також зменшенням ІЛ-10. На популяції українських пацієнтів із подагрою показано, що 40,3 % хворих із подагрою мали середній ступінь тяжкості COVID-19, 28,7% – легкий перебіг, 21,7% – важкий перебіг, а 9,3% – критичний перебіг. Констатовано, що детермінантами тяжчого клінічного перебігу COVID-19 були вище значення mRDCI та неконтрольованиий сироватковий рівень СК. Встановлені достовірні предиктори розвитку коморбідності, а саме: затримка встановлення діагнозу подагра, тривалість, активність подагри, частота контролю рівня СК у крові за останній рік, HAQ-DI, ПКЗ за SF-36, ІМТ, рШКФ, сироваткові рівні ХС ЛПНГ, СРБ, ІЛ-6, ІЛ-8, та співвідношення А/Л, що дозволило запропонувати оригінальну математичну модель для прогнозування груп ризику коморбідності у хворих із подагрою.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual problem of modern medicine – the theoretical generalization and innovative solution of an actual scientific task in the field of clinical medicine regarding the optimization of management patients with gout by establishing the multifactorial nature of immunological and metabolic interactions with comorbidity and their role in disease progression. Further investigation of the comorbidity structure in patients with gout has revealed conditions related to dysmetabolic, cardiovascular, gastrointestinal, renal, pulmonary patterns, and depression. A high prevalence of comorbidity according to mRDCI was demonstrated and showed that 45.59 % of patients with gout having an mRDCI score of 3-4. Significant associations were established between greater mRDCI and higher BMI, lower physical functioning assessed by HAQ-DI, reduced quality of life according to SF-36, increased gout activity, dyslipidemic changes, hyperuricemia, decreased eGFR, reduced renal clearance of UA, and daily urine UA excretion. We have been also to establish that mRDCI in gout is associated with chronic systemic inflammation characterized by elevated circulating levels of pro-inflammatory cytokines (IL-6, IL-8, IL-1β, leptin), decreased concentration of anti-inflammatory cytokines (IL-10, adiponectin), and the A/L ratio. The adipokine imbalance was found to be related to the interleukin profile in gouty subjects, and a decrease in the A/L ratio was associated with increased serum levels of IL-6 and IL-8, as well as a decrease in IL-10. In the population of Ukrainian patients with gout, it has been shown that 40.3 % of gouty subjects had a moderate severity of COVID-19, 28.7 % had a mild course, 21.7 % had a severe course, and 9.3 % had a critical course. It was observed that higher values of mRDCI and uncontrolled serum UA levels were determinants of a more severe clinical course of COVID-19. Significant predictors of comorbidity development were identified, including delayed diagnosis of gout, disease duration, gout activity, frequency of serum UA monitoring in the preceding year, HAQ-DI, MCS of SF-36, BMI, eGFR, serum LDL-C levels, CRP, IL-6, IL-8, and the A/L ratio. These findings allowed to propose original mathematical model for predicting the comorbidity risk groups in gouty subjects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського