Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (283)Книжкові видання та компакт-диски (320)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=НИЖНИК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Нижникова В.В. 
Адміністративно-процесуальний статус суб'єктів провадження в справах про порушення митних правил: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Нижникова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблемні питання, пов'язані з визначенням адміністративно-процесуального статусу суб'єктів провадження в справах про порушення митних правил. Визначено сутність поняття провадження в даних справах, розкрито особливості даного процесу. Розглянуто класифікацію суб'єктів провадження у справах про порушення митних правил. На підставі комплексного аналізу норм чинного законодавства України й узагальнення практики їх реалізації суб'єктами провадження в справах про порушення митних правил розкрито правову природу їх адміністративно-процесуального статусу, визначено його зміст. Розроблено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-процесуального та митного законодавства та практики його застосування в адміністративно-юрисдикційній діяльності митних органів, їх посадових осіб та інших учасників провадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.07 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА362265

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Нижник Т.Ю. 
Вилучення іонів важких металів із водних розчинів з використанням азотвмісного полімерного реагенту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / Т.Ю. Нижник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено наукові засади технології вилучення іонів важких металів із водних розчинів з використанням полігексаметиленгуанідину (ПГМГ). Встановлено наявність асоціації іонів важких металів з макромолекулами ПГМГ у водних розчинах з утворенням метало-полімерних комплексів за механізмом депротонування полімерного ліганду. Розраховано ступінчасті та повні константи стійкості комплексів, та побудовано графіки розподілу форм сполук іонів металів залежно від pH-середовища. Відзначено, що зв'язування іонів металів макромолекулами ПГМГ відбувається всередині статистичних макроклубків, а здатність макромолекул зв'язувати іони важких металів збільшується в концентраційному інтервалі, де проявляється поліелектролітний ефект. Досліджено поверхневу активність ПГМГ і його здатність переводити іони металів у виді метало-полімерних комплексів в поверхневий шар розчину. Обгрунтовано застосування ПГМГ для вилучення іонів важких металів із водних розчинів на основі методу флотації. Проаналізовано технологічні умови синтезу ПГМГ, розроблено метод аналітичного визначення концентрації ПГМГ в присутності іонів важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.35 + Н761.204.3 +
Шифр НБУВ: РА350756

Рубрики:

      
4.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Нижник І. В. 
Механізм підвищення конкурентоспроможності машинобудівних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Нижник ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретико-методичні основи та практичні рекомендації щодо формування механізму підвищення конкурентоспроможності машинобудівних підприємств у забезпеченні їх переваг. Обгрунтовано сучасну парадигму підвищення конкурентоспроможності підприємств (КСП), яка базується на двадцяти критеріях. Розкрито сутність понять "конкурентоспроможність" і "конкурентні переваги", визначено їх складові елементи. Грунтуючись на поєднанні ресурсного та функціонального підходів, визначено складові рівня конкурентного потенціалу: ресурсно-вартісну, виробничо-технологічну, продуктивно-трудову, інноваційну, маркетингову, товарну, інвестиційну й експортну. В якості інструменту забезпечення конкурентних переваг запропоновано багатопараметричну полікритеріальну систему оцінювання та підвищення КСП. Побудовано структурологічну модель механізму підвищення конкурентоспроможності підприємств, яка використовує закони еволюційного розвитку, базується на концепціях і сучасній парадигмі інтегрованого управління, враховує вплив чинників, включає принципи, методи, важелі та наведені інструменти, а також дозволяє здійснювати оцінювання конкурентних переваг та підвищувати рівень конкурентоспроможності машинобудівних підприємств. Запропоновано інформаційне забезпечення розробленого механізму, алгоритм його функціонування та блок-схему розробки конкурентних стратегій підприємства на базі визначеної оцінки та заходів щодо підвищення рівня конкурентоспроможності машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-13
Шифр НБУВ: РА382482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Нижник В.М. 
Механізм регулювання затрат і результатів праці в перехідній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / В.М. Нижник ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено науково-практичні аспекти особливостей затрат і результатів праці за умов перехідної економіки. Розроблено теоретико-методологічні засади побудови сучасного механізму макро-, мезо- та мікроекономічного регулювання праці. З урахуванням специфіки перехідних процесів і практичних умов всебічного обгрунтування затрат праці в отриманні оптимальних результатів побудовано багаторівневу модель цього механізму, з'ясовано сфери його функціонування, створено нову, унікальну нормативну базу механізму, яка грунтується на використанні трудових, економічних, соціальних та економіко-екологічних нормативів. Висвітлено теоретичні та практичні принципи створення та застосування автоматизованої системи інфомаційного забезпечення механізму регулювання праці за умов перехідної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4Укр)24,0
Шифр НБУВ: РА315869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
9.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Нижник О.В. 
Стиснуті елементи зі сталевих складених двотаврів із боковими порожнинами, заповненими бетоном: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.В. Нижник ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові способи армування бокових порожнин складених сталевих двотаврів, які забезпечують сумісну роботу бетону зі сталевим двотавром. Виявлено характерні форми руйнування зразків стиснутих елементів зі сталевих складених двотаврів з боковими порожнинами, заповненими бетоном. Визначено вплив різних засобів забезпечення сумісної роботи бетону з таким двотавром, а також різних класів бетону за міцністю, висот стиснутих елементів і способів прикладання навантаження на деформативність і несучу здатність досліджених елементів. Розроблено методи розрахунку міцності й оцінки напружено-деформованого стану стиснутих елементів зі сталевих складених двотаврів з боковими порожнинами, заповненими бетоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н579.1-028 +
Шифр НБУВ: РА338945

      
12.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Нижник Т.П. 
Фізіологічні основи та способи підвищення стійкості картоплі до посухи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Т.П. Нижник ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено динаміку зміни параметрів водного статусу картоплі за умов тривалої посухи. Виявлено специфічність реакції фотосинтетичного апарату, фітогормонального та амінокислотного пулів у листках сортів картоплі на недостатнє водозабезпечення. Зафіксовано сортові відмінності в реакції пігментного комплексу на водний дефіцит. Доведено, що накопичення значної кількості абсцизової кислоти за умов водного стресу корелює з розвитком посухостійкості та залежить від сортових особливостей картоплі. Встановлено, що акумуляція вмісту етилену в листках сортів картоплі різних екотипів залежить від рівня їх водозабезпечення. Показано можливість регуляції складових адаптивного потенціалу, фотосинтетичної активності. Розроблено швидкий і ефективний спосіб оцінки стійкості сортів картоплі до посухи за коефіцієнтами водозатримання, водовідновлення та посухостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-275.92(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Нижник С. М. 
Технологія шліфування деталей авіаційних двигунів з урахуванням збільшення активної поверхні абразивного зерна / С. М. Нижник. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процес шліфування важкооброблюваних матеріалів; мета дослідження − забезпечення підвищення ефективності процесу шліфування важкооброблюваних матеріалів шляхом раціонального вибору параметрів режиму оброблення, для створення сприятливих умов стружкоутворення; методи дослідження – теоретичні дослідження базуються на фундаментальних положеннях математики і фізики, теорії шліфування, фізико-хімічної механіки пластичного деформування і руйнування металів, визначення кінематичних і технологічних параметрів процесу шліфування проводилося на основі аналізу кінематики переміщення абразивного інструмента відносно оброблюваної поверхні, експериментальні дослідження виконувалися у лабораторних умовах з використанням сучасних методів дослідження і вимірювальної апаратури; результати – розроблено рекомендації, використання яких дає змогу забезпечити виконання якісних показників при шліфуванні важкооброблюваних матеріалів; новизна – введено головний характеристичний критерій φ – кут орієнтації зерна, який дає змогу визначити раціональні параметри оброблення для різних видів шліфування; встановлено вираз для розрахунку активної поверхні різального зерна, яка дає змогу обґрунтувати універсальний підхід до розрахунку сил різання, температури і стійкості інструмента при різних схемах шліфування; набула подальшого розвитку концептуальна модель абразивного зерна, яка дає змогу для конкретної марки абразивного інструменту визначити не тільки геометрію еквівалентного зерна, але і його орієнтацію; ступінь впровадження – результати впроваджені на ПАТ «ВАЗ», м. Вовчанськ, у навчальний процес кафедри технології виробництва авіаційних двигунів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»; галузь використання – оброблення важкооброблюваних матеріалів шліфуванням в авіаційному та загальному машинобудуванні.^UThe object of study is the process of hard-to-machine materials grinding; the purpose of the study is to ensure an increase of the efficiency of hard-to-machine materials grinding process, by rational selection of the parameters of the process conditions, in order to create favorable conditions for chip formation; research methods - theoretical studies are based on the fundamental principles of mathematics and physics, the theory of grinding, the physical & chemical mechanics of plastic deformation and destruction of metals, the determination of the kinematic and technological parameters of the grinding process was based on an analysis of the kinematics of abrasive tool movement relative to the surface being processed, experimental studies were performed in laboratory conditions using modern research methods and measurement equipment; results - recommendations were developed, the use of which allows ensuring the performance of quality indicators when grinding hard-to-machine materials; novelty - the main characteristic criterion φ is introduced - the angle of grain orientation, which allows determining rational processing parameters for various types of grinding; an expression has been established for calculating the active surface of the cutting grain, which makes it possible to justify a universal approach to the calculation of cutting forces, temperature and tool life for various grinding schemes; the conceptual model of an abrasive grain has been further developed, which allows for a specific brand of abrasive tool to determine not only the geometry of the equivalent grain but also its orientation; degree of implementation - the results were introduced at JSC «VAZ», Volchansk, in the educational process of the department of technology of aircraft engines manufacturing of the National Aerospace University «Kharkiv Aviation Institute»; the field of application is the processing of hard-to-machine materials by grinding in aviation and general engineering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Нижник І. О. 
Захист продовольчих інтересів населення України в умовах глобалізації / І. О. Нижник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена обґрунтуванню теоретико-методологічних засад і розробці практичних рекомендацій щодо захисту продовольчих інтересів населення України в умовах глобалізації. Об'єктом дослідження визначено процес формування системи взаємопов'язаних управлінських заходів, спрямованих на захист продовольчих інтересів населення України в умовах глобалізації. Предметом дослідження виступила сукупність теоретико-методичних та практичних засад формування системи взаємопов'язаних інструментів державного регулювання економіки прямого та непрямого характеру, покликаних забезпечити захист продовольчих інтересів населення України в умовах зростання відкритості національної економіки. Обґрунтовано зв'язок між продовольчою безпекою та захистом продовольчих інтересів населення, як зв'язок між позитивним та нормативним в економічній науці. Обґрунтовується неможливість використання імпорту для ліквідації сезонних дефіцитів продовольства та стримування відповідних цін, доки на валютному ринку України спостерігається перманентна девальвація національної валюти, зумовлена хронічним дефіцитом платіжного балансу. За допомогою емпіричного методу доведено, що спрямування частини експортного зерна на виробництво свинини в обсягах, які дорівнюють її імпорту, є менш збитковим для національної економіки, ніж ліквідація внутрішнього дефіциту м'яса свиней за рахунок імпорту. Стверджується, що для захисту продовольчих інтересів найменш захищених соціальних груп населення необхідно запровадити програму продовольчої допомоги. Робиться висновок, що збільшення державних видатків на продовольчу допомогу має не лише високий соціальний, але й економічний ефект.^UThe dissertation is devoted to the substantiation of theoretical and methodological principles and to the development of practical recommendations for the protection of food interests of the Ukrainian population in the conditions of globalization. The object of the research is the process of forming a system of interrelated administrative measures aimed at protecting the food interests of Ukraine's population in the conditions of globalization. The subject of the study was a set of theoretical, methodological and practical principles for the formation of a system of interconnected instruments of state regulation of the economy of direct and indirect nature, designed to ensure the protection of the food interests of the Ukrainian population in conditions of increasing the openness of the national economy. The connection between food security and protection of food interests of the population as a link between positive and normative in economic science is substantiated. It is substantiated the impossibility of using imports for the elimination of seasonal food shortages and the containment of relevant prices as long as the currency market of Ukraine is experiencing a permanent devaluation of the national currency due to a chronic deficit of the balance of payments. With the aid of the empirical method, it is proved that directing part of the export grain to pork production in volumes equal to its imports is less loss-making for the national economy than eliminating the domestic shortage of pig meat by import. It is alleged that a food aid program should be introduced to protect the food interests of the most vulnerable social groups in the population. It is concluded that the increase of public expenditures on food aid has not only high social but also economic effect.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Мережко В. М. 
Формування фінансово-економічного потенціалу у розвитку ЗЕД підприємств за умов євроінтеграції. / В. М. Мережко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню та розробці теоретико-методичних основ і науково-практичних рекомендацій щодо формування фінансово-економічного потенціалу підприємства у розвитку ЗЕД за умов євроінтеграції. Удосконалено термінологію управління фінансово-економічним потенціалом та ЗЕД підприємства. Уточнено взаємозв'язки між фінансово-економічним потенціалом та ЗЕД підприємства. Доповнено систему оцінювання фінансово-економічного потенціалу показниками відтворення. Структуровано фактори впливу на ЗЕД підприємства залежно від їх сутності, рівня утворення та міри релевантності. Досліджено стан і динаміку фінансово-економічного потенціалу машинобудівних підприємств Вінницької області, проаналізовано показники їх зовнішньоекономічної діяльності і перспективи євроінтеграційних процесів.Побудовано структурнологічну модель механізму формування фінансово-економічного потенціалу підприємства з визначенням теоретичного, організаційного, інструментального та інформаційного блоків. У теоретичному блоці визначено теоретичні положення функціонування механізму. В організаційному запропоновано виділяти забезпечуючу та процесну складові. Забезпечуюча складова охоплює усі види ресурсів, необхідні для впровадження і функціонування механізму. Процесна передбачає проведення підготовчих робіт та постійні заходи для формування фінансово-економічного потенціалу. Визначено мету моніторингу у межах механізму, доведено необхідність відокремлення універсальних і специфічних рис моніторингу і запропоновано їх переліки для моніторингу. Для забезпечення ефективного здійснення моніторингу розроблено вимоги до процедури моніторингу; до інформації, що отримується в результаті; до функцій, що виконуються та до дотримання встановлених принципів. Для визначення послідовності здійснення моніторингу в механізмі формування фінансово-економічного потенціалу запропоновано модель проведення моніторингу фінансово-економічного потенціалу підприємства.^UThe dissertation is devoted to substantiation and development of theoretical and methodical bases and scientific and practical recommendations on formation of financial and economic potential of the enterprise in development of foreign economic activity in the conditions of European integration.The ttheoretical and methodological approach to study of the peculiarities of financial and economic potential in the development of foreign economic activity has been improved, that focuses on the triad of prerequisites for the formation of economic potential of the enterprise. The terminology of financial and economic potential management and foreign economic activity of the enterprise has been improved. The definition of the concept of financial and economic potential as a possible state of the enterprise and its position in the market, which are assessed taking into account the current financial and economic state of the enterprise and market conditions in the current and forecast period is proposed and substantiated. The structure of interrelation between the financial and economic potential and foreign economic activity of the enterprise is clarified, that includes, among others, the types of foreign economic activity that affect the financial and economic potential, details the form and consequences of such impact through the prism of the growth of financial resources, use of opportunities and achievement of results. The theoretical foundations, principles and existing approaches to assessment of economic and financial potential are analysed and the system of assessment of financial and economic potential has been supplemented with existing reproduction indicators, namely, the minimum profit required for expanded reproduction, reproduction margin and reproduction rate. Factors influencing the foreign economic activity of the enterprise are structured depending on their essence, level of education and degree of relevance.The structural model of the mechanism of formation of financial and economic potential of the enterprise with definition of theoretical, organizational, instrumental and information blocks is built and substantiated. In the theoretical block the theoretical positions of functioning of the mechanism are defined. In the organizational block it is offered to allocate providing and process components. The supply component covers all types of resources necessary for the implementation and operation of the mechanism. The process involves preparatory work and ongoing activities to build financial and economic potential.The state and dynamics of financial and economic potential of machine-building enterprises of Vinnytsia region are studied, and the indicators of foreign economic activity and prospects of European integration processes are analysed.The purpose of monitoring within the mechanism is determined, the necessity of separation of universal and specific features of monitoring is proved and their lists for monitoring are offered. To ensure effective monitoring, requirements for the monitoring procedure have been developed; to the information obtained as a result; to the functions performed and to the observance of the established principles. To determine the sequence of monitoring in the mechanism of formation of financial and economic potential, a model of monitoring the financial and economic potential of the enterprise is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського