Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (227)Книжкові видання та компакт-диски (317)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=МУРАШ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мурашко О.О. 
Динаміка ціннісно-смислової сфери жінок, які послуговуються допоміжними репродуктивними технологіями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.О. Мурашко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичну модель материнства, в якій головне місце займає ціннісно-смисловий блок. Установлено, що у процесі подолання безплідності у ціннісно-смисловій сфері особистості жінок відбуваються певні трансформації, зумовлені порушенням балансу між основними цінностями материнської сфери (МС) - власною потребою жінки "бути матір'ю" та цінністю дитини як такої у напрямку підсилення першої. Очікування, взаємопов'язані з появою дитини та власним материнством набувають афективної забарвленості, а образ дитини втрачає конкретні характеристики та витісняються зі свідомості. Відбувається зміщення акценту з вагітності як засобу досягнення материнства на вагітність як самостійну мету, досягнення якої стає втіленням сенсу життя. Наслідком такої трансформації виявляється певна смислова неоформленість материнської сфери. Визначено шляхи психологічної роботи з жінками, які послуговуються допоміжними репродуктивними технологіями. Конкретизовано психологічні проблеми, основні завдання та дії консультантів на кожному з етапів репродуктивної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-57 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА352255

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Мурашкін М.Г. 
Досвід самодостатності в містицизмі ХХ століття (релігієзнавчий аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / М.Г. Мурашкін ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2005. — 35 с. — укp.

Досліджено досвід самодостатності за умов розділення двох суперечливих традицій: теїстичного і нетеїстичного містицизму з тенденцією перетворення людиною своїх станів, а також постнетеїстичного містицизму, що заперечує насильницьке перетворення та скептично ставиться до перетворювальної діяльності, зокрема до перетворення людиною власних станів. На підставі критерію аналізу концепцій самодостатності виявлено в історичних змінах містичної культури нові взаємини між ненавмисним характером виникнення самодостатності та стимульованим станом самодостатності в містичній культурній традиції, визначено розуміння дійсно самодостатнього переживання в сучасних концепціях як рівноважного стану природних і культурних впливів на людину. Зауважено, що результати дослідження дозволяють по-новому осмислити шляхи та способи перетворення людиною своїх переживань, у тому числі самодостатніх, виявити основні тенденції у розвитку теорії переживання самодостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э400.4 +
Шифр НБУВ: РА334942

Рубрики:

      
4.

Мурашко О.В. 
Облік і контроль матеріальних запасів (на матеріалах підприємств хлібопекарної промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Мурашко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні аспекти обліку та контролю матеріальних запасів і визначено шляхи їх удосконалення в системі управління на підприємствах хлібопекарної промисловості за умов автоматизації. Обгрунтовано систему критеріїв щодо класифікації та оцінки матеріальних запасів з урахуванням технічних ознак і технологічних особливостей виробництва продукції на підприємствах хлібопекарної промисловості, на основі якої розроблено методику аналітичного обліку на об'єктах їх збереження та використання на виробництві. Визначено об'єкти та методичні прийоми контролю та запропоновано ефективну методику його проведення за умов автоматизації. Розроблено конкретні рекомендації щодо удосконалення організації та методики проведення інвентаризації матеріальних запасів, визначено стадії її контрольних процедур. Запропоновано доповнення до Інструкції з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів та розрахунків щодо використання сучасних засобів вимірювальної та обчислювальної техніки з застосуванням реєструючих приладів та автоматичних ваг з відображенням фактичної наявності матеріальних запасів на електронних носіях інформації. З урахуванням особливостей методів транспортування борошна для хлібопекарного виробництва, його затарювання та використання запропоновано спеціальну систему аналітичного обліку за умов бункерного зберігання борошна. Особливу увагу приділено удосконаленню обліку та контролю матеріальних запасів на підприємствах за умов їх автоматизації та використання нових технологій, зокрема комп'ютерної системи бухгалтерського обліку (КСБО). Обгрунтовано методику обліку і контролю операцій, пов'язаних з надходженням, збереженням та рухом матеріальних запасів на підприємствах хлібопекарної промисловості. Визначено принципи впровадження КСБО бухгалтерського обліку в систему бухгалтерського обліку та контролю матеріальних запасів на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.16-145.72 +
Шифр НБУВ: РА342672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мурашко 
Організаційно-економічне регулювання використання та розвитку інтелектуального потенціалу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Вікторія Вікторівна Мурашко ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21
Шифр НБУВ: РА349007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мурашко 
Особливості діагностики та лікування гіпертензивної енцефалопатії: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / Наталя Костянтинівна Мурашко ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Р410.030
Шифр НБУВ: РА365728

Рубрики:

      
7.

Мурашкін 
Підвищення якісних характеристик товстолистового прокату із мікролегованих сталей при контрольованій прокатці: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Олександр Вікторович Мурашкін ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.235.04 + К621.5
Шифр НБУВ: РА365761

Рубрики:

      
8.

Мурашко Н.К. 
Рання діагностика синдрому вегетативної дистонії та обгрунтування патогенетичного підходу до лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.К. Мурашко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання ранньої діагностики синдрому вегетативної дистонії (СВД) та обгрунтовано патогенетичний підхід до лікування хворих за допомогою голкорефлексотерапії. Запропоновано нове визначення критеріїв ранньої діагностики СВД, що дозволило використовувати патогенетичні схеми лікування для запобігання розвитку вегетативних кризів. Встановлено, що використання добового моніторингу артеріального тиску та варіабельності серцевого ритму є інформативним для діагностики СВД. Показано, що методи добового моніторингу ритму серця й артеріального тиску дозволяють оцінити ступінь порушень вегетативної регуляції та диференціювати СВД з вегетативними кризами та без них. Виявлені закономірності ряду показників добового моніторингу артеріального тиску дозволяють прогнозувати розвиток вегетативних кризів у хворих на СВД. Аргументовано, що акупунктурна діагностика за методом Накатані є інформативним критерієм визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих на СВД. Доведено, що використання комплексного лікування для корекції вегетативного балансу та СВД не тільки істотно підвищує його ефективність, а й зменшує застосування медикаментозних засобів на 50 - 60 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3
Шифр НБУВ: РА315705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Мурашко О.В. 
Розрахунок багатоповерхових безригельних будівель на сейсмічні впливи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.В. Мурашко ; Одес. держ. акад. буд-ва і архіт. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оперативного визначення періоду першої форми власних коливань і амплітуди переміщень просторових розрахункових схем будівель з безригельним каркасом. Досліджено вплив конфігурації будівель, мас, відповідних вертикальному навантаженню, конструктивних чинників і технологічної пошкодженості на динамічні характеристики будівель. Розроблено еспериментально-статистичні моделі, що дозволяють визначити період першої форми власних коливань і амплітуду переміщень залежно від найбільш впливових факторів. Наведено результати порівняння запропонованої методики з іншими методиками, а також методом скінченних елементів, реалізованим у різних програмних комплексах, на реальних об'єктах експериментального будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.68 + Н112.68 +
Шифр НБУВ: РА359780

Рубрики:

      
10.

Мурашевич К. Г. 
Художньо-естетичний феномен поезії "4 травня" в китайській літературі початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / К. Г. Мурашевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5КИТ)6-335
Шифр НБУВ: РА380299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мурашко В. С. 
Організаційно-правові засади формування механізмів державного управління у сфері національної безпеки у провідних країнах ЄС. / В. С. Мурашко. — Б.м., 2020 — укp.

Аналізується термін «безпека» у процесі розвитку ідей дискурсивної демократії, де він розглядався як цінність, певний суспільний інтерес, благо. Однак, відзначено, що такий підхід не враховує, що поняття «безпека» можна інтерпретувати ширше, як категорію філософську, а відтак – і категорію теорії·державної·політики та державного управління. При цьому, зазначено, що зростаючий інтерес до вивчення сутності поняття «безпека», у контексті її світоглядно-філософського розуміння, залежить від багатьох факторів. Серед яких, зокрема, складність та неузгодженість сучасних процесів трансформації геополітичного та геоекономічного полів, усвідомлення необхідності вирішення глобальних проблем безпеки та фундаментальних суспільно-політичних та соціально-економічних змін, що останнім часом простежуються у багатьох країнах світу і мають вирішальний вплив на міжнародну та національну безпеки.Доведено, що зміст національної безпеки бачиться у ступені захищеності національних інтересів; стані захисту життєво важливих інтересів особистості, суспільства та держави, довкілля у різних сферах життєдіяльності від внутрішніх та зовнішніх загроз; стані захисту національних інтересів від різного роду загроз, який досягається завдяки цілеспрямованій діяльності органів державної влади та інститутів громадянського суспільства з метою гарантування прав людини та основних свобод, їх прогресивного розвитку та стабільності конституційного ладу. Разом із тим, обґрунтовано, що національна безпека держави полягає не тільки у захисті національних інтересів, а й у підтримці відповідних і необхідних умов існування як держави, так і суспільства та окремих громадян. Відповідно, забезпечення таких сприятливих умов є необхідною умовою реалізації національних інтересів та цілей.Вказується, що теоретичне визначення наукового поняття «національна безпека» є пріоритетним, оскільки саме воно має розкрити суть цього державного соціально-правового явища, знайти його зміст та підкреслити найважливіші аспекти, залежності та елементи. Аналіз підходів до визначення наукового поняття «національна безпека» показує, що класичне бачення цього соціального явища, з певних причин, обмежене через те, що: сприйняття національної безпеки виникає, головним чином, через військову інтерпретацію цієї категорії, що призводить до значного обмеження її змісту; національна безпека асоціюється із поняттям держави, яка виступає запорукою її забезпечення; ігноруються внутрішні складові національної безпеки; відносність та суб'єктивність сприйняття природи поняття «національна безпека» тощо.Підкреслюється, що проміжною ознакою національної безпеки є те, що вона містить сукупність правових та державних гарантій, таких як: захист від внутрішніх та зовнішніх загроз; стійкість до несприятливих зовнішніх факторів та забезпечення внутрішніх та зовнішніх умов існування держави, що гарантують можливість сталого всебічного розвитку. На цьому тлі, пропонується розглядати державне управління у сфері національної безпеки як комплекс теоретичних, методологічних, регулятивних, політичних, дипломатичних, інформаційно-аналітичних, організаційних, адміністративних, науково-технічних та інших заходів, що вживаються органами влади у внутрішній та зовнішній політиках для забезпечення реалізації безпеки країни щодо захисту її державних кордонів, територіальної недоторканності, реалізації її політичних, торговельно-економічних та інших національних інтересів, а також відновлення її цілісності.Обгрунтовано, що, сьогодні, цивільні та військові аналітики зацікавлені в тому, щоб здобути сучасні знання з питань трансформації викликів та загроз національній безпеці країн-членів ЄС, при чому не лише з питань військової й державної безпек, а й практично безпеки всіх сфер людської життєдіяльності. Визначено, що Європейський Союз, на відміну від Північноатлантичного альянсу, не є військово-політичною організацією і ніколи не мав наміру стати нею, але, з самого початку свого існування, держави-члени Європейського Союзу усвідомлювали наскільки важливим елементом соціально-економічних і політичних відносин є безпека для процвітання та свободи демократичного суспільства, економічної інтернаціоналізації, розвитку науки, медицини, промисловості.Зазначено на особливій небезпеці гібридних війн, що полягає у тому, що ворог поводить себе надзвичайно хитро та підступно, роблячи часто себе другом. Тому, у сучасному світі руйнівні наслідки гібридної війни не можна не дооцінювати, що саме по собі, також, є викликом сучасній демократії, збереженню суверенітету держави та розвитку громадянського суспільства.^UThe term «security» is analyzed in the process of development of ideas of discursive democracy, where it was considered as a value, a certain public interest, a good. However, it is noted that this approach does not take into account that the concept of «security» can be interpreted more broadly as a category of philosophical, and therefore  a category of theory of state policy and public administration. However, it is noted that the growing interest in the study of the essence of the concept of «security», in the context of its philosophical and philosophical understanding, depends on many factors. These include, in particular, the complexity and inconsistency of current processes of transformation of geopolitical and geo-economic fields, awareness of the need to solve global security problems and fundamental socio-political and socio-economic changes that have recently been observed in many countries of the world and have a decisive impact on international and national security. It is proved that the content of national security is seen in the degree of protection of national interests; the state of protection of vital interests of the individual, society and the state, environment in various spheres of life activity from internal and external threats; a state of protection of national interests against all kinds of threats, which is achieved through the deliberate activity of public authorities and civil society institutions in order to guarantee human rights and fundamental freedoms, their progressive development and the stability of the constitutional order. At the same time, it is substantiated that the national security of the state consists not only in the protection of national interests, but also in support of appropriate and necessary conditions of existence of both the state, society and individual citizens. Accordingly, the provision of such favorable conditions is a prerequisite for the realization of national interests and goals.It is stated that the theoretical definition of the scientific concept of «national security» is a priority, as it should reveal the essence of this state social and legal phenomenon, find its content and emphasize the most important aspects, dependencies and elements. An analysis of approaches to defining the scientific concept of «national security» shows that the classical vision of this social phenomenon, for certain reasons, is limited by the fact that: the perception of national security arises mainly because of the military interpretation of this category, which significantly limits its content; national security is associated with the notion of a state that guarantees its security; the internal components of national security are ignored; relativity and subjectivity of the perception of the nature of the concept of «national security», etc.It is emphasized that an intermediate feature of national security is that it contains a set of legal and state guarantees, such as: protection against internal and external threats; resistance to adverse external factors and ensuring internal and external conditions of existence of the state, which guarantee the possibility of sustainable all-round development. Against this background, it is proposed to consider public administration in the field of national security as a complex of theoretical, methodological, regulatory, political, diplomatic, information-analytical, organizational, administrative, scientific and technical and other measures taken by the authorities in the internal and external policies realization of the security of the country regarding the protection of its state borders, territorial integrity, realization of its political, trade-economic and other national interests, as well as relative vlennya its entirety.It is substantiated that, today, civil and military analysts are interested in acquiring up-to-date knowledge on the transformation of challenges and threats to the national security of EU Member States, with not only military and national security issues but also practically the security of all spheres of human life. . It is determined that the European Union, unlike the North Atlantic Alliance, is not a military and political organization and never intended to become one, but from the very beginning of its existence, the Member States of the European Union were aware of how important a component of socio-economic and political relations is. security for the prosperity and freedom of a democratic society, economic internationalization, the development of science, medicine, industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бенраді І. -. 
Сейсмостійкість будівель з безригельним каркасом з урахуванням впливу ненесучого заповнення / І. -. Бенраді. — Б.м., 2020 — укp.

Об′єкт досліджень – процес зміни сейсмостійкості будівель з монолітним залізобетонним безрігельним каркасом при урахуванні ненесучого стінового заповнення методи – Визначення фізико-механічних властивостей бетону та газобетону, випробування елементів заповнення швів проводили за стандартними методиками згідно з чинними нормативними документами; аналіз напружено- деформованого стану та міцності розглянутих зразків виконано за допомогою методу корреляції цифрових зображень (Digital Image Correlation :DIC); для натурних досліджень динамічних параметрів будівель використані неруйнівні методи; побудова і аналіз нелінійних моделей виконувалась за допомогою числових методів; результати – визначено особливості роботи ненесучого стінового заповнення спільно з каркасом з урахуванням деформаційного шва; теорія оцінювання фактичної сейсмостійкості будівель та споруд; отримала подальший розвиток методика розробки розрахункових моделей будівель з урахуванням їх фактичної роботи при сейсмічних впливах; перший рівень системи оцінювання фактичної сейсмостійкості шляхом урахування впливу ненесучого заповнення; впроваджено – у навчальний процес ОДАБА при підготовці спеціалістів та магістрів, а також у практику будівельних організацій: будівництві компанією ТОВ "Мікромегас-Інвест", та у проектній діяльності ПП "Капітель-М".^UThe object of research - the process of the alteration of seismic vulnerability of buildings with flat-slab framework system taking into account the irregular wall infill; The aim - a proposed methodology for the visual assessment of the earthquake resistance of buildings in Ukraine, especially those with flat slab frame, taking into account the influence of non-structural wall infill; methods - Determination of physical and mechanical properties of concrete and aerated concrete, testing of elements of filling the joints were carried out according to standard methods in accordance with existing regulatory documents; analysis of the stress-strain state and strength of the examined samples was carried out using the method of correlation of digital images (Digital Image Correlation: DIC) for field studies of dynamic parameters of buildings used non-destructive methods; construction and analysis of non-linear models was carried out using numerical methods; results – it was developed the engineering methodology actual evaluation of seismic resistance of buildings and structures; It was determined the characteristics of work of nonbearing wall filling together with the frame taking into account the deformation joint ; it was further developed the methodology of development of design models of buildings taking into account their actual work at seismic effects; the first level of the system of evaluation of actual seismic resistance by taking into account the influence of bearing fillings; introduced - to educational process of OSABA at the training of specialists and masters, as well as in the design practice of construction organization "Mikromegas", and in the design activity of "Kapitel-M".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Мурашко О. В. 
Каркасні будівлі в сейсмічних районах, комплексне оцінювання сейсмостійкості / О. В. Мурашко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – фактична робота будівель та споруд при сейсмічних впливах. Мета дослідження: підвищення достовірності та структуризація оцінювання сейсмостійкості будівель на основі розробленої методології та її реалізація на прикладі каркасних будівель. Методи дослідження: лабораторні й натурні дослідження; будівельної механіки, скінченних елементів, математичної статистики. Результати: розроблено методологію оцінювання сейсмостійкості будівель з урахуванням особливостей їх реальної роботи й обсягу вихідної інформації; удосконалено методику розрахунку за нелінійним статичним методом. Практичні результати можуть бути використані для задач оцінювання сейсмостійкості існуючих, проєктування нових будівель. Отримані теоретичні результати розвивають науковий напрям визначення сейсмостійкості для будівель та споруд. Впроваджено в навчальний процес Навчально-методичного центру державної служби з надзвичайних ситуацій та в Одеській державній академії будівництва та архітектури, а також у проектування нових і оцінювання сейсмостійкості існуючих будівель^UThe object of the study is the actual behavior of buildings and constructions during seismic impacts.The aim of the study is to increase the accuracy and structuring of the assessment of seismic resistance of buildings on the basis of the developed methodology and its implementation on the example of frame buildings. Research methods: laboratory and field studies; structural mechanics; finite element method; mathematical statistics. Results: a methodology for evaluating the seismic resistance of buildings is designed, taking into account the features of their actual functioning and the volume of initial information; the method of calculation using the nonlinear static method is improved. The practical results can be used for the practical tasks of evaluating the seismic resistance of existing buildings and designing new ones. The obtained theoretical results develop the scientific direction of determining the seismic resistance of buildings and constructions. Implemented in the educational process of the Educational and Methodological Center of the State Emergency Service and the Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture also in the design and evaluation of seismic resistance of buildings.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського