Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (186)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=МЕЩЕРЯКОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Мещеряков В.І. 
Автоматизована система перетворення інформаційних потоків для управління високоенергетичними процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.І. Мещеряков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Установлено, що керуюча інформаційна система з пропускною здатністю, меншою за потік вхідної інформації, може забезпечити управління об'єктом. Розроблено метод стискування зображень у реальному часі процесу управління, який полягає у розпізнаванні інформативних ознак попередньо спрощеного зображення і наступній обробці інформативних зон та метод обробки зображень - сегментації зображення на скінченну кількість класів і подальше оперування з ознаками (маркерами) класу, які містять інформацію про об'єкт, що зберігається у базі знань. Обгрунтовано, що пропускна здатність каналу претворення не може бути меншою за різницю ємності перетвореного зображення та ємності бази знань. Наведено швидкодійні алгоритми обробки інформаційних масивів, які передбачають розпаралелювання обчислень зворотних матриць та дають змогу визначити контури зображень. Розвинуто алгоритми стискування зображень у системах діагностики зі складним фоном, який полягає в обробці тільки змінних інформаційних фрагментів. Запропоновано інструментальні засоби обробки первинної інформації матричних приймачів випромінювання, який передбачає управління діагональним переміщенням матриці на половину кроку розташування чуттєвих елементів синхронно до частоти зміни напівкадрів з інтерполяційним формуванням проміжних даних. Розвинуто методи ізотропної обробки первинних зображень для підвищення надійності та вірогідності визначення інформаційних ознак шляхом підвищення симетричності спектральної характеристики завдяки діагональному розміщенню чуттєвих елементів у фокальній площині. Запропоновано методи моделювання хвильового фронту інтенсивного випромінювання з інтерполяцією за формулою Пуассона та використанням експериментальних значень інформаційних ознак, які одержуються від системи, та нахилу хвильового фронту на зрізі апертури коректора. Проведено моделювання специфічних крайових ефектів у разі проходження інтенсивних лазерних потоків крізь діафрагми, що відрізняється від відомого представленням джерела випромінювання експонентною функцією Гріна. Розвинуто моделювання корекції амплітудних спотворень профілю пучка випромінювання, що передбачає врахування фазових спотворень хвильового фронту випромінювача. Розроблено модель взаємодії інтенсивного лазерного випромінювання з прийомним електродом, яка враховує неоднорідності поверхневого шару електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.83-015 +
Шифр НБУВ: РА331315

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Мещерякова О.П. 
Математичне моделювання процесів виникнення радіаційних пошкоджень ДНК клітини і їх репарації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.П. Мещерякова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано гіпотезу про сутність процесів насичення систем репарації радіаційних пошкоджень, з використанням якої побудовано математичні моделі процесів, які визначають форму кривих виживаності під час репродуктивної загибелі опромінених клітин. Запропоновано нове визначення явища існування потенційно-летальних і сублетальних пошкоджень. Сформульовано транскрипційну гіпотезу виникнення деяких радіаційних пошкоджень й на підставі розробленої теорії побудовано математичні моделі утворення в ДНК опромінених клітин однониткових пошкоджень великого розміру та їх трансформації у такі двониткові розриви ДНК, які важко репаруються. Побудовано загальну модель процесів утворення, репарації та трансформації деяких найпростіших однониткових радіаційних пошкоджень клітинної ДНК. На підставі використання запропонованої моделі визначено залежність від часу кількості однониткових розривів ДНК клітин і показано існування ефекту потужності дози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 в641.0 + Е0*440.22 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА337210

Рубрики:

      
3.

Мещеряков А.А. 
Методологічні засади організації ефективної внутрішньої економіки комерційного банку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / А.А. Мещеряков ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2006. — 31 с. — укp.

Розкрито сутність банку як комерційного підприємства. Досліджено взаємозв'язок макро- та мікроекономічних функцій банку з його сутністю та функцій банку з основними видами його продуктів. Визначено мікроекономічну функцію банку, що грунтується на його комерційній діяльності, пов'язаній з реалізацією продуктів, створених у сфері грошового обігу. Наведено визначення функцій і продуктів банку. Обгрунтовано методологічні підходи щодо розкриття функцій фінансового менеджменту банку та механізмів їх реалізації. Запропоновано систему формування активів, яка базується на чіткому визначенні джерел ресурсів для кожного з них. Розроблено концепцію, яка враховує можливості узгодження інтересів підрозділів як основного фактора стимулювання продажу банківських продуктів на підставі перерозподілу грошових потоків між підрозділами банку, що грунтується на пріоритетності використання акумульованих ресурсів і внутрішньобанківського перерозподілу доходів і витрат. Удосконалено систему організації управлінського обліку на підставі аналізу реального змісту укладених угод, що дозволяє адекватно оцінювати напрямки руху грошових потоків всередині банку та внутрішньобанківські платежі та ресурси. Розроблено методологічну базу для визначення собівартості та ціни банківських продуктів на базі системи обліку зовнішніх і внутрішніх платежів, а також надходжень за ресурси з урахуванням узгодження інтересів підрозділів банку, які забезпечують залучення та розміщення коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.3 в + У9(4УКР)262.181.3 в
Шифр НБУВ: РА348294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мещерякова І.П. 
Обтяженість спадковою патологією та генетико-демографічна структура Євпаторійської популяції: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / І.П. Мещерякова ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше проведено популяційно-генетичний аналіз населення м. Євпаторії. Вивчено зв'язок між поширеністю спадкових захворювань і популяційними процесами, що складають їх основу. Виявлено несприятливий характер генетико-демографічних процесів у популяції м. Євпаторії, про що свідчать зниження чисельності, шлюбності, народжуваності, збільшення смертності. Зроблено висновок про зниження адаптивності популяції. Проаналізовано структуру природженої патології серед новонароджених м. Євпаторії за 2003 - 2006 рр. Вивчено репродуктивну характеристику населення міста. Встановлено, що міжетнічні індекси відбору більш виражені, ніж генераційні та соціальні. В Євпаторійській популяції зафіксовано явище репродуктивної компенсації. На підставі аналізу шлюбної структури обстеженої популяцїї виявлено позитивну шлюбну асортативність. Вивчено показники шлюбної міграції: дані якісної, кількісної та просторово-географічної характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Е70*446 +
Шифр НБУВ: РА362650

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Мещеряков Л.І. 
Удосконалення інформаційного забезпечення автоматизації процесів керування гірничими технологічними комплексами: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Л.І. Мещеряков ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення інформаційного забезпечення процесів керування під час автоматизації гірничих технологічних комплексів для визначення нових закономірностей перебігу технологічних і технічних процесів у гірничих об'єктах на базі нових інформаційних характеристик відображення їх параметрів і обгрунтування принципів розширення та поглиблення інформаційного забезпечення процесів керування. Запропоновано моделі, які дозволяють підвищити точність і надійність автоматизованих систем керування технологічними процесами, а також зменшити енергетичні та ресурсні витрати. Удосконалення інформаційного забезпечення процесів керування гірничими комплексами проведено на базі множинних статистичних моментних зв'язків інформаційних сигналів, множинних умовно-імовірнисних моментних рівнянь моментної ідентифікації з урахуванням динамічних характеристик гірничих комплексів, а також з використанням моделей, одержаних на базі дисперсійної операторної форми ланцюгових дробів. Моментні характеристики технологічних і технічних параметрів гірничих об'єктів використано як посилки в формулах виводу предикатів систем інтелектуальної підтримки прийняття рішень за умов невизначеності у процесі керування буровими комплексами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-1 в641.8 +
Шифр НБУВ: РА368318

Рубрики:

      
6.

Приходченко С. Д. 
Багатокритерійна ідентифікація стану та керування гідротранспортом збагачувальної фабрики на основі нейроподібної структури / С. Д. Приходченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробленню системи інтелектуальної ідентифікації та підтримки керуючих рішень для гідротранспорту збагачувальної фабрики. Розв'язано завдання визначення залежності амплітуди інфранизьких частот спектра миттєвої споживаної потужності електродвигуна шламового насоса від густини пульпи та рівня ансамблю середніх частот спектра потужності електродвигуна шламового насоса від положення заслінки, що дозволяє при роботі технологічного устаткування в передаварійних і аварійних режимах підвищити точність керування й достовірність ідентифікації стану системи гідротранспорту.Запропоновано математичні моделі системи гідротранспортування, перша з яких заснована на методі операторної форми ланцюгових дробів, а друга – на моделюванні методом Джеффкотта-Лаваля, що дозволяють внесення поправочних коефіцієнтів для більш точного й адекватного опису контрольованої гідротранспортної мережі. Проведено математичне моделювання нормальних і аварійних режимів роботи в системі гідротранспорту збагачувальної фабрики, підтверджене результатами експериментальних досліджень в умовах ПрАТ «Полтавський ГЗК».Розроблено метод автоматичного багатокритерійного контролю стану системи гідротранспорту на базисі нейроподібної структури, заснований на аналізі спектральних характеристик миттєвої потужності двигуна шламового насоса. Розроблена система, порівняно з будь-яким із методів, використаних у ній, дає приріст точності від 15 % до 0,7 % на даних без урахування зношування елементів конструкції. Для даних, змодельованих із урахуванням зношування та старіння деталей, порівняно з даними, які не враховують зношування елементів системи, точність зростає ще в середньому на 3 %.Рекомендації, що містять методи, запропоновані в даній роботі, упроваджено на збагачувальній фабриці «Тандем Торг ТПК».^UThe dissertation is devoted to development of the intellectual identification system and concentrating mill's hydrotransport control decisions support. The problem of determining the dependence of the infralow frequencies amplitude of the slurry pump motor's instantaneous power consumption spectrum on the pulp density and the level of the ensemble of average frequencies of the slurry pump motor's power spectrum from the position of the damper is solved that allows to increase the accuracy of control and authenticity of identification during operation of the technological equipment in the transmission and emergency modes. The mathematical models of the hydrotransportation system are proposed, the first one is based on the method of the chain fractions' operator form and the second one is on the simulation of the Jeffcott-Laval method that allows the introduction of correction coefficients for a more accurate and adequate description of the controlled hydrotransport network. The mathematical modeling of normal and emergency modes of operation in the hydrotransport system of the concentrating mill was carried out and confirmed by the results of experimental research in the conditions of «Poltava mining and concentrating combine».The method of automatic multicriteria control of the hydrotransport' system state on the neural-like structure's basis that is based on the analysis of the instantaneous engine power's spectral characteristics of a slurry pump is developed. The developed system, in comparison with any of the methods used in it, gives an increment of accuracy from 15% to 0,7% on the data without considering the tearing of the design elements. For data modeled considering the tearing and aging of parts compared with data that does not consider the deterioration of system elements, accuracy increases by an average of 3%.Recommendations that include the methods suggested in the given research are implemented at concentrating mill «Tandem Torg TPK».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Мещеряков Г. М. 
Технологія вдавлювання паль із використанням агрегатно-модульної системи / Г. М. Мещеряков. — Б.м., 2021 — укp.

Об′єкт досліджень – технологія влаштування пальових основ; предмет - технологія вдавлювання паль із застосуванням розробленої агрегатно-модульної системи; мета – удосконалення технологічних та організаційних методів вдавлення паль на основі розробленої агрегатно-модульної системи й способу її використання для різних конструктивно-технологічних рішень пальового поля, зокрема в умовах обмеженого простору, на зсувних схилах, а також на слабких водонасичених ґрунтах; методи – системний підхід, аналіз та узагальнення інформаційних джерел, виробничий експеримент у натурних умовах будівельних майданчиків, метод прямого спостереження, повномасштабне фізичне, організаційно-технологічне й математичне моделювання будівельних процесів, порівняльний аналіз та оцінка відповідності теоретичних і експериментальних даних; результати – розроблено основи технології влаштування пальових основ із використанням агрегатно-модульної системи для вдавлення паль для різних конструктивно-технологічних рішень пальового поля, зокрема в умовах обмеженого простору, на схилах та на слабких ґрунтах; експериментально встановлені та підтверджені в умовах будівельних майданчиків показники ефективності розробленої технології та агрегатно-модульної системи для вдавлення паль; встановлені залежності питомої маси вантажів, переміщуваних краном, від загальної кількості паль у проєкті фундаменту, кількості використовуваних модулів розробленої системи та організаційно-технологічної схеми їхнього використання; удосконалено технологію влаштування пальових основ шляхом автоматизації процесу вдавлювання паль із застосуванням розроблених способів; методологія організаційно-технологічного проєктування процесів вдавлення паль шляхом розробки рекомендацій щодо вибору найбільш ефективного способу виробництва робіт із використанням розробленої агрегатно-модульної системи для різних умов та масштабів будівництва впроваджено – при проектуванні та виробництві робіт по вдавленню паль та шпунтів при влаштуванні фундаментів будівель та споруд науково-виробничою компанією ТОВ «НВП ІЦ Трансзвук»^UThe object of research – pile foundation technology; subject - technology for pressing-in piles by using a modular aggregative piling system; goal – improvement the technological and organizational methods of pile pressing aimed to automate the construction of pile foundations in a limited space conditions, on slopes and on weak soils; methods – system approach, analysis and generalization of information sources, production experiments on construction sites, direct observation method, full-scale physical, organizational, technological and mathematical modeling of construction processes, comparative analysis and assessment of the correspondence of theoretical and experimental data; results – have been developed the fundamentals of the technology for the construction of pile foundations using a modular aggregative piling system for various constructive and technological solutions of pile fields, in particular conditions of limited spaces, on slopes and on soft soils; the indicators of the effectiveness of the developed technology and the piling system have been experimentally established and confirmed in the conditions of construction sites; the dependences of the specific mass of the weight transported by the crane on the total number of piles in the foundation project, the number of modules used in the developed system and the organizational and technological scheme of their use; the technology of pile foundations has been improved by automating the process of pressing piles into the ground using the developed methods; methodology of organizational and technological process modeling by developing recommendations for choosing the most effective method of performing works by using a modular-aggregative system for various conditions and scales of construction; implemented – in the design and performance of construction processes for piles and sheet piles pressing when constructing the foundations of buildings/structures by the RPC «Engineering Center Transzvuk».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Мещерякова І. В. 
Підвищення безпеки праці операторів з урахуванням параметрів світлового середовища виробничих приміщень / І. В. Мещерякова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню безпеки праці операторів з урахуванням параметрів світлового середовища на постійних робочих місцях, розробці комплексної методики оцінки умов праці для впровадження заходів та засобів щодо підвищення її рівня. В роботі поставлено наукове завдання – підвищення безпеки праці у визначених аналітичних показниках напруженості трудового процесу за параметрами світлового середовища. Розроблено алгоритм покрокового проведення досліджень показників напруженості праці для оцінки умов праці за фактором світлового середовища. Представлені результати експериментального дослідження визначили вплив параметрів світлового середовища на працеспроможність оператора. На підставі отриманих результатів експериментальних досліджень розроблено методику комплексної оцінки умов праці, яка виконується в три етапи.^UThe Thesis is devoted to the improvement of occupational safety of operators, taking into account the parameters of light environment at permanent workplaces, and development of a comprehensive technique to assess working conditions for the introduction of measures and means to increase their level. The paper sets a scientific task: – to increase occupational safety in certain analytical indicators of intensity of the work process according to the parameters of light environment. Аn algorithm of step-by-step carrying out the studies of the work intensity indicators has been developed for the assessment of working conditions in terms of the factor of light environment. The presented results of experimental studies determined the influence of the parameters of light environment on the operator's performance capacity. Вased on the obtained findings of experimental studies, a technique of a comprehensive assessment of working conditions, which is carried out in three stages, has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Мещеряков Д. В. 
Моделі та методи переробки інформації в біотехнічних гомеостатичних системах / Д. В. Мещеряков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці моделей та методів переробки даних в інформаційних системах, що містять біологічні складові елементи, вхідна і вихідна інформація яких у реальному часі процесу бере участь в функціонуванні системи. Актуальність проблематики обумовлено тим, що принципи обробки даних і прийняття рішень технічними і біологічними об'єктами суттєво різняться, а потрібність в системах, в яких людина входить як її невід'ємний компонент, зростає. Стримуючим фактором є необхідність врахування вимог щодо індивідуальності вихідних ознак, нечіткості і неоднозначності реакції біологічного об'єкту на вхідний тестовий вплив. Дослідження проведені на базі інфрачервоної біотехнічної системи, у якості неділимого компоненту задіяна людина, фізіологічні реакції якої на вхідний вплив служать первинними даними для обробки. Показана доцільність первинної обробки ознакової інформації кореляційними методами параметри якого узгоджені з характеристикамибіологічного об'єкту, з наступною фільтрацією експоненціальним фільтром Брауна. Запропоновано використання методів нецифрової статистики для обробки даних з використанням медіани Кемені для визначення середнього у вікні, що зменшує вплив невизначеності перетворення інформації. На базі нецифрових статистичних методів реалізовані нелінійні фільтри, що забезпечили більш високу стійкість до аномальних викидів порівняно з лінійними фільтрами. Подальша обробка даних нечітким регулятором дозволила зменшити вплив розкиду реакції біологічних об'єктів на однаковий вплив, що сумісно з кореляційним і нецифровим перетворенням даних сприяє створенню систем з біологічним зворотним зв'язком^UThe dissertation is devoted to the development of models and methods of data processing in information systems containing biological components, input and output information of which in real time of the process participates in the functioning of the system. The urgency of the problem is due to the fact that the principles of data processing and decisionmaking by technical and biological objects are significantly different, and the need for systems in which man is an integral part of it is growing. The deterrent is the need to take into account the requirements for the individuality of the initial features, the fuzziness and ambiguity of the reaction of a biological object to the input test effect. The research was carried out on the basis of an infrared biotechnical system, as an indivisible component a person is involved, whose physiological reactions to the input effect are the primary data for processing. The expediency of primary processing of feature information by correlation methods, the parameters of which are consistent with the characteristics of the biological object, followed by filtering with an exponential Brown filter, is shown. The use of non-digital statistics methods for data processing using the Kemeny median to determine the mean in the window, which reduces the impact of uncertainty in the transformation of information. On the basis of non-digital statistical methods, nonlinear filters were implemented, which provided higher resistance to anomalous emissions compared to linear filters. Further processing of the data by a fuzzy controller allowed to reduce the impact of the scatter of the reaction of biological objects on the same impact, which together with the correlation andnon-digital data conversion contributes to the creation of systems with biological feedback.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського