Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=МЕДВЕДОВСЬК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ПАВЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Медведовська М.І. 
Вплив технологічних чинників на отримання та культивування тотипотентних клітин миші: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / М.І. Медведовська ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто основні технологічні фактори, що впливають на одержання та культивування поза організмом тотипотентних клітин миші. Визначено умови й удосконалено методи одержання та довгострокового культивування ембріональних фібробластів миші, культуру яких використовують як фідерний шар для розвитку тотипотентних клітин ссавців. Запропоновано методи ефективного одержання клітин-попередників ЕСК. Розроблено новий спосіб трипсинізації ЕС-подібних клітин та ембріональних фібробластів миші. Доведено можливість довгострокового культивування ЕС-подібних клітин миші зі зберіганням їх недиференційованого стану. Модифіковано метод культивування тотипотентних бластомерів миші з метою збільшення ідентичного генетичного матеріалу. Наведено ілюстративний матеріал, що послідовно відображає всі стадії розвитку ембріональних фібробластів, ЕС-подібних клітин та ізольованих тотипотентних бластомерів миші у культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66*33 в76 +
Шифр НБУВ: РА351598

Рубрики:

      
2.

Медведовська Н. В. 
Медико-соціальне обгрунтування системи моніторингу стану здоров'я населення України на регіональному рівні: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03 / Н. В. Медведовська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вивчено регіональні особливості стану здоров'я дорослого населення України в динаміці за 2005 - 2009 pp. за основними класами МКХ-10. З'ясовано, що в цілому пріоритетними проблемами стану здоров'я дорослого населення залишаються соціально детерміновані та небезпечні хвороби, такі як: хвороби системи кровообігу (+10,0 %), новоутворення (+8,6 %), хвороби крові та кровотворних органів (+13,2 %), ендокринні хвороби, розлади харчування та порушення обміну речовин (+16,1 %), хвороби органів дихання (+5,0 %), травлення (+8,1 %). Враховуючи значну кількість виявлених регіональних особливостей стану здоров'я дорослого населення, розроблено та впроваджено методику визначення інтегральної оцінки стану здоров'я населення в розрізі регіонів України. Методика базується на сучасних міжнародних підходах і повністю відповідає європейським вимогам до аналогічних регіональних порівнянь. На основі результатів регіонального моніторингу стану здоров'я та вивчення підходів до реалізації цільового програмного врегулювання проблем стану здоров'я населення розроблено функціонально-організаційну систему моніторингу стану здоров'я населення України на регіональному рівні для забезпечення збереження та зміцнення здоров'я. Елементи системи впроваджені в більшості областей України, доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА384350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Медведовська Н.В. 
Медико-соціальні аспекти захворюваності та шляхи оптимізації медичної допомоги офтальмологічним хворим: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Н.В. Медведовська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено офтальмологічну захворюваність. Встановлено фактори ризику очної патології та ступінь впливу кожного з них на розвиток хвороб очей. Обгрунтовано найбільш ефективне співвідношення загальної лікарської практики та спеціалізованої офтальмологічної допомоги в діагностиці та лікуванні хвороб очей. Обраховано оптимальну вартість офтальмологічної допомоги на всіх рівнях. Визначено сучасні нормативи організації офтальмологічної допомоги на первинному та вторинному рівнях. Запропоновано критерії якості та ефективності управління офтальмологічною допомогою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.7
Шифр НБУВ: РА314959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Медведовська Н.В. 
Розвиток абстрактної лексики в ранньонововерхньонімецькій мові (на матеріалі полемічних текстів XVI ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Медведовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено німецькі абстрактні іменники в діахронії, зокрема абстрактні іменники - поняття Реформації 1518 - 1525 рр., які увійшли до сучасних терміносистем. Теоретично обгрунтовано новий методологічний підхід до проблем розмежування абстрактних та конкретних значень та дослідження абстрактної лексики в діахронії. Лексичну абстракцію розглянуто як польову структуру в семантиці, запропоновано шкалу для визначення ступеня абстрактності лексичних одиниць та їх окремих значень. Всебічно проаналізовано абстракті іменники - словотвірні та семантичні неологізми ранньонововерхньонімецької (РНВН) мови, розглянуто їх тематичні групи, екстра- та інтралінгвістичні причини їх появи, порівняно значення періоду РНВН у різних авторів - прибічників і противників реформації. Проведено статистичний аналіз вживання неологізмів в текстах РНВН, частотності способів словотвору та видів семантичної деривації. За результатами дослідження визначено ключове значення РНВН для формування сучасного німецького словника абстрактної лексики та розвитку лексичної абстракції в семантичній системі взагалі. Уточнено роль окремих авторів Реформації в процесі формування нових терміносистем, визначено деякі характерні закономірності словотвору та семантичної деривації німецьких багатозначних абстрактних іменинників в діахронії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-0 +
Шифр НБУВ: РА325988

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Медведовська Т. П. 
Розвиток професійної підготовки гірничих інженерів в Україні (1899 - 2005 рр.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. П. Медведовська ; Ін-т вищ. освіти НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено історичні, соціальні, економічні та педагогічні передумови виникнення професійної підготовки гірничих інженерів на Україні в кінці XIX ст., визначено періоди й основні тенденції її розвитку. Виявлено специфіку вимог до фахівців гірничої інженерії на різних етапах їх підготовки. Обгрунтовано перспективи трансформації змісту, форм і методів такої підготовки внаслідок інформатизації сучасного суспільства. До наукового обігу введено 34 архівних документи, що розкривають особливості розвитку професійної підготовки гірничих інженерів в Україні. Наведено теоретичні висновки та науково-практичні рекомендації щодо перспектив упровадження вітчизняного педагогічного досвіду підготовки гірничих інженерів у систему професійної освіти України, а також у процес викладання історії педагогіки, створення нового покоління підручників і навчальних посібників, у подальших наукових історико-педагогічних дослідженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И. р(4УКР)3-25
Шифр НБУВ: РА384461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Медведовський Я.С. 
Технологія м'ясних фаршевих виробів з біологічно активними речовинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Я.С. Медведовський ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано та експериментально підтверджено доцільність використання білкових домішок "Біовіт" та соєвого текстурату, а також екстрактів лікарських рослин у рецептурах м'ясних фаршевих виробів з метою підвищення їх харчової та біологічної цінності, досліджено їх технологічні та фізико-хімічні властивості та встановлено раціональну концентрацію. Підтверджено антиоксидантну активність водно-спиртових екстрактів лікарських рослин та здатність гальмувати окисні процеси ліпідів у розроблених продуктах. Науково обгрунтовано технологію м'ясних фаршевих виробів з білковими домішками та рослинними екстрактами. Визначено структурно-механічні, реологічні, фізико-хімічні та мікробіологічні показники даних виробів. Досліджено їх харчову та біологічну цінність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.8-3
Шифр НБУВ: РА326994

Рубрики:

      
7.

Касьяненко І. І. 
Медико-соціальне обґрунтування удосконалення попередження поширення парентеральних вірусних гепатитів серед підлітків / І. І. Касьяненко. — Б.м., 2020 — укp.

Комплексним медико-соціальним дослідженням встановлено недосконалість існуючого стану організації попередження поширення парентеральних вірусних гепатитів серед підлітків, що обумовило необхідність наукового обгрунтування його удосконалення, базовою основою якого стали; врахування регіональних особливостей захворюваності на парентеральні вірусні гепатити в плануванні регіональних програм, запровадження комплексного міжгалузевого підходу з об'єктивізацією визначення обсягів профілактичних діагностичних обстежень, етапності надання медичної допомоги з поєднанням профілактичного, діагностичного та інформаційно-просвітницького впливу, впровадження яких сприяє попередженню поширення інфекції парентеральним шляхом, починаючи з раннього підліткового віку.У дисертації наведено теоретичне узагальнення та шляхи вирішення актуальної науково-практичної задачі з обгрунтування, розробки та впровадження удосконаленої моделі попередження поширення парентеральних вірусних гепатитів серед підлітків на регіональному рівні з доведеною медичною, соціальною та економічною ефективністю.Запровадження розроблених організаційних підходів передбачає формування високого рівня доступності профілактичних обстежень для комплексного вирішення проблеми охорони здоров'я при наданні первинної медичної допомоги на основі комплексної міжгалузевої, міждисциплінарної інтеграції закладів охорони здоров'я, освіти, культури, молоді та спорту, відповідно до сучасних запитів і потреб підлітків із тріадою поєднання консультативного, діагностичного і інформаційно-освітнього впливу. Запропоновані інновації позитивно оцінені експертами та не передбачають суттєвих структурно-організаційних змін, додаткового бюджетного фінансування, що дозволяє їх використовувати в інших регіонах України.^UComplex medical and social research has proved the imperfection of the current state of the organization of preventing the spread of infections transmitted by parenteral route among teenagers, that stipulated the necessity of scientific ground of his improvement, became base basis of that; taking into account of regional features of morbidity on parenteral viral hepatitis in planning of the regional programs, input of complex inter-branch approach with determination of volumes of prophylactic diagnostic inspections, stage of grant Medicare with combination of prophylactic, diagnostic and informatively-elucidative influence, introduction of that assists warning of distribution of infection a parenteral way, beginning from early juvenile.Dissertation has proved the theoretical generalization and ways of decision of actual research and practice task are driven from a ground, development and introduction of the improved model of warning of distribution of parenteral viral hepatitis among teenagers at regional level with the well-proven medical, social and economic efficiency.The introduction of the developed organizational approaches involves the formation of a high level of availability of preventive surveys for the integrated solution of the health care problem in the provision of primary health care on the basis of a comprehensive interdisciplinary, interdisciplinary integration of health care institutions, education, culture, youth and sports, in accordance with current inquiries and needs of adolescents with a triad combining advisory, diagnostic and informational and educational influence. The proposed innovations are positively evaluated by experts and do not foresee significant structural and organizational changes, additional budget financing that allows them to be used in other regions of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського