Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (54)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ОБРАЗЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Образцов С. В. 
Військова та громадсько-політична діяльність М. Омеляновича-Павленка (1878 - 1952 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. В. Образцов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2011 — укp.

Проаналізовано особливості військової та громадсько-політичної діяльності М. Омеляновича-Павленка (1878 - 1952 рр.) в українському національно-визвольному русі першої половини XX ст. Висвітлено його участь в бойових операціях російсько-японської та Першої світової війн, військово-організаційну діяльність на чолі Збройних сил УНР і ЗУНР 1918 - 1920 рр. Наведено результати дослідження громадсько-політичної діяльності у Польщі, Німеччині, Чехо-Словацькій республіці, Франції. Охарактеризовано військово-історичні студії М. Омеляновича-Павленка з воєнної історії України XX ст. Показано цінність політичного досвіду та творчого доробку генерала М. Омеляновича-Павленка для сучасного процесу державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Омелянович-Павленко + Ц4(4УКР)1:611/612-8
Шифр НБУВ: РА377890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
2.

Образцов В.Б. 
Вплив природи електрода на інгібуючу дію поверхнево-активних органічних речовин: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.05 / В.Б. Образцов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 36 с. — укp.

На основі систематичних експериментальних досліджень кінетики реакцій іонного та електронного переносу на твердих та амальгамних електродах за умов адсорбції органічних сполук виявлено істотне зниження інгібуючої дії в процесі переходу від амальгамних до полікристалічних електродів. Розглянуто можливі причини даного ефекту з одночасною оцінкою впливу мікронеоднорідності твердої поверхні та утворення нової фази на результати релаксаційних вимірювань та зміну структури подвійного електричного шару. Виявлено, що перші два фактори на поновлюваних зрізом твердих електродах не можуть вносити істотні відхилення в значення адсорбційних і кінетичних параметрів, одержаних кулоностатичним методом. Встановлено, що основною причиною спостереженого ефекту є зміна орієнтації адсорбату і пов'язаної з нею іон-дипольної взаємодії активованого комплексу з органічними молекулами у поверхневому шарі. На основі обчислень енергії електростатичної взаємодії, здійснених у межах моделі "фіксованої решітки" для різної орієнтації диполів, встановлено узгодження між експериментальними і теоретичними залежностями. З використанням одержаних закономірностей адсорбції та інгібуючої дії поліелектролітів створено серію нових інгібіторів кислотної корозії сталі, проведено їх промислові випробування і встановлено, що за технологічними, екологічними і економічними показниками вони перевищують вітчизняні аналоги. Здійснено всебічний розвиток релаксаційних вимірів кулоностатичним методом на твердих електродах, що включає врахування елемента сталої фази в теорії методу, розробку різноманітних варіантів апаратурного оформлення, створення нових хімічно модифікованих електродів на основі водорозчинних полімерів і розробку методичного та програмного забезпечення для корозійних, аналітичних і фундаментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2 + Г583.23 +
Шифр НБУВ: РА329397

Рубрики:

      
3.

Образцов І.Г. 
Розробка способів лікування хворих на рак гортані складкової локалізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / І.Г. Образцов ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці і апробуванню методів лікування хворих на рак гортані серединної локалізації (хірургічний і метод інтраопераційної фотодинамічної терапії) для підвищення ефективності лікування хворих на злоякісні пухлини гортані. У роботі проаналізовано результати спостережень у період лікування 146 онкологічних хворих, з яких 50 пацієнтам було виконано різні модифікації вертикальних резекцій гортані, 49 - операції за методом КНДІО-1, 47 - новий спосіб функціональної резекції гортані - геміларингектомія за методом КНДІО-2. Порівняно результати спостережень за хворими основної та контрольних груп через 2 та 5 років. На основі застосування апаратно-програмного комплексу дано оцінку порушень фонаторної функції у всіх групах спостережень з метою визначення оптимального способу резекції гортані у хворих на рак гортані складкової локалізації для досягнення повної медичної та соціальної реабілітації. Встановлено, що функціональні та онкологічні результати кращі при застосуванні нового способу геміларингектомії (дворічна виживаємість - 89,4%, п'ятирічна - 72,3%; деканюляцію проведено у 85,1% хворих, фонацію збережено в 93,6%, роздільної функції та дихання - у 89,4% випадків). Встановлено, що інтраопераційна фотодинамічна терапія підвищує якість протирецидивного лікування у хворих на рак гортані складкової локалізації і є альтернативою променевого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського