Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Нечипоренко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Нечипоренко О.А. 
Ефективність функціонування зернопродуктового підкомплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Нечипоренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні аспекти проблеми розвитку та функціонування зернопродуктового підкомплексу АПК за умов ринкових трансформацій. Здійснено комплексну оцінку ефективності його функціонування, визначено основні тенденції розвитку всіх галузей даного підкомплексу. Надано оцінку сучасного стану зернового виробництва. Визначено, згруповано та систематизовано організаційно-економічні фактори впливу на нього. Наведено пропозиції щодо ефективної діяльності ланок зернопродуктового підкомплексу у ринковому середовищі. Проаналізовано ефективність виробництва, переробки та реалізації зерна у регіоні. Обгрунтовано стратегію ефективного розвитку всіх складових ланок дослідженого підкомплексу на регіональному рівні. Опрацьовано методичні підходи та напрями вдосконалення організаційно-економічних відносин між його інтеграційними ланками в АПК у досліджуваному регіоні. На базі економіко-математичної моделі спрогнозовано обсяги виробництва основних видів зернових культур на Кіровоградщині до 2012 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.0-07 +
Шифр НБУВ: РА345615

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нечипоренко О.М. 
Організаційно-економічні аспекти формування кооперативних підприємств в аграрному секторі економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Нечипоренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено економічні проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації, а також організаційно-економічні аспекти створення та функціонування виробничих і обслуговуючих кооперативів різних напрямів діяльності. Розглянуто питання формування інфраструктури аграрного ринку, кооперативного сектору економіки та його державного регулювання. Здійснено аналіз діяльності кооперативних структур на підставі узагальнення світового досвіду. Запропоновано шляхи та економічні механізми стимулювання подальшого розвитку кооперації в агропромисловому виробництві, створення сприятливого економічного середовища для ефективної діяльності виробничих і обслуговуючих кооперативів, а також удосконалення нормативно-правової бази для розвитку сільськогосподарської кооперації. Доведено необхідність формування кооперативного сектору економіки, розроблено основні принципи формування корпоративних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.880 +
Шифр НБУВ: РА328564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Нечипоренко О.В. 
Синтез спеціалізованих цифрових пристроїв за умовою надійності на основі систем числення з постійною кількістю одиниць: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Нечипоренко ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо забезпечення надійності функціонування цифрових пристроїв і систем керування на базі сумісного використання надлишкового кодування інформації та апаратної надлишковості реалізації схемотехніки. Досліджено синтез спеціалізованих цифрових пристрої за критерієм надійності на основі систем числення з постійною кількістю одиниць. Запропоновано методи синтезу надлишкових кодів та аналізу їх властивостей. Удосконалено прикладну теорію цифрових апаратів, що мають здатність виконувати самоперевірку. Запропоновано узагальнений показник вірогідності безвідмовної роботи спеціалізованих цифрових пристроїв та системи числення з постійною кількістю одиниць. Визначено характеристики для оцінки властивостей систем числення з постійною кількістю одиниць. Розроблено метод синтезу арифметичних кодів і математичний апарат розрахунку параметрів синтезованих систем числення з постійною кількістю одиниць. Створено алгоритми кодування, декодування та виявлення помилок під час виконання арифметичних операцій і розроблено математичні моделі та схемотехнічні розв'язки для їх реалізації. Запропоновано метод синтезу структур суматорів для запропонованих систем числення. На підставі результатів обчислювального експерименту доведено перевагу двійково-четвіркової системи числення з постійною кількістю одиниць. За даними моделювання встановлено, що вірогідність безвідмовної роботи спеціалізованих обчислювальних систем і систем керування на основі 2r систем числення за r = 4 збільшується на 14 %. Здійснено виробниче впровадження результатів наукового дослідження на НВК "Фотоприлад" і ПФ "Родень" у Черкасах та КРУ Приватбанк у Кіровограді та підтверджено достовірність теоретичного розрахунку збільшення вірогідності безвідмовної роботи цифрових пристроїв і систем керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-61 + З972-61
Шифр НБУВ: РА337205

Рубрики:

      
4.

Нечипоренко О. М. 
Удосконалення системи управління зрошуваним землеробством України. / О. М. Нечипоренко. — Б.м., 2019 — укp.

Обґрунтовано теоретико-методологічні та практичні засади удосконалення системи управління зрошуваним землеробством України в умовах змін клімату та обмеженості ресурсів.Розкрито сутність сучасних трансформацій системи управління поливним землеробством, що, найперш, передбачають передачу управління іригаційними системами від державних структур до недержавних організацій. При цьому пропонується використати альтернативний підхід, який ґрунтується на формулі спільного інвестування робіт із частковим залученням власних фінансових можливостей аграріїв та використання небанківських інвестиційних послуг. Відповідних змін вимагають певні аспекти державної політики і законодавства, повноваження та структури громадських і місцевих організацій, які управляють системами, підходи до формування бюджетної, кадрової та інноваційної політики в експлуатаційній діяльності уповноваженого державного органу, формування нових структур товаровиробників кооперативного типу тощо.^UThe dissertation is devoted to the solution of the scientific-applied problem - the substantiation of theoretical, methodological and practical principles of improving the management system of irrigated agriculture in Ukraine under the conditions of climate changes and limited resources.The essence of modern transformations of the management system of irrigation agriculture was disclosed, which, first of all, involves the transfer of management of irrigation systems from state structures to non-state organizations. At the same time, certain changes are required in some aspects of state policy and legislation, powers and structures of public and local organizations which manage systems, approaches to the formation of budget, personnel and innovation policies in the operation of the authorized state authority, formation of new structures of producers of co-operative type, etc.Considering the requirements and conclusions of the new institutional theory, the main focus is on the need to build an economic model of industry management based on theories of rational choice and resource sharing, while irrigated agriculture is defined as one of the institutes of socio-economic relations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Нечипоренко О. Л. 
Фармако-токсикологічна оцінка нових біоцидів для раціональних схем їх ротації за виробництва безпечної продукції тваринництва. / О. Л. Нечипоренко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: асоційовані бактеріози, фармако-токсикологічна оцінка біоцидів («ДезСан», «Зоодізін», «Дезорганік-Вет», «ADG») та експериментально-теоретичне обґрунтування їх для схем ротацій у тваринництві. Мета роботи: створення і фармако-токсикологічна оцінка нових біоцидів та обґрунтування раціональних схем їх ротації за виробництва безпечної продукції тваринництва.Методи дослідження: епізоотологічні (моніторинг епізоотичної ситуації), фармакологічні (фармакокінетика, фармакодинаміка), токсикологічні (гостра та хронічна токсичність, кумуляція), клінічні (збір анамнезу, клінічний огляд), гематологічні (морфологічні, біохімічні показники крові), мікробіологічні (мікроскопічні, біологічні), статистичні (обробка результатів досліджень).Наукова новизна: Наукова новизна результатів досліджень полягає в тому, що за сучасних умов ведення тваринництва на основі аналізу епізоотичної ситуації у свинарських і птахівничих господарствах Україні та моніторингу вітчизняного ринку дезінфектантів для потреб тваринництва і птахівництва вперше було розроблено комплекс біоцидів, який складається з деззасобів, що виготовляються в Україні: «ДезСан», «Зоодізін», «Дезорганік-Вет» та «ADG». Вперше було створено та науково обґрунтовано рецептуру біоциду «ДезСан». Визначено його властивості. Результати досліджень увійшли до деклараційного патенту України №136430 «Засіб дезінфекційний «ДезСан»» та ТУ України 20.2-14332579-101:2020. Вперше була проведена фармако-токсикологічна оцінка біоцидів «Зоодізін», «Дезорганік-Вет» та «ADG», вивчено їх фізико-хімічні, корозійні, антимікробні, віруліцидні, дезінвазійні властивості. Проведено виробничі підтвердження ефективності запропонованого розведення робочих розчинів засобів на різних технологічних ділянках та обґрунтовано схеми їх ротації. Вперше обґрунтовано безпечність використання запропонованих біоцидів у присутності тварин. Проведено дослідження епізоотичного стану у птахівничих та свинарських господарствах, отримано нові дані щодо епізоотологічного стану в господарствах різного технологічного напрямку, розташованих у семи областях України (Волинська, Київська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Харківська та Чернігівська). Вперше вивчена дія біоцидів на якість м'яса тварин. Обґрунтовано методи контролю за мікрофлорою тваринницьких приміщень, визначено епізоотологічні особливості мікробного пейзажу технологічних дільниць та розроблено раціональні схеми їх дезінфекції. Економічно обґрунтовано перспективи застосування досліджених засобів у технологіях тваринництва для зменшення імпортозалежності галузі.Запропоновано: На основі проведених досліджень розроблено настанови (листівки-вкладки) щодо використання біоцидів та нормативно-технічну документацію для реєстраційних досьє, на базі яких проведено офіційну реєстрацію та впроваджено до серійного виробництва в НВФ «Бровафарма» – біоцид «ДезСан», у Приватній фірмі «Терміт» – «Зоодізін»; в ТОВ «Дезсистема» – засобу «Дезорганік-Вет»; у ПП «КроносАгро» – ADG. З їх розробкою з'явилась можливість формувати ротаційні схеми біоцидів для тваринництва та птахівництва на основі засобів вітчизняного виробництва. «ДезСан» має експортний потенціал і уже експортується до країн Митного Союзу. За результатами Державної санітарно-епідеміологічної експертизи (№12-2-18-51 від 04.09.2020 р.) «ДезСан» відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України і може бути застосованим у всіх заявлених сферах. Впроваджено: Розроблена схема ротацій біоцидів, впроваджених у ряді тваринницьких та птахівничих господарствах Сумської, Харківської та Полтавської областей.Матеріали дисертації включено до навчального плану, робочої програми та курсу лекцій з дисциплін «Фармакологія», «Зоогігієна», «Епізоотологія та інфекційні хвороби тварин» у Сумському національному аграрному університеті. Результати досліджень запроваджені у розділу «Фармакологія» при створенні навчально-методичних комплексів та застосовуються при дистанційному навчанні студентів на основі платформи «Moodle».^UObject of the research: associated bacteriosis, pharmaco-toxicological evaluation of biocides ("DezSan", "Zoodizin", "Dezorganik-Vet", "ADG") and their experimental-theoretical substantiation for rotation schemes in animal husbandry.The aim of the work: creation and pharmaco-toxicological evaluation of new biocides, substantiation of rational rotational schemes for the production of safe livestock products.Research methods: epizootological (monitoring of the epizootic situation), pharmacological (pharmacokinetics, pharmacodynamics), toxicological (acute and chronic toxicity, cumulation), clinical (anamnesis, clinical examination), hematological (morphological, biochemical indicators of blood), microbiological (microscopic, biological, (processing of research results). Scientific novelty: The scientific novelty of the research results is that at modern conditions of animal husbandry on the basis of analysis of the epizootic situation in pig and poultry farms in Ukraine and monitoring of the domestic market of disinfectants for livestock and poultry a complex of biocides was developed for the first time.This complex includes : "DesSan", "Zoodizin", "Dezorganik-Vet" and "ADG". The recipe for the biocide "DesSan" was created for the first time and scientifically was substantiated. Its properties were determined. The research results are included in the declaratory patent of Ukraine №136430 "Disinfectant" DezSan " and Technical Condition of Ukraine 20.2-14332579-101: 2020. Pharmaco-toxicological evaluation of biocides "Zoodizin", "Dezorganik-Vet" and "ADG" was performed for the first time; their physicochemical, corrosive, antimicrobial, virucidal, disinvasive properties were studied. Production confirmations of efficiency of the offered cultivation of working solutions of means on various technological sites were carried out and schemes of their rotation were proved. The safety of using the proposed biocides in the presence of animals was substantiated for the first time. Studies of the epizootic condition in poultry and pig farms were conducted. New data on the epizootological condition in farms of the different technological direction, located in seven regions of Ukraine (Volyn, Kyiv, Odessa, Sumy, Ternopil, Kharkiv and Chernihiv) were obtained. The effect of biocides on animal meat quality has been studied for the first time. The methods of control over the microflora of livestock premises were substantiated. The epizootological features of the microbial landscape of technological sites were determined and rational schemes of their disinfection were developed. The prospects of the application of the investigated means in livestock technologies to reduce the import dependence of the industry were economically substantiated.It was proposed: Based on the conducted research guidelines (leaflets-tabs) for biocides using and technical documentation for registration dossiers were developed. Due to this, official registration was carried out and serial production in Brovapharma - biocide "DezSan", in the Private company "Termit" - "Zoodizin"; in Dezsistema LLC - Dezorganik-Vet; in PE "KronosAgro" – ADG was started. Due to the development of these disinfectants, it has become possible to form rotational schemes of biocides for livestock and poultry on the basis of domestic products. DezSan has export potential and is already being exported to the countries of the Customs Union. According to the results of the State Sanitary and Epidemiological Examination (№12-2-18-51 dated 04.09.2020), DezSan meets the requirements of the current sanitary legislation of Ukraine and can be applied in all declared areasIt was introduced: The scheme of biocides rotations introduced in a number of livestock and poultry farms of Sumy, Kharkiv and Poltava regions was developed.The materials of the dissertation were included in the curriculum, work program and course of lectures for such disciplines as "Pharmacology", "Zoohygiene", "Epizootology and infectious diseases of animals" at Sumy National Agrarian University. The research results were introduced in the “Pharmacology" chapter at creation of educational and methodological complexes and are used in distance learning of students based on the platform "Moodle".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Матвієнко А. П. 
Державне регулювання охорони й використання земель сільськогосподарського призначення. / А. П. Матвієнко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі розкрито теоретичне підґрунтя державного регулювання земельних відносин у цілому та охорони й використання земель зокрема. За результатами досліджень запропоновано розглядати державне регулювання охорони й використання земель сільськогосподарського призначення як систему адміністративно-правових, економічних та організаційних важелів.Висвітлено стан фінансового забезпечення проведення заходів щодо охорони земель на державному й місцевому рівнях. Проаналізовано сучасний стан та ефективність використання сільськогосподарських угідь.Обґрунтовано пріоритетні напрями державного регулювання охорони й використання земель в Україні, що включають посилення державного контролю та удосконалення економічних інструментів регулювання.^UThe dissertation is devoted to the development of methodical provisions and practical proposals aimed at improving the state regulation of protection and use of agricultural lands.The theoretical basis for the development of state regulation of land relations in general and land use and protection in particular is revealed. According to the results of research, it is proposed to consider the state regulation of protection and use of agricultural land as a system of administrative, legal, economic and organizational levers. Their characteristics and impact on environmentally friendly land use are presented.The experience of European countries and the United States of America on land use and protection policy is considered. It was found that these states pay considerable attention to the preservation of agricultural land. The main instruments of state regulation are direct budget support for those agricultural producers who join the requirements of the Common Agrarian Policy (European Union) and Agrarian Agreements (USA).The current state of land use and protection in Ukraine is assessed. According to the research, it can be concluded that the ecological condition of the soils of our state is in a state of crisis and there is a tendency to deteriorate.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського