Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=МУХІНА$<.>+<.>A=ІНГА$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Мухіна О.В. 
Ефективність терапії ішемічних уражень сітківки та зорового нерву, обумовлених антифосфоліпідним синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Мухіна ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему клінічної офтальмології - лікування ішенічних уражень сітківки та зорового нерва, обумовлених антифосфоліпідним синдромом. На підставі проведених імунологічних, клінічних досліджень розроблено патогенетично обгрунтовану схему лікування ішемічних захворювань сітківки та зорового нерва, обумовлених антифосфоліпідним синдромом. Проведено порівняльну оцінку ефективності запропонованої схеми та традиційної терапії. За результатами аналізу показано, що лікування хворих на ішемічні ураження сітківки та зорового нерва, обумовлених антифосфоліпідним синдромом, за розробленою схемою дозволяє досягти кращих функціональних результатів, значно зменшити кількість ускладнень та частоту рецидивів судинних захворювань у віддалені періоди спостереження (1 рік) у порівнянні з традиційною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903-52 + Р674.15-52 +
Шифр НБУВ: РА339254

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Мухіна Ю.В. 
Нековалентні взаємодії флавін-мононуклеотиду із біологічно активними ароматичними речовинами та ДНК: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Ю.В. Мухіна ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено молекулярні механізми взаємодії флавін-мононуклеотиду з біологічно активними ароматичними сполуками (БАС) - антипухлинними антибіотиками та мутагенами, а також спільне зв'язування БАС з ДНК за присутності вітаміну у водному розчині. Для визначення параметрів комплексів використано методи одно- та двовимірної спектроскопії ядерного магнітного резонансу (500 МГц). За методом молекулярної механіки з використанням програми X-PLOR і результатів аналізу двовимірних ЯМР спектрів визначено найбільш імовірні просторові структури гетерокомплексів. Показано, що ароматичні молекули вітаміну й антибіотиків/мутагенів можуть утворювати енергетично міцні гетероасоціати у водному розчині, які стабілізуються, в основному завдяки стекінг-взаємодії хромофорів сполук, за цього у деяких системах імовірно утворення H-зв'язку. Проведено порівняльний аналіз взаємодії гідротропних агентів (кофеїну та нікотинаміду) з вітаміном. Запропоновано модель аналізу спільного зв'язування двох лігандів з ДНК. Сформульовано критерій, що дозволяє з'ясувати переважальний процес, який зумовлює зменшення зв'язування БАС з ЖНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.321.12 + Е0*725.311.7 +
Шифр НБУВ: РА346022

Рубрики:

      
3.

Мухіна І.А. 
Прогнозування еколого-економічних процесів у зрошуваному землеробстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.А. Мухіна ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтований підхід, який дає можливість керувати розвитком ситуації в зоні екологічних конфліктів на прикладі Херсонщини. Аналіз змін, що відбуваються в навколишньому середовищі, було зроблено у двох вимірах: з одного боку - це матеріальна оцінка деформацій природного середовища (аналіз гідролого-меліоративного стану грунтів і природоохоронної діяльності в зоні зрошення); з другого - це зміна ціннісних орієнтирів соціальної сфери, пов'язаних з онтогенезом української етно-соціальної системи. На підставі зроблених висновків побудовано модель прогнозу подальшого розвитку ситуації в зоні зрошення і модель екологічно безпечного розвитку зрошуваного землеробства за рахунок отримання еколого-економічно доцільної врожайності сільгоспкультур, а також вдосконалено методику встановлення еколого-економічно обгрунтованих зрошувальних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.10-28 + У9(4Укр)451.51-28
Шифр НБУВ: РА309913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мухіна Т.Б. 
Розвиток регіонального ринку праці в умовах трансформації інтеграційних процесів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.Б. Мухіна ; Крим. інж.-пед. ун-т. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито й уточнено сутнісно-функціональне призначення й особливості ринку праці, принципи його формування. Проведено емпіричний аналіз тенденцій на регіональному ринку праці, надано оцінку його розвитку. Розкрито особливості трансформації регіонального ринку праці. Запропоновано й обгрунтовано комплекс практичних заходів щодо вдосконалення механізмів трансформації регіонального ринку праці за умов інтеграційних процесів. Розроблено шляхи удосконалення ефективної системи розвитку ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА366430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мухіна Н.А. 
Структурне моделювання за експериментальними даними з використанням відношення толерантності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02. / Н.А. Мухіна ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

В дисертації запропоновано підхід структурного моделювання за експериментальними даними на базі відношення толерантності. В зв'язку з цим, сформульовано три основні задачі математичного моделювання складних систем: задачу структурного моделювання; задачу структурної ідентифікації, задачу параметричної ідентифікації. Розв'язок кожної із задач запропоновано у вигляді алгоритмів. Алгоритм визначення наборів незалежних змінних розроблено на основі розв'язку проблеми клік. Задачі структурної та параметричної ідентифікації зведено до вибору на основі відношення Парето. Запропоновано використання структурного моделювання на базі відношення толерантності для розв'язку важливих прикладних задач залізничного транспорту, медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813

Рубрики:

      
6.

Мухіна Л.В. 
Технологія хімічного нанесення нікелевого покриття із заданою морфологією поверхні на синтетичні алмази: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Л.В. Мухіна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію хімічного нанесення нікелевого покриття з заданою морфологією поверхні на синтетичні алмази. Проведено термодинамічні розрахунки та визначено хімізм перебігу процесу у лужному та кислому розчинах нікелювання. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесу очистки поверхні синтетичних алмазів та встановлено, що обробка у нітратній кислоті дозволяє одержати нікелеве покриття на синтетичних алмазах, що має високі характеристики поверхні. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесу підготовки поверхні до металізації та встановлено, що плав гіпофосфату натрію дозволяє надати поверхні алмазів відновних властивостей без застосування солей дорогоцінних металів. Вивчено вплив аніону солі нікелю на процес відновлення нікелю. Запропоновано використовувати ацетат нікелю як його сіль. Установлено вплив концентрації ацетату нікелю, концентрації відновника - гіпофосфіту натрію, температури процесу, концентрації аміаку, швидкості перемішування, щільності завантаження та кількості стадій на процес нанесення нікелю та характеристики покриття. Запропоновано використання у технологічному процесі лужних розчинів нікелювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.019.41 +
Шифр НБУВ: РА355918

Рубрики:

      
7.

Мухіна І.Г. 
Участь національних меншин у суспільно-політичному та економічному житті Харківської губернії (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Г. Мухіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

На базі широкого кола джерел здійснено комплексне дослідження процесу розселення різних національних груп. Проаналізовано соціально-правовий статус представників національних меншин, зокрема іноземців, основні етапи та причини їх розселення, динаміку збільшення їх чисельності, соціальний склад. Надано всебічну характеристику господарської та підприємницької діяльності представників національних меншин, висвітлено їх внесок у сфери виробництва та торгівлі. Досліджено участь представників різних народів у розвитку науки, освіти та культури Харкова та губернії. Розкрито мотиви, форми та засоби благодійної та громадської діяльності представників національних груп і національних громад у цілому, оцінено реальний внесок громадських організацій, зокрема створених національними меншинами, до системи соціального захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-56 +
Шифр НБУВ: РА341771

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
8.

Бабенюк Г. М. 
Картографічне забезпечення кореляційно-екстремальної навігації за геомагнітним полем / Г. М. Бабенюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню науково-прикладної задачі підвищення ефективності картографічного забезпечення системи КЕНС за рахунок вдосконалення магнітометричних карт.В даній роботі пропонується вдосконалений підхід до корекції показників магнітометра з цілю підвищення точності магнітометричних карт. Існуючий підхід, виконує корекцію показників магнітометра за допомогою еталонних даних, отриманих з варіаційної станції. Проблематика даного підходу в тому, що для підвищення точності корекції, варіаційні станції час від часу проводять корекцію свої даних, за допомогою магнітних обсерваторій, в режимі реального часу. Для реалізації запиту даних магнітної обсерваторії використовується Інтернет протокол. Так як варіаційні станції та магнітні обсерваторії встановлюються у віддалених зонах, для зменшення впливу середовища на показники магнітометрів, використання Інтернет протоколу стає неможливим. В даній роботі пропонується використанням мережі, стійкої до розривів (DTN), як рішення існуючої проблеми. Реалізація а також вдосконалення запропонованого підходу було реалізовано за допомогою язика програмування Python, таким чином була доведена доцільність використання програмного та апаратного забезпечення даного підходу.^UThe dissertation thesis is dedicated to solution of scientific-applied problem of improvement of cartographic support of the KENS due to increase of magnetic maps accuracy.This work offers improved approach for correction of magnetometer indicators in order to improve the accuracy of magnetic maps. The existing approach performs the correction of magnetometer indicators using the reference data obtained from the variation station. The problematic of this approach is that in order to improve the accuracy of correction, variation stations occasionally correct their data using magnetic observatories in real time. In order to implement a request for data from a magnetic observatory, the Internet protocol is used, since variation stations and magnetic observatories are installed in remote areas, to reduce the influence of the environment on the performance of magnetometers, the use of the Internet protocol becomes impossible. This work proposes its own approach using delay tolerant networking (DTN), as a solution to an existing problem, implementation and improvement of the proposed approach were implemented using the Python programming language, thus, the feasibility of using the software and hardware of this approach was proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Мухіна В. В. 
Соціалізація студентської молоді педагогічного університету у позанавчальній діяльності засобами народного мистецтва / В. В. Мухіна. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: процес соціалізації студентів педагогічного університету в позанавчальній діяльності. Мета дослідження полягає в науково-теоретичному обґрунтуванні, розробці та експериментальній перевірці системи соціалізації студентської молоді педагогічного університету в позанавчальній діяльності засобами народного декоративно-ужиткового мистецтва. Здійснено вивчення соціалізації студентської молоді педагогічного університету в позанавчальній діяльності засобами народного декоративно-ужиткового мистецтва як наукової проблеми. Схарактеризовано позанавчальну діяльність педагогічного університету як механізм соціалізації студентської молоді. Розкрито педагогічний потенціал народного декоративно-ужиткового мистецтва як засобу соціалізації студентської молоді. Розроблено критерії, показники та рівні сформованості соціалізованості студентів педагогічного університету на засадах народного декоративно-ужиткового мистецтва. Удосконалено форми й методи позанавчальної діяльності в закладах вищої освіти в контексті соціалізації студентів на засадах народного декоративно-ужиткового мистецтва. Теоретично обґрунтовано систему соціалізації студентської молоді педагогічного університету в позанавчальній діяльності засобами народного декоративно-ужиткового мистецтва, яка включає цільовий, концептуальний, суб'єктний, змістово-технологічний, діагностико-результативний блоки; представлено характеристику кожного з компонентів системи. Розроблено факультативний курс для студентів педагогічних університетів „Народне декоративно-ужиткове мистецтво”; створено методику діагностики соціалізованості студентів на засадах народного декоративно-ужиткового мистецтва. Доведено ефективність запропонованої системи соціалізації студентської молоді педагогічного університету в позанавчальній діяльності засобами народного декоративно-ужиткового мистецтва та доцільність її впровадження в практику діяльності педагогічних закладів вищої освіти. Матеріали дисертації можуть бути використані в процесі: укладання освітніх і робочих навчальних програм, написання підручників і навчальних посібників, підготовки курсових і випускових кваліфікаційних робіт; проведення науково-методичних семінарів, майстер-класів, тренінгів у системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників.^UObject: the process of socialization of pedagogical university students in extracurricular activities. The purpose of the study is to scientifically and theoretically substantiate, develop and experimentally test the system of socialization of student youth of the Pedagogical University in extracurricular activities by means of folk decorative and applied arts. The study of the socialization of student youth of the Pedagogical University in extracurricular activities by means of folk decorative and applied arts as a scientific problem. The extracurricular activity of the pedagogical university as a mechanism of socialization of student youth is characterized. The pedagogical potential of folk decorative and applied art as a means of socialization of student youth is revealed. Criteria, indicators and levels of formation of socialization of students of pedagogical university on the basis of folk decorative and applied art are developed. Forms and methods of extracurricular activities in higher education institutions in the context of socialization of students on the basis of folk decorative and applied arts have been improved. The system of socialization of student youth of pedagogical university in extracurricular activities by means of folk decorative and applied art is theoretically substantiated, which includes target, conceptual, subjective, content-technological, diagnostic-effective blocks; the characteristics of each of the system components are presented. An optional course for students of pedagogical universities "Folk Decorative and Applied Arts" has been developed; created a method of diagnosing the socialization of students on the basis of folk decorative and applied arts. The effectiveness of the proposed system of socialization of student youth of the Pedagogical University in extracurricular activities by means of folk decorative and applied arts and the feasibility of its implementation in the practice of pedagogical institutions of higher education. The dissertation materials can be used in the process of: compiling educational and working curricula, writing textbooks and manuals, preparation of course and final qualifying works; conducting scientific and methodical seminars, master classes, trainings in the system of professional development of pedagogical workers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мухіна Л. П. 
Українське вокальне виконавство у контексті європейської оперно-вокальної культури кінця ХІХ – початку ХХ століття / Л. П. Мухіна. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено спробу цілісного дослідження і системного аналізу розвитку українського оперно-вокального виконавства у контексті європейської оперної культури кінця ХІХ – початку ХХ століття. У процесі дослідження виявлено послідовність становлення і розвитку професійного вокального виконавства в Україні на основі ідей європейських вокальних методик, а також встановлено непересічне значення творчої діяльності провідних українських співаків (Соломії Крушельницької, Модеста Менцинського, Івана Стешенко, Олександра Мишуги) у формуванні теоретичних і практичних основ європейського оперно-вокального мистецтва. Конкретизовано поняття «вокальна школа», що характеризується контекстністю, оскільки будь-яка виконавська школа функціонує в складній системі соціо-комунікації. Саме в цій системі «колективність» і «моделювання» як атрибути творчої виконавської школи оживають, стають реальністю творчого процесу. Натомість, вокально-педагогічна школа, що розуміється як рід художньої парадигми, виступає як реалізація колективних інтенцій її представників в єдиному інструменті пізнання, єдиною програмою, під якими розуміється напрацьована система нормативів. Шляхом аналізу стану оперного мистецтва різних країн Європи кінця ХІХ початку ХХ століття встановлено, що реформа вокальної педагогіки Італії XIX століття пов'язана насамперед з ім'ям Джузеппе Верді. Простежено тенденції розвитку професійного вокального виконавства України кінця XIX – початку ХХ століття. Запропоновано авторську періодизацію становлення та розвитку професійного вокального виконавства на території України в досліджуваний період. Встановлено вплив та значення українського вокального виконавства на розвиток українського та європейського оперного мистецтва як його вагомої ланки. Так, творча інтерпретація Соломією Крушельницькою образів виконуваних нею партій забезпечувала популяризацію кожного твору європейських композиторів (Р. Вагнера, Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Р. Штрауса). Адже співачка однаково вільно володіла як італійською, так і німецькою манерою співу, що на той час було не частим явищем. Резюмовано, що кінець XIX – початок XX століття у розвитку вітчизняного вокального виконавства був етапом, коли на основі національно-ідентичної парадигми, відповідно до тогочасних мистецьких тенденцій, сформувалася концепція української вокальної школи. Пошук культурної самоідентифікації видатних українських оперних виконавців (зокрема С. Крушельницької, М. Менцинського, О. Мишуги, І. Стешенка) відобразився в усталенні ними національної співацької традиції.^UThe dissertation attempts an integral study and systematic analysis of the Ukrainian opera development and vocal performance in the context of European opera culture of the late XIXth – early XXth centuries. The study revealed the sequence of formation and development of professional vocal performance in Ukraine based on the ideas of European vocal techniques, as well as established the paramount importance of creative activity of leading Ukrainian singers (Solomiya Krushelnytska, Modest Menzinsky, Ivan Steshenko, Oleksandr Mishuga) in forming theoretical and practical foundations of European opera and vocal art.The concept of «vocal school» is concretized, which is characterized by context, as any performing school operates in a complex system of socio-communication. It is in this system that «collectivity» and «modeling» as attributes of the creative performing school come to life and become a reality of the creative process. Instead, the vocal-pedagogical school, which is understood as a kind of artistic paradigm, acts as the realization of the collective intentions of its representatives in a single instrument of cognition, the only program, which means the established system of standards. By analyzing the state of opera art in different European countries in the late XIXth and early XXth centuries, it was established that the reform of vocal pedagogy in Italy in the XIXth century is associated primarily with the name of Giuseppe Verdi. The tendencies of Ukrainian professional vocal performance development of the end of XIXth – the beginning of XXth centuries are traced. The author's periodization of the development of professional vocal performance in Ukraine in the study period. This approach to the development of domestic vocal art has affected the formation of a whole galaxy of world-class Ukrainian opera singers. In this regard, the creative activity of the leading Ukrainian vocal performers S. Krushelnytska, M. Menzinsky, O. Mishuga, I. Steshenko is considered and studied in detail, the characteristic features and peculiarities of their performing skills and manner are noted. The influence and significance of Ukrainian vocal performance on the Ukrainian and European opera development as its important link is established. Thus, Solomiya Krushelnytska's creative interpretation of the images of the parts she performed ensured the popularization of each work by European composers (R. Wagner, G. Verdi, G. Puccini, R. Strauss). After all, the singer was equally fluent in both Italian and German styles of singing, which at that time was not common. It is summarized that the end of XIXth – beginning of XXth centuries in the development of domestic vocal performance was a stage based on national-identical paradigm, in accordance with contemporary artistic trends, the concept of Ukrainian vocal school was formed. The search for cultural self-identification of famous Ukrainian opera performers (in particular, S. Krushelnytska, M. Menzinsky, O. Mishuga, I. Steshenko) was reflected in the establishment of their national singing tradition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського