Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (556)Книжкові видання та компакт-диски (525)Журнали та продовжувані видання (51)
Пошуковий запит: (<.>A=ОМЕЛЬЧУК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=АРКАДІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Омельчук Л.Л. 
Аксіоматичні системи специфікацій програм над номінативними даними: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Л.Л. Омельчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

На підставі композиційно-номінативного підходу побудовано та досліджено імперативні й декларативні моделі недетермінованих програм. Встановлено, що семантика даних програм задається частковими багатозначними функціями (бінарними відношеннями) над номінативними даними. Визначено повний клас натурально обчислюваних функцій даного типу та наведено його алгебраїчне подання. Визначено спеціальний вид обчислюваності - номінативну обчислюваність, що дозволяє адекватно визначити повний клас обчислюваних функцій над номінативними даними й орієнтована на функції та композиції, близькі до програмних. Побудовано аксіоматичну теорію номінативних даних, яка спроможна специфікувати усі номінативно обчислювані функції. Побудовано прототип реалізації аксіоматичної системи специфікацій програм над номінативними даними. Продемонстровано його властивість доводити деякі властивості програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.022 +
Шифр НБУВ: РА349925

Рубрики:

      
3.

Омельчук Н.А. 
Вимірювальні генераторні частотні перетворювачі для промислових мікроелектронних датчиків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Н.А. Омельчук ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено та розроблено вимірювальні пристрої для технологічного устаткування, які можуть працювати у промислових приміщеннях, забруднених електромагнітними шумами. Проведено порівняльний аналіз датчиків технологічних параметрів з амплітудно-модульованим вихідним сигналом, на підставі якого показано перспективність застосування частотних датчиків у складі устаткування. Розроблено методику аналізу нестабільності початкової частоти вимірювального частотного пристрою (ВЧП), а також розроблено методику вибору оптимальних, за критерієм нестабільності, співвідношень параметрів схеми автогенератора, що дає змогу домогтися істотного зниження нестабільності початкової частоти (для деяких схем до двох разів). Запропоновано нову схему ВЧП для датчиків технологічних параметрів на базі автогенератора з діодно-ємнісним фазозміщувачем, яка має високу лінійність характеристики перетворення. Сформульовано умови самозбудження автогенератора на основній та вищих гармоніках. Розроблено нові шумові моделі для RC- та LC-генераторів, виконано аналіз шумових моделей автогенераторів різних типів на ОП та надано порівняльну оцінку їх флуктуаційної нестабільності. Показано, що поріг чутливості генераторного датчика обмежений короткочасною нестабільністю частоти (чи періоду) автогенератора, що виконує функції проміжного перетворювача. Наведено схемні рішення ВЧП, а також методики розрахунку, використані під час розробки мікропроцесорних систем для установки ультразвукового зварювання, з метою оптимізації технологічного процесу зборки силових транзисторних модулів на базі IGBT.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.52-01 +
Шифр НБУВ: РА327420

Рубрики:

      
4.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Омельчук С.Т. 
Гігієна застосування пестицидів і агрохімікатів на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, та у зонах надзвичайних екологічних ситуацій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.Т. Омельчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально-теоретично обгрунтовано розроблені концепції та методичні основи гігієнічного регламентування пестицидів у ході їх застосування на радіоактивно забруднених територіях і зонах екологічного ризику для збереження та зміцнення здоров'я населення, захисту навколишнього середовища від додаткового екзогенного забруднення. За умов натурно відтвореного експерименту та під час епідеміологічних досліджень вивчено основні ланки патогенезу та залежності "доза - час - ефект" за тривалої поєднаної дії на організм малих доз іонізуючого випромінювання (ІВ) і фосфорорганічних пестицидів (ФОП). Вивчено вплив малих доз ІВ і ФОП на стан чоловічої репродуктивної системи. Науково обгрунтовано теоретичні, методологічні та практичні аспекти оцінки потенційного екологічного ризику виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинних захворювань у населення. Надано гігієнічну оцінку потенційному ризику для працюючих і населення 56 нових закордонних пестицидів. Створено теоретичні основи та методичну базу для корекції допустимої добової дози надходження пестицидів до організму людини за умов їх використання на радіоактивно забруднених територіях. Запропоновано нові методи підвищення адаптаційних реакцій організму та зниження поглинутої дози за умов комбінованого навантаження радіонуклідами та пестицидами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.541
Шифр НБУВ: РА317152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
7.

Омельчук О.С. 
Зміна договору найму (оренди) житла: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Омельчук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні засади зміни договору найму (оренди) житла. Проаналізовано поняття, типологію та зміст даного договору за Цивільним Кодексом (ЦК) України у порівнянні з вирішенням аналогічних питань у нормах житлового законодавства. Розглянуто питання про засади зміни договору найму (оренди) житла, а також визначено коло випадків зміни зазначеного договору за цивільним і спеціальним (житловим) законодавством. Здійснено аналіз особливостей окремих видів зміни договору найму (оренди) житла. Сформульовано пропозиції стосовно вдосконалення норм чинного законодавства й узгодження положень цивільного та житлового законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321.3 +
Шифр НБУВ: РА352224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Омельчук О.М. 
Контрабанда за кримінальним правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Омельчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан розробки теоретичних і практичних проблем контрабанди в науці кримінального права. Висвітлено питання соціальної зумовленості кримінально-правової заборони контрабанди. Проведено юридичний аналіз складу контрабандного злочину. Вирішено питання теорії та практики з приводу застосування норми кримінального закону, яка передбачає відповідальність за контрабанду, виявлено причини неефективності її дії. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм чинного Кримінального кодексу України про відповідальність за контрабанду. Розглянуто питання відмежування контрабанди від суміжних злочинів. Досліджено проблеми застосування покарання за контрабанду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.3
Шифр НБУВ: РА320455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сидоренко А. О. 
Культурно-просвітня та наукова діяльність української військової еміграції Армії УНР (1920-1939 роки).: автореферат дис. ... д.філософ : 032 / А. О. Сидоренко. — Б.м., 2024 — укp.

Дослідження за темою дисертації виконувалося протягом 2019 – 2023 рр., відповідно до планів науково-дослідницької роботи кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Метою дослідження було з'ясувати внесок української військової еміграції Армії УНР у культурну, просвітню, військово-наукову, видавничу, лекційну, музейно-архівну сфери, розкрити проблематику Національно-визвольних змагань 1917-1921 років, організаційно-теоретичних аспектів розбудови української армії та вітчизняної державності у військово-теоретичних та мемуарно-публіцистичних працях представників української військової еміграції.^UResearch on the topic of the dissertation was carried out during 2019 - 2023, in accordance with the plans of the research work of the Department of the History of the World Ukrainians of Taras Shevchenko Kyiv National University.The purpose of the research was to find out the contribution of the Ukrainian military emigration of the Army of the Ukrainian People's Republic to the cultural, educational, military-scientific, publishing, lecture, museum and archive spheres, to reveal the problems of the National Liberation Struggle of 1917-1921, organizational and theoretical aspects of the development of the Ukrainian army and the national statehood in the military-theoretical and memoir-journalistic works of representatives of the Ukrainian military emigration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Сергійчук Р. В. 
Малоінвазивна перкутанна нефролітотрипсія без нефростомії: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Р. В. Сергійчук. — Б.м., 2023 — укp.

Сечокам’яна хвороба є одним із найбільш розповсюджених захворювань.Захворюваність уролітіазом у світі досягає 2-5%, а пацієнти з СКХ складають30-45% всього контингенту урологічних стаціонарів, і з них нефролітіазомхворіють близько 50%. СКХ може перебігати з явищами гострого та хронічногопієлонефриту, частими рецидивами, що у свою чергу призводить довиникнення ниркової недостатності, інвалідизації та смертності .Виходячи з цього, метою нашої роботи стало підвищення ефективностілікування сечокам'яної хвороби шляхом малоінвазивної перкутанноїнефролітотрипсії. Відповідно до поставлених завдань на кафедрі урологіїНаціонального медичного університету охорони здоров’я України ім. П.Л.Шупика в роботі було досліджено 190 випадків захворювання сечокам’яноюхворобою при котрих були виявлені конкременти нирки та верхньої третинисечовода розмірами до 30 мм. Всім пацієнтам було проведено оперативнелікування – міні-черезшкірна нефролітотрипсія на базі урологічного відділенняКиївської обласної клінічної лікарні.Пацієнтів було розподілено на 3 групи: І контрольна група (n = 102), девиконано міні-ПНЛ за стантартною методикою зі встановленням нефростоми,ІІ (n = 47) та ІІІ (n = 41) експерементальні групи, котрим проводили операції забезнефростомною та бездренажною методиками відповідно.Серед всіх 190 пацієнтів чоловіків було 98 осіб, що склало 51,58 %, ажінок 92 осіб, і відповідно, 48,42 %. Вік пацієнтів, котрі були прооперовані,варіював від 18 до 74 років, в своїй більшості хворіло працездатне населення,віком від 18 до 60 років – 154 (81,05 %) пацієнтів.3Обстеження пацієнтів проводилось згідно сучасних стандартів тарекомендаціями Європейської асоціації урологів, і включало в себе дані скаргхворого, збір анамнезу, фізикальний огляд, лабораторні методи обстеження,сонографічне обстеження, променеві методи – оглядова та екскреторнаурографія, комп’ютерна томографія.В даному дослідженні було виконано: 102 (53,68 %) міні – ПНЛ, котразакінчувалась стандартною методикою; 47 (24,73 %) міні – ПНЛ, при котрій невстановлювалась нефростома, а лише JJ - стент; 41 (21,57 %) та міні – ПНЛ,після якої дренування нирки не проводилось. При даних операціяхвикористовувався ендоскопічний інструментарій фірми Karl Storz (Німеччина);УЗ апарат Aloka SSD (Японія); лазерний контактний літотриптор Н-20 Dornier(Франція) та Lumenis Versa Pulse Power Suite 20w (Ізраїль); пневматичнийконтактний літотриктор Karl Storz (Німеччина); цифрова рентгенівська система(Siemens, Німеччина); рентгенпрозорий багатофункціональний операційнийстіл (Mquet, Німеччина).Стандартна методика проведення міні-черезшкірної нефролітотрипсіїнайчстіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (42,16 %), потім по частотіслідували 25-44 (37,25 %) років, далі пацієнти віком 60-74 (15,69 %) років, анайменша по частоті група 18-24 (4,9 %) років. Безнефростомна методикапроведення операції найчастіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (40,43 %)років, потім по частоті слідували пацієнти віком 25 - 44 (27,66 %) років, 60-74(23,4 %) років, а найменша по частоті група 18 - 24 (8,51 %) років. Повністюбездренажна методика виконувалась у найбільшій кількості пацієнтам у віці 45- 59 років (39,02 %) та 25-44 (34,15 %) років, наступним по частоті слідувалипацієнти віком 60 - 74 років (21,95 %), а в групі 18-24 (4,88 %) років проведенонайменшу кількість операцій.На правій нирці було виконано 103 (54,22 %), на лівій нирці – 87 (45,78%) операцій. При цьому конкременти найчастіше знаходились в мисці нирки 80(42,11 %) та в верхній третині сечовода 47 (24,74 %), потім за частотою камені4знаходились в нижній чашці нирки 40 (21,05 %), і були в найменшій кількості усередній та верхній чашках, що склало 12 (6,32 %) та 11 (5,78 %) відповідно.Оперативне лікування проводилось з використанням провідниковоїанестезії у 187 (98,42 %) пацієнтів, або ендотрахеального наркозу 3 (1,58 %)пацієнтів. Операція проводилась в стандартному положенні пацієнта на животіу 185 (97,37 %) пацієнтів, та в пложенні на спині у 5 (2,63 %) пацієнтів.В І групі доступ через нижню чашку виконувався в 65 (63,72 %)випадках, через середню в 25 (24,5 %) і через нижню в 12 (11,76 %) випадках. ВІІ групі доступ виконувався через нижню чашку в 36 (76,59 %), середню 9(19,14 %), верхню 2 (4,25 %), В ІІІ групі доступ виконувався через нижнючашку в 34 (82,93 %) випадках, через середню в 7 (17,07 %), через верхнючашку доступ не здійснювався. Робимо висновок, що у всіх групах доступ донирки здійснювався через нижню чашку, яка є найбільш зручною для хірурга, іпри виконанні пункції ризик травмувань сусідніх органів зводиться домінімуму.^UUrolithiasis is one of the most common diseases. The incidence of urolithiasishas reached 2-5% of the global population, and patients with urolithiasis account for30-45% of all urological inpatients with around 50% of them suffering fromnephrolithiasis. Urolithiasis is manifested by acute and chronic pyelonephritis, andfrequent relapses, which in turn leads to kidney failure, disability, and mortality.Based on the above, the aim of our study was to enhance the efficacy oftreating urolithiasis by using minimally invasive percutaneous nephrolithotripsy. Inaccordance with the goals set at the Department of Urology of Shupyk NationalHealthcare University of Ukraine the study analyzed 190 cases of urolithiasis. Thefindings indicated the presence of calculi of the kidney and the upper third of theureter up to 30 mm in size. All patients underwent operative treatment, namely minipercutaneous nephrolithotripsy at the Department of Urology of the Kyiv RegionalClinical Hospital.Depending on the method of mini-percutaneous nephrolithotripsy, thefollowing 3 groups of patients were distinguished. The main Group I (n = 102),which underwent mini-PNL according to the standard technique with the installationof a nephrostomy, the II (n = 47) and III (n = 41) control Groups, which wereoperated on without nephrostomy and without drainage, respectively.Out of a total of 190 patients, there were 98 men, which accounted for 51.58%,and 92 women, and respectively, 48.42%. The age of the patients who underwentsurgery ranged from 18 to 74 years. The majority of the patients were working-agepopulation aged 18 to 60 years – 154 individuals (81.05%).9Examination of patients was carried out in accordance with modern standardsand recommendations of the European Association of Urologists, and included dataon patient complaints, anamnesis collection, physical examination, laboratorymethods of examination, sonographic examination, radiation methods - inspectionand excretory urography, computer tomography.In this study, the following procedures were performed: 102 (53.68 %) miniPCNL completed with a standard procedure; 47 (24.73 %) mini-PCNLs without anephrostomy tube but with a JJ stent insertion and 41 (21.57 %) total tubeless miniPNLs. During the surgeries the following instruments were used: endoscopicinstruments from Karl Storz (Germany); Aloka SSD ultrasound machine (Japan);Dornier H20 laser contact lithotripter (France) and Lumenis Versa Pulse PowerSuite20w (Israel); Karl Storz pneumatic contact lithotripter (Germany); digital radiographysystem (Siemens, Germany); radiolucent multifunctional surgical table (Maquet,Germany).The standard mini-percutaneous nephrolithotripsy technique was mostfrequently performed on patients aged 45-59 (42.16 %) and 25-44 years (37.25 %),followed by those aged 60-74 years (15.69 %), and least frequently in the 18-24 agegroup (4.9 %). The tubeless procedure was most often performed on patients aged 45-59 (40.43 %), followed by those aged 25-44 (27.66 %) and 60-74 (23.4 %) years, andthe least frequent age group is older than 18-24 (8.51 %). The total tubelessprocedure was performed in the largest number of patients aged 45-59 (39.02 %) and25-44 (34.15 %) years, followed by patients aged 60-74 years (21.95 %), and the 18-24 (18.24 %) age group underwent the least amount of surgeries.103 (54.21%) operations were performed on the right kidney, 87 (45.78%) onthe left kidney. At the same time, calculi were most often located in the kidney bowl80 (42.11%) and in the upper third of the ureter 47 (24.74%), then the stones weremost often located in the lower kidney cup 40 (21.05%) and were in the smallestamount in the middle and upper cups, which was 12 (6.32%) and 11 (5.78%),respectively.10Operative treatment was carried out using conductive epidural or spinalanesthesia in 187 (98.42%) patients, or endotracheal anesthesia in 3 (1.58%) patients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Омельчук В.В. 
Народне повстання 1734 - 1738 рр. на Правобережній Україні та його місце у суспільно-політичному житті і міжнародних відносинах: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Омельчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази розкрито ідейно-організаційні передумови та політичну ситуацію напередодні Народного повстання 1734 - 1738 рр. на Правобережній Україні. Проаналізовано перебіг збройної боротьби на різних етапах повстання та їх особливості. Визначено райони найзапекліших боїв та висвітлено найбільші військові операції повстанців. Показано вплив на хід повстання внутрішньополітичної ситуації у Східній і Південно-Східній Європі, а також його роль у суспільно-політичному житті та міжнародних відносинах країн даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-451 +
Шифр НБУВ: РА322585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Омельчук О.Р. 
Національна ідентичність літератури у трактуванні Євгена Маланюка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.Р. Омельчук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено літературно-теоретичну та критичну спадщину Є.Маланюка. Запропоновано інтерпретацію центральної проблематики його літературного дискурсу - національної ідентичності. Виділено основні концепти теоретичної моделі митця, зокрема, національне підсвідоме, ідеї маскулінності, національного міфу, які розглядаються в контексті міжвоєнного часу та проектуються на його поетичну творчість. На засадах розробленої письменником концепції національної ідентичності літератури висвітлено рецепцію таких культурно-ідеологічних практик, як народництво, модернізм, пролетарське мистецтво (соціалістичний реалізм). Відзначено вплив творчості Є.Маланюка на створення контексту української культури, єдиного комунікаційного поля та рецептивного рівня, формування монолітного погляду на світ і людину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УКР=7СОЕ)-4Маланюк, Є.Ф. 33 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Маланюк, Є. 33
Шифр НБУВ: РА320388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лазаренко А. С. 
Обмеження прав та свобод особи при розслідуванні кримінальних правопорушень у сфері податкових відносин / А. С. Лазаренко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено комплексне теоретичне узагальнення наукових підходів до розуміння обмеження прав та свобод особи при розслідування кримінальних правопорушень, а також виокремлено випадки прояву останніх через призму особливостей проведення окремих слідчих (розшукових) дій та заходів забезпечення кримінального провадження під час розслідування кримінальних правопорушень у сфері податкових відносин. В результаті проведеного дослідження сформульовано ряд висновків, пропозицій та рекомендацій, спрямованих на зміцнення гарантій прав та свобод особи при розслідуванні досліджуваної категорії кримінальних правопорушень.Розкрито етапи становлення кримінального процесуального права України, особливості кожного із яких детермінували обмеження прав та свобод при розслідуванні кримінальних правопорушень, із урахуванням градації класової орієнтації суспільства. Аналіз теоретичних положень щодо тлумачення обмеження прав та свобод особи надав можливість сформулювати основні причини та передумови їх прояву під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях. Охарактеризовано правову природу гарантій прав та свобод особи під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, а також наголошено, що за своєю сутністю та завданням останні мають метою створення умов, за яких передбачені законодавством права та свободи можуть бути реалізовані без зловживань, вчинення перешкод та запобігань.^UIn the dissertation the complex theoretical generalization of scientific approaches to understanding of restriction of the individual rights and freedoms in the investigation of criminal offenses is carried out. Also, accent to cases of display of the last through the prism of features of carrying out separate investigative (search) actions and measures to ensure criminal proceedings at investigation of criminal offenses is given. As a result of the research, a number of conclusions, proposals and recommendations were formulated on strengthening the guarantees of individual rights and freedoms in the investigation of the researched category of criminal offenses.The stages of formation of criminal procedural law have been identified, the features of each of which determined the restrictions of rights and freedoms in the investigation of criminal offenses, taking into account the gradation of class orientation of society. The analysis of theoretical provisions on the interpretation of the restriction of individual rights and freedoms made it possible to formulate the main reasons and prerequisites for their manifestation in the pre-trial investigation of criminal proceedings. The legal nature of guarantees of individual rights and freedoms during the pre-trial investigation of criminal offenses is characterized, and it is also noted that in their essence and task of the latter are aimed at creating conditions under which the rights and freedoms provided for by law can be exercised without abuse, obstacles and warnings.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Омельчук Б. А. 
Оборонні споруди Львівщини як пам'ятки військової історії (друга половина XIV - XVII ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Б. А. Омельчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Відтворено специфіку оборонного будівництва головним чином у Львівській землі, що в кінцевому підсумку сприяло об'єктивному дослідженню різних аспектів військової, політичної та господарської історії краю, а також напрямків оборонно-захисної діяльності володарів Речі Посполитої, окремих шляхтичів, міських і сільських громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)4-54 + Ц561.211 г(4УКР-4ЛЬВ)4 + Щ117.161.3(4УКР-4ЛЬВ)4
Шифр НБУВ: РА382923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Яструб А. М. 
Оцінка ризику комбінованого впливу пестицидів на здоров’я людини при їх надходженні до організму з харчовими продуктами рослинного походження. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / А. М. Яструб. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі проведено теоретичне узагальнення та практичне вирішення однієї з актуальних наукових задач профілактичної медицини щодо обґрунтування методичних підходів до оцінювання ризику комбінованого впливу діючих речовин (д.р.) пестицидів на здоров’я людини при їх надходженні до організму з харчовими продуктами рослинного походження на основі групування д.р. за загальним механізмом токсичності (ЗМТ), створення груп кумулятивної оцінки (cumulative assessment group, СAG), використання концепції індексу небезпеки (НІ) та фактору відносного потенційного (relative potency factor, RPF) з метою визначення загального запасу експозиції (total margin of exposure, MOET) та розробки превентивних заходів щодо усунення або зменшення ризику, спрямованих на захист здоров’я населення.За результатами гігієнічної оцінки асортименту д.р. сумішевих препаратів, які застосовуються в Україні для захисту зернових колосових культур, яблуневих садів та картоплі, вперше проведена ідентифікація 85 д.р. за чітко встановленими критеріями небезпеки (токсикологічними кінцевими точками), що відображають специфічний ефект та їх розподіл у CAG за впливом на нервову систему (НС), щитоподібну залозу (ЩЗ) та печінку. Встановлено, що 20 д.р. здатні викликати гострі ефекти функціональних змін у трьох відділах НС (моторному, сенсорному та вегетативному), 3 д.р. характеризуються специфічним нейротоксичним ефектом – пригніченням активності ацетилхолінестерази (AChE), 4 д.р. при хронічному впливі можуть викликати патологічні зміни у НС внаслідок дегенерації аксонів та мієліну; 27 д.р. мають вплив на ЩЗ, який, в основному, є опосередкованим через індукцію печінкових ферментів; 48 д.р. були включені у CAG за гепатотоксичною дією. Для цих речовин рівень доз, при якому спостерігаються ефекти, що не мають пошкоджуючого характеру (no observed adverse effect level, NOAEL), виявився найнижчим та використовувався в обґрунтуванні допустимої добової дози (ДДД) для людини.Використовуючи HІ та RPF, вперше проведена характеристика небезпеки комбінованої експозиції 10 д.р. (ацетаміприд, імідаклоприд, лямбда- цигалотрин, міклобутаніл, піраклостробін, тебуконазол, тіаметоксам, трифлоксистробін, флуопірам та циперметрин), які широко використовуються в в інтегрованих системах хімічного захисту (СХЗ) зернових культур, яблунь та картоплі, що підвищує вірогідність появи їх мультизалишків в одній пробі кінцевої продукції. За індексну сполуку (ІС) у групі досліджуваних д.р. був обраний лямбда-цигалотрин, який характеризується найбільш повною токсикологічною базою даних. Відносно ІС були розраховані RРF для інших речовин та їх загальна сумарна експозиція (Etotal) для дітей віком від 2 до 6 років та дорослих. Проведені дослідження показали, що розрахований за сценарієм використання максимально допустимого рівня (МДР) комбінований вплив д.р. на одиницю маси тіла дітей є вищим. Ризик небезпеки впливу залишкових кількостей д.р. пестицидів при їх сумісному надходженні до організму дітей перевищує допустимий як з використанням НІ, так і RPF.Для порівняльної оцінки проведено ранжування внеску д.р. у загальну сумарну небезпеку комбінованого впливу. Серед досліджених д.р. найбільший внесок у Etotal з хлібопродуктами надає циперметрин, що обумовлено його високим МДР (0,1 мг/кг) у порівнянні з достатньо низькою ДДД (0,003 мг/кг), незважаючи на дотримання принципу комплексного гігієнічного нормування. Найбільшим внеском у Etotal з яблуками характеризується флуопірам (68,80- 70,06) % при референтних величинах: ДДД – 0,01 мг/кг, МДР – 0,5 мг/кг. Найбільшим внеском у Etotal з картоплею характеризується циперметрин (20,16- 20,43) %. Таким чином, отримані результати можуть бути використані при обґрунтуванні управлінських рішень щодо перегляду МДР для тих д.р., експозиція яких є найбільшою.На наступному етапі досліджень проведена порівняльна токсиколого- гігієнічна оцінка нових фунгіцидних препаратів «Міравіс 200 SC, КС» (адепідинТМ (підіфлуметофен), 200 г/л), «Міравіс Ейс 275 SE, CE» (адепідинТМ (підіфлуметофен), 150 г/л + пропіконазол, 125 г/л), «Міравіс Нео 300 SE, СЕ» (адепідинТМ (підіфлуметофен), 75 г/л + азоксистробін, 100 г/л + пропіконазол, 125 г/л).Встановлено, що більш токсичними в режимі однократного перорального впливу є комбіновані фунгіциди «Міравіс Нео 300 SE, СЕ» та «Міравіс Ейс 275 SE, CE» у порівнянні з однокомпонентним фунгіцидом «Міравіс 200 SC, КС». Визначено тип комбінованої дії адепідину™ (підіфлуметофену), азоксистробіну та пропіконазолу та розраховано коефіцієнт потенціювання (КП) на рівні 1,9 для препарату «Міравіс Ейс 275 SE, CE» і 6,9 – для «Міравіс Нео 300 SE, СЕ», який вказує на підсилення токсичності (потенціювання), що можна розцінювати як наслідок одночасного впливу цих речовин. Найбільшу частку в потенціювання токсичності привносить пропіконазол: 0,87 для «Міравіс Нео 300 SE, СЕ» та 0,88 – для «Міравіс Ейс 275 SE, CE».^UIn the dissertation work, a theoretical generalization and practical solution of one of the current scientific problems of preventive medicine was carried out regarding the substantiation of methodical approaches to the risk assessment of the combined effect of the active substances (a.s.) of pesticides on human health when they enter the body with food products of plant origin based on the grouping of dr. according to the general mechanism of toxicity (GMT), the creation of cumulative assessment groups (CAG), the use of the concept of the hazard index (HI) and the relative potency factor (RPF), in order to determine the total margin of exposure (MOET) and development of preventive measures to eliminate or reduce risk aimed at protecting public health.Based on the results of a hygienic assessment of the range of active substances of mixed preparations used in Ukraine to protect grain crops, apple orchards and potatoes, the identification of 85 a.s. was carried out for the first time according to clearly established criteria of danger (toxicological end points) reflecting the specific effect and their distribution in CAG according to the effect on the nervous system (NS), thyroid gland (TG) and liver. It was established that 20 a.s. capable of causing acute effects of functional changes in three departments of the nervous system (motor, sensory and vegetative), 3 a.s. are characterized by a specific neurotoxic effect – inhibition of acetylcholinesterase (AChE) activity, 4 a.s. with chronic exposure can cause pathological changes in the nervous system due to degeneration of axons and myelin. 27 a.s. have an effect on the thyroid gland, which is mainly mediated through the induction of liver enzymes. 48 a.s. were included in CAG for hepatotoxic effects. For these substances, the no observed adverse effect level (NOAEL) turned out to be the lowest and was used in the justification of the acceptable daily intake (ADI) for humans.Using HI and RPF, the hazard characterization of combined exposure of 10 a.s. was conducted for the first time (acetamiprid, imidacloprid, lambda-cyhalothrin, myclobutanil, pyraclostrobin, tebuconazole, thiamethoxam, trifloxystrobin, fluopyram and cypermethrin), which are widely used in the integrated system of chemical protection of grain crops, apples and potatoes, which increases the probability of their multi-residues appearing in one sample final products. For the index compound (IC) in the group of studied a.s. lambda-cyhalothrin was chosen, which is characterized by the most complete toxicological database. Relative to IS, PRFs for other substances and their total cumulative exposure (Etotal) were also calculated for children aged 2 to 6 years and adults. The conducted studies showed that the combined effect of the active substance per unit of body weight of children, calculated according to the scenario of using the maximum residue level (MRL), is higher. The risk of exposure to residual quantities of a.s. of pesticides when they enter the body of children together exceeds the permissible limit both with the use of HI and RPF.For a comparative assessment, a ranking of the contribution of the active substances to the total combined risk of combined exposure was carried out. Among the studied a.s. the largest contribution to the Etotal with bread products is given by cypermethrin, which is due to its high MRL (0.1 mg/kg) compared to the fairly low ADI (0.003 mg/kg), despite compliance with the principle of complex hygienic rationing. Fluopyram (68.80-70.06) % is characterized by the largest contribution to Etotal with apples at reference values: ADI – 0.01 mg/kg, MRL – 0.5 mg/kg. Cypermethrin (20.16-20.43) % is characterized by the largest contribution to Etotal with potatoes. Thus, the obtained results can be used in the justification of management decisions regarding the revision of the MRL for those years with the greatest exposure impact.At the next stage of research, a comparative toxicological and hygienic evaluation of the new fungicidal drugs "Miravis 200 SC" (adepidynTM (pydiflumetofen), 200 g/l), "Miravis Ace 275 SE" (adepidynTM (pydiflumetofen), 150 g/l) was carried out + propiconazole, 125 g/l), "Miravis Neo 300 SE" (adepidynTM (pydiflumetofen), 75 g/l + azoxystrobin, 100 g/l + propiconazole, 125 g/l).It was established that the combined fungicides "Miravis Neo 300 SE" and "Miravis Ace 275 SE" are more toxic in the mode of single oral exposure compared to the single-component fungicide "Miravis 200 SC". The type of combined action of adepidyn™ (pydiflumetofen), azoxystrobin and propiconazole was determined and the potentiation coefficient (CP) was calculated at the level of 1.9 for "Miravis Ace 275 SE" and 6.9 for "Miravis Neo 300 SE", which indicates increased toxicity (potentiation), which can be considered as a consequence of simultaneous exposure to these substances.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Омельчук С.М. 
Перехідні режими коливань пружних елементів хвильових гіроскопів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / С.М. Омельчук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

На основі загальної теорії просторового руху пружних тіл розроблено математичні методи побудови точних розв'язків базових задач теорії хвильових гіроскопів для перехідних режимів коливань в умовах рівномірного та рівноприскореного обертового руху. З'ясовано раніше невідомі закономірності розщеплення резонансних частот та прецесії нормальних мод коливань елементів хвильових гіроскопів у вигляді біморфних п'єзокерамічних стержнів та тонкостінних п'єзокерамічних циліндричних оболонок для випадку рівноприскореного обертового руху об'єктів, на яких розташовано такого типу сенсори. Побудовано замкнену математичну модель та визначено основні характеристики роботи хвильового гіроскопа з резонатором у вигляді циліндричної п'єзокерамічної оболонки при переході від рівноприскореного до рівномірного режиму обертання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.5-8,022

Рубрики:

      
18.

Омельчук В.В. 
Розвиток освіти на Волині (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.В. Омельчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано соціально-економічні, суспільно-політичні та національно-культурні передумови розвитку освіти на Волині у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено роль і місце волинського духовенства у галузі освіти. Охарактеризовано просвітницьку діяльність Г.Рафальського, Л.Рафальського, Ф.Кульчинського, Ю.Шумовського, Ф.Шумовського, А.Хойнацького, А.Річинського. Розкрито діяльність духовно-освітніх закладів і визначено національно-освітні пріоритети Волині. Всебічно досліджено педагогічну діяльність культурно-освітніх діячів: А.Чарторийського, Т.Чацького, Г.Коллонтая, А.Яблоновського, князів Любомирських, М.Костомарова, Д.Блудова, М.Теодоровича, М.Петрова, Л.Українки. Висвітлено педагогічні особливості функціонування середніх закладів, показано стан жіночої освіти даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3)52
Шифр НБУВ: РА317706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сергійчук В. В. 
Розголошення державної таємниці: кримінально-правова та кримінологічна характеристика / В. В. Сергійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням кримінально-правових і кримінологічних засад охорони державної таємниці в Україні.Проаналізовано історію становлення та розвитку кримінально-правової охорони державної таємниці на українських землях від часів Київської Русі до сьогодення, здійснено порівняльно-правову характеристику систем кримінально-правової охорони державної таємниці в деяких зарубіжних країнах (Естонія, Франція, Узбекистан, Туреччина, Молдова і Білорусь). Проаналізовано склад злочину – розголошення державної таємниці, передбачений ст. 328 КК, проведено відмежування його від суміжних злочинів, а також здійснено кримінологічну характеристику цього злочину.У результаті дослідження сформульовано нові положення, висновки та пропозиції, які в подальшому можуть бути використані для розвитку інституту кримінально-правової охорони державної таємниці в Україні, а також запропоновано зміни до КК з метою вдосконалення його положень.^UThe dissertation research is a complex and systematic scientific research of the crime – disclosure of a state secret. The history of criminal-legal protection of a state secret on Ukrainian lands was analysed. It was stated that the criminal-legal protection of a state secret has undergone a difficult path of development since the time of Kievan Rus till nowadays. As a result of the analysis the concept of a state secret in the times of Kievan Rus, the definition of protection of information constituting a state secret in the times of Kievan Rus and the characteristics of a state secret of that time, the list of information that was a state secret in the times of Cossacks and Hetmanate, the XIX – early XX century, and during the period when Ukraine was a part of the USSR were formulated. For the first time, the criminal measures of state secrets protection in the countries such as Estonia, France, Uzbekistan, Turkey, Moldova and Belarus were analysed in complex and compared to the criminal law protection of a state secret in Ukraine. As a result of the analysis, common and distinctive peculiarities of the legal provisions of the criminal codes of these states regarding the system of state secrets protection were analysed, and also indicated some legal provisions that should be incorporated into our national legislation in this sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Релігія   
20.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського