Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (192)Книжкові видання та компакт-диски (190)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ОВЧИННИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Овчинникова Я. С. 
Діти і підлітки Донбасу в умовах Великої Вітчизняної війни (1941 - 1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. С. Овчинникова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз становища дітей і підлітків Донбасу як соціально найуразливішої верстви населення в період Великої Вітчизняної війни. З'ясовано основні чинники, що визначали становище неповнолітніх за екстремальних умов війни на різних її етапах. Виділено напрямки політики радянської влади у галузі охорони дитинства, організації навчання та виховання неповнолітніх та особливості їх реалізації в Донбасі. Розглянуто умови перебування юних жителів регіону на окупованій території, проаналізовано дії нацистської окупаційної влади щодо даної категорії населення. З'ясовано основні мотиви та виділено форми участі дітей і підлітків у патріотичних заходах цивільного населення та русі Опору, показано внесок молодого покоління у здобуття Перемоги. Зроблено висновок про суттєвий вплив воєнних подій на стан фізичного, психологічного здоров'я неповнолітніх громадян та все їх подальше життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)622-2
Шифр НБУВ: РА380629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Овчинников Д.В. 
Дослідження нелінійних коливань рідини в циліндричному резервуарі на основі теорії п'ятого порядку малості: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / Д.В. Овчинников ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено вимушені нелінійні коливання, що виникають на вільній поверхні ідеальної нестисливої рідини, яка частково заповнює твердий циліндричний бак, що здійснює гармонічні у часі коливання в околі найнижчої частоти власних коливань рідини. Запропоновано підхід комп'ютерної реалізації варіаційного методу Майлса - Луковського за спеціально сформульованими гіпотезами теорії п'ятого порядку малості. Одержано нову математичну модель у вигляді одинадцяти нелінійних звичайних диференціальних рівнянь другого порядку, що описує вільні та вимушені коливання рідини в резервуарі у формі прямого кругового циліндра. Числові значення коефіцієнтів цих рівнянь знайдено у широкому діапазоні геометричних параметрів резервуару та подано у вигляді окремих таблиць. На базі одержаної моделі в околі основного резонансу побудовано усталені періодичні рухи рідини, досліджено їх стійкість, визначено сили заємодії тіла та рідини. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з аналогічними результатами за теорією третього порядку малості й експериментальними даними. Розглянуто межі застосованості теорії третього порядку малості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.305.2,022 + В213.36,022 +
Шифр НБУВ: РА343186

Рубрики:

      
3.

Овчинникова І. А. 
Підвищення показників процесу агломерації шляхом вдосконалення технології завантаження шихти на агломераційні машини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / І. А. Овчинникова ; Запорізька державна інженерна академія. — Запоріжжя, 2010. — 21 с.: a-рис. — укp.

Проведений аналіз роботи діючих у кольоровій та чорній металургії агломераційних машин конвеєрного типу показав, що найефективнішим способом підвищення якісних показників процесу агломерації є управління сегрегацією шихти. Досліджено вплив сегрегації шихти на газопроникність сформованого шару. Вдосконалена система завантаження шляхом використання нової конструкції двоступінчатого завантажувального пристрою. Встановлені загальні закономірності впливу характеристик шихти і режиму роботи двоступінчатого завантажувального лотка на газопроникність сформованого шару та міцність агломерату. На п'яти діючих агломераційних машинах спостерігалося підвищення швидкості спікання до 15 % та продуктивності на 5,3 %. Результати роботи дозволили підвищити висоту шару шихти на аглострічці з 400 до 450 мм, що забезпечило зниження витрати твердого палива більше, ніж на 3 кг'т агломерату та зниження виходу фракції-5 мм з 16,12 до 15,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31
Шифр НБУВ: РА373231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Овчинникова І. А. 
Підвищення показників процесу агломерації шляхом вдосконалення технології завантаження шихти на агломераційні машини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / І. А. Овчинникова ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив сегрегації шихти на газопроникність сформованого шару. Вдосконалено систему завантаження шляхом використання нової конструкції двоступінчатого завантажувального пристрою. Встановлено загальні закономірності впливу характеристик шихти та режиму роботи двоступінчатого завантажувального лотка на газопроникність сформованого шару та міцність агломерату. На підставі аналізу дозволено підвищити висоту шару шихти на аглострічці з 400 до 450 мм, що забезпечує зниження витрати твердого палива більше, ніж на 3 кг/т агломерату та зниження виходу фракції -5 мм з 16,12 до 15,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31
Шифр НБУВ: РА373231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Овчинникова М.В. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до варіативної організації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках математики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.В. Овчинникова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено систему підготовки майбутніх учителів початкових класів до варіативного використання форм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках математики. Розкрито зміст індивідуальних та колективних форм навчально-пізнавальної діяльності, їх місце та можливості використання у структурі уроку математики. Установлено, що ефективність підготовки студентів до варіативного використання форм організації зазначеної діяльності у початкових класах досягається за умови формування готовності до цього напрямку професійно-педагогічної діяльності. Визначено рівні, критерії та показники даної готовності. Розроблено спецкурс "Варіативне застосування форм організації навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів у процесі вивчення математики". Наведено дані щодо впровадження розробленої методики формування відповідної готовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р(4УКР)210 р3 + В1 р(4УКР)210 р3 + В1 р(4УКР)210 р3
Шифр НБУВ: РА326408

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Овчинников О.В 
Розробка низьколегованих титанових сплавів для експлуатації при циклічних навантаженнях і в умовах агресивних середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В Овчинников ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 19 с. — укp.

Створено нові конструкційні корозійностійкі титанові сплави з оптимальним поєднанням механічних і службових характеристик. Одержано експериментальні залежності і встановлено закономірності впливу модифікування ітрієм на структуроутворення, механізми руйнування, механічні та службові характеристики литих і деформованих титанових сплавів. Здійснено промислову апробацію розроблених складів титанових сплавів, наведено рекомендації щодо їх промислового використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.8 +
Шифр НБУВ: РА331662

Рубрики:

      
7.

Овчинников Е.В. 
Трипільське населення Нижнього Поросся (етапи В II - С I): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Е.В. Овчинников ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного вивчення джерел подано загальну реконструкцію історико-культурного розвитку трипільського населення Нижнього Поросся. Визначено окремий локально-хронологічний варіант "західнотрипільської культури" (ЗТК), який належить до канівської групи пам'яток. Установлено територіальні, хронологічні, генетичні співвідношення між канівською групою та сусідними локалними варіантами СТК (коломийщинська група) і ЗТК (томашівська група). Проаналізовано різні категорії інвентарю та виділено комплекси зі специфічними особливостями, об'єднані в типи пам'яток. Картографування останніх надає можливість розглянути шляхи розселення носіїв ЗТК у Середній Наддніпрянщині. Вивчено окремі напрями діяльності господарств, що мають спільні риси з економікою населення СТК Київського Подніпров'я. Це зумовлено схожими природно-ландшафтними умовами. Розглянуто певні питання духовної культури, зокрема нові дані стосовно "обряду полишення поселень".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)253.110.1Т +
Шифр НБУВ: РА356550

Рубрики:

      
8.

Капустян О. Є. 
Підвищення механічних і службових властивостей зварних з'єднань спеченого конструкційного титану / О. Є. Капустян. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт досліджень - процеси структуроутворення в зварному шві, зонах термічного і термомеханічного впливу у виробах з порошків титану. Предмет досліджень - закономірності впливу структури на механічні властивості та корозійну стійкість зварних з'єднань титанових виробів, отриманих методом порошкової металургії. Мета роботи - підвищення механічних і службових властивостей зварних з'єднань спеченого титану в виробах складної конфігурації, отриманих за комплексною технологією і призначених для роботи в агресивних середовищах. Методи дослідження: визначення хімічного складу здійснювали рентгеноспектральним і хімічним методами, механічних властивостей - за стандартними методиками при статичних і ударних навантаженнях, корозійної стійкості - масовим методом. Дослідження структури і зламів проводили енергодисперсійним рентгеноспектральним аналізом та з використанням оптичного та растрового електронного мікроскопів, електрохімічні випробування - з використанням потенціостата IPC-Prо в потенціодинамічному режимі. Вперше встановлено закономірності формування структури з'єднань спеченого титану, що отримані методами зварювання тиском: контактним стиковим оплавленням, конвекційним тертям і тертям перемішуванням. Вперше встановлено вплив структури зварних з'єднань порошкового титану, що отримані конвекційним зварюванням тертям, на опір корозійним процесам в водних розчинах неорганічних кислот. Дістало подальшого розвитку уявлення про вплив фракційного складу вихідних порошків титану на формування структури, в тому числі пористості, а також на рівень механічних властивостей спеченого титану. Розширено уявлення про розподіл газових домішок азоту і кисню в структурних складових зварних з'єднань спеченого титану при зварюванні контактним стиковим оплавленням та конвекційним тертям в повітряній атмосфері. Встановлено, що при зварюванні на технологічних режимах не відбувається газонасичення металу шва і колошовної зони більше основного металу. Результати дисертаційної роботи впроваджені в ПАТ "Інститут Титану" та на трьох промислових підприємствах м. Запоріжжя - ТОВ "Авіа Січ", ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" і ДП "Кремнійполімер".^UThe object of research is the process of structure formation in the weld, thermal and thermo-mechanical influence zones in products made of titanium powders. The subject of research is the patterns of the influence of structure on the mechanical properties and corrosion resistance of welded joints of titanium products obtained by powder metallurgy. The aim of the work is to increase the mechanical and service properties of welded joints of sintered titanium in products of complex configuration, obtained by complex technology and designed to work in corrosive environments. Research methods: improving the mechanical and service properties of welded joints of sintered titanium in products of complex configuration obtained by complex technology and designed to work in corrosive environments. Research methods: determination of the chemical composition was carried out by X-ray spectral and chemical methods, mechanical properties - by standard methods with static and shock loads, corrosion resistance - by the mass method. The study of the structure and fractures was performed by energy dispersive X-ray analysis and using optical and scanning electron microscopes, electrochemical tests using an IPC-Pro potentiostat in a potentiodynamic mode.For the first time, regularities were established for the formation of the structure of sintered titanium compounds obtained by pressure welding methods: contact butt fusion, convection friction and friction by mixing. For the first time, the influence of the structure of welded joints of titanium powder, obtained by friction welding by convection, on the resistance to corrosion processes in aqueous solutions of inorganic acids has been established. The idea of the influence of the fractional composition of the initial titanium powders on the formation of the structure, including porosity, as well as on the level of mechanical properties of sintered titanium was further developed. The understanding of the distribution of gaseous impurities of nitrogen and oxygen in the structural components of welded joints of sintered titanium during welding by contact butt fusion and convection friction in air is expanded. It was established that during welding at technological conditions gas saturation of the weld metal and the heat-affected zone is greater than the base metal. The results of the thesis were introduced in Public joint stock company "Titanium Institute" and at three industrial enterprises of Zaporozhye - LLC "Avia Sich", LLC "Zaporozhye Titanium & Magnesium Combine" and SE "Kremnypolymer".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Овчинникова Ю. Ю. 
Науково-методичні основи оптимізації екологічної мережі Східного Поділля / Ю. Ю. Овчинникова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.16 «Екологія». – КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Міністерства освіти і науки України, Інститут агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, Київ, 2019.Для збереження БР Східного Поділля запропоновано вдосконалену схему структурно‒функціональної оптимізації РЕМ. Загальна площа її структурних елементів (КТ, ЕК, БТ і ВТ) складає 884 087,53 га, що становить 33,37% від загальної площі території регіону. Основними її структурними елементами є 16 ЕК (площею 688 487 га – 25,98% від загальної площі): 3 національного (складові Бузького, Дністровського, Південноукраїнського – 306 406 га – 11,56% від загальної площі), 6 регіонального (222 985 га – 8,41%) і 7 локального рівня (159 096 га – 6%), вздовж яких визначені природні ядра (біоцентри), функціонування яких забезпечують 24 КТ (заповідні об'єкти) – 1 міжнародного, 3 національного, 9 регіонального і 11 локального рівня (площею 123 557,93 га – 4,66% від загальної площі), визначені 60 ВТ (72 042,6 га, що становить 2,71%) і буферні зони, площею біля 200 тис. га. Структурно‒функціональні особливості розподілу 439 об'єктів природно‒заповідної мережі Східного Поділля площею 66 730,48 га і рівнем заповідності 2,52% у вимірі біогеографічної системи свідчать, що вона не є оптимальною. Для цього треба створити біоцентрично-мережевну, географічно-репрезентативну мережу заповідних об'єктів, зважаючи на геоботанічне, фізико-географічне, лісотипологічне й агроекологічне районування України. Для реалізації завдань збереження біорізноманіття регіону треба провести оптимізацію землекористування. З огляду на екологонебезпечну розораність його земель (65,2%), її рекомендовано скоротити в середньому на 22,8%. Зменшення частки орних земель потрібно здійснювати шляхом вилучення сильно еродованих і малопродуктивних земель. Значну їх частину з крутизною схилів більше 7о необхідно відвести під залісення, що сприятиме збільшенню лісистості території в середньому до 19–20%. Іншу частину вилучених орних земель з крутизною схилів менше 7о потрібно відвести під залуження, що дасть можливість збільшити частку пасовищ і сіножатей до 18–19%. Застосування цих оптимізаційних заходів дасть змогу збільшити частку екологічно стійких угідь з 29,4 до 45,49% та істотно розширити екостабілізаційну і соціально‒економічну роль екомережі. Основним шляхом реалізації РЕМ є подальша оптимізація ПЗФ – створення нових заповідних об'єктів (трансбіосферний резерват «Дністерський каньйон» спільно з Молдовою), виділення для них меж в натуру. Оптимізація і реалізація РЕМ потребує «гармонійного вписання» її в «Генеральну схему планування території Вінницької області», забезпечення якісно нової раціональної організації території.^UThesis for a candidate degree in Biology in specialty 03.00.16 “Ecology”. – Communal Higher Educational Institution “Vinnytsia Academy of Continuing Education” of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Institute of Agroecology and Environmental Management of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine, Kyiv, 2019. In order to achieve the objectives of preserving biodiversity of the region, the optimization of land use should be carried out. Taking into account the ecologically dangerous cultivation of its lands (65.2%), it is recommended to reduce it by an average of 22.8%. Reducing the share of cultivated land should be done by removing highly eroded and unproductive land. A significant part of them with steep slopes greater than 7o need to be allocated under forging, which will increase the forests of the territory by an average of 19‒20%. Another part of the withdrawn cultivated land with steepness of slopes less than 7o should be allocated under the pasture, which will enable to increase the share of pasture and grassland to 18‒19%. The application of these optimization measures will allow to increase the share of environmentally sustainable lands from 29.4 to 45.49% and significantly expand the ecosystem and socio‒economic role of the eco‒network. The main way of implementing the REN is further optimization of the NRF ‒ the creation of new protected objects (the Transbio Reserve «Dniester Canyon» in conjunction with Moldova), the allocation of boundaries in their nature. Optimization and implementation of REN requires its “harmonic insert” into the “General scheme of planning the territory of the Vinnytsia region”, providing a qualitatively new rational organization of the territory.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Єфанов В. С. 
Удосконалення технології виготовлення литих катодів з нікелевого сплаву для нанесення жаростійких покриттів на лопатки авіадвигунів / В. С. Єфанов. — Б.м., 2021 — укp.

В представленій роботі розглянуто удосконалення існуючого технологічного процеса отримання матеріалу жаростійких покриттів для лопаток газотурбінних двигунів, а саме катодів, що використовуються для нанесення покриттів за технологією конденсаційного осадження. В роботі розглянуто вплив модифікуючих елементів на структуру та властивості сплаву, застосовано широку гаму технологічних методів виплавлення жаростійкого сплаву системи Ni-Cr-Al-Y, а також технологію отримання якісного витратного матеріалу для жаростійких покриттів у вигляді циліндричних катодів.Обґрунтовано вибір модифікаторів (Y, La, Hf) та їх комплексів для поліпшення властивостей катодів та отриманих з них покриттів. Розкрито вплив цих елементів на структурний стан сплаву. На основі результатів проведених досліджень розроблено технологію нанесення градієнтного покриття на лопатки турбіни з підвищеною товщиною, що дозволило підвищити ресурс робочої лопатки.^UThe presented paper considers improvement of heat resistant coating manufacturing proces for gas turbine engine blades, namely improvement of cathodes used to produce coatings by PVD method. The paper discusses effect of the modifying elements on structure and properties of the alloy, both wide range of manufacturing methods for heat resistant Ni-Cr-Al-Y alloy melting, and a manufacturing process of high quality consumables, such as cylindrical cathodes, for heat resistant coatings, were used.A choice of modifiers (Y, La, Hf) and their complexes was justified to improve properties of the cathodes and coatings produced from them. The effect of these elements on structural condition of the alloy has been discovered. Based on research results, a deposition process of gradient coating with the increased thickness on turbine blades has been developed, which allowed to increase life of the turbine rotor blade.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського