Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Марчук В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Марчук В.В. 
Допплерівсько-поляриметрична радіолокаційна система для оцінки турбулентності в опадах: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.12.17 / В.В. Марчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено та досліджено доплерівсько-поляриметричну радіолокаційну систему з покращаними можливостями виявлення турбулентності. Проаналізовано методи та засоби одержання метереологічної інформації з застосуванням існуючих засобів дистанційного зондування атмосфери. Обгрунтовано необхідність дослідження та впровадження метереологічних параметрів. Розроблено математичну модель, яка моделює сигнал, відбитий від зони опадів з урахуванням поляризації, орієнтації частин у просторі та впливу турбулентності. Ця модель дозволяє досліджувати доплерівсько-поляриметричні параметри у зоні дощу. Адекватність модельіпідтверджено експериментально. Досліджено новий параметр - спектральну диференціальну відбиваність, характеристикою якої є кут нахилу лінійної частини. Його врахування уможливлює оцінювання інтенсивності турбулентності. Відзначено, що використання цієї характеристики у комплексі з існуючими метереологічними параметрами дозволяє покращити показники вивлення турбулентності. Розроблено доплерівсько-поляриметричну радіолокаційну систему, яка передбачає використання спектральної диференціальної відбиваності як додаткового інформаційного параметра під час визначення інтенсивності турбулентності, а також рекомендації щодо створення вузлів цифрового обробника перспективних радіолокаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28 +
Шифр НБУВ: РА365799

Рубрики:

      
2.

Марчук В.В. 
Особисті підсобні господарства в соціально-економічному житті України (II половина 40-х - середина 60-х рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Марчук ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено соціально-економічну роль особистих підсобних господарств (ОПГ) у післявоєнне десятиріччя. Проаналізовано та критично переосмислено оцінки особистих підсобних господарств, наведені в радянській історіографії, простежено еволюцію політико-ідеологічних засад їх державного регулювання. Охарактеризовано нормативно-правову базу, що визначає місце ОПГ у системі суспільно-економічних відносин. Вперше виділено загальні принципи державного регулювання ОПГ, розкрито правові, економічні й організаційні форми регулювання відносин, пов'язані з їх розвитком. Здійснено періодизацію державної політики стосовно особистих господарств, виділено її етапи, що відрізнялись пріоритетністю методів і форм регулювання їх розвитку. Доведено необхідність існування ОПГ, виділено конкретно-історичні форми діяльності населення у межах ОПГ. Визначено сутність і значення ОПГ як важливого системоутворювального чинника соціально-економічного життя УРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-21 +
Шифр НБУВ: РА349684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Марчук В.Ф. 
Особливості морфогенезу і становлення будови яєчників у пренатальному періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Ф. Марчук ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості морфогенезу та становлення будови яєчників у пренатальному періоді онтогенезу людини. З використанням адекватних морфологічних методів досліджено 154 зародків, передплоди та плоди людини. Вивчено розвиток і становлення типографо-анатомічних взаємовідношень яєчників упродовж всього пренатального періоду онтогенезу людини. Установлено виражену варіантність зовнішньої будови та положення яєчників у передплодів і плодів, визначено періоди їх прискореного та сповільненого росту. З'ясовано швидкість росту яєчників у плодовому періоді. Доведено відсутність морфофункціональної взаємозалежності формування яєчників і кісток таза. Передплодовий період вирізняється процесом відмежування статевих залоз від мезонефросів, що призводить до формування воріт і брижі гонад, а також динамічністю топографо-анатомічних взаємовідношень статевих залоз з суміжними органами та структурами, тісним корелятивним зв'язком з розвитокм шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, наднирникових залоз і метанефросів. У 4 - 6-місячних плодів яєчники розміщуються у черевній порожнині, як правило, вертикально. У 7 - 9-місячних плодів виявлено переважно косе, зрідка - горизонтальне положення яєчників. У 10-місячних плодів установлено переважання горизонтального положення яєчників. Упродовж плодового періоду визначено певні топографо-анатомічні взаємовідношення обох яєчників з петлями тонкої кишки, сигмоподібною ободовою кишкою, сечоводами, загальними клубовими судинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*696.821 + Р716.110.2 +
Шифр НБУВ: РА352013

Рубрики:

      
4.

Марчук В.С. 
Петро Федун в українському національно-визвольному русі (40 - 50-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.С. Марчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури здійснено комплексне дослідження участі П.Федуна у національно-визвольному русі, зокрема у діяльності пропагандистських структур ОУН, УПА, Українська головна визвольна рада, налагодженні видавничої справи у другій половині 1940-х - на початку 1950-х рр., проаналізовано його суспільно-політичні погляди. Запропоновано періодизацію діяльності П.Федуна у пропагандистських структурах визвольного руху. Визначено головні проблеми, що розроблялися публіцистом, його внесок у популяризацію ідеї боротьби українського народу за державну незалежність і соборність України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)62-52 + Т3(4УКР)62-45 +
Шифр НБУВ: РА352061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Марчук В. П. 
Соціально-культурна визначеність нормативних засад міжнародної комунікації: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. П. Марчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано етичний вимір комунікації, який здійснено в межах комунікативної парадигми практичної філософії. Зазначено, що ціннісно-етичний вимір дипломатичних відносин потребує перегляду з урахуванням соціально-культурних аспектів ціннісних орієнтацій. Встановлено концепцію комунікативної раціональності, яка визнається теоретичною конструкцією, метою якої є створення знання на базі раціональності, узгодженості та розуміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*666.4
Шифр НБУВ: РА373000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Марчук В. В. 
Формування ціннісних орієнтацій студентів аграріїв у процесі вивчення іноземних мов: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / В. В. Марчук ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що цінністю є вся різноманітність предметів людської діяльності, суспільних відносин, природних явищ, які можуть оцінюватися людиною з позицій добра та зла, істини та хибності, краси та потворності, моральності й аморальності, користі та шкоди. Розглянуто ціннісні орієнтації як наукову проблему у тісному взаємозв'язку із життєвими цілями особистості, способом її життя, потребами, інтересами, психологічними установками. Проаналізовано типи ціннісних орієнтацій (розвинені, стійкі, несуперечливі ціннісні орієнтації та нерозвинекі, нестійкі, суперечливі), які характеризують різні рівні сформованості у особистості внутрішнього світу, зв'язок свідомості та підсвідомості, ідеалів, життєвих устремлінь. Розкрито важливий засіб формування ціннісних орієнтацій особистості студентів аграріїв - іноземна (англійська) мова. Вивчення іноземної мови дозволяє проникнути у глибинні процеси, що відбуваються у суспільно-політичному, економічному та культурному житті суспільства, виявити взаємозв'язки та взаємозалежності між змінами, що відбуваються у системі цінностей та ціннісних орієнтацій суспільства й індивіда (соціальної групи, класу, нації). Визначено педагогічні умови, які складаються із багатьох компонентів, що знаходяться на різних рівнях ієрархічної структури. Основними серед них є: спілкування, психологічний комфорт, співпадіння інтересів, морально-естетичне середовище, благоприємний морально-культурний та психолого-педагогічний клімат, творчо-професійна активність викладача, викладання спеціальних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.352 + Ш12-913-2
Шифр НБУВ: РА384351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гринюк С. В. 
Підвищення ефективності операцій безцентрового шліфування кілець роликопідшипників в умовах серійного виробництва / С. В. Гринюк. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена вдосконаленню операцій безцентрового шліфування функціональних поверхонь зовнішніх кілець роликопідшипників за рахунок створення науково-практичних підходів до моделювання технологічних операцій та запровадження прогресивних методів безцентрового шліфування переривчастими абразивними інструментами. На підставі проведених теоретичних та експериментальних досліджень виявлені закономірності розповсюдження тепла в зоні шліфування поверхонь кілець, отримані залежності для визначення глибини нагрівання поверхневого шару шліфованої поверхні в залежності від режимів формоутворення і конструктивних особливостей шліфувального інструменту. Математичним моделюванням визначені умови зменшення температури під час переривчастого шліфування, умови підвищення продуктивності при обмеженнях за температурою шліфування.^UThe dissertation is devoted to the improvement of operations of centerless grinding of the functional surfaces of the outer rings of roller bearings by creating scientific and practical approaches to modeling technological operations and the introduction of advanced methods of centerless grinding with intermittent abrasive tools. On the basis of theoretical and experimental studies revealed patterns of heat distribution in the area of grinding the surfaces of the rings, obtained dependences to determine the depth of heating of the surface layer of the ground surface depending on the modes of formation and design features of the grinding tool. Mathematical modeling determines the conditions for reducing the temperature during intermittent grinding, the conditions for increasing productivity with restrictions on the grinding temperature.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Новосельський І. Ф. 
Конвергентні медіа в соціокультурному полі України: політологічний аспект / І. Ф. Новосельський. — Б.м., 2021 — укp.

Здійснено концептуалізацію впливів конвергентних медіа на соціокультурне поле України, що в рамках політологічного аналізу охоплюють аспекти політичної ідентичності як властивості індивіда в конкретних суспільно-політичних умовах, форм політичної участі як політично вмотивованої реакції та стан політичної системи та специфіку політичної культури суспільства як його ціннісного наративу.Предметна область політологічного дослідження зосереджена автором навколо впливу конвергентних медіа на соціокультурне поле України через широкі можливості їх комунікативної природи, різновекторності контенту та можливостей його просування. Продуктом такого впливу є ціннісна парадигма та політичний дизайн суспільства, що зумовлює перспективи розвитку України.Встановлені політичні обставини та тенденції поглиблення залежності соціокультурного поля України від прямого та опосередкованого впливу конвергентних медіа виявилися не корельованими із нормативною регламентацією останніх, зумовленими, у тому числі, зовнішніми чинниками (як-то глобальні інформаційно-комунікативні процеси, інформаційна війна з боку Російської Федерації та ін.), часто хаотичними і неконтрольованими. З одного боку, це невід'ємна частина парадигми інформаційного та мережевого суспільства, якою передбачено опції самовідтворення, самоконтролю, самозбереження мережі і спільноти. З іншого боку, наголошено на нагальній потребі запровадження норм і громадянських запобіжників задля унеможливлення деструктивних і руйнівних впливів на соціокультурне середовище України. Серед таких політично обґрунтованими є доопрацювання й ухвалення закону про медіа, реалізація практики невтручання політичних інститутів в морально-етичні принципи діяльності медіа, впровадження практик медіаосвіти, підвищення рівня медіа- грамотності та культури населення.Ключові слова: політична комунікація, конвергентні медіа, соціокультурне поле України, інформаційно-комунікаційні технології, громадська думка, політична культура, політична участь, медіасередовище.^UThe dissertation emphasis on influence of convergent media on the Ukraine socio-cultural sphere that in the framework of political science analysis covers aspects of political identity as an individual's characteristics in specific socio-political conditions, political participation forms as a politically motivated reaction and the state of political system and political culture specific as its valuable narrative.The subject area of political research is focused on influence of convergent media on the socio-cultural sphere of Ukraine due to the wide range of their communicative nature, diversity of content and opportunities for its promotion. The product of such influence is described as the value paradigm and political design of society which determines the prospects for Ukraine's development.The established political circumstances and tendencies of the Ukraine sociocultural sphere increasing dependence on the direct and indirect convergent media influence are not correlated with the normative regulation of the latter, including due to often chaotic and uncontrolled external factors (such as global information and communication processes, information war with Russia etc.). On the one hand, that is an integral part of the information and network society paradigm, which provides options for network and community self-reproduction, self-control, self-preservation. On the other hand, the author reveals the urgent need to introduce norms and civil safeguards in order to prevent destructive influences on the Ukraine socio-cultural sphere. Among these safeguards the finalization and adoption of the media law, the non-interference political institutions in the moral and ethical principles of media, the introduction of media education practices, raising media literacy and culture are defined.Key words: political communication, convergent media, socio-cultural sphere of Ukraine, information and communication technologies, public opinion, political culture, political participation, media sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Русиняк А. І. 
Регіональні ЗМІ в політичній системі України: політологічний аналіз. / А. І. Русиняк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню ролі, потенціалу та можливостей впливу регіональних засобів масової інформації на політичну систему сучасної України. Теоретико-методологічну складову дисертації зосереджено на вивченні засобів масової комунікації у контексті політологічного дискурсу та дослідженні функціональних особливостей регіональних ЗМІ.Досліджуючи інституціональні особливості функціонування місцевих ЗМІ, проаналізовано зарубіжний досвід формування регіонального медіапростору та політико-правові умови діяльності регіональних ЗМІ в Україні. З'ясовані особливості партійної преси як комунікаційної складової місцевих електоральних кампаній.Крізь призму дослідження специфіки діяльності регіональних медіа як акторів суспільно-політичних процесів в сучасній Україні з'ясовано чинники політизації регіонального медіаринку, визначено ресурсний потенціал місцевих ЗМІ у контексті розбудови громадянського суспільства та вплив конвергенції регіональних мас-медіа на конструювання нової політичної реальності.^UThis thesis is devoted to the research of the role, potential and possibilities of influence of regional mass media on the political system of modern Ukraine.The theoretical and methodological component of the thesis is focused on the study of mass media in the context of political discourse and on the study of the functional features of regional mass media. During the research process of institutional features of local media functioning, in the thesis is analyzed the foreign experience of the regional media space formation and also political and legal conditions of regional mass media in Ukraine. In the thesis have been clarified the peculiarities of party press as a communication component of local election campaigns.Through the prism of the research of regional mass media specifics as actors of socio-political processes in modern Ukraine, in the thesis are clarified the factors of politicization of the regional media market, also have been determined the resource potential of local mass media in the context of civil society development and the influence of regional mass media convergence on constructing a new political reality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Марчук В. Т. 
Кримінально-виконавчі засади виконання і відбування покарання у виді довічного позбавлення волі / В. Т. Марчук. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне та системне дослідження кримінально-виконавчих засад виконання і відбування покарання у виді довічного позбавлення волі. Розкрито та обґрунтовано стан наукового дослідження цього виду покарання та сформульовано її методологічний інструментарій. Виокремлено два періоди становлення та розвитку покарання у виді довічного позбавлення волі: перший період оновлено-трансформаційний та сучасний період. Визначено та обґрунтовано поняття та зміст покарання у виді довічного позбавлення волі. Сформульовано авторське визначення покарання у виді довічного позбавлення волі. Надано кримінально-правову характеристику покарання у виді довічного позбавлення волі. Розкрито значення кримінально-виконавчої установи закритого типу як суб'єкта виконання покарання у виді довічного позбавлення волі. Визначено порядок і умови виконання покарання у виді довічного позбавлення волі. Вивчено практику Європейського суду з прав людини стосовно порушення прав засуджених при виконанні та відбуванні ними покарання у виді довічного позбавлення волі. Досліджено іноземний досвід виконання та відбування покарання у виді довічного позбавлення волі. Проаналізовано соціально-демографічну та кримінально-виконавчу характеристику осіб, засуджених до покарання у виді довічного позбавлення волі. Запропоновано шляхи удосконалення нормативно-правового забезпечення виконання і відбування покарання у виді довічного позбавлення волі.^UIn the dissertation the complex and systematic research of criminal-executive bases of execution and serving of punishment in the form of life imprisonment is carried out. The scientific research of this punishment is revealed and substantiated and its methodological tools are formulated. There are two periods of formation and development of punishment in the form of life imprisonment: the first period is updated transformational and modern period. The concept and content of punishment in the form of life imprisonment are defined and substantiated. The author's definition of punishment in the form of life imprisonment is formulated. The criminal-legal characteristic of punishment in the form of life imprisonment is given.The significance of a closed criminal-executive institution as a subject of execution of a sentence in the form of life imprisonment is revealed. The order and conditions of execution of punishment in the form of life imprisonment are defined. The case law of the European Court of Human Rights regarding the violation of the rights of inmate while serving a sentence of life imprisonment has been studied. The foreign experience of execution and serving a sentence in the form of life imprisonment is studied. The socio-demographic and criminal-executive characteristics of persons sentenced to life imprisonment are analyzed. The ways of improvement of normative-legal maintenance of execution and serving of punishment in the form of life imprisonment are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Дудкевич В. І. 
Євроінтеграційні практики України: політологічний вимір / В. І. Дудкевич. — Б.м., 2022 — укp.

Аргументовано, що зі здобуттям незалежності Україна у своєму баченні перспектив тяжіла до європейського способу врядування та ціннісних орієнтацій, а європейськість як цивілізаційний маркер притаманний Україні й історично, і географічно, і все більше ментально – до тої міри, що західний вектор розвитку країни українці відстоювали і під час Революції Гідності, і потім на східних фронтах, даючи відсіч російській військовій агресії. Наголошено, що гармонізувати суто просторову європейську приналежність з досвідом демократичного будівництва, сформувати відкриту конкурентну економіку та паритетні відносини з рівноправними політичними партнерами – зміст європеїзації прагнень України знайти своє місце на міжнародній арені. Актуалізовано й категоризовано для української політичної науки сутність і зміст поняття «євроінтеграційні практики», яке автором визначено як функціональну складову політики євроінтеграції, організованої згідно з конкретним планом роботи державної влади щодо впровадження європейських стандартів в усі сфери суспільного життя через процес створення нормативно- правової бази інтеграції, формування відповідних структур реалізації політико-правових рішень з метою набуття членства в ЄС. Практики – це конкретні дії і рішення, які здійснюються в інституціональному, дипломатичному та позаінституціональному напрямках. За цими критеріями в режимі реального часу Україна виконує умови Угоди про асоціацію, удосконалює національне законодавство, гармоніює середовище відносин з країнами-сусідами членами ЄС, здобуває досвід демократизації і конструктивної реакції на виклики і ризики сьогодення. Підкреслено важливість включення до євроінтеграційного поступу громадського сектору – представників та організації громадянського суспільства, які є одночасно рушієм та індикатором позитивних трансформацій, а також виконують функції запобіжника у можливих зловживаннях влади. Українське громадянське суспільство у вирішальні періоди державотворення довело свою спроможність відстоювати спільний національний вибір. Стратегічну затребуваність теми дисертаційного дослідження аргументовано й триваючою російською агресією проти України та актами гібридної війни, передусім, її інформаційним компонентом (пропаганда, дезінформація). Акцентовано, що, з одного боку, євроінтеграція може стати своєрідним рефреймінгом для посилення обороноздатності країни, з іншого боку, російська загроза – це не лише українська проблема, але й безпековий виклик усій Європі, тому консолідація зусиль для спільного спротиву є нагальною потребою для партнерів з ЄС.^UThe dissertation emphasis on conclusion that Ukraine tended to the European way of governing and value orientations since its independence, and Europeanness was a marker of civilization is inherent in Ukraine historically, geographically and increasingly mentally. This western vector of development Ukrainians defended during the Revolution of Dignity, and then on the eastern fronts, repelling Russian military aggression. The author concludes that to harmonize a purely spatial European affiliation with the experience of democratic construction, to form an open competitive economy and parity relations with equal political partners is the essence of Europeanization of Ukraine's aspirations to find its place in the international arena. The content of the definition «European integration practices» are actualized and categorized for Ukrainian political science. The author formulates it as functional part of European integration policy organized in accordance with a specific plan of public authorities work to implement European standards in all spheres of public life through the process of creating a regulatory framework for integration, the formation of appropriate structures for the implementation of political and legal decisions in order to become EU members. Practices are concrete actions and decisions that are carried out in institutional, diplomatic and non-institutional areas. According to these criteria, Ukraine fulfills the terms of the Association Agreement in real time, improves national legislation, harmonizes the sphere of relations with neighboring EU member states, gains experience of democratization and constructive response to today's challenges and risks. The author accents the importance of public sector including in the European integration progress – representatives and civil society organizations, which are both a driver and an indicator of positive transformations, as well as act as a safeguard against possible abuses of power. Ukrainian civil society in the crucial periods of state formation proved its ability to defend a common national choice. The strategic demand for the topic of the dissertation research is substantiated by the ongoing Russian aggression against Ukraine and acts of hybrid warfare, first of all, by its information component (propaganda, misinformation). The research emphasizes that, on the one hand, European integration can become a kind of reframing to strengthen the country's defense capabilities, on the other hand, the Russian threat must consider as not only a Ukrainian problem, but also a security challenge for Europe. So, the research emphases on that consolidate efforts for joint resistance is an urgent need for EU partners.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського