Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (168)Книжкові видання та компакт-диски (71)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=НОСАЧ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Носач Л.В. 
Особливості взаємодії деяких біологічно активних сполук та полімерів з поверхнею високодисперсного кремнезему: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Л.В. Носач ; НАН України. Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Показано, що утворення поверхневого адсорбційного шару досліджених біологічно активних молекул відбувається внаслідок взаємодії головним чином з вільними силанольними групами кремнезему. За умов адсорбції органічних сполук певний внесок здійснює дисперсна неспецифічна взаємодія, однак він є значно меншим, ніж зумовлений водневими зв'язками. Виявлено, що адсорбційна взаємодія з поліоксіетиленом (ПОЕ) та полівінілпіролідоном (ПВП) відбувається за умов витіснення з поверхні високодисперсного кремнезему сорбованих молекул води. Конформація моношарів ПОЕ та ПВП характеризується пласким розташуванням макромолекул та практично не залежить від умов взаємодії, а саме: адсорбції за умов рівноваги, імпрегнації (просочування), механосорбції та псевдозрідження. Установлено, що утворення у дисперсіях кремнезему вторинних структур різної компактності не впливає на доступність поверхні наночастинок для взаємодії з дослідженими молекулами модифікаторів, незалежно від їх молекулярної маси та розмірів. Виявлено, що визначальним фактором, який зумовлює перебіг процесу модифікування високодисперсного кремнезему нелеткими органічними сполуками за умов газового дисперсійного середовища, є сольватація і, як наслідок, пластифікація молекул модифікатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231,0 + Г583.2,0 +
Шифр НБУВ: РА352568

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Носачова Ю.В. 
Створення нових засобів і технологій для забезпечення ресурсозбереження у промисловому водоспоживанні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ю.В. Носачова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено процеси стабілізації обробки води з використанням інгібіторів накипотворення. Розроблено методики синтезу даних речовин з доступних і дешевих реагентів, оцінено їх ефективність стосовно стабілізації карбонатно- та сульфатно-кальцієвих розчинів та зниження корозійної агресивності води. Вибрано умови іонообмінного пом'якшення води з використанням слабокислотних катіонітів, також умови регенерації даних катіонітів. На основі слабоосновного аніоніту АН-31 створено поліамфоліти для комплексного пом'якшення оборотних вод. Показано, що сильнокислотні катіоніти ефективно регенеруються розчинами хлористого натрію у нейтральному та слаболужному середовищі. Створено маловідходні ефективні технології іонообмінного пом'якшення води з застосуванням слабокислотних катіонітів і натрій-катіонних фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 +
Шифр НБУВ: РА345462

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Носач О.Б. 
Тріщиностійкість похилих перерізів косозігнутих залізобетонних елементів таврового профілю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.Б. Носач ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто напружено-деформований стан та тріщиностійкість похилих перерізів косозігнутих залізобетонних елементів. Експериментально та теоретично досліджено роботу таких елементів за різних умов завантаження. Запропоновано методику визначення показників їх напружено-деформованого стану та надано практичні рекомендації з розрахунку зусилля утворення та ширини розкриття похилих тріщин, пристосованих до методики чинних норм. Для визначення ширини розкриття похилих тріщин з урахуванням пружно-пластичних властивостей бетону застосовано змінний модуль деформацій бетону на висхідній ділянці. Встановлено вплив окремих факторів на тріщиностійкість похилого перерізу та побудовано математичну модель. За розробленими методиками проведено розрахунок експериментальних зразків, на підставі якого підтверджено точність запропонованих методів, а також економічну ефективність їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.12-028.013 +
Шифр НБУВ: РА322002

Рубрики:

      
4.

Носач Л.Л. 
Управління дебіторською та кредиторською заборгованостями в підприємствах оптової торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л.Л. Носач ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто об'єктивні умови виникнення й економічну природу дебіторської та кредиторської заборгованостей. Розкрито види та форми заборгованостей і фактори, що їх визначають. Висвітлено зміст процесу управління заборгованостями, його основні складові, необхідність погодження управління заборгованостями. Досліджено взаємозв'язок динаміки дебіторської та кредиторської заборгованостей з основними показниками діяльності підприємств, а також систему показників, оцінено якість їх формування й ефективність використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.31
Шифр НБУВ: РА373040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Носаченко Т.Б. 
Формування в молодших школярів конструктивних умінь у процесі навчання образотворчого мистецтва і художньої праці: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.Б. Носаченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування у молодших школярів конструктивних умінь засобами образотворчого мистецтва та художньої праці. Розглянуто колірно-графічну та предметно-пластичну образотворчу діяльність як важливу внутрішню якість повноцінно сформованої особистості учнів у сензитивний період їх розвитку. Розкрито сутність дитячого художнього проектування, спрямованого на формування даного особистісного утворення як сукупності емоційних, розумових і психомоторних дій, результатом яких є утворення словесних образів, графічних схем, пошукових макетів з різних пластичних матеріалів. Доведено, що процес формування в учнів початкової школи конструктивних умінь найбільш ефективний за таких умов: інтегрованого змісту навчального матеріалу з образотворчого мистецтва та художньої праці, створення динамічного предметно-розвиваючого середовища, використання ігрового методу художнього проектування та суб'єкт-суб'єктної взаємодії вчителя й учнів у процесі навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10р(4УКР)2-3 + Ч421.221.266 +
Шифр НБУВ: РА342721

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Носач І.В. 
Формування професійних умінь і навичок майбутніх економістів у процесі вивчення інтегративних фахових дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.В. Носач ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему реалізації інтегративного підходу до навчання предметів економічного циклу у фаховій підготовці майбутніх економістів, що навчаються в системі освіти "Коледж - ВНЗ". Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено, що процес вивчення інтегративних фахових дисциплін сприяє більш ефективному формуванню професійних умінь і навичок майбутніх економістів. Складовими структури впровадження курсу інтегративних фахових дисциплін за напрямом "Економіка" є моніторинг навчальної діяльності навчального закладу, визначення попереднього рівня підготовки студентів, діагностування та коригування фахових знань і професійних якостей (ступеня розвитку прогностичної активності, рівня готовності до використання професійних знань, умінь і навичок у професійній діяльності), аналіз впливу вивчення впровадженого курсу інтегративних фахових дисциплін у навчальний процес, використання результатів оцінювання навчальної діяльності на основі багатокритеріальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Носач А. В. 
Кримінологічне забезпечення захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України / А. В. Носач. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вперше комплексно, з використанням сучасних методів пізнання, урахуванням новітніх досягнень правової науки на системному рівні аналізу та узагальнення виявлено, описано і пояснено феномен кримінологічного забезпечення захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України, спрогнозовано тенденції його трансформації в умовах військової агресії з боку рф, а також запропоновано розгалужену систему заходів удосконалення цих процесів. Запропонована синтетична система факторів детермінації злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності, яка містить у собі такі складові: економічний фактор; політичні фактори; правові фактори; соціальні фактори; культурно-психологічні фактори; військові фактори.^UThe author of the dissertation has for the first time comprehensively, using the modern methods of cognition, taking into account the latest achievements of legal science at the systematic level of analysis and generalization revealed the phenomenon of criminological provision for the protection of state sovereignty and territorial integrity of Ukraine, has predicted the tendencies of its transformation in the conditions of the Russian Federation military aggression, and also the branched system of measures of perfection of these processes is offered; and has offered the far-reaching system of counteracting measures to this phenomenon. The author has suggested the synthetic system of factors for determining crimes against the state sovereignty and territorial integrity, which includes the following components: economic factor; political factors; legal factors; social factors; cultural and psychological factors; military factors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Носаченко О. А. 
Управління резервами підвищення конкурентоспроможності торговельних підприємств.: автореферат дис. ... д.філософ : 076 / О. А. Носаченко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації сформульовані й обґрунтовані основні положення, висновки та рекомендації, що є новим розв’язанням важливої науково- прикладної проблеми - удосконалення теоретико-методичних засад та розробка практичного інструментарію управління резервами підвищення конкурентоспроможності торговельних підприємств.Систематизовано та удосконалено понятійно-категоріальний апарат щодо уточнення понять: резервів підвищення конкурентоспроможності підприємств як економічної категорії, що розглядаються як невикористані можливості розвитку суб’єкта господарювання за виявлення прихованих цінностей, що можуть бути використані для покращення рівня ефективності його діяльності і формуванні переваг серед інших конкуруючих суб’єктів; резервів підвищення конкурентоспроможності торговельних підприємств, що трактуються як невиявлені можливості, що базуються на прихованих цінностях, і можуть бути використані для покращення рівня діяльності торговельних підприємств і формуванні переваг серед інших конкуруючих суб’єктів на внутрішньому та зовнішньому ринках.^UThe dissertation formulates and substantiates the main provisions, conclusions and recommendations, which are a new solution to an important scientific and applied problem - improvement of theoretical and methodical principles and development of practical tools for managing reserves to increase the competitiveness of trade enterprises.Systematized and improved the conceptual - categorical apparatus for clarifying the concepts: reserves for increasing the competitiveness of enterprises as an economic category, which are considered as unused opportunities for the development of a business entity for identifying hidden values that can be used to improve the level of efficiency of its activities and the formation of advantages among other competitors subjects; reserves for increasing the competitiveness of trade enterprises, which are interpreted as undiscovered opportunities based on hidden values, and can be used to improve the level of activity of trade enterprises and create advantages among other competing entities in the domestic and foreign markets.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського