Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (157)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ОРЄХОВА$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Орєхова С.Є. 
Історія розвитку поштового зв'язку у Донецькій області XIX - XXI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Є. Орєхова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліжено проблеми становлення та розвитку поштового зв'язку як галузі народного господарства на території Донецької області протягом XIX - XXI ст. Висвітлено процес функціонування державної поштової служби Донеччини за часів Російської імперії. Показано прогресивний вплив земської реформи на поширення мережі поштових комунікацій та організацію поштової справи в Бахмутському та Маріупольському повітах. Визначено особливості діяльності української пошти та поштового зв'язку Донеччини у період революційних змагань 1917 - 1920-х рр. Розглянуто процес входження поштової галузі регіону до єдиної структури народного господарства СРСР та УРСР. Встановлено виключне значення поштового зв'язку Донеччини у період Великої Вітчизняної війни для радянської й окупаційної влади. Зроблено висновок, що у повоєнні часи поштова служба Донеччини перетворилася на одну з найбільших установ поштового зв'язку України. Охарактеризовано основні етапи реформування та перебудови поштового зв'язку як самостійної галузі народногосподарського комплексу незалежної України. Обгрунтовано основні напрямки та перспективи розвитку поштового зв'язку Донеччини у сучасний період. Результати наукового досліження використано під час розробки сучасної державної та регіональної політики щодо оптимізації поштової справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З880(4УКР-4ДОН)г + Т3(4УКР-4ДОН)5/6-2 +
Шифр НБУВ: РА343966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Орєхова Т.В. 
Менеджмент інвестиційних проектів великого промислового комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.В. Орєхова ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Запропоновано підхід до визначення системи пріоритетних напрямків розвитку інвестиційного процесу в умовах трансформації економіки як макроекономічного середовища інвестиційного менеджменту підприємств на основі оптимального поєднання залучених джерел фінансування, яка дозволить підвищити рівень ефективності їх використання. Розроблено систему принципів оцінки ефективності інвестиційних проектів великого промислового комплексу, що засновано на дисконтуванні грошових потоків і адаптації прийнятих у міжнародній практиці положень, які забезпечують відповідність світових стандартів інвестиційного менеджменту в умовах економіки, яка трансформується. Розроблено комплексну модель та методику прийняття рішень про доцільність інвестування, що розроблені на основі технічного, фінансового, інституціонального аналізу, аналізу ризиків, оцінки бюджетної ефективності, та дозволяють обгрунтувати рішення про залучення зовнішнього фінансування до великих промислових комплексів, оцінити народногосподарчу ефективність інвестицій. Удосконалено систематизацію факторів ризику і конкретизовано методичний підхід до оцінки їх впливу на ефективність інвестиційної діяльності у великому промисловому комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-434-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Орєхова О. В. 
Оцінка ризику виникнення захворювань серцево-судинної системи у працівників гарячих цехів сучасного металургійного виробництва та шляхи його зменшення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. В. Орєхова ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено ступінь взаємозв'язку між темпами старіння робітників і стажем роботи. Визначено вплив факторів виробничого середовища на темпи старіння робітників основних професій. Вперше встановлено й оцінено ризик виникнення серцево-судинних захворювань у працівників гарячих цехів сучасного металургійного виробництва. Обгрунтовано припустимі терміни роботи за впливу нагрівального мікроклімату в гарячих металургійних цехах з метою зниження ризику виникнення найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи. Вперше використано комплексний підхід щодо обгрунтування системи профілактичних заходів для покращання умов праці та зниження рівня серцево-судинної захворюваності у металургів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.505-43 + Р124.424.1
Шифр НБУВ: РА372200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Орєхова К.В. 
Оцінювання фінансової стійкості підприємства з урахуванням руху капіталу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / К.В. Орєхова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оцінювання фінансової стійкості підприємства з урахуванням руху капіталу за умов мінливості та невизначеності ринкового середовища. Запропоновано визначення поняття "фінансова стійкість", розроблено класифікації факторів. Обгрунтовано принципи оцінювання фінансової стійкості. Запропоновано методичний підхід до її експрес-оцінювання. Визначено технологію поглибленого аналізу фінансової стійкості. Створено методичне забезпечення підвищення ефективності руху капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-09 +
Шифр НБУВ: РА359740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Орєхова Т.В. 
Транснаціоналізація економічних систем в умовах глобальної інтеграції: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / Т.В. Орєхова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 39 с. — укp.

Розглянуто методологію дослідження економічних систем, тенденції та сучасні особливості глобальної інтеграції економічних систем. Проаналізовано процес формування та розвитку транснаціонального компонента глобальної інтеграції економічних систем. Визначено генезис теорії транснаціоналізації. Досліджено концепції мотивації міжнародної інвестиційної діяльності транснаціональних корпорацій (ТНК) і теорії чинників внутрішніх конкурентних переваг ТНК. Проаналізовано макроекономічні підходи до дослідження процесу транснаціоналізації. Оцінено еволюцію форм організаційних структур ТНК у глобальному бізнес-середовищі. Досліджено процес формування концепції сучасного стратегічного менеджменту. Визначено проблеми глобального лідерства ТНК. Удосконалено парадигму формування стратегії експансії ринків глобальними корпораціями. Запропоновано методологічні основи забезпечення оптимальної взаємодії глобальних корпорацій з економічними системами макро-, мета- та мегарівнів. Досліджено передумови й особливості формування транснаціонального характеру економіки України. Розвинуто типологію мотивації зарубіжної інвестиційної діяльності ТНК з урахуванням політико-економічних умов і специфічних факторів діяльності у трансформаційних економіках. Оцінено потенціал транснаціональних українських підприємств і галузей економіки. Розроблено підходи до формування інтеграційної стратегії України щодо розвитку взаємодії з ТНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У50,1 + У50,1
Шифр НБУВ: РА361931

Рубрики:

      
8.

Орєхова Л.І. 
Формування оцінного компонента професійно-мовленнєвої діяльності майбутніх учителів української мови і літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.І. Орєхова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м.Одеса). — О., 2005. — 21 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "професійно-мовленнєва діяльність учителя української мови та літератури". Обгрунтовано сутність, критерії, показники та рівні сформованості оцінного компонента професійно-мовленнєвої діяльності учителя української мови та літератури. Розроблено методику формування оцінного компонента професійно-мовленнєвої діяльності студентів філологічних факультетів. З'ясовано тенденції та педагогічні умови формування оцінного компонента професійно-мовленнєвої діяльності майбутніх учителів української мови та літератури. Розроблено спецпрактикум "Оцінний компонент професійно-мовленнєвої діяльності майбутніх учителів української мови та літератури", який рекомендовано використовувати в навчальному процесі як окрему учбову дисципліну або в курсі "Методики викладання української мови в школі" на філологічних факультетах вищих педагогічних навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-913.37 + Ш.р30 +
Шифр НБУВ: РА336303

Рубрики:

      
9.

Іщук Ю. А. 
Трансформація міжнародних товарних ринків в умовах реформування міжнародної торговельної політики / Ю. А. Іщук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено узагальненню та систематизації теоретико-методичних засад та розробці науково-практичних рекомендацій щодо трансформації міжнародних товарних ринків в умовах реформування міжнародної торговельної політики. Удосконалено визначення напрямів генезису теорій і моделей дослідження трансформацій міжнародних товарних ринків за ознакою логіко-послідовної еволюції з урахуванням їх релевантності по відношенню до сучасної архітектоніки міжнародної торгівлі. Дисертантом запропоновано авторський понятійно-категорійний апарат дослідження трансформаційних процесів на міжнародних товарних ринках. Автором удосконалено визначення системи інституційного забезпечення функціонування глобалізованих товарних ринків, в яку пропонується включати такі складові: нормативно-правову базу; суб'єкти функціонування світових товарних ринків; інструментарій, що передбачає захист інтересів національних товаровиробників як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках; інфраструктуру міжнародних товарних ринків. Автором удосконалено алгоритм дослідження впливу заходів міжнародної торговельної політики на структурні зрушення на глобальних ринках товарів. Дисертантом запропоновано визначення детермінант та тригерів трансформаційних процесів на міжнародних товарних ринках, серед яких виразно домінують: інституційні фактори; виробничі фактори; кон'юнктурні фактори. Дисертантом запропоновано визначення системи причинно-наслідкових зв'язків та залежностей між показниками макроекономічної політики, умов торгівлі, застосування торговельно-політичних інструментів регулювання міжнародної торгівлі, імплементація якої шляхом застосування методу системно-моделювання дає можливість визначити оптимальний рівень тарифно-нетарифного захисту національних ринків з метою максимізації сальдо зовнішньоторговельного балансу країни. З метою визначення залежності трансформації національного товарного ринку від впливу змін в міжнародній торговельній політиці за допомогою регресійного аналізу виявлено ступень впливу основних п'яти країн імпортерів та п'яти країн експортерів на формування залежності зовнішньоторговельного сальдо України. Дисертантом запропоновано механізм оптимальної моделі національної політики інтеграції в міжнародні товарні ринки, метою якого є цілеспрямовані дії держави для оптимізації економічних умов торгівлі, шляхом мінімізації тарифних і нетарифних бар'єрів торгівлі, відсутності прямих і прихованих механізмів субсидування експорту, спрощення торговельного контролю, за допомогою застосування методів формування торговельної політики, а саме: політико-правових, економічних.^UThe dissertation is devoted to the generalization and systematization of theoretical and methodological principles and the development of scientific and practical recommendations for the transformation of international commodity markets in conditions of reforming international trade policy. Improved the definition of the genesis of theories and research models of the international commodity markets transformations on the basis of logical and consistent evolution with regard to their relevance to modern architecture of international trade. The dissertation includes the author's conceptual and categorical approach to research transformation processes in international commodity markets. The author improved the definition of the system of institutional support for the functioning of globalized commodity markets, which is proposed to include the following components: regulatory framework; functioning subjects of world commodity markets; tools that provide for the protection of domestic producers' interests in both domestic and foreign markets; infrastructure of international commodity markets. The author improved the algorithm for studying the impact of international trade policy on structural changes in global commodity markets. The dissertation proposes the definition of determinants and triggers of transformation processes in international commodity markets, among which the following are dominating: institutional factors; production factors; market factors. The dissertation proposes to determine the system of causal relations and dependencies between indicators of macroeconomic policy, trade conditions, application of trade and political instruments of international trade regulation, implementation of which allows to determine the optimal level of tariff and non - tariff protection of national markets aiming to maximize the country's foreign trade balance. In order to determine the dependence of the national commodity market's transformation on the impact of changes in international trade policy, regression analysis revealed the degree of influence of the five major importing and exporting countries on the dependence of Ukraine's foreign trade balance. The dissertation introduces an optimal model mechanism of national policy integration into international commodity markets, the purpose of which is targeted action of the state to optimize economic conditions of trade, by minimizing tariff and non-tariff trade barriers, lack of direct and covert mechanisms of export subsidies, simplification of trade control by means of using methods of trade policy formation, namely political and legal, economic.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Орєхова В. В. 
Формування трансмедійної компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва початкової школи / В. В. Орєхова. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт: професійна підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва в сучасних умовах цифровізації освіти; мета: виявити, теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити педагогічні умови, що забезпечують формування трансмедійної компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва початкової школи; методи: теоретичні (аналіз медіа-джерел, філософської, соціологічної, культурологічної, психолого-педагогічної, методичної літератури з окресленої проблеми для розкриття сутності категорій ,,трансмедіа”, ,,трансмедійна технологія”, ,,трансмедійна компетентність майбутніх учителів музичного мистецтва”; вивчення й узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду з питань цифровізації освіти та розвитку технології трансмедіа; проєктування й моделювання для визначення логіки дослідження та розробки педагогічної моделі формування трансмедійної компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва початкової школи); емпіричні (педагогічне анкетування, опитування, тестування, бесіди, спостереження за процесом використання технології трансмедіа, вивчення продуктів творчої діяльності здобувачів вищої освіти; педагогічний експеримент у перебігу констатувального, формувального і контрольного етапів); методи математичної статистики (для кількісного та якісного аналізу й перевірки достовірності результатів експериментальної роботи, реалізовані з використанням програмних засобів MS Excel, t-критерію Стьюдента та критерію Вілкоксона-Манна-Уітні); новизна: уперше до вітчизняного наукового обігу введено поняття ,,трансмедійної компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва” у складі їхньої професійної компетентності як здатності використовувати, редагувати й створювати трансмедійні мистецькі освітні ресурси; визначено науково-методологічне підґрунтя, сутність та структуру вказаної дефініції; обґрунтовано педагогічні умови формування трансмедійної компетентності майбутніх учителів музичного мистецтва початкової школи, серед яких: надання майбутнім фахівцям знань у сфері трансмедійної технології; формування й розвиток умінь і навичок у майбутніх учителів музичного мистецтва працювати в трансмедійному середовищі в умовах змішаного навчання; спрямованість на розвиток креативності майбутніх музикантів-педагогів для ефективної реалізації трансмедійних проєктів; уточнено понятійно-категоріальний апарат, зокрема поняття ,,нові медіа”, ,,трансмедіа”, ,,трансмедійна технологія”, ,,конвергентність”, теоретичні положення щодо професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва в умовах розбудови Нової української школи; удосконалено форми і методи навчальної діяльності в закладах вищої педагогічної освіти в контексті завдань формування трансмедійної компетентності майбутніх музикантів-педагогів; набули подальшого розвитку теорія та методика професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва в умовах інформатизації освіти.^UObject: professional training of future teachers of music art in modern conditions of digitalization of education; purpose: to identify, theoretically substantiate and experimentally test the pedagogical conditions that ensure the formation of transmedia competence of future teachers of primary school music; methods: theoretical (analysis of media sources, philosophical, sociological, cultural, psychological and pedagogical, methodological literature on the outlined problem to reveal the essence of the categories "transmedia", "transmedia technology", "transmedia competence of future teachers of music"; study and generalization of domestic and foreign experience in digitalization of education and development of transmedia technology; design and modeling to determine the logic of research and development of pedagogical models for the formation of transmedia competence of future primary school music teachers); empirical (pedagogical questionnaires, surveys, testing, interviews, observation of the process of using transmedia technology, studying the products of creative activity of higher education seekers; pedagogical experiment during the ascertaining, formative and control stages); methods of mathematical statistics (for quantitative and qualitative analysis and verification of the results of experimental work, implemented using MS Excel software, Student's t-test and Wilcoxon-Mann-Whitney test). The scientific novelty of the research is that, for the first time, the concept “transmedia competence of future primary school teachers of music art” in the content of their professional competence as the capacity to use, to edit, and to make transmedia art educational resources is introduced into the domestic scientific use; the scientific and methodological basis, the essence and the structure of the defined concept are determined; the pedagogical conditions of developing transmedia competence of future primary school teachers of music art are substantiated, they are: providing future specialists with knowledge in the sphere of transmedia technology; forming and developing future music art teachers' skills to work in the transmedia environment under blended learning conditions; focusing on the development of future music teachers' creativity for the effective implementation of transmedia projects; we have specified the conceptual-category apparatus of the research, namely “new media”, “convergence”, as well as theoretical foundations of future music art teachers' professional training in the conditions of implementing New Ukrainian School; we have improved theforms and methods of learning at institutions of higher pedagogical education in the context of the objectives to develop future music art teachers' transmedia technology; we have further developed the theory and methodology of future music art teachers' professional training in the conditions of education informatisation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Іванов А. В. 
Міжнародні злиття та поглинання у вимірах ефектів від концентрації ринкової влади / А. В. Іванов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розвитку теоретико-методологічних засад дослідження проблеми розвитку процесів міжнародних злиттів та поглинань (M&A) та їх впливу на концентрацію ринкової влади, та, як наслідок, на інтереси інших учасників ринку, зокрема споживачів продукції, партнерів та конкурентів, а також розробці науково-практичних рекомендацій щодо захисту конкуренції на ринках, що піддаються впливу домінуючої ринкової сили. Удосконалено концепт дослідження впливу міжнародних злиттів та поглинань на концентрацію ринкової влади. Систематизовано наявні підходи до визначення видів та типів злиття і поглинань. Узагальнено основні мотиви та ефекти застосування стратегії злиття та поглинання. Уточнено теоретико-методологічні засади дослідження ефектів концентрації ринкової влади. Запропонований та емпірично апробований авторський алгоритм дослідження ефектів концентрації ринкової влади, які виникають внаслідок злиттів та поглинань. Удосконалено кількісний інструментарій оцінки впливу процесу злиттів та поглинань на ефективність бізнесу та добробут суспільства, який розроблено автором із використанням методів системно-динамічного моделювання. Дістав подальшого розвитку генезис теорій дослідження процесів міжнародних злиттів та поглинань. Запропоновано систему детермінант процесу міжнародних злиттів та поглинань. Удосконалено категоріальний апарат дослідження процесів злиття та поглинань, а саме уточнено поняття «злиття» та «поглинання». Розроблено механізм підвищення ефективної імплементації антимонопольної політики держави.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical and methodological research principles on the development of international mergers and acquisitions (M&A) processes and their impact on the concentration of market power, and, consequently, on the interests of other market participants, including consumers, partners and competitors. The paper is also dedicated to the development of scientific and practical recommendations for the protection of competition in markets affected by dominant market power. The concept of studying the impact of international mergers and acquisitions on the concentration of market power has been improved. The available approaches to the definition of types of mergers and acquisitions are systematized. The main motives and effects of the merger and acquisition strategy are summarized. The theoretical and methodological bases of research of effects of concentration of the market power are specified. An author's algorithm for studying the effects of market power concentration, which arise as a result of mergers and acquisitions, is proposed and empirically tested. The quantitative tools for assessing the impact of the process of mergers and acquisitions on business efficiency and welfare of society, developed by the author using the methods of system-dynamic modeling, have been improved. The genesis of theories of research into the processes of international mergers and acquisitions was further developed. A system of determinants of the process of international mergers and acquisitions is proposed. The categorical apparatus of research of mergers and acquisitions has been improved, namely the notion of «mergers» and «acquisitions» has been clarified. A mechanism for increasing the effective implementation of the state antitrust policy has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Тертичний Я. С. 
Детермінанти розвитку електронної комерції в умовах глобальної дигіталізації / Я. С. Тертичний. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено розвитку теоретико-методологічних засад дослідження проблеми розвитку електронної комерції та розробці науково-практичних рекомендацій щодо забезпечення конкурентних переваг національного бізнесу у процесі його інтеграції до глобальної дигіталізації. Досліджено детермінанти трансформацій інформаційної глобалізації в епоху дигіталізації. Систематизовано напрями інтеграції цифрових технологій у ланцюги створення вартості у глобальному бізнесі. Визначено сутність та особливості функціонування електронної комерції. Досліджено світові тенденції інтеграції інформаційно-комунікаційних технологій в організацію діяльності міжнародних компаній. Проаналізовано глобальні тренди розвитку електронної комерції в контексті інформаційної глобалізації. Визначено детермінанти розвитку електронної комерції в Україні. Визначено канали впливу електронної комерції на інклюзивність економічного розвитку. Розроблено підходи до моделювання бізнес-процесів віртуальної організації. Узагальнено підходи до подальшого розвитку державної політики у сфері цифрових трансформацій та підтримки розвитку електронного бізнесу.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical and methodological foundations of researching the issue of e-commerce development and designing scientific and practical recommendations for providing competitive advantages of national business by implementing strategies of its adaptation to the process of global information digitalization. The determinants of the transformations of information globalization in the digital age were investigated. The integration directions of digital technologies were systematized into value chains in global business, which include the sphere of interaction with clients, the sphere of operational processes, and the sphere of building a business model. The essence and features of e-commerce were determined. The definition of the term "e-commerce" was clarified, which is proposed to imply any type of trade and business, trade, commercial and intermediary activities, participation in trade, sale of goods, real estate, securities, services for profit performed remotely by using information and telecommunication systems. The world tendencies of integration of information and communication technologies in the organization of activity of international companies were also investigated. The global trends of e-commerce development in the context of information globalization were analyzed. The determinants of e-commerce development in Ukraine were identified. The channels of e-commerce influence on the inclusiveness of economic development were established. The dissertation confirms the hypothesis of the impact of e-commerce on the inclusive component of sustainable development of countries, in particular poverty reduction in all its forms, providing comprehensive and quality education; expanding opportunities for lifelong learning; promoting sustainable economic growth; productive employment and decent work; sustainable infrastructure development, as well as reducing inequality. Approaches to modeling business processes of virtual organization have been developed, namely: quantitative tools for modeling the efficiency of a virtual enterprise, which include an algorithm for correlation-regression, cluster analysis and system-dynamic modeling for determining the most important triggers of a virtual enterprise business model, based on the results of which, the predominant impact of the cost of establishing a virtual enterprise and the cost of attracting partners to generate revenue for virtual companies were determined. Approaches for further development of state policy in the field of digital transformations and support of e-business development were generalized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Коровій Я. В. 
Інноваційні трансформації в агропромисловому секторі у контексті викликів глобального сталого розвитку / Я. В. Коровій. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розвитку теоретико-методологічних засад дослідження інноваційних трансформацій в агропромисловому секторі та розробка науково-практичних рекомендацій щодо міжнародної та державної політики забезпечення їх відповідності викликам глобального сталого розвитку. Узагальнено теоретико-методологічні підходи до дослідження сутності та природи інновацій. Систематизовано генезис розвитку інноваційної теорії. Визначено напрями впливу інноваційних трансформацій в агропромисловий сфері на досягнення Цілей сталого розвитку. Досліджено сучасні виклики глобального сталого розвитку для світового агропромислового сектору. Визначено тренди розвитку тенденцій на міжнародних агропродовольчих ринках. Узагальнено напрями впливу інноваційного розвитку в агропромисловому секторі як фактору забезпечення глобального сталого розвитку. Досліджено проблеми сталого розвитку агропромислового сектору економіки України. Розроблено підходи до формування напрямів державної та міжнародної політики підтримки розвитку інноваційних трансформацій в агропромисловому секторі. Запропоновано алгоритм моделювання впливу інноваційної діяльності в агропромисловому секторі на забезпечення глобального сталого розвитку.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical and methodological research basics of innovative transformations in the agro-industrial sector and development of scientific and practical recommendations on international and state policy to ensure their compliance with the challenges of global sustainable development. Theoretical and methodological approaches to the research of the essence and nature of innovations were generalized. The development genesis of innovation theory was systematized. The directions of influence of innovative transformations in the agro-industrial sphere on achievement of the Sustainable Development Goals were defined. Theoretical and methodological basics for researching the directions of introduction of certain innovation types within realization of innovative strategies of agro-industrial enterprises were improved, namely: the taxonomy of communications between agro innovation strategies, types of innovations implemented according to each strategy and challenges of global sustainable development, which are resolved by each of the innovation strategies presented in the systematization. The current challenges of global sustainable development for the global agro-industrial sector were studied. Trends of the developing tendencies in international agri-food markets were identified. The influence directions of innovative development in the agro-industrial sector as a factor of ensuring global sustainable development were generalized. The grouping of countries was performed according to the models of innovative development of the agro-industrial sector and the corresponding impact on their sustainable development. This was obtained by applying the method of cluster analysis, which identified a cluster of countries with highly innovative agro-industrial sector, characterized by high yields, low resource costs, high level of innovation spending and respectively - high living standards. The issues of sustainable development in the agro-industrial sector of the Ukrainian economy were researched. Approaches for the formation of directions of state and international policy to support the development of innovative transformations in the agro-industrial sector were developed, namely a set of political, economic, legal, administrative levers. An algorithm for modeling the impact of innovation in the agro-industrial sector on global sustainable development was proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гузенко А. О. 
Стратегічний розвиток підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань / А. О. Гузенко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено узагальненню та систематизації теоретико­методологічних засад дослідження проблем стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань та розробці науково­практичних рекомендацій щодо впровадження механізму стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань.У розділі 1 «Теоретико­методологічні засади стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань» проведено детальне дослідження теоретичних засад зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства, зокрема: виокремлено синергійний підхід до розгляду сутності конкуренції як сумарного впливу при взаємодії двох або більше факторів, який суттєво переважає ефект кожного окремого компонента, що дозволило надати авторське визначення конкуренції, конкурентного середовища, глобального конкурентного середовища.У другому розділі дисертаційної роботи «Сучасні тенденції ратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань» проведено оцінку впливу глобального конкурентного середовища економіки знань на світовий ринок FMCG­ ритейлу за допомогою розгляду детермінант глобального конкурентного середовища, виділені позитивні та негативні фактори впливу за останні роки. У результаті ретроспективного аналізу представлено еволюцію змін цінностей та поведінки споживача на основі теорії поколінь X, Y, Z, яка показує незворотню трансформацію споживчої поведінки, що підкріплюється також результатами проведеного авторкою польового? дослідження змін продуктового кошику споживача в Україні; витрат споживачів в онлайн та офлайн магазинах світового FMCG­ритейлу; частки витрат споживачів у магазинах з цифровими каналами продажів, виявлення портрету споживача та рівня лояльності до ритейлу, що призводить до зміни моделі FMCG­ ритейлу.У розділі 3 «Забезпечення стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань» запропоновано науково­методичне забезпечення стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань, а саме: розроблено концептуальну модель стратегічного розвитку підприємства в умовах глобального конкурентного середовища економіки знань, що містить детермінанти глобального конкурентного середовища, фактори впливу, модель впливу ГКСЕЗ на підприємство, механізм стратегічного розвитку, що забезпечує впровадження сучасного інтегрованого процесу управління підприємством, зумовленого світовими інтеграційними процесами, які характеризуються емержентністю і базуються на експоненційному зростанні і технологічній конвергенції та забезпечують синергійний (нададитивний) ефект з метою здобуття переваг та/або запозичення ефективного ринкового досвіду на основі максимізації використання людського капіталу.^UThe dissertation is devoted to generalization and systematization of theoretical and methodological bases of research of problems of strategic development of the enterprise in the conditions of global competitive environment of knowledge economy and development of scientific and practical recommendations on introduction of the mechanism of strategic development of the enterprise in the conditions of global competitive environment of knowledge economy.Section 1 "Theoretical and methodological principles of strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy" conducted a detailed study of the theoretical principles of external and internal environment, in particular: a synergistic approach to the essence of competition where their action significantly outweighs the effect of each individual component, which allowed to provide the author's definition of competition, competitive environment, global competitive environment.In the second section of the dissertation "Modern trends in strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy" the assessment of the impact of the global competitive environment of the knowledge economy on the global FMCG­retail market, by considering the determinants of global competitive environment last years. The retrospective analysis presents the evolution of changes in values and consumer behavior based on the theory of generations X, Y, Z, which shows the irreversible transformation of consumer behavior, which is also supported by the results of the author's field study of changes in the consumer basket in Ukraine; consumer spending in online and offline stores of the world FMCG­retail; the share of consumer spending in stores with digital sales channels, the detection of a portrait of the consumer and the level of loyalty to retail, which leads to a change in the model of FMCG­retail.Section 3 "Ensuring strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy" offers scientific and methodological support for strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy, namely developed a conceptual model of strategic development of the enterprise in a global competitive environment of knowledge economy, determinants of the global competitive environment, factors of influence, model of influence of the global competitive environment of knowledge economy on the enterprise, the mechanism of strategic development providing introduction of the modern integrated process of management of the enterprise caused by world integration processes characterized by emergence and based on exponential growth and technological convergence and providing synergistic in order to gain benefits and / or borrow effective market experience based on maximizing the use of human capital.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського