Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (2085)Книжкові видання та компакт-диски (2058)Журнали та продовжувані видання (101)
Пошуковий запит: (<.>A=ОЛІЙНИК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 176
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Олійник Б.В. 
Ізоморфні занурення і метрика Громова - Хаусдорфа для скінченних метричних просторів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.08 / Б.В. Олійник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено ізоморфні занурення скінченних метричних просторів (СМП) та властивості відстані Громова - Хаусдорфа між СМП. Запропоновано конструкцію та описано алгоритм ізоморфного довільного СМП у деякий простір Хемінга. Розглянуто континуальну родину попарно неізоморфних однорідних локально скінченних метричних просторів, кожен з яких містить ізоморфну копію довільного СМП. Визначено поняття експоненти Громова - Хаусдорфа СМП і досліджено деякі її властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.212,022
Шифр НБУВ: РА318411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олійник Д.І. 
Інвестиційне забезпечення сталого розвитку телекомунікаційної галузі в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.04 / Д.І. Олійник ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження теоретичних, практичних і методологічних аспектів інвестиційних процесів у телекомунікаційній галузі з метою створення ефективного механізму інвестування за умов забезпечення раціонального економічного розвитку України. Визначено чинники формування показників середньозваженої вартості капіталу, зокрема, середньої відсоткової ставки, доступності до різних джерел фінансування, галузевої особливості операційної діяльності, що визначає тривалість операційного циклу підприємств галузі. Досліджено рівень ризику операційної, інвестиційної та фінансової діяльності, запропоновано моделі оцінки інвестиційних ресурсів для проведення та реалізації ефективної політики інвестиційного забезпечення за умов сталого економічного розвитку країни. Описано систему принципів і методів участі держави в інвестиційному забезпеченні даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)380-56 +
Шифр НБУВ: РА343003

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олійник М. В. 
Інституційна динаміка фінансового сектору економіки в умовах ринкової трансформації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / М. В. Олійник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Виявлено та розкрито протиріччя між необхідністю належної регламентації господарської діяльності у фінансовому секторі трансформаційної економіки та рентоорієнтованою поведінкою розробників регуляторної політики. Вдосконалено класифікацію економічних інститутів на базі даної системи критеріїв класифікації. Систематизовано чинники інституційної динаміки фінансового сектору економіки за умов ринкової трансформації. Висвітлено уявлення щодо природи та ролі помилкових уявлень щодо чинників соціально-економічної динаміки трансформаційної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26
Шифр НБУВ: РА372269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олійник С.М. 
Інтертекстуальні та жанрово-стильові параметри фантастики Олеся Бердника: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.М. Олійник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано жанрову специфіку майже не досліджених творів О. Бердника. Доведено, що у його художньому доробку представлено переважну більшість піджанрів раціональної фантастики та фентезі. Вивчено стильові особливості творів автора, розкрито його індивідуальну творчу манеру, яскраво позначену лірико-романтичним струменем. З'ясовано інтертекстуальні зв'язки з міфологією, історичними подіями та науковими джерелами, наявними у текстах О. Бердника. Виявлені ключові теми творів, особливості творення образів персонажів і способи моделювання фантастичної дійсності дали змогу на світоглядному, образному та композиційно-сюжетному рівнях визначити жанрово-стильові параметри фантастики письменника, з'ясувати специфіку образного освоєння дійсності письменником з огляду на вимоги фантастичної літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Бердник О.П.534 +
Шифр НБУВ: РА366401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олійник О.В. 
Інформаційні технології дистанційного навчання у вищій бібліотечній освіті США: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / О.В. Олійник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено еволюцію організації інформаційних технологій дистанційного навчання в бібліотечній освіті США. Зроблено теоретико-методичне обгрунтування відповідності між технологічним рівнем сучасного стану американських бібліотек, якістю професійної компетентності бібліотечних фахівців і рівнем застосування інноваційних технологій дистанційного навчання у вищих бібліотечно-інформаційних школах США. Вперше визначено особливості інформаційних технологій дистанційного навчання американських бібліотечних фахівців на рівні магістратури, які відрізняються обов'язковою наявністю інтерактивної комунікації, що забезпечується можливостями сервісів Інтернету (форумів, чатів, аудіо- та відеоконференцій). Визначено особливості інтерактивних комунікацій за умов дистанційного навчання, серед яких виокремлено типи інтегративних комунікацій відповідно до окремих навчальних стилів студентів (незалежні, залежні, компетативні, колаборативні, замкнені, патісі-пантні). Вперше запропоновано для впровадження в українську систему вищої бібліотечної освіти узагальнені організаційні моделі дистанційного навчання (змішані, спеціалізовані, бімодальні, консорціум, франчайзинг, акредитація), розроблено рекомендації щодо впровадження інформаційних технологій дистанційного навчання у систему бібліотечної освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73о31(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА362021

Географічні рубрики:

      
6.

Олійник А.І. 
Інформаційні технології як основа і засіб реалізації інноваційних процесів в сучасній освіті: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.10 / А.І. Олійник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль інформаційних технологій у процесі інноваційного розвитку освіти. Показано, що впровадження інформаційних освітніх технологій є одним з головних чинників становлення та розвитку інноваційно-інформаційного суспільства. Головною засадою впровадження даних технологій є висока інформаційна культура особистості, що базується на загальнолюдських цінностях і адекватній інноваційно-інформаційному суспільстві моделі морального виховання його членів. Наголошено, що впровадження інформаційних освітніх технологій грунтується на собистісно орієнтованому підході до процесу навчання, відмові від науко- та раціоцентризму, розвитку творчого потенціалу особистості, вільному вираженні нею власних поглядів і переконань, емоцій і почуттів. Розкрито об'єктивну зумовленість і потребу інформатизації освіти як єдиного засобу швидкісної передачі інформації, інтенсифікації навчально-виховного процесу, нарощування об'єму знань, підвищення дієвості контролю успішності учнів і студентів, розширення інтелектуальних можливостей учасників навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч311,011 + Ч311.253 +
Шифр НБУВ: РА357576

Рубрики:

      
7.

Олійник Ю. О. 
Інформаційна технологія аналізу текстових потоків даних / Ю. О. Олійник. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена розробленню інформаційної технології аналізу текстових потоків даних. Об'єкт дослідження - процеси інтелектуального аналізу інформації у текстових потоках даних. Мета дослідження - підвищення якості аналізу та швидкості обробки потоків текстової інформації українською мовою за рахунок розроблення нових методів та інформаційної технології аналізу текстових потоків даних. Методи дослідження ґрунтуються на засадах комп'ютерної лінгвістики, теорії ймовірностей, математичній статистиці та інших методах інтелектуального аналізу даних. Достовірність та обґрунтованість отриманих результатів обумовлені коректним використанням математичного апарату, а також підтверджуються результатами обчислювальних експериментів. Здійснено аналіз наявних підходів і методів аналізу текстових даних, проведено аналіз особливостей аналізу даних у потоках даних. Формалізовано модель потоку текстових даних на основі ковзного вікна, що дозволило розширити можливості застосування методів інтелектуального аналізу та машинного навчання даних для аналізу текстових потоків даних. Уперше розроблено метод виявлення аномалій у текстових потоках даних на основі розширеного алгоритму Isolation Forest, моделі текстових потоків даних на основі ковзного вікна та доданої фази попередньої обробки текстових даних та реферування. Удосконалено метод визначення тональності тексту в потоках текстової інформації, що передбачає комбінації алгоритмів Gradient Boosting, Rule Based та застосування моделі потоку текстових даних на основі ковзного вікна. Уперше запропоновано інформаційну технологію аналізу текстових потоків даних, яка використовує розроблені методи: метод виявлення аномалій та метод визначення тональності, що на відміну від наявних технологій забезпечує інтелектуальну обробку українськомовних текстів, підтримує розроблену модель ковзного вікна, а також високопродуктивні обчислення та візуалізацію обробки потоків даних у режимі онлайн. Галузь використання – в освітньому процесі у закладах освіти та науки, в установах та на підприємствах України.^UThe research is devoted to developing of text stream analysis information technology. Object of research is processes of intelligent analysis of text stream data. The purpose of the thesis is to increase the quality of analysis and performance of Ukrainian-language text data streams due development of new methods and text stream analysis information technologies. Research methods based on principles of computer linguistics, probability theory, mathematical statistics and data mining methods. The reliability and validity of the obtained results based on correct using of mathematical apparatus and confirmed by results of computational experiments. Modern approaches and methods analysis are performed, text streams analysis characteristics are detected. A text data stream model based on a sliding window was formalized, which allowed to expand the possibilities of using text mining methods and machine learning methods for text data streams. For the first time, anomalies detecting method in text data streams was proposed. Developed method based on an Isolation Forest algorithm, which in difference to the existing ones, supports text data stream model based on a sliding window, preprocessing and summarization phase of text data. Text stream sentiment analyses method based on combination of Gradient Boosting, Rule Based algorithms, and using text stream model based on a sliding window has been improved. For the first time, a text stream analysis information technology has been proposed, which supports the anomalies detection method and text stream sentiment analyses method. The information technology as opposed to existing ones supports Ukrainian-language texts data mining processing; developed text stream model based on a sliding window, high-performance computing and online visualization. Scope is processes in educational and scientific institutions, Ukrainian organizations and enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Олійник А.О. 
Інформаційна технологія структурно-параметричної ідентифікації систем ГТД на основі адаптивних багатокомпонентних моделей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.О. Олійник ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено задачу зниження трудомісткості та підвищення ефективності структурно-параметричної ідентифікації складних технічних об'єктів з використанням адаптивних багатокомпонентних моделей. Запропоновано зниження трудомісткості ідентифікації шляхом програмного синтезу алгоритмів параметричної ідентифікації за інформацією про структуру моделі нормального стану. Розроблено метод побудови інфомаційної моделі складного технічного об'єкта за інформацією про структуру моделі нормального стану, який передбачає проведення опису ієрархії входження її компонентів до агрегатних функцій рівняння моделі. Узагальнено результати дослідження інформаційних моделей різноманітних технічних об'єктів у інфологичній моделі технічного об'єкта. Запропоновано метод програмного синтезу алгоритмів параметричної ідентифікації шляхом комбінування типових алгоритмів за інформаційною моделлю технічного об'єкта. На підставі запропонованої об'єктно-орієнтованої моделі розроблено та впроваджено засоби інформаційної технології структурно-параметричної ідентифікації складних технічних об'єктів. На практиці підтверджено зниження трудомісткості та підвищення ефективності структурно-параметричної ідентифікації за умов використання адаптивних багатокомпонентних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-082.05 +
Шифр НБУВ: РА365056

Рубрики:

      
9.

Олійник О.О. 
Абстрактно-авторські речення в художньому мовленні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Олійник ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена виявленню синтаксичного статусу абстрактно-авторських речень в ієрархічній системі предикативних одиниць українського художнього мовлення. Здійснено системний аналіз абстрактно-авторських речень в художньому мовленні з урахуванням їх формально-граматичних, структурно-семантичних та функціонально-стилістичних параметрів. Проаналізовано ряд суттєвих ознак таких речень у зіставленні, з одного боку, з особливостями узуальних (звичайних) речень, з іншого, - з особливостями пареміологічних одиниць. Зроблено висновок про те, що абстрактно-авторські речення становлять особливі синтаксичні структури в українському художньому мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22

      
10.

Прохорчук В. А. 
Автоматні зображення груп / В. А. Прохорчук. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена побудові точних скінченно автоматних зображень ряду скінченно породжених груп. Природною необхідною умовою для груп, які допускають такі зображення, є резидуальна скінченність.Розглядаються точні скінченно автоматні зображення для таких скінченно породжених резидуально скінченних груп, які за своєю комбінаторною структурою є близькими до вільних груп. А саме, груп, що розкладаються у вільні добутки своїх підгруп, амальгамовані вільні добутки, або є HNN-розширеннями.Розділ 2 присвячений побудові точних зображень амальгамованих вільних добутків циклічних груп по циклічній підгрупі за допомогою скінченних автоматів над деяким скінченним алфавітом. А саме, використовуючи узагальнення леми про пінг-понг показано, що вказаний амальгамований вільний добуток породжується автоматними підстановками, визначеними ініціальними автоматами з 4 станами. Окремо розглянуто випадок тривіальної амальгамації, тобто побудовано точне зображення амальгамованого вільного добутку вказаних груп по одиничній підгрупі. В цьому випадку автомати, в яких визначаються необхідні автоматні підстановки, мають по 2 внутрішні стани.В Розділі 3 побудовано точне зображення амальгамованих вільних добутків циклічних груп по циклічній підгрупі скінченно автоматними підстановками над мінімально можливим алфавітом. Наводиться допоміжна конструкція автоматних підстановок довільного скінченного порядку і оцінено кількість станів в автоматі, який задає вказану автоматну підстановку. Для явної побудови автоматів, в станах яких визначатимуться необхідні для доведення автоматні підстановки, використовуються операції з'єднання і послідовного з'єднання двох ініціальних автоматів, а також конструкція l-повного автомата. У випадку точного зображення амальгамованих вільних добутків скінченного числа p-груп ініціальними автоматами додатково показано, що такий амальгамований вільний добуток ізоморфно занурюється в p-FGA(X) для алфавіту X потужності p, тобто перетин p-силовської підгрупи Syl_p(GA(X)) групи всіх автоматних підстановок над X і групи FGA(X) всіх скінченно автоматних підстановок. Доведення останнього твердження базується на загальній конструкції, запропонованій вище, та додатковому аналізі побудованих в ній автоматів.В Розділі 4 розглянуто питання знаходження HNN-розширень вільних абелевих груп рангу n, n ⩾ 1, які допускають ізоморфні занурення в групу p-FGA(X). Розглядаються такі HNN-розширення, визначені невиродженими цілочисельними матрицями M розміру n⨉n з певними, накладеними на них, умовами. Показано, що ці HNN-розширення вільних абелевих груп допускають ізоморфні занурення в групу p-FGA(X). Як наслідок, отримуємо, що відповідні HNN-розширення є резидуально p-скінченними. Також наведено приклад такої матриці розміру 2⨉2, яка не задовольняє раніше визначеним умовам, але при цьому відповідне їй HNN-розширення занурюється в 2-FGA(X).У дисертаційній роботі отримано такі нові результати.1. Для амальгамованих добутків скінченного числа скінченних циклічних груп, амальгамованих за циклічною підгрупою побудовано точні скінченно автоматні зображення. Автоматні підстановки, які породжують відповідні добутки, визначаються ініціальними автоматами, кожен з яких має 4 внутрішні стани.2. Побудовано точні скінченно автоматні зображення вільних добутків скінченних циклічних груп. Автоматні підстановки, які породжують відповідні добутки, визначаються ініціальними автоматами, які мають по 2 внутрішні стани.3. Для амальгамованих добутків скінченного числа скінченних циклічних груп, амальгамованих за циклічною підгрупою, побудовано точні скінченно автоматні зображення над мінімально можливим алфавітом.4. Для довільного простого числа p доведено, що амальгамовані вільні добутки скінченного числа циклічних p-груп, амальгамованих за циклічною підгрупою, зображаються скінченними автоматами спеціального вигляду. Показано, що відповідні автоматні підстановки належать до p-силовської підгрупи групи всіх автоматних підстановок над p-елементним алфавітом.5. Введено клас HNN-розширень вільних абелевих груп скінченного рангу, всі групи з якого зображаються скінченно автоматними підстановками. Доведено, що відповідні автоматні підстановки належать до p-силовської підгрупи групи всіх автоматних підстановок над p-елементним алфавітом.Дисертаційне дослідження носить теоретичний характер. Отримані результати можуть бути використані в алгебрі, теорії автоматів, дискретній математиці, теорії алгоритмів та в інших галузях знань, методи яких базуються на автоматних зображення алгебраїчних структур.^UThe thesis is devoted to the study of faithful finite automaton representationsof finitely generated groups. Residual finiteness is a natural necessary conditionfor groups that allow such representations.Faithful finite automaton representations of finitely generated residually finitegroups, which are close to free groups in their combinatorial structure, are consi-dered. More precisely, it is considered groups that decompose into free productsor amalgamated free products of their subgroups, and HNN extensions of groups.Chapter 2 is devoted to the construction of faithful representations of amal-gamated free products of finite cyclic groups with cyclic subgroup amalgamatedby finite automata over some finite alphabet. Namely, using a generalization ofthe ping-pong lemma, it is shown that the specified amalgamated free product isgenerated by automaton permutations defined by initial automata with 4 states.The case of trivial amalgamation is considered separately, i.e. a faithful repre-sentation of the free product of finite cyclic groups is constructed. In this case,the automata in which the necessary automaton permutations are defined have 2internal states.In Chapter 3 a faithful representation of amalgamated free products of cyclicgroups with cyclic subgroup amalgamated by finite automaton permutations overthe minimal possible alphabet is constructed. The auxiliary construction of auto-maton permutations with arbitrary finite order is given and the number of statesin the automaton that define the specified automaton permutation is estimated.For the explicit construction of automata, in the states of which the automatonpermutations required for the proof will be determined, the operations of linkingand serial linking of two initial automata are used, as well as the construction of anl-complete automaton. In the case of faithful representations of amalgamated freeproducts of finite number of cyclic p-groups by initial automata, it is additionallyshown that such an amalgamated free product is isomorphically embedded in thegroup p-F GA(X) over an alphabet X of cardinality p, i.e. the intersection of thep-Sylow subgroup Sylp(GA(X)) of the group of all automaton permutations overX and the group F GA(X) of all finite automaton permutations over X. The proofof the last statement is based on the general construction proposed above, and onadditional analysis of the automaton constructed in it.Chapter 4 considers the question of finding HNN extensions of free abeli-an groups of rank n, n ≥ 1, which allow isomorphic embedding into the groupp-F GA(X). It is introduced HNN extensions defined by invertible integer matri-ces M of size n × n with some additional conditions. It is shown that theseHNN extensions of free abelian groups allow isomorphic embedding in the groupp-F GA(X). As a result, it is obtained that the corresponding HNN extensionsare residually p-finite. It is presented an example of a matrix of size 2 × 2, suchthat it does not satisfy the previously defined conditions, but corresponding HNNextension allow an embedding into 2-F GA(X).The main results that determine the scientific novelty of the thesis are asfollows.1. Faithful finite automaton representations are constructed for amalgamatedfree products of finite number of finite cyclic groups with amalgamated cyclicsubgroup. The automaton permutations that generate corresponding productsare defined by initial automata, each of which has 4 internal states.2. Faithful finite automaton representations of free products of finite cyclicgroups are constructed. The automaton permutations that generate corres-ponding products are defined by initial automata, each of which has 2 internalstates.3. For amalgamated free products of finite number of finite cyclic groups withamalgamated cyclic subgroup, faithful finite automaton representation areconstructed over a minimal possible alphabet.4. For arbitrary prime number p it is proved that amalgamated free productsof finite number of cyclic p-groups with amalgamated cyclic subgroup arerepresented by finite automata of special form. It is shown that correspondingautomaton permutations belong to the p-Sylow subgroup of the group of allautomaton permutations over the alphabet with p elements.5. A class of HNN extensions of free abelian groups of finite rank is introduced.All groups from this class are represented by finite automaton permutations. Itis proved that corresponding automaton permutations belong to the p-Sylowsubgroup of the group of all automaton permutations over the alphabet withp elements.The thesis is a theoretical research. The obtained results can be used inalgebra, automata theory, discrete mathematics, algorithm theory and other fieldsof knowledge, the methods of which are based on automaton representations ofalgebraic structures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Олійник О.О. 
Агрохімічна оцінка застосування продуктів вермикультивування на темно-сірих опідзолених грунтах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.О. Олійник ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 17 с.: табл. — укp.

Вивчено ефективність застосування продуктів вермикультивування за умов Західного Лісостепу. Визначено коефіцієнти гуміфікації органічних добрив та розраховано баланс гумусу темно-сірих грунтів у разі внесення вермикомпосту. Науково обгрунтовано та запропоновано зазначеному виробництву норму насичення сівозміни вермикомпостом для забезпечення бездефіцитного балансу гумусу. Оцінено ефективність застосування продуктів вермикультивування, їх вплив на фітосанітарний стан та забур'яненість посівів, розвиток та продуктивність сільськогосподарських культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.171(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Олійник О.Г. 
Антиномія категорій "свій" / "чужий" у просторі української народної чарівної казки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.Г. Олійник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням матеріалу текстів українських народних чарівних казок, опублікованих переважно у виданнях другої половини XIX - початку XX ст., у контексті категорії модельованої бінарної опозиції "свій"/"чужий" проаналізовано особливості структурної поетики їх художнього простору. З метою з'ясування семантики антиномії "свій" і "чужий" простір досліджено специфіку функціонування ритуалу переходу в українських народних чарівних казках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 +
Шифр НБУВ: РА351126

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
14.

Олійник А.С. 
Вільні групи та напівгрупи автоматних перетворень: Автореф. дис.. канд. фіз-мат.н. наук: 01.01.06 / А.С. Олійник ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню зображень вільних груп та напівгруп автоматними перетвореннями над скінченними алфавітами. Розвинуто техніку обчислень у вінцевих добутках за нескінченними послідовностями напівгруп перетворень. Доведено, що у сенсі Бера "більшість" скінченно породжених піднапівгруп напівгрупи автоматних перетворень над скінченним алфавітом є вільними. Побудовано континуальну серію прикладів вільних напівгруп автоматних підстановок. Знайдено зображення вільних неабелевих груп рангу 2 як скінченними, так і нескінченними автоматами над двоелементним алфавітом. Описано відношення Гріна в напівгрупі автоматних перетворень над скінченним алфавітом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з815.2

Рубрики:

      
15.

Олійник В. В. 
Вдосконалення методів оптимального прийому багатопозиційних сигналів в системах LTE: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Олійник ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Проведено системний аналіз методів і протоколів керування мережею LTE (Long-Term Evolution), зроблено вибір на пріоритетне використання систем OFDM (Orthogonal Frequency-Division Multiplexing) з ортогональними сигналами, які забезпечують властивості інваріантності до випадкових збурень, що особливо важливо й актуально для традиційних каналів місцевих мереж і каналів цільового призначення. Досліджено алгоритми оптимального когерентного та некогерентного прийомів, визначено рекомендації до їх використання. Доведено, що в системах OFDM доцільно використовувати алгоритми оптимального прийому багаточастотних ортогональних сигналів, орієнтованих на цифрову реалізацію та придатних до довільних сигналів багатопозиційної амплітудно-фазової модуляції (АФМ). Визначено, що для забезпечення швидкості, близької до пропускної спроможності каналу, доцільно використовувати багатопозиційні сигнали з АФМ, для яких еквівалентна енергія максимальна. Вперше розроблено синтез універсального алгоритму оптимального когерентного прийому багатопозиційних АФМ сигналів у демодуляторі системи OFDM. Вперше розроблено алгоритм оптимального прийому багатопозиційних сигналів за невідомих апріорних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.32-013.3 + З88-01
Шифр НБУВ: РА384928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Олійник С.С. 
Вдосконалення механізму просування промислових товарів на ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.С. Олійник ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність механізму просування товарів промислового призначення на ринку, проведено аналіз об'єктивних законів і закономірностей, що впливають на нього, встановлено чинники, які зумовлюють дію цих законів і закономірностей. Запропоновано оригінальні формалізовані процедури, методичні розробки та раціональні математично обгрунтовані рішення з науково-орієнтованого планування стратегій просування і подальшого їх контролю під час реалізації, а також нові методичні підходи щодо оцінки і розрахунку економічної ефективності механізму просування. Розроблено ряд критеріїв, що використовуються для кількісного вибору альтернатив у процесі планування стратегії просування. Опрацювання питань дисертації здійснено відносно до товарів промислового призначення, які є особливою групою товарів з відмінними від товарів широкого попиту маркетинговими характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-592 + У9(4УКР)421.5
Шифр НБУВ: РА311241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Олійник О.В. 
Витрати в системі бухгалтерського обліку: теорія, методика, практика (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Олійник ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 22 с. — укp.

Розкрито економічну суть понять "собівартість" та "накладні витрати". Доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему, яка є сукупністю елементів певного змісту та форми, пов'язаних між собою та об'єднаних регулярною взаємодією. Систематизовано критерії та ознаки класифікації витрат для потреб бухгалтерського обліку. Виявлено взаємозв'язки методів обліку витрат та калькулювання собівартості продукції, обгрунтовано перелік об'єктів обліку витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів. Визначено елементи облікової політики щодо витрат підприємства та альтернативні рішення, запропоновано типову структуру наказу про облікову політику. Розроблено методику розподілу накладних витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів, яка може бути застосована за умов комп'ютерної системи бухгалтерського обліку. Надано рекомендації щодо створення автоматизованої системи бухгалтерського обліку, визначено вимоги, яким повинні відповідати комп'ютерні програми, що використовуються для ведення обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-148.6 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)230.0-148.6
Шифр НБУВ: РА320264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Олійник В.С. 
Водоохоронно-захисна роль гірських лісів Українських Карпат, її антропогенні зміни та шляхи оптимізації: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.С. Олійник ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2008. — 40 с. — укp.

Зроблено кількісне оцінювання водоохоронно-захисної ролі букових та ялинових гірських лісів, досліджено її зміни під впливом антропогенного зниження лісистості, проведення рубок головного користування та наступного розвитку нового покоління лісу. Наукове дослідження проведено на однорідних ділянках гірських схилів (насадження, зруби), водозборах гірських потоків і басейнах рік. Виявлено відмінності у процесі регулювання вологи системою насадження - грунт у букових та ялинових лісах. Встановлено висотно-типологічні закономірності формування схилового стоку води. Одержано дані про зміну гідрологічного режиму елементарного водозбору під впливом добровільно-вибіркової рубки та зниження його лісопокритої площі суцільними рубками з 94 до 58 %. Проаналізовано динаміку стоку води в результаті розвитку молодняків. З'ясовано, що відновлення водного режиму тривале та неоднакове за різних лісорослинних умов. Встановлено роль лісового покриву в покращанні внутрішньорічного режиму стоку, виявлено його погіршення під впливом антропогенної трансформації лісових угідь у польові. Оцінено стокорегулювальну та грунтозахисну роль лісу під час випадання катастрофічних опадів. Досліджено особливості формування лісоексплуатаційної ерозії грунтів. Запропоновано шляхи оптимізації водоохоронно-захисних властивостей гірських лісів, що включають регіональні та місцеві диференційні заходи для басейнів рік, водозборів потоків та однорідних ділянок схилів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347(4УКР3) + П342.5(4УКР3) + Е50*801.4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА360125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Олійник О.О. 
Вплив інгібіторів аніонного траспорту і модифікаторів мембрани на постгіпертонічний лізис еритроцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.О. Олійник ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані про вплив різних аніонів, включених у середовище регідратації, на чутливість еритроцитів до постгіпертонічного лізису еритроцитів (ПГЛ). Встановлено, що у ряду "хлорид - піруват - сульфат - сахароза -цитрат" рівень ПГЛ залежить не від присутності у середовищі регідратації електроліт або неелектроліт, а від здатності аніонів проникати в клітини на етапі відновлення клітинного об'єму. Виявлено влив перерозподілу іонів у клітини на етапі інкубації у гіпертонічних середовищах на підвищення рівня ПГЛ. Вперше показано, що блокування вихідних потоків аніонів хлориду за допомогою інгібітору аніонного транспорту ДІДС і включення у клітини іонів натрію на етапі дегідратації під час обробки клітин нігерицином супроводжується збільшенням рівня ПГЛ. Виявлено, що модифікація мембрани ЙААЛ/ПХМБ усуває чутливість еритроцитів до ПГЛ в сахарозному та цитратному середовищах. Показано, що гіпертонічна обробка не порушує транспортної функції аніонного переносника еритроцитів - білка смуги 3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241 +
Шифр НБУВ: РА334322

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського