Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (155)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=НІКОЛАЙЧУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Ніколайчук М.В. 
Механізм регулювання міграційних процесів сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.В. Ніколайчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність управління сільськими міграціями з урахуванням мотивів поведінки населення. Наведено модель системи формування міграційних намірів особи за дії зовнішніх міграційних факторів, опосередкованих факторами особистості. Створено модель механізму регулювання міграційних процесів сільського населення, яка грунтується на політиці пасивного регулювання, передбачає адміністративне втручання, короткотермінове регулювання рухомості, управління суспільним розвитком і збалансування факторів зовнішнього середовища. Для реалізації політики пасивного управління міграціями запропоновано проведення запобіжних дій, що може призвести до розбалансування механізму міграційної поведінки, що здійснюється на загальнодержавному та регіональному рівнях. Відзначено, що адміністративне втручання доцільне виключно за надзвичайних ситуацій. Зауважено, що управління суспільним розвитком відбувається шляхом навчання та виховання, а також сприяє підвищенню керованості поведінки та рухомості сільського населення. Зазначено, що збалансування факторів зовнішнього середовища необхідно проводити для досягнення мети регулювання з використанням заходів для створення робочих місць, розвитку малого підприємництва та самозайнятості, організації ринків нерухомості, комунального обслуговування, розвитку та соціального забезпечення. Короткотермінове регулювання рухомості здійснюється для підвищення ефективності регуляторної політики шляхом інформаційного забезпечення та з супроводженням переміщення. Впровадження запропонованого механізму забезпечує досягнення основної мети міграційної політики - перетворення хаотичних переміщень сільського населення у керований міграційний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-212 + С73(4УКР)64-25 +
Шифр НБУВ: РА341377

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ніколайчук С.А. 
Моделювання трансмісійного механізму монетарної політики в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / С.А. Ніколайчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення моделювання трансмісійного механізму монетарної політики Національного банку України з метою оптимізації її впливу на розвиток економіки. Проведено змістовий аналіз суті поняття трансмісійного механізму монетарної політики. Визначено основні канали, за якими імпульси від дій центрального банку передаються у реальний сектор економіки. Проаналізовано тенденції української економіки, що визначають основні характеристики процесу монетарної трансмісії для подальшого використання їх під час розробки структурної моделі. Запроваджено систему оцінювання рівноважних і циклічних компонент основних макроекономічних показників якісного дослідження монетарного трансмісійного механізму на основі моделі структурної векторної авторегресії. Емпірично досліджено та кількісно оцінено основні канали монетарної трансмісії - процентної ставки й обмінного курсу. Побудовано структурну модель монетарного трансмісійного механізму в Україні для прогнозування наслідків монетарної політики Національного банку України. Проаналізовано реакцію моделі на тимчасові та перманентні шоки. На підставі проведеного з використанням моделі аналізу політики показано, що для більш ефективного впливу Національного банку України на випуск і ціни необхідно впроваджувати режим більш гнучкого обмінного курсу та більш активної процентної політики, спрямованої на стабілізацію інфляції на цільовому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100-18 в611 +
Шифр НБУВ: РА358761

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ніколайчук Л.Г. 
Наукові засади формування асортименту і оцінювання властивостей білизняних тканин з котоніном: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Л.Г. Ніколайчук ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розширено й оптимізовано асортимент бавовнокотонінових (БК) тканин. Оцінено найбільш вагомі споживчі властивості цих тканин. Висвітлено шляхи підвищення їх якості. Запропоновано новий асортимент БК тканин, який базується на використанні сучасних способів вибілювання та фарбування. Виявлено залежність стійкості забарвлень досліджуваних БК та еталонних тканин від дії різних фізико-хімічних чинників, класу та марки використання барвників, способів фарбування. Проведено відповідне виробниче випробування. Надано порівняльну характеристику стійкості до багаторазового прання бавовнянокотонінових, бавовняних і лляних тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М311 + М321.1 + М325
Шифр НБУВ: РА373331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ніколайчук Н.О. 
Розробка складу, технології та дослідження капсул з дибамком протисудомної дії: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.О. Ніколайчук ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 23 с. — укp.

Вперше науково й експериментально обгрунтовано склад і технологію виготовлення нового лікарського препарату у формі капсул з дибамком для застосування в терапії судомних захворювань. Вивчено технологічні, фізико-хімічні та біофармацевтичні властивості дибамку. Визначено вплив допоміжних речовин на технологічні властивості сумішей для капсулювання. Досліджено властивості розроблених капсул, запропоновано методику аналізу їх якості, визначено умови та терміни зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.704 + Л663.32 +
Шифр НБУВ: РА362920

Рубрики:

      
5.

Ніколайчук К. М. 
Удосконалення системи використання рентоутворюючих факторів у нормативній грошовій оцінці земель населених пунктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.04 / К. М. Ніколайчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему застосування та порядку визначення значень локальних коефіцієнтів рентоутворювальних факторів грошової нормативної оцінки земель населених пунктів. Встановлено, що суттєвий вплив на регулювання оціночного механізму земель населених пунктів має вибір картографічного матеріалу. На основі системного аналізу визначено взаємозв'язки між елементами кадастрової інформації та рентоутворювальними факторами. Створено ієрархічну модель оціночного механізму земель населених пунктів, на основі якої розглянуто землі за функцією використання, визначено основні елементи кадастрової інформації та безпосередньо рентоутворювальні фактори, які впливають на вартість земельної ділянки. Запропоновано новий системний підхід до вдосконалення системи використання таких факторів у нормативній грошовій оцінці земель населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-51-92 + У9(4УКР)441.0-51-862
Шифр НБУВ: РА382898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ніколайчук І.Ю. 
Формування духовно-фізичних якостей студентів у системі фізичного виховання медичного університету: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.Ю. Ніколайчук ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано й експериментально доведено ефективність педагогічних умов формування духовно-фізичних якостей студентів медичного університету в системі їх фізичного виховання. На підставі аналізу наукової літератури розкрито суть духовно-фізичних якостей, яких розглянуто як важливу складову фізичної вдосконалості даних студентів, спрямовану на формування фізичних, духовно-моральних і духовно-естетичних якостей, які оптимально відповідають потребам професійної діяльності майбутнього лікаря. Розроблено та впроваджено до навчально-виховного процесу фізичного виховання відповідну експериментальну програму та методику. Зазначено, що основні результати дослідження доцільно використовувати у практиці роботи з фізичного виховання у вищих навчальних педагогічних, технічних закладах освіти для вдосконалення змісту роботи з фізичного виховання зі студентами, під час розробки лекційних курсів, спецсемінарів з питань фізичної підготовки, фізичної досконалості студентів, у проектуванні технологій професійної освіти, розробки програм, навчально-методичних рекомендацій для викладачів кафедр фізичного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.354 + Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА355174

Рубрики:

      
7.

Ніколайчук Г. А. 
Повноваження прокурора та їх реалізація у судовому провадженні / Г. А. Ніколайчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є одним із перших в Україні комплексних досліджень в якому на основі міждисциплінарного підходу до вирішення поставлених задач розроблено та обґрунтовано концепцію повноважень прокурора, визначено і розкрито теоретичні, правові та практичні аспекти їх реалі-зації у судовому провадженні, що включає нові та удосконалені наукові висновки та положення.Досліджено зміст кримінально-процесуальної діяльності прокурора у судовому провадженні, під якою у роботі розуміється регламентовану кримінально-процесуальним законом та взаємопов'язану між собою систему його дій та учасників кримінального провадження щодо здій-снення своїх повноважень, в результаті яких виникають, змінюються або припиняються кримінально-процесуальні відносини між ними.Досліджено ґенезу поглядів науковців та законодавства щодо регла-ментації діяльності прокурора у судовому провадженні, виділено періоди розвитку цього питання, як в науці, так і в законодавстві. У дисертаційному дослідженні удосконалено визначення відмови прокурора від підтриман-ня публічного обвинувачення, яке потрібно розуміти, як різновид зміни правової позиції прокурора у суді першої інстанції, який передбачає заперечення прокурором обґрунтованості публічного обвинувачення та припинення прокурором обвинувальної діяльності, наслідками якого є закриття кримінального провадження судом або набуття ним статусу приватного залежно від правової позиції потерпілого.У дослідженні здійснено низку комплексних рекомендацій щодо удосконалення участі прокурора у судовому провадженні.^UThe thesis is one of the first complex research in Ukraine in which based on the interdisciplinary approach to solving planned tasks, the concept of prosecu-tor's powers is created and argumented. Theoretical, legal and practical aspects of their realization in court proceeding are defined and developed including new and improved scientific conclusions and provisions.The content of criminal procedural prosecutor's activity in court proceeding is researched. It means the prosecutor's and other criminal procedural partici-pants' system of actions, regulated by criminal procedural law concerning the realization of their powers, as a result of which criminal procedural relations appear, alter or disappear.The core of prosecutor's criminal procedural powers in court proceding is defined as the totality of prosecutor's rights and duties in court proceeding, realized by legal means envisaged by normative legal acts.The genesis of scientific views and legislation concerning the regulation of prosecutor's activity in court proceeding is researched, periodic development of this issue both in legislation and in science is explored.The author defines typical practical obstacles a prosecutor faces in court investigation, which are the following: the necessity of overcoming the incom-pleteness of preliminary investigation during court proceeding, the elimination of contradiction in evidence, examining the evidence changed in court proceeding.The thesis arguments that the possibility of any person, defined by court as a guilty in committing of criminal offense, to appeal to a higher instance court with the demand to overview the courts decision is universally recognized European legal standard.The practice testifies that quality of criminal proceeding depends on the principality and persistence of a prosecutor in defending his legal position in it. The appeal instance can not overview an unreasonable acquittal of a person, softens of punishment, unreasonable proceeding closure or the applying the law on more heavy crime without an appeal application of a prosecutor on it and other participants of criminal proceeding may not be interested in it.The approaches are improved concerning that in criminal procedural law except the criteria of lawfulness, well-roundness and reasonableness, which the sentence or decision should correspond, it is necessary to envisage one more criterium – the justness, which is one of the most important criterium and comes from the principle of rule of law and legal certainty.The these are argumented that the legislator's analogy between the prosecu-tor's refusal from appeal and cassation are not justified.There are a plenty of complex recommendation concerning the improve-ment of prosecutor's activity in court proceeding, overview of court decisions in cassation, in newly appeared and exceptional grounds.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Ніколайчук Т. О. 
Формування інвестиційного середовища економічного розвитку об'єктів природно-заповідного фонду України / Т. О. Ніколайчук. — Б.м., 2021 — укp.

Наукове дослідження присвячено вирішенню наукового завдання, пов'язаного, із інвестиційним забезпеченням об'єктів природно-заповідного фонду України у системі збалансованого економіко-ефективного природокористування та їх місця у ринковій інфраструктурі. У роботі були поставлені та вирішені такі завдання: здійснено аналіз тенденцій розвитку інвестиційної привабливості об'єктів ПЗФ України; розвинуто теоретико-концептуальні положення соціо-економіко-екологічного розвитку заповідних об'єктів; розроблено науково-методичний підхід до розвитку заповідних територій як комплексних оздоровчо-розважальних зон; здійснено аналіз планування та організації господарської діяльності на заповідних територіях, що відповідатиме вимогам ринкової економіки, створення інвестиційного середовища та засадам розбудови громадянського суспільства; сформовано теоретико-методичний інструментарій використання концесійних та франчайзингових угод як напрямів економіко-екологічного зростання заповідних територій та форм залучення інвестиційних потоків в галузь; проаналізовано використання екологічного ваучингу та факторингу як інструментів економіко-організаційної та інвестиційної підтримки приватних підприємців, що мають на меті здійснювати господарську діяльність на заповідних територіях.^UThe research is devoted to solving the scientific objective related to the investment of nature reserves of Ukraine in the system of balanced economically efficient use of nature and their place in the market infrastructure. The following tasks were set and solved in the work: the analysis of tendencies of development of investment attractiveness of objects of NPF of Ukraine is carried out; developed theoretical and conceptual provisions of socio-economic and environmental development of protected areas; developed a scientific and methodological approach to the development of protected areas as integrated health and entertainment areas; the analysis of planning and organization of economic activity in protected areas, which will meet the requirements of a market economy, the creation of an investment environment and the principles of civil society development; the theoretical and methodological tools for the use of concession and franchise agreements as areas of economic and environmental growth of protected areas and forms of attracting investment flows into the industry; the use of ecological vouching and factoring as tools of economic-organizational and investment support of private entrepreneurs who aim to carry out economic activities in protected areas is analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ніколайчук А. А. 
Синтез і фізико-хімічні властивості лігноцелюлозних матеріалів / А. А. Ніколайчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена синтезу та дослідженню компонентного складу та фізико - хімічних властивостей ЛЦ-матеріалів, отриманих із рослинних відходів. Створено схеми модифікування рослинної сировини та розроблено технології синтезу нових конкурентоспроможних, екологічно безпечних способів одержання з ЛЦ- матриць, без розділення їх на окремі високомолекулярні компоненти. На основі експериментальних даних і математичного моделювання встановлено оптимальні умови кислотно - лужного модифікування рослинної матриці з метою отримання ЛЦ-сорбентів - поглиначів різноманітних екотоксикантів. Досліджено вплив різних факторів на збільшення питомої поверхні та вмісту функціональних груп, що сприяють формуванню сорбційних центрів отриманих ЛЦ-сорбентів. Проаналізовано морфологію та молекулярну організацію ЛЦ-комплексів. Зміна вмісту лігніну та целюлози (у %) свідчить про руйнування та вимивання геміцелюлози. Зазначено, що при розділенні (або очищенні) рослинної сировини без інтенсивного хімічного впливу неможливо одержати зразки целюлози без деякої кількості лігніну, або препарати лігніну, вільні від целюлози, зате після кислотно - лужного модифікування ЛЦ-матрицю можна розділити на «чисті» зразки лігніну та целюлози.Експериментально доведено, що сорбційна здатність модифікованих рослинних матеріалів істотно підвищується: встановлено, що отримані сорбенти характеризуються підвищеною кількістю кисневмісних функціональних груп (-СООН, -СОН, -ОН) і мають високі показники обмінної ємності та сорбційної здатності. На основі отриманих ЛЦ-сорбентів зареєстровано препарат «Целісорб».^UThe thesis (dissertation) is devoted to the synthesis and investigation of the structure and physicochemical properties of plant by-products and lignocellulosic (LC) sorbents. Schemes for modification of plant raw materials have been elaborated. Also, new technologies for obtaining LC materials from plant by-products, that are competitive and ecofriendly and exclude separating plant by-products into high-molecular components, were developed. Based on experimental data and mathematical modeling, the optimal conditions for acid-base modification of plant raw materials for their usage as adsorbents of toxic substances have been established.The chemical structure and physicochemical characteristics of plant by-product (buckwheat seed husk, rice and sunflower husk, cocoa, crushed corn cobs, fruit pits (apricot, cherry, peach), hazelnut and walnut shells) have been studied. Analysis shows that the main components of such by-products are cellulose, hemicellulose, and lignin, which are bounded in biopolymer complexes. The morphology and molecular organization of LC-complexes, the influence of various modification factors that lead to the specific surface area, and the content of functional groups (sorption centers) increasing, have been studied. It was concluded that examined samples have lignin of guaiacyl-syringyl type.Modification of the investigated samples leads to the lignin content increasing with simultaneously cellulose content decreasing. This fact was confirmed by TPD-MS analysis, which showed isolation of a significant part of hemicellulose from the vegetable raw materials after modification. Such structure changing indicates the destruction and washing out of hemicellulose. The structure transformation after sample modification also was proved by the 13C NMR analysis, which showed the signals of the hemicellulose groups disappearing, whereas the signals the cellulose and lignin groups increasing. The NMR spectra of the modified samples differ from the spectra of the original samples by a significant decrease in the methyl and ethyl signal intensity, as well as alkyl and carboxyl groups of hemicellulose. The bond's destruction of lignin, cellulose, and hemicellulose was confirmed by IR spectra, which show a decrease in the intensity of those bands that are associated with a lowering in the energy of inter-and intramolecular H-bonds of polymer.The SEM analysis of the original and modified sample revealed structural changes in the LC-complexes, as well as lignin and cellulose isolation from the modified raw materials. It should be noted that separation (or purification) of the plant raw materials without intensive chemical exposure does not lead to the synthesis of lignin-free cellulose samples. However, acid-base modification LC-matrix allows to separation "pure" lignin from cellulose samples. It was concluded that the type of adsorbent (its composition, spatial structure, size, molecular weight, association abbility, and the presence of functional groups is a key factor that determines the efficiency of absorption. It has been proved that the sorption capacity of plant materials is significantly increasing after chemical modification without prior separation of LC matrices into constituent biopolymers. It was established that the obtained sorbents have a lot of oxygen-containing functional groups (-COOH, -CON, -OH) with high metabolic and sorption capacity. Considering the sorption of heavy metal ions Ni2+, Cd2+, Pb2+, Cu2+, Sr2+, it could be concluded that besides their own high sorption capacity, modification of the raw plant by-products leads to its increasing in 15-35%, and recovery could be reached 90%. The adsorption of the 137Cs from multicomponent saline solution under static conditions on the LC materials also have been examined. The extraction effect of radionuclides was from 63 to 97%, which allowed registering trademark "Celisorb". The dynamics of changes in the amount of 137Cs the child bodies were studied. It has been shown that extraction effects were from 27 - 49.2 %. Key words: lignin, LC materials (complexes, sorbents, matrices), acid-base modification of plant raw materials, sorption of organic dyes, heavy metal ions and radionuclides.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського