Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=МКРТЧЯН$<.>+<.>A=ЗАРА$<.>+<.>A=ГЕНРИКОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Зарапін О.В. 
Герменевтична феноменологія вчинку як апріорі морального пізнання: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / О.В. Зарапін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше у межах етичної рефлексії (я повинен) реконструйовано в формі категоріальної моделі установку феноменологічного споглядання, що виходить за межі як екзистенціального (я існую), так і трансценденталістського (я мислю) тлумачення характеру людської присутності в світі. Показано, що виявлене в модальності належного поняття сутності дозволяє подолати традиційну в феноменології жорстку альтернативу "сутність - існування". Доведено, що такий підхід розкриває феноменологічну установку як сферу морального відношення існування людини до розумоосяжного змісту, що належить самому світові. На базі реконструкції основоположних принципів "філософії вчинку" (П.Я.Чаадаєв, М.М.Бахтін, М.К.Мамардашвілі) одержано значно нове трактування положення про вчинок як форму усвідомлення належного. Установлено, що його аналіз виражає послідовний зв'язок феноменів: самозречення - страждання - надія. За допомогою поняття "кінестезис" розкрито категоріальну структуру етичного відношення сутності до існування. Зазначено, що поняттю даної структури відповідає принцип людської "співучасті" в бутті, в межах якого ситуація етичної присутності в світі виявляє сутнісні засади самого світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.78 + Ю251.518.6 +
Шифр НБУВ: РА325382

Рубрики:

      
2.

Заразовський М.М. 
Деформування і міцність шаруватих вуглепластиків при кімнатній та кріогенних температурах: автореф. дис... канд. тех. наук: 01.02.04 / М.М. Заразовський ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно вирішення наукової проблеми в галузі низькотемпературної міцності шаруватих композитів. Розроблено метод прогнозування їх несівної здатності з урахуванням термічних напружень. Установлено, що у разі охолодження до T = 77 К вуглепластики характеризуються ростом жорсткості та поводяться як лінійно-пружні тіла аж до руйнування, а їх деформування можна описувати у межах моделі ортотропного тіла. Аналітично оцінено термічні напруження у шарах вуглепластиків. Показано, що найкраща кореляція розрахункових і експериментальних даних має місце за умов використання статистичної моделі механіки композиційних матеріалів. Запропоновано метод прогнозування міцності та жорсткості шаруватих композицій для умов плоского напруженого стану з урахуванням залишкових термічних напружень, який базується на термомеханічних характеристиках окремого шару, його критерії міцності та статистичній моделі механіки композиційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5,022 +
Шифр НБУВ: РА366110

Рубрики:

      
3.

Заранський В.І. 
Український скрипковий концерт. Тенденції жанрово-стильової динаміки: Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.03 / В.І. Заранський ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено формування українського скрипкового концерту, йогго еволюцію та сучасні тенденції розвитку. Здійснено екскурс у теорію та історію жанру скрипкового концерту, розглянутого як багатоскладове, системне явище. Запропоновано періодизацію розвитку українського скрипкового концерту від початку 20-х до завершення 90-х років ХХ ст. Простежено шляхи формування національного різновиду жанру, розпочатого В.Косенком і продовжуваного М.Скориком, О.Козаренком, В.Бібіком, Є.Станковичем та іншими композиторами. Висвітлено період 80 - 90-х рр. - якісно новий етап еволюції жанру, пов'язаний з докорінним переглядом його поетики та структурного інваріанта, зокрема, в одночастинних концертах лірико-медитативного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.540.42-03(4УКР)6 + Щ313(4УКР)6-4
Шифр НБУВ: РА316451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського