Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=МЕНЕЙЛЮК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Менейлюк О.І. 
Розробка теоретичних основ, дослідження і впровадження інновацій при будівництві методом "стіна в грунті": Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / О.І. Менейлюк ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 28 с. — укp.

Теоретично визначено параметри поширення направлених коливань під час використання вібронагнітальних технологій бетонування монолітних стін у грунті. Виявлено закономірності впливу технологій на процес утворення антифрикційного шару на каналоутворювачах та обмежувачах захваток бетонування та протифільтраційного екрана на стінках траншеї. Наведено інноваційні технології та обладнання для зведення монолітних і протифільтраційних стін у грунті, що дозволяють використати бетонні суміші рухливістю від 2 до 12 см, створити попередню напругу, покращити зчеплення арматури з бетоном, полегшити процес витягування обмежувачів захваток і каналоутворювачів, інтенсифікувати процес створення протифільтраційного екрана на стінках траншеї, відмовитися від дорогих заповнювачів. Встановлено можливість експрес-контролю процесу утворення протифільтраційного шару на стінках траншеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78-06-6
Шифр НБУВ: РА315490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Менейлюк І. О. 
Науково-методологічні основи вибору організаційно технологічних рішень цивільного будівництва у прибережній зоні. / І. О. Менейлюк. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена вирішенню проблеми вибору ефективних організаційно-технологічних рішень цивільного будівництва у прибережній зоні для основних етапів життєвого циклу таких проектів. Теоретично та експериментально досліджено організаційно-технологічну систему «цивільне будівництво у прибережній зоні». Розроблено та проаналізовано моделі системи у динамічному і статичному станах на протязі усього життєвого циклу. Вибрано ефективні конструктивно-технологічні рішення для різних цивільних об'єктів за допомогою багатокритеріального аналізу. Отримані закономірності зміни основних показників зведення або реконструкції найбільш поширених типів цивільних будівель у прибережній зоні при зміні рівнів факторів, що досліджувались. Цим створені методологічні основи оптимізації організаційно-технологічних рішень системи «цивільне будівництво у прибережній зоні».^UThe work is devoted to solving the problem of choosing effective organizational and technological solutions for civil construction in the coastal zone throughout the main stages of building projects` life cycle. The organizational and technological system “civil engineering in the coastal zone” was theoretically and experimentally investigated. Models of the system in dynamic and static states throughout the entire life cycle were developed and analyzed. There were chosen the most effective solution for the following civil buildings in the coastal zone. The "thin elementary wall" near the upper part of the slope and bored piles with a retaining wall near the lower part of the slope were selected for strengthening the coastal zone of the sea near the Arcadia district of Odessa. For the concrete structures of the shopping mall, the following was chosen: the formwork system of columns "GEOPANEL"; the formwork system with U-Boot Beton inserts for plates. There were selected for the construction of a residential complex on the sea coast: mounted waterproofing of the underground part of the structure; external enclosing structures by aerated concrete blocks; furnishing of rooms with the increased humidity by tiles; roofing covering with use of thermoplastic polyolefins membrane.Regularities of changes in the main indicators of the construction or reconstruction of the most common civil buildings in the coastal zone with changes in the levels of the factors under study were obtained. Modeling of construction processes at the change of organizational and technological factors and the received experimental and statistical dependences allowed optimizing the investigated indicators in the conditions of operating restrictions. Thus, the methodological foundations for optimizing the organizational and technological solutions of the “civil engineering in the coastal zone” system were created.The main scientific result was to develop and substantiate a methodology for selecting effective technological, organizational and financial solutions for the civil construction in the coastal zone throughout the main stages of construction project lifecycle, under acting constrains. The practical significance of the main obtained results is the following: development of recommendations on the choice of effective organizational and technological solutions for civil construction in the coastal zone; selection and introduction into production of the most effective organizational and technological models of civil construction, taking into account acting restrictions and risks etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Дубельт Т. М. 
Організаційно-технологічне моделювання реконструкції житлових будинків перших масових серій / Т. М. Дубельт. — Б.м., 2021 — укp.

Об′єкт досліджень – реконструкція житлових будинків перших масових серій; мета – розробка рекомендацій по вибору ефективних моделей реконструкції житлових будинків перших масових серій при зміні організаційно-технологічних рішень реконструкції, шляхом: аналізу можливостей реконструкції житлових будинків перших масових серій; визначення закономірностей змін показників ефективності реконструкції житлових будинків перших масових серій під дією організаційно-технологічних факторів, з використанням теорії планування і сучасних комп'ютерних програм; визначення найбільш ефективної моделі реконструкції з урахуванням діючих обмежень; методи – системний підхід та узагальнення, комбінаторно-морфологічний аналіз, абстрагування, формалізація, методи організаційно-технологічного, економіко-математичного та імітаційного моделювання, багатофакторного кореляційно-регресійного аналізу, методи теорії планування експерименту, якісного, кількісного та порівняльного аналізу; методи експертно-евристичного оцінювання; результати – розроблена методика дослідження реконструкції житлових будинків перших масових серій; виявлені закономірності зміни показників ефективності моделей реконструкції житлових будинків під дією організаційно-технологічних факторів та умов реконструкції; визначені зони ефективних рішень реконструкції будівель, при зміні організаційно-технологічних факторів; розроблені рекомендацій по вибору ефективних моделей реконструкції житлових будинків перших масових серій при зміні організаційно-технологічних рішень реконструкції; впроваджено – при реконструкції будинків за адресами Будьоного буд.47 та Космонавтів буд.98 в м. Миколаєві.^UThe object of the research - reconstruction of residential buildings of the first mass series; the purpose – the development of recommendations on the choice of effective models of reconstruction of residential houses of the first mass series at change of organizational and technological decisions of reconstruction, by the analysis of possibilities of reconstruction of residential buildings of the first mass series; determination of patterns of changes in the efficiency of reconstruction of residential buildings of the first mass series under the influence of organizational and technological factors, using the theory of planning and modern computer programs; determination of the most effective model of reconstruction taking into account current restrictions; the methods - system approach and generalization, combinatorial-morphological analysis, abstraction, formalization, methods of organizational-technological, economic-mathematical and simulation modeling, the methods of multifactor correlation-regression analysis, the methods of experimental planning theory, the methods of qualitative, quantitative and comparative analysis; the methods of expert-heuristic evaluation; the results - the technique of research of reconstruction of residential buildings of the first mass series is elaborated; the regularities of change of indicators of efficiency of models of reconstruction of residential buildings under the influence of organizational and technological factors and conditions of reconstruction have been revealed; one has identified areas of effective solutions for the reconstruction of buildings, when changing organizational and technological factors; one has developed recommendations for the selection of effective models for the reconstruction of residential buildings of the first mass series when changing the organizational and technological solutions for reconstruction;it has been introduced - during the reconstruction of buildings at 98 Cosmonauts Street and during the reconstruction of a residential building at 47 Budyonny Street in Mykolayiv.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Руссий В. В. 
Оптимізація організаційно-технологічних рішень відновлення пошкоджених цегляних будівель: автореферат дис. ... д.філософ : 192 / В. В. Руссий. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єктом дослідження є процес відновлення пошкоджених будівель та споруд.Мета роботи - визначення оптимальних значень показників організаційно-технологічних рішень відновлення пошкоджених внаслідок воєнних дій цегляних будівель з урахуванням діючих обмежень. Методи дослідження. У дисертаційному дослідженні використовуються методи чисельного моделювання за допомогою сучасних комп’ютерних програм. Аналіз ефективності конструктивно-технологічних рішень з відновлення основних пошкоджень цегляних стін відбувався за допомогою багатокритеріального аналізу. Процесу пошуку зон оптимальних значень показників відновлення передує створення чисельних моделей. Після цього виконується експериментально-статистичне моделювання згідно обраних планів експерименту. Теорія планування експерименту дозволяє максимально скоротити кількість точок експерименту та при цьому отримати адекватні результати. Отримані аналітичні та графічні залежності показників відновлення від факторів, що на них впливають, вивчаються та оптимізуються з урахуванням заданих обмежень. Отримані результати визначення найбільш ефективних конструктивно-технологічних рішень відновлення основних пошкоджень цегляних стін. Встановлено аналітичні та графічні залежності зміни показників відновлення в межах рівнів варіювання обраних факторів. Визначено оптимальні організаційно-технологічні рішення процесів відновлення. З відповідними зонами значень показників відновлення та оптимальними поєднаннями факторів, що на них впливають. Визначено техніко-економічну ефективність проведеної оптимізаціїЗа результатами досліджень виконано технологічну карту на відновлення основного виду пошкоджень цегляних стін та рекомендації з оптимізації процесів відновлення цегляних будівель.Ефективність проведених досліджень підтверджена під час впровадження в діяльність ряду будівельних підприємств. Результати досліджень використовувались в Одеській державній академії будівництва та архітектури в освітньому процесі та у науковій роботі.^UThe object of the research is the process of restoration of damaged buildings and structures.The aim of the work is to determine the optimal values of indicators for organizational and technological solutions in the restoration of war-damaged brick buildings, taking into account existing constraints.Research methods. The dissertation research utilizes numerical modeling methods using modern computer programs. The analysis of the effectiveness of structural and technological solutions for the restoration of major damages to brick walls was carried out using multicriteria analysis. The process of searching for zones of optimal values of restoration indicators is preceded by the creation of numerical models. This is followed by experimental-statistical modeling according to selected experimental plans. The theory of experimental design allows for the maximization of the experiment's efficiency by reducing the number of data points while obtaining adequate results. Analytical and graphical dependencies of restoration indicators on influencing factors are obtained, studied, and optimized considering the specified constraints.The obtained results determine the most effective structural and technological solutions for restoring major damages to brick walls. Analytical and graphical dependencies of the change in restoration indicators within the levels of variation of selected factors are established. Optimal organizational and technological decisions for the restoration processes are determined, along with corresponding zones of restoration indicator values and optimal combinations of influencing factors. The technical and economic efficiency of the conducted optimization is determined.Based on the research results, a technological map for the restoration of the main types of damages to brick walls and recommendations for the optimization of brick building restoration processes have been developed.The effectiveness of the conducted research has been confirmed during the implementation in a number of construction companies.The research results have been utilized in the educational process and scientific work at the Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecturе.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського