Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ОЛЕЩУК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Транспорт   
1.

Олещук О.В. 
Аналітичні та інформаційні моделі і методи ідентифікації рухомих об'єктів для систем управління вантажопотоками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Олещук ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та засоби побудови автоматизованої системи ідентифікації та реєстрації залізничних вагонів (АСІРЗВ). Показано економічну доцільність побудови АСІРЗВ на базі одержання й обробки візуальної інформації про транспортні засоби. Розроблено математичні моделі перетворення зображень, одержаних шляхом черезстрокового сканування, у зображення з прогресивним розгорненням. Удосконалено методи відстеження меж на базі використання виявлених ідентифікаційних елементів. Розроблено метод еталонно-залежної обробки для розпізнавання за високого рівня перешкод. Запропоновано моделі, методи та алгоритми для апаратно-програмної реалізації АСІРЗВ. Здійснено апробацію промислового зразка АСІРЗВ, показано її працездатність і перспективність впровадження для автоматизації обліку вантажопотоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 +
Шифр НБУВ: РА352802

Рубрики:

      
2.

Олещук В.І. 
Кодифікована широтно-імпульсна модуляція сигналів регульованих автономних інверторів напруги: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.12 / В.І. Олещук ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Містяться основні теоретичні положення кодифікованої модуляції сигналів інверторів напруги як нового напрямку в області імпульсної модуляції, що вирішує наукову проблему створення універсальної синхронної обчислювально ефективної цифрової широтно-імпульсної модуляції (ШІМ), яка базується на прямому синтезі вихідної напруги інвертора шляхом кодифікації (ідентифікації) параметрів сигналів у функції вихідної частоти, що забезпечує плавне та безударне регулювання напруги при підвищеній швидкодії алгоритмів керування, висока ефективність яких обгрунтована теоретично і доведена практично. Розроблено універсальне програмне забезпечення для ПЕОМ, призначене для моделювання систем з кодифікованою ШІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.534

Рубрики:

      
3.

Олещук В.В. 
Підготовка студентів факультетів фізичної культури до військово-патріотичного виховання учнів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Олещук ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано зміст та структуру формування військово-патріотичних знань особистості майбутнього вчителя фізичної культури. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено технологію професійної підготовки студентів, формування у них професійних якостей для здійснення військово-патріотичного виховання учнів у процесі навчально-пізнавальної діяльності. Встановлено, що технологія формування у них військово-патріотичних знань базується на основі використання активних методів навчання, систематичної краєзнавчо-туристичної роботи, вирішенні професійних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р30 + Ч489.518.5

Рубрики:

      
4.

Олещук П.М. 
Символічні форми легітимації політичних режимів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / П.М. Олещук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено суть і змістові особливості символічних форм легітимації політичних режимів. Виокремлено основні підходи щодо вивчення суті символу (семіотичного, психоаналітичного, антологічного, культурологічного). Досліджено типи символічних форм політичної комунікації (наочно-образного символу, метафори, ритуалу, міфу). Доведено, що легітимація влади у межах суспільно-політичного дискурсу заснована на апелюванні до вищої інстанції як політичної цінності для даного типу політичної свідомості та безпосередньо сприймається у вигляді певних символічних форм легітимації політичних режимів. Показано, що для легітимації авторитаризму характерним є звернення до певної трансцендентної суті, до "народності", або до сили як атрибуту влади. Тоталітаризм організує легітимаційний дискурс шляхом звернення до над-ідеї, що втілюється у символічній постаті вождя та загальнообов'язкових владних ритуалах. Легітимаційний дискурс демократії будується через звернення до народу як первинної інстанції, що виражається у символічних формах масовості (мітингах, демонстраціях, виборах) та реалізується через залучення символічної політики - інсценізації публічних дій у медіа-просторі. Як чинники успішного використання символічних форм легітимації режимів для забезпечення успішної політичної трансформації запропоновано визначити наявність символічної постаті - харизматичного лідера ("Народного провідника" або "Совісті нації"), зв'язок з традицією та традиційними символами, єдиний комунікаційний простір, загальну ідентифікацію зі спільними національними символами, суспільний національно-історичний міф.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 +
Шифр НБУВ: РА360531

Рубрики:

      
5.

Фещенко Г. І. 
Фармакологічне обґрунтування застосування екстракту хамерію вузьколистого як противиразкового засобу / Г. І. Фещенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота Фещенко Г.І. присвячена вивченню хімічного складу трави хамерію вузьколистого та ліофілізованого екстракту (ЛЕТХ), одержаного з досліджуваної трави, а також дослідженні його фармакологічної активності. Встановлено, що ЛЕТХ містить значну кількість сполук фенольної природи (флавоноїди, гідроксикоричні кислоти, дубильні речовини), полісахариди, органічні кислоти, ефірну олію, аскорбінову кислоту, жирні кислоти, макро- і мікроелементи, які забезпечують його фармакологічну дію. Вивчено противиразкові, гепатопротекторні, мембраностабілізувальні, антиоксидантні, протизапальні, анальгетичні, ранозагоювальні, кровоспинні, властивості ЛЕТХ. Встановлено, що ЛЕТХ у дозі 20 мг/кг проявляє виразну противиразкову активність на моделі виразки шлунка у щурів, викликаної ацетилсаліциловою кислотою, та на етанол-преднізолоновій моделі ураження слизової оболонки шлунка. Проведені дослідження доводять перспективність подальшого вивчення екстракту хамерію вузьколистого з метою створення на його основі лікарських препаратів для лікування та профілактики виразкової хвороби шлунку^UThe thesis of Feshchenko H.I. is devoted to the experimental study of the chemical composition of the fireweed (Chamerion angustifolium) herb and lyophilized extract (LEFH) obtained from the studied herb and its pharmacological activity was researched. It was established that LEFH contains a significant amount of phenolic compounds (flavonoids, hydroxycinnamic acids, tannins), polysaccharides, organic acids, essential oil, ascorbic acid, fatty acids, macro- and microelements, which provide its pharmacological effect.The antiulcer, hepatoprotective, membrane stabilizing, antioxidant, anti-inflammatory, analgesic, wound healing, hemostatic properties of LEFH were studied.It was found that LEFH at a dose of 20 mg/kg exhibits pronounced antiulcer activity in the model of gastric ulcer in rats caused by acetylsalicylic acid, and in the ethanol-prednisolone model of lesions of the gastric mucosa. All studies prove the prospects for further study of the Chamerion angustifolium extract in order to create drugs on its basis for the treatment and prevention of gastric ulcer.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Дацко В. А. 
Експериментальне дослідження протекторного впливу L-орнітину L-аспартату за умов ураження печінки різного генезу: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / В. А. Дацко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі наведено наукове обґрунтування і представлено результати вирішення актуального завдання – з’ясування ефективності L-орнітину L-аспартату (LOLA) при гострому гепатиті та цирозі печінки і встановлення нітроген оксид та поліамін-залежних механізмів дії препарату. Встановлено, що протекторна дія LOLA при гепатиті та цирозі забезпечується складним і багатокомпонентним механізмом, який пов’язаний зі здатністю препарату впливати на синтез нітрит аніону та поліамінів. Показано, що препарат амінокислотного походження LOLA, в склад якого входять L-орнітин та L-аспартат, за умов гепатиту та при цирозі печінки сприяє відновленню морфофункціонального стану печінки та виявляє протективні властивості щодо гепатоцитів запобігаючи розвитку синдромів цитолізу та холестазу, стимулює синтез білка, сечовини та поліамінів, зменшує явища ендотоксикозу, покращує детоксикуючі та метаболічні процеси у печінці, відновлює функціонування системи прооксиданти-антиоксиданти, L-аргінін-NO та мітохондріального дихання. Показано, що LOLA реалізує механізми пригнічення цитолізу, холестазу та ендотоксикозу, активації мітохондріального дихання при токсичному гепатиті через NO-залежний механізм. Щодо впливу на процеси ліпопероксидації та стан антиоксидантної системи, встановлено що ці ефекти LOLA реалізовані не лише системою L-аргінін-NO. Виявлено залежність між рівнем продукції NO та синтезом ГПЛ, вмістом GSH та активністю каталази. Блокування синтезу NO не впливає на здатність LOLA підтримувати високий потенціал антиоксидантного захисту при гепатиті, активність ізоформ СОД, рівень ТБК-активних продуктів. Встановлено, що здатність LOLA бути модулятором синтезу нітроген оксиду не є визначальною в його гепатопротекторній дії при цирозі, адже блокування NOS за допомогою L-NAME не забезпечувало реверсію ефектів LOLA щодо активності ферментів електрон-транспортної системи мітохондрій, показників цитолізу та холестазу, показників ліпопероксидації, а саме продуктів тіобарбітурової кислоти та GSH. На моделі цирозу печінки ми вперше встановили взаємозв’язок в механізмі дії LOLA між здатністю впливати на синтез нітроген оксиду та експресією цитокінів TNF-α і росту TGF-β, концентрацією МСМ, активністю ГSТ, каталази та СОД.Показано, що здатність LOLA впливати на синтез поліамінів відіграє критичну роль у протекторному впливі препарату при гепатиті та цирозі. Введення блокатора синтезу поліамінів DFMO зменшує виразність більшості досліджуваних ефектів LOLA як при гепатиті, так і цирозі, а морфологічна будова печінки за введення LOLA в комбінації з DFMO характеризується глибокими дистрофічно-некротичними змінами, лімфо-гістіоцитарною та лейкоцитарною інфільтрацією.^UThe dissertation provides scientific justification and presents the results of addressing the urgent task of clarifying the effectiveness of L-ornithine L-aspartate (LOLA) in acute hepatitis and liver cirrhosis, as well as establishing the nitrogen oxide and polyamine-dependent mechanisms of the drug's action. It was established that that the protective action of LOLA in hepatitis and cirrhosis has a complex and multifaceted mechanism that is associated with the drug's ability to influence the synthesis of nitrite anions and polyamines. It is shown that the LOLA drug, which is of amino acid origin and contains L-ornithine and L-aspartate, promotes the restoration of the morphofunctional state of the liver and exhibits protective properties against hepatocyte damage, preventing the development of cytolytic and cholestatic syndromes. It stimulates the synthesis of protein, urea, and polyamines, reduces endotoxicosis, improves detoxifying and metabolic processes in the liver, and restores the functioning of the pro-oxidant-antioxidant system, L-arginine-NO, and mitochondrial respiration. It is shown for the first time that LOLA implements mechanisms of cytolytic and cholestatic suppression, and endotoxicosis inhibition, as well as the activation of mitochondrial respiration in toxic hepatitis via an NO-dependent mechanism. Regarding the impact on lipid peroxidation processes and the state of the antioxidant system, it is established that LOLA achieves these effects not only through the L-arginine-NO system. A correlation between NO production levels and the synthesis of HPL, GSH content, and catalase activity has been found. Blocking the synthesis of NO did not affect the ability of LOLA to maintain a high potential of antioxidant protection in hepatitis, the activity of SOD isozymes, or the level of TBA-active products. It was established in this study that the ability of LOLA to modulate the synthesis of nitrogen oxide is not the determining factor in the hepatoprotective action of the drug in cirrhosis. This is because blocking NOS with L-NAME did not reverse the effects of LOLA on the activity of mitochondrial electron transport system enzymes, cytolysis and cholestasis indicators, lipid peroxidation indicators, namely thiobarbituric acid and GSH products. In the liver cirrhosis model, we first established a relationship in the mechanism of action of LOLA between the ability to influence nitrogen oxide synthesis and the expression of cytokines TNF-α and TGF-β, MAM concentration, GST, catalase, and SOD activity. It was shown that the ability of LOLA to influence polyamine synthesis plays a critical role in the protective effect of the drug in hepatitis and cirrhosis. Blocking polyamine synthesis with DFMO reverses most of the investigated effects of LOLA in both hepatitis and cirrhosis, and the morphological structure of the liver after administration of LOLA in combination with DFMO is characterized by deep dystrophic-necrotic changes, lymphohistiocytic and leukocytic infiltration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Горбенко Н. Ю. 
Медіатизація?сучасного політичного дискурсу: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Н. Ю. Горбенко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню медіатизації політичного дискурсу. У роботі з’ясовано теоретико-концептуальні засади дослідження політичного дискурсу, зокрема, проаналізовано основні сучасні концепції до дослідження медіатизації зарубіжних вчених. Розглянуто моделі медіатизації політичного дискурсу, основні інструменти конструювання політичної медіареальності. Описані механізми відображення реальних подій за допомогою медіа та типи медіапрезентації. Проаналізовано роль нових медіа у процесі медіатизації політичного дискурсу та їхній вплив на політичний процес. Розкрито особливості медіатизації політичного дискурсу України, а також вплив та значення медіатизації для військових конфліктів. Розглянуто перспективи медіатизації, ïї наслідки та вплив на демократію.^UThe dissertation focuses on the study of the mediatization of political discourse. The work examines the theoretical and conceptual foundations of analyzing political discourse, specifically analyzing contemporary concepts of mediatization by foreign scholars. It explores models of mediatization in political discourse and the key tools used to construct political media reality. The mechanisms of representing real events through media and various types of media presentation are described. The role of new media in the process of mediatizing political discourse and its impact on the political process are analyzed. The dissertation also discusses the specificities of mediatization of political discourse in Ukraine, as well as the significance and influence of mediatization on military conflicts. Furthermore, the study explores the prospects, consequences, and influence of mediatization on democracy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського