Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=МОРОЗОВСЬК$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Географічні рубрики:

      
2.

Морозовська Г.М. 
Локальні полярно-активні властивості сегнетоелектриків та утворення їх нанодоменної структури: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.М. Морозовська ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Розвинуто феноменологічний опис локальних полярно-активних властивостей сегнетоелектриків. Побудовано термодинамічну теорію утворення нанодоменних структур за дії неоднорідних електричних полів. Розроблено аналітичну теорію локального п'єзоелектричного відгуку сегнетоелектрика на збудження електричним полем зовнішнього нанорозмірного джерела. Зіставлено результати теоретичних і експериментальних досліджень полярно-активних властивостей сегнетоелектриків і показано можливості самоузгодженого аналізу експериментальних даних. З застосуванням розробленого теоретичного підходу описано вплив електричних полів дефектів, розмірних ефектів і екранування зв'язаного заряду на реверсування поляризації у нанорозмірних областях сегнетоелектриків, локальний п'єзо-, піро- та діелектричний відгук полярно-активних матеріалів і процес утворення штучної доменої структрури в сегнетоелектриках. Зазначено, що результати проведених досліджень доцільно використовувати для самоузгодженого кількісного аналізу експериментальних даних сканувальної п'єзоелектричної силової мікроскопії, петель сегнето- та піроелектричного гістерезису у полярно-активних матеріалах, що має практичне значення для мініатюризації приладів наноелектроніки, які містять функціональні нелінійні сегнетоелектричні елементи. Використання аналітичних результатів дозволяє визначити оптимальні умови експерименту для формування масивів стабільних нанодоменів і адресного реверсування поляризації їх елементів за допомогою неоднорідного електричного поля зовнішнього нанорозмірного джерела (голки зона силового мікроскопа або дискового електрода), що може бути використане для розробки та вдосконалення енергозалежних комірок сегнетоелектричної пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В372.236,022 +
Шифр НБУВ: РА363908

Рубрики:

      
3.

Ганніченко 
Формування комунікативної компетенції майбутніх економістів засобами дидактичної гри у процесі мовної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Тетяна Анатоліївна Ганніченко ; Херсонський держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913-2 + Ш143.21-913-2
Шифр НБУВ: РА365838

Рубрики:

      
4.

Морозовська Г.М. 
Фотоіндуковані процеси розсіювання світла та мікродоменоутворення в сегнетоелектриках: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.М. Морозовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто динамічні нелінійно-оптичні процеси у фоторефрактивних матеріалах без центру інверсії за умови їх стаціонарного опромінення лазерним світлом. Запропоновано аналітичний опис періодичного та нестаціонарного аксіально-симетричного фотоіндукованого розсіювання світла у фоторефрактивних кристалах. З використанням термінів теорії зв'язаних хвиль пояснено характерні риси даних ефектів: конічну просторову структуру та імпульсну часову поведінку, враховуючи не тільки поздовжній, але й поперечний фотогальванічний струм, поперечну нестійкість взаємодіючих пучків та ізотропний розподіл об'ємних флуктуацій діелектричної проникності. Досліджено процес утворення мікродоменів у сегнетоелектриках під впливом лазерного опромінення. Встановлено, що фото-мікродоменоутворення відбувається поблизу заряджених кластерів на межі освітленої області. Виявлено, що просторовий заряд локалізується на них завдяки фотогальванічному ефекту. За умови наближення густини заряду кластера до критичної, поздовжній розмір мікродомена значно перевищує поперечний, який визначається розміром кластера, в результаті мікродомен набуває голкоподібної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В379.371.4,022 + В343.43,022 +
Шифр НБУВ: РА327947

Рубрики:

      
5.

Щербаков К. М. 
Просторово-модульовані фази, наведені флексоелектричним ефектом у фероїках / К. М. Щербаков. — Б.м., 2019 — укp.

Досліджено вплив флексоелектричного ефекту на узагальнену сприйнятливість і м'які фононні моди в упорядкованій фазі фероїків, знайдені умови виникнення і стабільності просторово-модульованих фаз у різноманітних фероїках. Показано, що фундаментальні верхні межі для величини статичних флексоелектричних коефіцієнтів, встановлених без врахування квадрата градієнта пружної деформації, повинні бути замінені залежними від температури умовами, які накладені на константи флексозв'язку. З'ясовано вплив флексоелектричного зв'язку на динаміку локального електромеханічного відгуку наноматеріалів зі змішаним електронно-іонним типом провідності, досліджено вплив флексоелектричного зв'язку на орієнтацію директора і поляризацію в нематичних рідких кристалах.^UThe influence of the flexoelectric effect on generalized susceptibility and soft phonon modes in the ordered phase of ferroics is established. Conditions of appearance and stability of spatially-modulated phases in ferroelectrics and in liquid crystals were found. It is shown that the fundamental upper restrictions on the magnitude of static flexoelectic coefficients that were established without taking into account the square of the gradient of elastic strain should be replaced by temperature dependent conditions that are imposed on the flexoconstant. The influence of flexoelectric coupling on the dynamics of the local electromechanical response of semiconductors with electron-ionic conductivity is found. The influence of the flexoelectric coupling on the director's orientation and polarization in nematic liquid crystals have been established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шевлякова Г. В. 
Вплив розмірних ефектів на характеристики фероелектриків в приладах мікроелектроніки / Г. В. Шевлякова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена встановленню впливу розмірних ефектів на діелектричні, піроелектричні (ПЕ) та електрокалоричні (ЕК) характеристики сферичних фероелектричних (ФЕ) наночастинок в приладах мікро- на наноелектроніки, таких як ПЕ сенсори та твердотільні охолоджувачі.ФЕ матеріали є незамінними елементами ПЕ сенсорів та ЕК охолоджувачів, які є актуальним для існуючих та інноваційних рішень у галузі безпеки та енергетики. Однак, усі існуючі фероелектрики вимагають значного вдосконалення своїх робочих характеристик, щоб задовольнити сучасні вимоги до передових багатофункціональних пристроїв. Дослідження нанорозмірних фероелектриків є перспективним з точки зору можливості керування властивостями композиту шляхом підбору розміру наночастинок з метою досягнення максимального ЕК відгуку та ПЕ перетворення.Використовуючи теоретичний підхід Ландау-Гінзбурга-Девоншира, аналітично розраховано типові залежності параметрів ПЕ та ЕК перетворення від зовнішнього електричного поля, температури та радіусу для сферичних монодоменних ФЕ наночастинок типу «ядро-оболонка». Розглянута фізична модель відповідає нанокомпозитам з малою концентрацією ФЕ наночастинок. В межах аналітичної моделі з'ясовано, як зміна розміру наночастинок впливає на температуру та поведінку параметрів ПЕ та ЕК перетворення в електричному полі на прикладі наночастинок BaTiO3, вкритих напівпровідниковою оболонкою та поміщених у діелектричний полімер.Показано, що змінюючи розмір частинки можна отримати максимуми ПЕ коефіцієнта і зміни ЕК температури, а також змінювати їхні ширину, величину та знак. Розглянутий розмірний ефект відкриває можливість керування ПЕ та ЕК властивостями ФЕ нанокомпозитів, що може бути важливим для поширення їх застосування у перетворювачах енергії та охолоджувальних системах.Розглянуто вплив ансамблю невзаємодіючих сферичних однодоменних ФЕ наночастинок типу «ядро-оболонка» різного розміру, вбудованих в діелектричну матрицю. Функція розподілу за розмірами цих наночастинок вибирається як усічений розподіл Гауса. Для таких нанокомпозитів обчислено залежності електричної поляризації, зміни ЕК температури, ПЕ та ЕК коефіцієнтів та діелектричної проникності від зовнішнього електричного поля та температури. Проаналізовано залежність перелічених характеристик від параметрів функції розподілу частинок за розміром. Розраховано та проаналізовано залежності ПЕ факторів якості від середнього радіуса наночастинок у композиті. Залежності підтверджують наявність фазового переходу, індукованого розміром наночастинок. Отримані результати відкривають нову можливість керування ПЕ і ЕК параметрами ФЕ нанокомпозитів через параметри розподілу наночастинок за розмірамиcc.Досліджено вплив пружної анізотропії, електрострикції, флексоелектрики та деформації невідповідності на морфологію доменної структури в ФЕ наночастинках типу «ядро-оболонка» сферичної форми. Проведено моделювання скінченних елементів (МСЕ) для багатовісних ФЕ ядер наночастинок, покритих пружно-ізотропною м'якою або пружно-анізотропною жорсткою параелектричною оболонкою, з деформаціями невідповідності. Останні індукуються різницею сталих ґратки ядра та оболонки.Також нами вивчено вплив радіуса ядра на температурну поведінку морфології доменної структури, значення поляризації та температуру фазового переходу, отримано наближені аналітичні вирази для аналізу впливу пружних властивостей оболонки, і деформації невідповідності на фазові діаграми. Фазова діаграма ядра, вкритого пружно-ізотропною м'якою оболонкою, показує відносно невелике, але помітне підвищення температури фазового переходу параелектрик-фероелектрик, викликане флексоелектричним зв'язком, тоді як фазова діаграма для ядра, покритого пружно-анізотропною жорсткою оболонкою виявляє відносно сильний вплив деформації невідповідності. Ефект флексоелектричного зв'язку незначний для жорстких оболонок.Отримані аналітичні результати дозволяють підбирати оптимальні параметри для досягнення високих значень ПЕ коефіцієнту або ЕК зміни температури ансамблю не взаємодіючих наночастинок ядро-оболонка, що важливо для перетворювачів енергії та систем охолодження. ФЕ наночастинки ядро-оболонка, поляризація яких розташована у вихороподібній структурі з різними типами точок Блоха та / або диполярних ядер, є перспективними кандидатами для нанорозмірних польових транзисторів та логічних блоків.^UThe dissertation is devoted to the establishment of the influence of size effects on the dielectric, pyroelectric (PE) and electrocaloric (EC) properties of spherical ferroelectric (FE) nanoparticles in micro- and nanoelectronics devices, such as PE sensors and solid-state coolers.FE materials are essential elements of PE sensors and EC coolers, which are relevant for existing and innovative solutions in the field of safety and energy. However, all existing FEs require significant improvements in their performance to meet modern requirements for advanced multifunction devices. The study of nanosized FEs is promising in terms of the ability to control the properties of the composite by selecting the size of nanoparticles in order to achieve maximum electrosaloric response and PE transformationUsing the Landau-Ginzburg-Devonshire theory in the effective medium approximation, typical dependences of PE and EC transformation parameters on the external electric field, temperature and radius of spherical monodomain FE nanoparticles of the core-shell type are calculated analytically. The considered physical model corresponds to the nanocomposites with low concentration of FE nanoparticles. Within the analytical model, it was found out how the change in nanoparticle size affects the temperature and behavior of the parameters of PE and EC conversion in an electric field on the example of BaTiO3 nanoparticles coated with a semiconductor shell and placed in a dielectric polymer.It is shown that by changing the particle size it is possible to obtain the maxima of the PE coefficient and changes in the EC temperature, as well as to change their width, magnitude and sign. The revealed size effect opens the possibility of controlling the PE and EC properties of FE nanocomposites, which can be important for their advanced applications in energy converters and cooling systems.The influence of an ensemble of non-interacting spherical single-domain FE nanoparticles of the "core-shell" type of different sizes, embedded into the dielectric matrix, is considered. The size distribution function of these nanoparticles is chosen in the form of Gaussian distribution truncated from the minimum to the maximum radius. For such nanocomposites, the dependences of electric polarization, changes in EC temperature, PE and EC coefficients and dielectric permittivity on the external electric field and temperature. The dependence of the listed characteristics on the parameters of the particle size distribution function is analyzed.The dependences of PE quality factors on the average radius of nanoparticles in the composite are calculated and analyzed. The dependences confirm the presence of a size-induced phase transition in nanoparticles. The obtained results open a new possibility of controlling PE and EC parameters of FE nanocomposites through nanoparticle size distribution parameters.The influence of elastic anisotropy, electrostriction, flexoelectricity and mismatch strain on the morphology of the domain structure in spherical FE nanoparticles of the "core-shell" type has been studied. Finite element modeling (FEM) has been performed for multiaxial FE nuclei of nanoparticles coated with an elastically-isotropic soft or elastically-anisotropic rigid paraelectric shell with mismatch strains. The latter are induced by the difference between the constant lattices of the core and the shell.We also studied the influence of the radius of the nucleus on the temperature behavior of the morphology of the domain structure, the polarization value and the phase transition temperature, and obtained approximate analytical expressions for analyzing the influence of elastic properties of the shell and mismatch strain on the phase diagrams. The phase diagram of a core coated with an elastically-isotropic soft shell shows a relatively small but noticeable increase in the temperature of the paraelectric-ferroelectric phase transition caused by flexoelectric coupling, while the phase diagram for a core covered with an elastically-anisotropic rigid shell shows a relatively small changes in the transition temperature. The influence of the flexoelectric effect is negligible for rigid shells.Obtained analytical results allow to select the optimal parameters to achieve high values of PE coefficient or EC temperature change of the ensemble of non-interacting core-shell nanoparticles, which is important for energy converters and cooling systems. FE core-shell nanoparticles, the polarization of which is located in a vortex-like structure with different types of Bloch points and / or dipolar nuclei, are promising candidates for nanosized field-effect transistors and logic blocks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського