Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (164)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Мельник Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Мельник Т.А. 
Асимптотичні методи розв'язань спектральних та крайових задач в областях з сингулярно збуреними границями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Т.А. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено асимптотичні методи дослідження крайових задач у густих сингулярно вироджувальних з'єднаннях різних типів та у тонких перфорованих областях з швидко змінною товщиною. Досліджено асимптотичну поведінку розв'язків основних крайових задач математичної фізики, побудовано перші члени асимптотики та доведено асимптотичні оцінки. Вивчено вплив крайових умов, які задаються на межах густих з'єднань, геометричної конфігурації густих з'єднань і збурених коефіцієнтів задачі на асимптотичну поведінку власних значень і власних функцій спектральних задач у густих з'єднаннях. Доведено теореми про існування та концентрацію спектра певного класу самоспряжених оператор-функцій. Запропоновано схему дослідження асимптотичної поведінки власних значень і власних функцій сім'ї самоспряжених компактних операторів залежних від малого параметра. Розроблено схему побудови спеціальних операторів продовження зі збереженням класу простору для розв'язків крайових задач у густих з'єднаннях різних типів. Для симетричного еліптичного оператора другого порядку з швидко осцилюючими коефіцієнтами вивчено асимптотичну поведінку розв'язків мішаної крайової та спектральної задачі у тонкій перфорованій області зі швидко змінною товщиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621-3,022
Шифр НБУВ: РА317690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мельник Т.Г. 
Облік, аналіз та аудит праці і її оплати: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.06 / Т.Г. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні та практичні засади обліку, аналізу й аудиту праці та її оплати. На підставі вивчення та узагальнення сучасної термінології розкрито сутність економічної й обліково-аналітичної категорії праці за умов трансформації економіки. Визначено та систематизовано основні функції заробітної плати та принципи її розрахунку на підприємствах України. Розглянуто організацію та нормативно-правове регулювання, форми та системи трудових виплат, охарактеризовано основні складові фонду оплати праці. Розкрито методичні й організаційні засади бухгалтерського обліку праці та її оплати. Розглянуто процеси гармонізації та стандартизації обліку розрахунків з оплати праці. Висвітлено питання автоматизації облікового процесу щодо здійснення розрахунків з оплати праці та формування звітності. Проаналізовано сучасний стан і динаміку кадрового забезпечення підприємства, наведено оцінку ефективності діяльності працівників та визначено шляхи її підвищення, сформульовано основні напрями удосконалення процесів формування та використання фонду оплати праці. Досліджено організаційні та правові засади аудиту праці та її оплати. Розглянуто методичні прийоми здійснення аудиту та особливості перевірки за умов комп'ютеризації обліково-аналітичних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-146.45 + У053.9(4УКР)245 +
Шифр НБУВ: РА344546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мельник Т.М. 
Проміжна та заключна стадії сегрегації домішок на межах і в порах твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Мельник ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням кінетики сегрегації домішок на зовнішніх і внутрішніх поверхнях розподілу, а також у порах твердих тіл. Розглянуто особливості сегрегації домішок у бінарних і потрійних сплавах на проміжних і заключній стадіях процесу (затримка темпу та немонотонний хід сегрегації, формування проміжних довгоживучих нерівноважних сегрегацій), причиною яких є латеральна взаємодія та боротьба за місця домішок у межі. Проаналізовано вплив розмірів зерен на темп і результат сегрегації. На прикладі виділення метану з вугілля розглянуто процес виділення з пористого твердого тіла молекул газу, акумульованих раніше в твердому розчині та порах. Результати досліджень дозволяють прогнозувати темпи накопичення домішок на міжзеренних межах і зовнішніх поверхнях конструкційних матеріалів, визначати час зростання відпускної крихкості, а також оцінювати рівень газоносності вугільної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.312,022
Шифр НБУВ: РА311010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мельник Т.П. 
Процеси унормування лексики української мови у 20 - 30 рр. XX століття: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.П. Мельник ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "норма", висвітлено взаємозв'язок понять "нормування" та "кодифікація". Визначено історичні особливості розвитку української мови у даний період. Систематизовано погляди О.Б. Курило, О.Н. Синявського, М.Ф. Сулими, І.І. Огієнка, В.М. Ганцова, М.Д. Гладкого, В.І. Сімовича на шляхи формування єдиних мовних стандартів. Встановлено домінантні процеси унормування лексики у 1920 - 1930 рр., формування реєстрів загальномовних словників. Досліджено варіантні реалізації лексико-семантичної системи, виявлено трансформації у семантичній структурі моно- та полісемічних лексичних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-611 +
Шифр НБУВ: РА370853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мельник Т.М. 
Розвиток національної регуляторної політики в процесі становлення глобальної торговельної системи: автореф.дис ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / Т.М. Мельник ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 35 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування національної регуляторної політики за умов посилення глобалізації. Обгрунтовано стратегічні напрями розвитку експортного потенціалу України. Досліджено теоретичні засади реалізації національних економічних інтересів як науково-методологічної основи розробки національної регуляторної політики. Розкрито суть поняття національних економічних інтересів у зовнішньоторговельній сфері й удосконалено концепцію їх формування та захисту. Досліджено еволюцію систем регулювання торговельних потоків, роль інституціональних регуляторів і джерела конкурентних переваг у сучасній і постіндустріальній економіці. Розроблено парадигму зовнішньоторговельної політики у контесті реалізації національних економічних інтересів. Проаналізовано сучасний стан розвитку багатостороннього міждержавного регулювання зовнішньоторговельних відносин, можливості забезпечення національних економічних інтересів, а також вплив базових угод СОТ на діяльність українських підприємств різної галузевої належності. Визначено напрями забезпечення їх конкурентоспроможності на внутрішньому та світових ринках. Удосконалено методи та заходи регуляторної політики України у сфері зовнішньої торгівлі за умов посилення глобалізації. Досліджено галузеву сегментацію міжнародних товарних ринків у контексті українських пріоритетів. Обгрунтовано методологічні підходи до оцінювання експортного потенціалу та стратегічні напрями розвитку українського експорту у межах кластерної моделі за ціловою спрямованістю забезпечення переходу до вищих за рівнем душового ВВП кластерів за допомогою математичного апарату нейронних мереж на підставі порівняння товарної структури експорту кластерів і України за критерієм відносних компаративних переваг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-18 + У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА366563

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Мельник Т.В. 
Розвиток образного мовлення учнів V - IX класів шкіл з російською мовою викладання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.В. Мельник ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено та експериментально перевірено систему роботи з розвитку образного мовлення учнів V - IX класів шкіл з російською мовою викладання у контексті комунікативно-діяльнісного, функціонально-стилістичного, особистісного підходів та на основі мовленнєвої діяльності різних видів. Висвітлено суть методики, яка полягає у систематичному залученні рідномовного досвіду учнів про образність, зосередженні уваги на особливостях українських засобів образності, реалізації міжпредметних зв'язків завдяки застосуванню текстів-взірців переважно художнього стилю. Зазначено, що система вправ і завдань має різнорівневий характер, передбачає подолання інтерферентних впливів, відповідає етапам проведення експериментального навчання. Розглянуто роль засобів навчання на активізацію образомовленнєвої діяльності учнів та формування поваги до української мови як державної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-916.2 +
Шифр НБУВ: РА329514

      
7.

Мельник Т.С. 
Формування маркетингової конкурентної стратегії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.С. Мельник ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні та практичні засади формування та реалізації маркетингової конкурентної стратегії підприємства. Досліджено механізм галузевої конкуренції, обгрунтовано методичні підходи щодо оцінки основних факторів успіху підприємства, здатних забезпечити стійкі конкурентні переваги. На підставі порівняльного дослідження змісту та завдань встановлено відмінності маркетингової конкурентної стратегії від маркетингової стратегії конкуренції. Розроблено методику аналізу й оцінки ринкових ризиків для встановлення стратегічних перспектив розвитку підприємства. Запропоновано новий підхід щодо з'ясування сутності маркетингової стратегії, яка розглядається як довгостроковий, якісно визначений, але не фіксований напрям розвитку підприємства, враховує його досягнення, маркетингові цілі та вплив на їх реалізацію факторів зовнішнього середовища та внутрішніх можливостей. Сформовано комплекс показників оцінки переваг і недоліків підприємства машинобудівної галузі. Удосконалено методику формування маркетингової конкурентної стратегії, яка враховує конкурентну позицію підприємства на ринку та його маркетингове спрямування, а також пріоритети споживачів. Запропоновано новий спосіб оцінки стану товарного ринку та математичну модель вибору оптимальної маркетингової стратегії, яка забезпечує підприємству стійкі переваги за будь-яких ринкових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1 +
Шифр НБУВ: РА331754

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мельник Т.М. 
Церебральна гемодинаміка та функціональний стан головного мозку у хворих на гіпотиреоз (удосконалення діагностики і лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.М. Мельник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості ураження центральної нервової системи, формування цереброваскулярної патології та функціонального стану головного мозку у хворих на гіпотиреоз різного ступеня важкості. Обстежено 208 хворих на первинний гіпотиреоз, яких було розподілено на групи залежно від ступеня важкості цієї хвороби. З застосуванням комплексу клініко-неврологічних, нейропсихологічних (нейропсихологічних особливостей особи, показників якості життя), електрофізіологічних (варіабельності ритму серця, спектрального аналізу варібельності ритму серця, реоенцефалографії, електроенцефалографії, акустичних стовбурових викликаних потенціалів, зорових викликаних потенціалів), сонографічних (ультразвукової доплерографії) та біохімічних (показників ліпідного обміну, оксидантно-антиоксидантної системи рівнів гормонів щитовидної залози й тиреотропного гормону) методів проведено дослідження з метою виявлення порушень церебральної гемодинаміки та функціонального стану головного мозку та розробки ефективних схем діагностики та лікування. Основними механізмами формування цереброваскулярної патології та змін функціонального стану головного мозку у хворих на гіпотиреоз є зниження рівня тиреоїдних гормонів і взаємопов'язані з ними порушення ліпідного обміну, оксидантно-антиоксидантної системи, регуляції судинного тонусу. Зміни церебральної гемодинаміки спостережено за легкого ступеня тяжкості гіпотиреозу. Виявлено характерні зміни функціонування центральних ланок зорового та слухового аналізаторів. Це робить можливим використання зорових викликаних потенціалів і акустичних стовбурових викликаних потенціалів для ранньої доклінічної діагностики уражень головного мозку у хворих на гіпотиреоз, оцінки ступеня тяжкості гіпотиреозу й ефективності лікування. Розроблено схему курсового патогенетично адекватного лікування неврологічних синдромів у хворих на гіпотиреоз з енцефалопатією з використанням комплексу інстенон+ентеросорбент і показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-37 + Р627-4 +
Шифр НБУВ: РА344786

Рубрики:

      
9.

Варібрусова А. С. 
Формування національного бренду в умовах глобальної конкуренції / А. С. Варібрусова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисeртaції нaвeдeнo нoвe вирішeння нaукoвoї прoблeми формування національного бренду в умовах глобальної конкуренції в умовах сучасних факторів, детермінант та моделей формування національного бренду з метою набуття глобальних конкурентних переваг, що дало автору підстави сформулювати низку висновків теоретичного та практичного значення шляхом обґрунтування комплексу напрямів, спрямованих на практичне вирішення проблеми формування та реалізації національного бренду в умовах глобальної конкурентоспроможності, яка має реалізовуватись на засадах сучасних факторів, детермінант та моделей формування національного бренду з метою набуття глобальних конкурентних переваг, що дало автору підстави сформулювати низку висновків теоретичного та практичного значення; у результаті узагальнення наукових підходів та концепцій формування та розвитку національного бренду сформульовано конструкт бренду в системі національної іміджеології та обґрунтовано авторський підхід до уточнення категорії «національний бренд»; виокремлено детермінанти, що впливають на ефективність брендової стратегії; визначено сучасні підходи до оцінювання брендів країн; проведено компаративний аналіз використання національних брендів у глобальній економіці й охарактеризовано роль сучасних бренд-стратегій країн у посиленні національної конкурентоспроможності на глобальних ринках; визначено проблеми та особливості формування позитивного іміджу України в глобальній економіці.^UThe thesis presents theoretical generalization and offers a new approach to the realization of a scientific task of defining modern factors, determinants and models of national brand formation, in order to gain global competitive advantages, which provided the author with the grounds to formulate a number of theoretical and practical conclusions. As a result of generalization of scientific approaches and concepts of formation and development of a national brand, the construct of the brand in the system of national imageology has been formulated and the author's approach to clarification of the category «national brand» has been substantiated. The determinants that influence efficiency of the brand strategy have been distinguished. Modern approaches to the evaluation of country brands have been identified. A comparative analysis of the use of national brands in the global economy has been conducted and the role of modern brand strategies of the countries in enhancing national competitiveness at global markets has been characterized. The issues and peculiarities of formation of a positive image of Ukraine in the global economy have been identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мельник Т. А. 
Ядерне стримування в Євроатлантичній системі безпеки / Т. А. Мельник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей трансформації концепції ядерного стримування, що в Євроатлантичній системі відіграє роль безпекового механізму та зберігає свою актуальність з урахуванням актуальних викликів режиму ДНЯЗ та міжнародній безпеці. Особливості підходів та реалізації ядерного стримування досліджуються з використанням системного підходу, та закону «виклика-відповіді», які формують авторську модель дисертаційного дослідження й дозволяють вивчити безпекові принципи функціонування системи в розрізі різнорівневих викликів та загроз, а також здатність її структурної надбудови (ЄС та НАТО) та елементів (в першу чергу ядерних держав) давати адекватну компенсаторну відповідь і визначити роль ядерної зброї в цій відповіді.^UThe dissertation is devoted to the study of the peculiarities of the transformation of the concept of nuclear deterrence, which plays the role of a security mechanism in the Euro-Atlantic system that preserves its relevance taking into account the present-day challenges of the NPT regime and international security. The peculiarities of approaches and implementation of nuclear deterrence within the Euro-Atlantic security system are analyzed using the systems theory approach that forms the author's model of research. The dissertation reveals the basics of the nuclear strategy of key elements of the system, namely such nuclear powers as the United States, France, and the United Kingdom; interactions between state actors at the bilateral, multilateral level that


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Мельник Т. В. 
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОБРАЗІВ ЧОЛОВІЧОГО ТА ЖІНОЧОГО УВІЗУАЛЬНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ ПЕРІОДУ НЕЗАЛЕЖНОСТІ.ГЕНДЕРНИЙ АСПЕКТ: автореферат дис. ... д.філософ : 034 / Т. В. Мельник. — Б.м., 2023 — укp.

Науковою проблемою представленої дисертації є дослідженнядинаміки змін у репрезентаціях гендерної ідентичності через художнєосмислення «чоловічого» та «жіночого» у візуальних мистецтвах Українипісля набуття незалежності, тобто упродовж трьох останніх десятиліть, зурахуванням оновлення етико-естетичних, соціокультурних, політичних,економічних стратегій на тлі технологічних інновацій.Період незалежності України, розпочавшись наприкінці ХХ століття,відкрив добу, що характеризується суттєвими перетвореннями всоціокультурному просторі, відмовою від звичних культурних, етичних,естетичних та інших стереотипів. Початок 1990-х став своєрідною «точкоюбіфуркації», позначивши критичний стан в політиці, ідеології, культурі знаступним переходом на інший рівень впорядкованості. У цей час новомуосмисленню піддається розуміння гендера, його не вродженої, а соціальнонабутої природи, стверджується право індивіда вільно обирати більшмаскулінні чи фемінні прояви, позиціонуючи себе в залежності відфізіологічних, психологічних та ментальних особливостей, суспільнихфункцій, «рольових» задач та інших чинників. Ця ідея, в різних їїмодальностях, помітно надихає філософів, соціологів, культурологів,митців України та західного світу, тим самим органічно вписуючи нашудержаву в контекст європейської культури.На жаль, розмитість критеріїв ґендера у перехідний періодобумовлена відсутністю посткласичних концептуальних моделей гендерноозначеної суб’єктивності, підсилена загальносвітовою тенденцією доглобальних зрушень у дослідженнях фемінного та маскулінного, ускладнюєсистемне вивчення сучасного мистецтва, перешкоджає розуміннюсвоєрідності рівночасної української візуальної культури та її місця уєвропеїзованому світі. У такий доволі непростій теоретико-методологічнійситуації запровадження гендерного підходу до вивчення творів вітчизняноївізуалістики, що були запущені в культурний обіг упродовж останніх 30років, видається актуальним і принципово важливим не тільки з позиціймистецтвознавчо-культурологічної науки, але й внаслідок глибинногозв’язку зі змінами соціальних, гендерних норм у світі — як у сферітеоретичного осмислення, так і у вимірі практичних реалізацій.Виходячи з комплексного аналізу корпусу авторитетних теоретичнихпраць та значного обсягу фактологічних матеріалів — перформативних артпрактик, творів образотворчого мистецтва, фотографії, розглянувшисинхронний кінематографічний ландшафт, у дослідженні показано, як увітчизняних візуальних творах межі ХХ–ХХІ століть гендернесимптоматично зплітається з ідеологічним, політичним, національним.Саме в ці контексти суспільного буття вписано логіку трансформацій вхудожній інтерпретації фемінного та маскулінного, надано періодизаціюцих перетворень, виявлено трансгресію деяких асоційованих з конкретнимгендером архетипів, що дає підстави прогнозувати подальше звільнення віддетермінації стереотипного мислення у вітчизняній науковій думці тамистецьких практиках, передбачити появу нових «гендерних композицій»у візуальних втіленнях чоловічого та жіночого, що з необхідністюсформуються внаслідок змін архітектоніки суспільства в оновленихісторичних та політичних контекстах.На підставі запровадженого типологічного аналізу живописних,екранних, фотографічних творів виявлено, яким чином мистецькеосмислення динаміки взаємин між статями та всередині гендерних«ієрархій» використовується в якості своєрідної матриці при втягуваннігендерного дискурса у владні стосунки, іноді — з метою легітимізаціїнасилля, іноді — задля виправдання соціальної нерівності. Показано, якконфліктні/неоднозначні репрезентації маскулінності й фемінностінав’язують аудиторії уявлення про «еталонні» та «девіантні» моделіпроявів чоловічого і жіночого, а візуально-образна інтерпретаціярізноманітних «дисонансів» та «асиметрій» слугує джерелом емоційнозабарвлених естетичних вражень, а також дієвим важелем/засобомпідтримки й корегування політичних, соціальних, міжособових відносин усуспільстві.Артикульовано поступове виведення з «тіньової зони» такихгендерно забарвлених персонажів, як метросексуали, транссексуали,трансгендери, трансвестити та інші представники субкультурних,сексуальних «меншин», що свідчить про поширення віяній світової«гендерної революції» на теренах вітчизняної культури, про причетністьнауковців та митців України до неупередженості й толерантності,характерних для європоцентричного світу початку ХХІ століття.^UThe scientific problem of the presented dissertation is the study of the dynamicsof changes in the representation of gender identity through the artisticinterpretation of "masculine" and "feminine" in the visual arts of Ukraine afterthe acquisition of independence, that is, during the last three decades, taking intoaccount the renewal of ethical-aesthetic, socio-cultural, political, economicstrategies, against the background of technological innovations.The period of Independence of Ukraine, which began at the end of the 20thcentury, opened an era characterized by significant transformations in the socio-cultural space, a rejection of the usual cultural, ethical, aesthetic and otherstereotypes. The beginning of the 1990s became a kind of "bifurcation point",marking a critical state in politics, ideology, and culture, followed by a transitionto another level of orderliness. At this time, the understanding of gender, its notinnate, but socially acquired nature, is subject to a new interpretation, the right ofthe individual to freely choose more masculine or feminine manifestations,positioning himself depending on physiological, psychological and mentalcharacteristics, social functions, "role" tasks and others is asserted factors. Thisidea, in its various modalities, visibly inspires philosophers, sociologists, culturalscientists, artists of Ukraine and the Western world, thereby organically fittingour state into the context of European culture.Unfortunately, the blurring of gender criteria in the transition period, due to thelack of post-classical conceptual models of gender-defined subjectivity,reinforced by the worldwide trend towards global shifts in the study of feminineand masculine, complicates the systematic study of modern art, hinders theunderstanding of the originality of contemporary Ukrainian visual culture and itsplace in the Europeanized world. In such a rather difficult theoreticalmethodological situation, the introduction of a gender approach to the study ofworks of domestic visual arts that have been launched into cultural circulationover the past thirty years appears to be relevant and fundamentally important notonly from the standpoint of art history and cultural science, but also due to thedeep connection with changes in social and gender norms in the world - both inthe field of theoretical understanding and in terms of practical implementations.Based on a comprehensive analysis of the corpus of authoritative theoreticalworks and a significant amount of factual materials — performative art practices,works of fine art, photography, considering the synchronous cinematographiclandscape, the study shows how in domestic visual works of the turn of the 20th21st centuries, gender is symptomatically intertwined with ideological, political,national. It is in these contexts of social life that the logic of transformations inthe artistic interpretation of feminine and masculine is inscribed, the periodizationof these transformations is given, the transgression of some archetypes associatedwith a specific gender is revealed, which gives grounds to predict furtherliberation from the determination of stereotypical thinking in domestic scientificthought and artistic practices, to predict the emergence new "gendercompositions" in visual embodiments of male and female, which will necessarilybe formed as a result of changes in the architecture of society in updated historicaland political contexts.On the basis of the introduced typological analysis of paintings, screen, andphotographic works, it was revealed how the artistic interpretation of thedynamics of relations between the sexes and within gender "hierarchies" is usedas a kind of matrix when involving the gender discourse in power relations,sometimes for the purpose of legitimizing violence, sometimes for justificationof social inequality. It is shown how conflicting/ambiguous representations ofmasculinity and femininity impose on the audience the idea of "standard" and"deviant" models of male and female manifestations, and the visual interpretationof various "dissonances" and "asymmetries" serves as a source of emotionallycolored aesthetic impressions, and also an effective lever/means of supportingand correcting political, social, interpersonal relations in society.The gradual withdrawal from the "shadow zone" of such gender-coloredcharacters as metrosexuals, transsexuals, transgenders, transvestites and otherrepresentatives of subcultural, sexual "minorities" is articulated, which indicatesthe spread of the global "gender revolution" in the field of domestic culture, theinvolvement of scientists and artists of Ukraine to the impartiality and tolerancecharacteristic of the Eurocentric world of the beginning of the 21st century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського