Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (321)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ОРЕЛ$<.>+<.>A=ВАЛЕРИ$<.>+<.>A=ЭММАНУИЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Орел М.Г. 
Адміністративне реформування в Україні в умовах глобалізації: теоретико-методологічний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.Г. Орел ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади адміністративного реформування в Україні за умов глобалізації. Сформовано інформаційно-аналітичну модель адміністративного реформування, визначено функціональне призначення її елементів. Обгрунтовано нову парадигму стратегічного планування адміністративного реформування. З метою здійснення підтримки внутрішньої упорядкованості системи державного управління науково аргументовано необхідність переходу до прогнозно-сценарної парадигми стратегічного планування адміністративної реформи в Україні. З метою врахування та моніторингу реалізації національних інтересів у процесі визначення цілей реформування обгрунтовано доцільність аналізу впливу глобалізації, ціннісних та інноваційних вимірів адміністративної реформи. Удосконалено понятійно-категорійний апарат дослідження, проаналізовано вплив процесів глобалізації на ефективність функціонування національних політичних інститутів. Обгрунтовано перспективні завдання державної політики з питань адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 +
Шифр НБУВ: РА358693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Орел Л.В. 
Алелопатично активні сполуки бур'янів та наукові принципи розробки фіторегуляторів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Л.В. Орел ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Зроблено скринінг алелопатично активних сполук бур'янів і розроблено фіторегулятори з гербіцидною дією. З використанням відкритих рослин-донорів - осоту рожевого (Cirsium arvense (L) Scop.), суріпиці звичайної (Barbarea vulgaris R.Br), рутки лікарської (Furmaria officinalis L.) створено шість фіторегуляторів, які містять як діючу основу багатокомпонентну, синергетичну суміш фенольних сполук. Уперше досліджено хімічний склад цих рослин, виділено комплекс речовин ліпідної та фенольної природи, зокрема з високою рістінгібуючою активністю. Установлено, що калусна маса, одержана з коренів молодих проростків суріпиці та осоту, а також поживні середовища з-під калусів мають рістінгібуючі властивості. Теоретично обгрунтовано та підтверджено практично суттєву ефективність фіторегуляторів, які селективно інгібують проростання насіння бур'янів і практично не впливають на ріст і розвиток основних зернових культур. На базі синтетично відтвореної природної діючої речовини, виділеної з Cirsium arvense (L) Scop., розроблено препарат "Алметид", який за даними польових випробувань виявився ефективним у боротьбі з дводольними бур'янами у посівах ярого ячменю та озимої пшениці. На підставі вивчення персистентності фіторегуляторів показано, що вони практично повністю інактивуються в грунті через 25 - 30 діб: а синтетичний аналог природної сполуки алметид - через 45 діб. За результатами дослідження їх токсикологічних властивостей віднесено фіторегулятори до мало небезпечних сполук (IV клас небезпеки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.313 + П146.752 +
Шифр НБУВ: РА330262

Рубрики:

      
3.

Орел В.І. 
Вплив додатків поліакриламіду на втрати напору в раптових звуженнях і розширеннях труб: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.І. Орел ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано систематичні експериментальні дані для турбулентних течій води з додатками поліакриламіду в трубопроводах з раптовими звуженнями та розширеннями потоку. Одержано залежності для обчислення втрат напору в раптових звуженнях і розширеннях труб, який базується на тому, що в тих місцевих опорах, де переважають втрати на тертя, додатки понижують гідродинамічний опір, а в разі домінування опору форми - збільшують його. Запропоновано та обгрунтовано метод перерозподілу витрат рідини між декількома трубопроводами введенням у потік гідродинамічно активних додатків. Удосконалено відомий спосіб обчислення втрат енергії в прямій циліндричній трубі за питомою потужністю, що витрачається на подолання опору потоку та розповсюджено його на раптове розширення труби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121.014 +
Шифр НБУВ: РА325079

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Орел Т.В. 
Застосування електровпливу в процесі подрібнення магнетитових кварцитів з метою підвищення ступеня розкриття мінералів і якості концентрату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 5.15.08 / Т.В. Орел ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено питання підвищення якості та зниження енергоємності концентратів залізних руд завдяки збільшенню ступеня розкриття мінералів шляхом інтенсифікації процесу подрібнення за умов дії постійного струму. Досліджено вплив електричного струму на механізм руйнування полікристалічних матеріалів. Показано, що одним з методів підвищення ступеня розкриття рудних мінералів є вплив на їх дислокаційну структуру. Електричний струм, що проходить через мінеральні утворення, інтенсифікує рух дислокацій до поверхонь зрощення мінералів і призводить до підвищення ступеня розкриття рудних зерен під час здрібнення у барабанному млині. Електрокінетична фіксація тріщин у матеріалі сприяє зниженню енергетичних витрат на процес здрібнення руд. Мінерали, що розкриваються у млині з електровпливом, характеризуються кращими технологічними та фізико-хімічними властивостями. Розроблено принципову конструкцію млина для подрібнення руд з застосуванням електричних впливів. Результати лабораторних досліджень підтверджені технологічними випробуваннями на непреривнодіючій установці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5,323 +
Шифр НБУВ: РА345058

Рубрики:

      
5.

Орел А.С. 
Історія фонологічних систем східнословянських мов: лінгвоісторіографічний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / А.С. Орел ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше у лінгвістичній історіографії розкрито теоретичні та методологічні проблеми дослідження історії фонологічних систем східнослов'янських мов у студіях мовознавців другої половини XIX - початку XXI ст. (у взаємозв'язку з генезисом і еволюцією історичної фонології). Досліджено витоки історичної фонології східнослов'янських мов в історико-фонетичних студіях Харківської, Лейпцизької, Московської, Казанської та Женевської лінгвістичних шкіл. Розвинуто теоретико-методологічну базу історичної фонології, зокрема, істричної фонології східнослов'янських мов у дослідженнях учених Празької лінгвістичної школи, Московської та Санкт-Петербурзької фонологічних шкіл, а також у концепціях окремих лінгвістів, зокрема, А. Мартіне, Є.Д. Поливанова, Н. ван Вейка, В.К. Журавльова, Ю.А. Бурмистровича. Проаналізовано роботи стосовно питань "передісторії" фонологічних систем східнослов'янських мов, зокрема, протослов'янського діалекту індоєвропейської прамови та праслов'янської мови. Висвітлено особливості "давньоруського періоду" в історії фонологічних систем східнослов'янських мов і становлення фонологічних систем української, російської та білоруської мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.1-021 +
Шифр НБУВ: РА364062

Рубрики:

      
6.

Орел В.В. 
Клініко-статистичне обгрунтування профілактики та інтенсивна терапія ускладнень гострого панкреатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.В. Орел ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Удосконалено спосіб оцінки важкості стану хворих на гострий панкреатит (ГП) з використанням оригінальної системи APACHE II шляхом її модифікації для прогнозування можливого перебігу ГП (неускладненого, ускладненого). Одержано дані щодо прогнозування частоти та кількості ускладнень ГП, частоти поліорганної дисфункції та летальних випадків. Розроблено спосіб оцінки перебігу ГП на підставі модифікованої системи APACHE II та з урахуванням величини розміру гіпертрофованих культивованих нейтрофілів. Проаналізовано вплив подовженої регіонарної епідуральної блокади на зміну клініко-лабораторних показників та частоту ускладнень, поліорганної дисфункції та летальних випадків у хворих на тяжкі форми ГП. За результатами аналізу обгрунтовано застосування подовженої регіонарної епідуральної блокади у комплексі інтенсивної терапії хворих на ГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 +
Шифр НБУВ: РА328258

Рубрики:

      
7.

Орел Ю.В. 
Кримінальна відповідальність за злісну непокору вимогам адміністративної виправної установи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.В. Орел ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми кримінальної відповідальності за злісну непокору вимогам адміністрації виправної установи. Проведено порівняльний аналіз вітчизняного та зарубіжного законодавства з проблем кримінальної відповідальності за злісну непокору вимогам адміністрації виправної установи. Визначено соціальну обумовленість, підстави та принципи криміналізації даного виду злочину. Розглянуто об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 391 КК України, виявлено найбільш складні та суперечливі питання застосування даної кримінально-правової норми. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного кримінального та кримінально-виконавчого законодавства України про встановлення відповідальності за злісну непокору вимогам адміністрації виправної установи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128 + Х881.9(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА357829

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Орел Є.Ф. 
Напружено-деформований стан сталебетонних плит з різними умовами опирання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Є.Ф. Орел ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено методику оцінки напружено-деформованого стану (НДС) тришарових сталебетонних плит за різних умов обпирання у разі силових впливів. Створено методику врахування різних умов обпирання сталебетонних плит, що згинаються. Введено поняття фіктивних опорних закріплень і фіктивних консолей у кутових зонах, яке уможливлює розрахунок даних плит будь-якої конфігурації. Розроблено обчислювальний апарат розрахунку НДС сталебетонних плит за довільно розташованого у плані короткочасного навантаження. Наведено методику визначення зрушувальних сил між бетоном і сталевим листом, що передбачає знаходження необхідних зв'язків зрушення. За розробленою програмою на ЕОМ проведено числові дослідження й одержано дані про вплив на НДС плит виду навантаження, способів обпирання за контуром, міцнісних і деформативних характеристик бетону і сталевих листів, товщини сталевих листів, піддатливостей контакту. Запропоновано конструкцію сталебетонної плити, у якій бетон складається з двох шарів: важкого та легкого бетону (у розтягнутій зоні).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н579 +
Шифр НБУВ: РА343523

Рубрики:

      
9.

Орел О.М. 
Обгрунтування параметрів електромагнітного впливу і технічних засобів для поліпшення відновлення кісткової тканини сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / О.М. Орел ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику визначення величини внутрішнього та зовнішнього полів в ушкодженій кінцівці тварини з кінцевим числом радіальних шарів. На підставі проведених розрахунків встановлено, що найбільш прийнятним діапазоном частот електромагнітного опромінювання кінцівок різних сільськогосподарських тварин є 3,6 - 4,0 ГГц. Для розробки помножувачів частоти НВЧ тракту джерел електромагнітного випромінювання з урахуванням вимог щодо їх спектральних характеристик запропоновано методику, яку можна використовувати для широкого класу пристроїв з різними коефіцієнтами множення. Для синтезу кварцевих генераторів у діапазоні 200 - 500 МГц запропоновано методику розрахунку їх основних параметрів з налаштуванням частоти у межах 2 % від основної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-7 +
Шифр НБУВ: РА334683

Рубрики:

      
10.

Орел В. В. 
Педагогічні умови соціалізації майбутніх економістів і менеджерів у фаховій підготовці: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / В. В. Орел ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз варіантів інтенсифікації професійної соціалізації майбутніх менеджерів та економістів (ПСММЕ) у педагогічних дослідженнях. Визначено критерії і показники ПСММЕ, наведено описові характеристики та методики оцінювання рівня їх професійної соціалізації. Розроблено модель інтенсифікації ПСММЕ у фаховій підготовці, яка включає комплекс доцільних педагогічних умов. Експериментально перевірено ефективність розробленої моделі та визначених педагогічних умов. Встановлено, що існуючі кількісні та якісні характеристики динаміки професійної соціалізації студентів у цілому незадовільні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.1 р + Ю952.1
Шифр НБУВ: РА379808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Орел Ю.М. 
Порівняльно-анатомічні аспекти кровопостачання плаценти і легень при різних ступенях плацентарної недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.М. Орел ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 18 с. — укp.

Комплексно на органному та тканинному рівнях досліджено особливості будови судинного русла плаценти за різних ступенів її недостатності, а також характер перебудови галужень легеневої артерії плодів і померлих новонароджених за цієї патології. Уточнено основні морфологічні прояви плацентарної недостаності. Вивчено структурно-просторові особливості динаміки перебудови кровоносних судин плаценти за різних ступенів її недостатності. Доведено, що плацентарна недостатність супроводжується перебудовою судинного русла плаценти, а також внаслідок наявності особливостей внутрішньоутробного кровообігу, - гемодинамічними зрушеннями у малому колі кровообігу плоду, які мають прояв у посиленні резистивної функції легеневих артерій і спрямовані на збереження адекватного рівня кровотоку. Надано кількісну характеристику просторової реорганізації судин плаценти та легень. З'ясовано морфомеричні особливості перебудови цих судин. Установлено залежність вираженості структурних змін у кровоносному руслі легень від ступеня недостатності плаценти. Виявлено кількісні показники й інтегративні відношення між морфологічними структурами судин легень і плаценти за її патологічних змін. Надано характеристику ознак ушкодження та структурної адаптації легеневих судин за різних степенів недостатності плаценти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-2 +
Шифр НБУВ: РА351799

Рубрики:

      
12.

Орел 
Регуляторний вплив територіальних органів влади на розвиток підприємницької діяльності: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Юрій Леонідович Орел ; Національна академія держ. управління при Президентові України; Харківський регіональний ін-т держ. управління. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х839(4УКР)901.3,0
Шифр НБУВ: РА365744

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Орел 
Розробка трансгенних ліній Arabidopsis thaliana чутливих до хімічних мутагенів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Надія Олександрівна Орел ; Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4
Шифр НБУВ: РА327661

Рубрики:

      
14.

Орел Ю.В. 
Сербська і хорватська історіографія міжвоєнного періоду: дослідження проблем історії XIX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.В. Орел ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання вивчення історії сербського та хорватського народів XIX ст. у міжвоєнній югославській історичній науці на тлі складної внутрішньополітичної та соціокультурної ситуації в країні. На підставі текстуального аналізу історіографічних джерел визначено основні підходи до вивчення періоду національного відродження обох народів, зумовлені історичними процесами періоду Першої світової війни. З'ясовано основні засади концепції, що функціонувала в сербській і хорватській історіографії на початку XX ст. Розглянуто зміни висвітлення головних проблем у міжвоєнний період і процес поступового визначення академічною спільнотою істориків у їх працях ставлення до югославської ідеології. Вивчено ставлення наукової історіографії до югославської ідеї як основного детермінуючого поняття соціокультурної та політичної ситуації у країні в період між двома світовими війнами та розкрито неоднозначність політики влади щодо запровадження югославської ідеології та браку єдиної та планомірної праці у цьому напрямку. Проаналізовано поступовий відступ від югославізму в історичній науці сербів і хорватів наприкінці 1930-х рр. та повернення до моделі національної історії як основної парадигми історичного викладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4СЕР)61 +
Шифр НБУВ: РА363928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Орел Ю. Г. 
Сучасні аспекти діагностики та лікування вісцеральної ішемії: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ю. Г. Орел ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу гострої мезентеріальної ішемії (ГМІ) різної етіології на ранній стадії. На підставі виділення ключових ознак ГМІ створено схему своєчасної діагностики цього синдрому, що дозволяє встановити правильний діагноз за відсутності умов для проведення ангіографії. Запропоновано для клінічного застосування класифікацію рівня гострої оклюзії мезентеріальних артерій. Розроблено схему хірургічного лікування, що враховує етіологію та локалізацію ураження, а також спосіб накладання міжкишкового анастомозу. Досліджено причини виникнення ішемії кишки залежно від виконаного операційного втручання на аорто-стегновій зоні. Розглянуто спосіб профілактики ішемії товстої кишки в процесі операції резекції аневризми черевного відділу аорти. Запроваджено спосіб декомпресії черевного стовбура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-32 +
Шифр НБУВ: РА380731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Орел В. М. 
Теоретичні та методичні аспекти впливу фінансової системи на конкурентоспроможність аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. М. Орел ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено механізм державного фінансового регулювання діяльності аграрних підприємств, який органічно поєднує: систему стимулів мобілізації ресурсів, податкові та процентні пільги, особливі кредитні умови та фінансові субсидії, що позитивно впливають на конкурентоспроможність і розвиток аграрних підприємств. Запропоновано модель впливу державної фінансової політики на конкурентоспроможність аграрних підприємств, яка визначає закономірності, етапи та результати переходу від наявного стану до стабілізації і якісного підйому аграрних підприємств, і комплексно розглядає фінансовий стан, наявні фінансові ресурси, очікуваний обсяг використання фінансів за напрямами та результати регулювального впливу. Визначено систему критеріїв впливу фінансування на розвиток аграрних підприємств, яка включає показники впливу на результативність інвестиційно-інноваційної складової та потенціалу аграрних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93
Шифр НБУВ: РА380543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Орел-Халік Ю.В. 
Формування естетичного смаку майбутніх правоохоронців у процесі фахової підготовки: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.В. Орел-Халік ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито загальнотеоретичні та педагогічні засади формування естетичного смаку майбутніх правоохоронців у процесі фахової підготовки. Визначено й науково обгрунтовано суть цього феномену як складової професійної діяльності майбутніх правоохоронців. З'ясовано компоненти та критерії сформованості їх естетичного смаку. Запропоновано програмно-методичне забезпечення процесу його формування. Розроблено та впроваджено в навчально-виховний процес модель і організаційно-педагогічні умови формування естетичного смаку майбутніх правоохоронців. На підставі висвітлення процесу та результату експериментального дослідження доведено ефективність даного впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.23 + Х819(4УКР)112.01 р +
Шифр НБУВ: РА360623

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Орел М. Г. 
Теоретико-методологічні засади формування системи державного управління у сфері політичної безпеки. / М. Г. Орел. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та запропонованерозв'язання актуальної наукової проблеми в галузі знань “Публічне управліннята адміністрування”, що полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічнихзасад формування системи державного управління у сфері політичної безпекита шляхів підвищення її ефективності в Україні, що дає змогу органамдержавної влади сформувати систему адекватного реагування на небезпекинаціональній безпеці в сучасних умовах державотворення.У роботі встановлено сутність, окреслено характеристики та запропонованоавторське визначення концепту “політична безпека”, як соціокультурногофеномену, який має об'єктивно-суб'єктивну природу та є невід'ємноювластивістю функціонування соціальних систем та її елементів. З'ясовано, що їїрівень є інтегральною оцінкою: суспільно-політичної стабільності; стійкостісоціального порядку; тенденцій розвитку політичної системи та відносин між їїсуб'єктами; дотримання прав і свобод людини (індивіду); захищеності соціумувід небезпек, які є результатом еволюційного розвитку; легітимності державноївлади. Виявлено основні фактори врахування яких є передумовою політичноїбезпеки та з'ясована їх взаємозалежність (вітального потенціалу державності;національних цінностей; стійкості соціального порядку; рівня соціальногозбурення), а також визначено концептуальні засади формування сучасноїсистеми державного управління у сфері політичної безпеки, серед яких,зокрема: концептуальні рамки формування системи забезпечення політичноїбезпеки та основні компоненти моделі забезпечення політичної безпеки, щодозволило довести об'єктивну зумовленість місії вказаної системи в системі забезпечення національної безпеки.Значна увага приділена удосконаленню: підходів щодо класифікації таоцінювання небезпек політичній безпеці; обґрунтуванню положення, щозбереженню культурного коду народу та національних цінностей належитьвирішальна роль у забезпеченні стійкості державності; підходів щодо пошукуоптимального балансу влади в трикутнику: індивід-суспільство-держава уконтексті забезпечення політичної безпеки, в основі якого конституюваннясоціальності сучасного типу, яке передбачає забезпечення стійкості соціальногопорядку; методів виявлення параметрів і характеристик стійкості держави.Набули подальшого розвитку: підходи щодо оцінювання суспільно-політичноїдестабілізації суспільства; теоретико-методологічні засади організаціїстратегічної діяльності суб'єктів державного управління у сфері політичноїбезпеки, зокрема, за рахунок обґрунтування доцільності розробки Стратегіїзабезпечення політичної безпеки України; класифікації управлінських рішень усфері політичної безпеки, прийняття яких належить до компетенції ПрезидентаУкраїни, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, КонституційногоСуду України й Ради національної безпеки та оборони України.Обґрунтовані шляхи підвищення ефективності державного управління усфері політичної безпеки України.Отримані висновки та практичні рекомендації сприяють подальшомувдосконаленню підготовки та прийняття ефективних політичних та державно-управлінських рішень у сфері політичної безпеки, що дозволить адекватнореагувати на небезпеки політичній безпеці, розробляти та втілювати у життябільш прогнозовану державну політику у вказаній сфері.Ключові слова: державне управління, політичне управління, політичнабезпека, небезпеки політичній безпеці, державне управління у сфері політичноїбезпеки, стійкість держави, культурний код народу (нації), державність,стратегічне планування.^UThe dissertation focuses on the solution of the scientific problem in the sphere of public administration and proposes the rational of the theoretical and methodological principles of the formation of the system of public administration in the sphere of political security as well as ways to increase its efficiency in Ukraine. The article establishes the essence, outlines the characteristics and proposes the author's definition of the concept of “political security” as a sociocultural phenomenon, which has an objective and subjective nature and is an inalienable property of the functioning of social systems and its elements. It is determined that its level is an integral assessment: social and political stability; stability of social order; trends in the development of the political system and relations between its subjects; observance of human rights and freedoms; the protection of society from the dangersthat are the result of evolutionary development; legitimacy of state power.The interdependence of such factors as the state of the vital potential (it depends on the natural-biological and social conditions of its development as a social system and includes the people's cultural code), national values (they determine individuals' value orientations), moral and ethical principles of behavior), the social order stability (it depends on the quality of horizontal and vertical structuring and streamlining of the internal environment of society through the coherence between the principles, values and goals of its elements at the moral, legal, program-target and conceptual-ideological levels), the social perturbation level (it is caused by the sociopolitical destabilization) has been determined and clarified. Their consideration is the essential prerequisite for political security as well as definition of strategic objectives of its provision.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Таран Н. В. 
Адаптаційні механізми управління конкурентоспроможністю аграрних підприємств / Н. В. Таран. — Б.м., 2020 — укp.

Poбoтa пpиcвяченa теopетичнo-метoдичнoму тa пpиклaднoму oбґpунтувaнню opгaнiзaцiйнo-екoнoмiчних зacaд пoбудoви та функцioнувaння адаптаційних механізмів упpaвлiння кoнкуpентocпpoмoжнicтю пpoдукцiї aгpapних пiдпpиємcтв, iнтегpoвaних в cиcтему їх менеджменту. Iдентифiкoвaнo пoнятiйнo-кaтегopiaльний aпapaт упpaвлiння кoнкуpентocпpoмoжнicтю aгpapних пiдпpиємcтв. Oбґpунтoвaнo нaукoвi зacaди opгaнiзaцiї мoнiтopингу, кoнтpoлю тa cтaндapтизaцiї якocтi пpoдукцiї aгpapних пiдпpиємcтв. Визнaченo метoдичнi зacaди oцiнки ефективнocтi cиcтем упpaвлiння кoнкуpентocпpoмoжнicтю aгpapних пiдпpиємcтв. Oцiненo piвень кoнкуpентocпpoмoжнocтi тa ефективнocтi дiяльнocтi aгpapних пiдпpиємcтв. Визнaченo ocoбливocтi тa piвень pеcуpcнoгo зaбезпечення пiдвищення кoнкуpентocпpoмoжнocтi aгpapних пiдпpиємcтв. Oкpеcленo ocoбливocтi викopиcтaння iннoвaцiйнoї cклaдoвoї пoтенцiaлу пiдвищення кoнкуpентocпpoмoжнocтi aгpapних пiдпpиємcтв. Oбґpунтoвaнo opгaнiзaцiйнo-екoнoмiчний мехaнiзм пiдвищення кoнкуpентocпpoмoжнocтi aгpapних пiдпpиємcтв нa pеcуpcнiй ocнoвi. Iдентифiкoвaнo iннoвaцiйнi pеcуpcи пiдвищення кoнкуpентocпpoмoжнocтi пpoдукцiї aгpapних пiдпpиємcтв. Визначено cтpaтегiчнi зacaди викopиcтaння iнвеcтицiйних iнcтpументiв пiдвищення кoнкуpентocпpoмoжнocтi aгpapних пiдпpиємcтв. В poбoтi oбґpунтoвaнo кoнцептуaльнi зacaди пoбудoви тa функцioнувaння адаптаційного opгaнiзaцiйнo-екoнoмiчнoгo мехaнiзму упpaвлiння кoнкуpентocпpoмoжнicтю aгpapних пiдпpиємcтв тa їх пpoдукцiї, в ocнoву яких пoклaденo динaмiчнicть тa iдентифiкaцiю нaпpямiв тpaнcфopмaцiї вiдпoвiдних cиcтем упpaвлiння, кoмпoненти тa елементи яких функцioнaльнo пoкликaнi фopмувaти тa мoбiлiзувaти pеcуpcний пoтенцiaл пiдвищення кoнкуpентocпpoмoжнocтi пpoдукцiї тa екoнoмiчнoї ефективнocтi ocнoвнoї дiяльнocтi. Нaдaнo нaукoве тлумaчення дефiнiцiї «cиcтемa упpaвлiння кoнкуpентocпpoмoжнicтю» шляхoм iдентифiкaцiї cклaдoвих, кoмпoнент тa елементiв цiєї cиcтеми, їх функцioнaльнoгo нaвaнтaження, a тaкoж paцioнaльних нaпpямiв, шляхiв тa cпocoбiв iнтегpaцiї в зaгaльну cиcтему менеджменту пiдпpиємcтвa. Удocкoнaленo нaукoвi зacaди opгaнiзaцiї мoнiтopингу piвня кoнкуpентocпpoмoжнocтi aгpapних пiдпpиємcтв тa pеcуpcнoгo зaбезпечення її пiдвищення нa ocнoвi кoнтpoлю пoкaзникiв тa пapaметpiв pеcуpcoвiддaчi тa pеcуpcoзбеpеження, фiнaнcoвo-екoнoмiчнoї cтiйкocтi, coбiвapтocтi тa якocтi пpoдукцiї, pентaбельнocтi виpoбництвa, пpoдуктивнocтi пpaцi тa ефективнocтi упpaвлiння.^UThe thesis is devoted to theoretical and methodological and applied substantiation of organizational and economic principles of construction, functioning and transformation of competitive agricultural production management systems of agrarian enterprises, integrated into their management system. The conceptual-categorical apparatus of management of competitiveness of agrarian enterprises has been identified. The scientific principles of the organization of monitoring, control and standardization of quality of products of agrarian enterprises are substantiated. The methodical principles of evaluation of the efficiency of agricultural enterprises' competitiveness management systems are determined. The level of competitiveness and efficiency of agrarian enterprises activity is estimated. The features and level of resource support for increasing the competitiveness of agrarian enterprises are determined. The features of the use of the innovative component of the potential of increasing the competitiveness of agrarian enterprises are outlined. The organizational and economic mechanism for increasing the competitiveness of agrarian enterprises on a resource basis is substantiated. Innovative resources of increasing the competitiveness of agrarian enterprises products are identified. The strategic principles of using investment instruments for increasing the competitiveness of agrarian enterprises are substantiated. The paper substantiates the conceptual principles of the construction and functioning of the organizational and economic mechanism of managing the competitiveness of agrarian enterprises and their products, which is based on the dynamism and identification of the transformation directions of the respective control systems, the components and elements of which are functionally designed to form and mobilize the resource potential of increasing the competitiveness of products and economic efficiency. main activity. The scientific interpretation of the definition of "competitiveness management system" is provided by identifying the components, components and elements of this system, their functional load, as well as rational directions, ways and means of integration into the general management system of the enterprise. The scientific principles of the organization of monitoring the level of competitiveness of agrarian enterprises and the resource provision of its increase are improved on the basis of control of indicators and parameters of resource efficiency and resource conservation, financial and economic stability, cost and product quality, profitability of production, productivity and management efficiency.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Хань С. .. 
Організаційно-економічний механізм розвитку експортного потенціалу підприємств агропромислового виробництва / С. .. Хань. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації обґрунтовані теоретичні, методичні та прикладні положення щодо формування та функціонування організаційно-економічного механізму управління розвитком експортного потенціалу підприємств агропромислового виробництва. Обґрунтовано концептуальні засади побудови економічного, організаційного та організаційно-економічного механізмів формування експортного потенціалу підприємств у складі інтегрованих структур аграрного бізнесу та функціонуючих систем ринкового розподілу експортно-орієнтованої продукції. Удосконалено напрями інституційного впливу на розвиток експортного потенціалу підприємств агропромислового виробництва. Розвинуто наукове тлумачення поняття «експортний потенціал підприємств агропромислового виробництва» шляхом формалізації соціальних та економічних складових його формування і реалізації, а також розгляду в органічному співвіднесенні з категоріями ринок, конкуренція та конкурентоспроможність через призму створення умов підвищення ефективності основної діяльності суб'єктів економічних відносин. Обґрунтовано методичні підходи до прогнозування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції аграрними підприємствами в залежності від змін кон'юнктури зарубіжних ринків, що є основою стратегічного управління розвитком експортного потенціалу підприємств агропромислового виробництва. Запропоновано корекцію складу інструментів державної підтримки експорту ключових видів сільськогосподарської продукції в періоди сприятливої цінової кон'юнктури. Ідентифіковано систему факторів формування експортного потенціалу підприємств агропромислового виробництва шляхом обґрунтування їх типології на основі виділення цінових, якісних, виробничих, логістичних, інтеграційних, соціальних їх груп та формалізації казуальних зв'язків між їх елементами. В дисертації виконане обґрунтування концептуальних засад побудови економічного, організаційного та організаційно-економічного механізмів формування експортного потенціалу вітчизняних підприємств агропромислового виробництва. При цьому вказані механізмі були розглянуті в ракурсі синтетичної концепції, коли організаційний механізм опосередковує процедури здійснення реакцій та впливів підприємства на прояви об'єктивних факторів, які опосередковується в межах економічного механізму. В свою чергу, за допомогою організаційно-економічного механізму, який синтезується в процесі поєднання зазначених двох, підприємство отримує здатність до повноцінного відкриття можливостей свого залучення до здійснення експортної діяльності в складі інтегрованих структур аграрного бізнесу чи раціоналізації комерційної взаємодії з суб'єктами сфери обігу сільськогосподарської продукції, які здійснюють експортні операції. Доведено, що побудова конкурентних структур ринків сільськогосподарської продукції, систем ринкового розподілу основних її видів, низький рівень ринкової влади підприємств агропромислового виробництва фактично унеможливлюють їх здатність до самостійного здійснення експортних операцій та значною мірою пригнічують їх участь в розподілі доходів від реалізації продукції на зарубіжні ринки, що зумовлює інтеграційну взаємодію з учасниками ринку. Встановлено, що пріоритетне використання інструментів маркетингового менеджменту безпечності та якості продукції дозволяє формувати та повною мірою реалізувати цінові конкурентні переваги за рахунок забезпечення відповідності якісних характеристик вимогам зарубіжних споживачів з одночасною корекцією організації виробничих процесів. Цьому процесу має передувати ідентифікація загроз та визначення критичних точок контролю функціонування виробничих та збутових систем підприємств агропромислового виробництва. Розвинуто наукове тлумачення поняття «експортний потенціал підприємств агропромислового виробництва», під яким необхідно розуміти сукупність можливостей підприємства щодо ефективного виробництва та успішної реалізації продукції, яка затребувана на зарубіжних ринках збуту. Головною метою формування, розвитку та реалізації експортного потенціалу підприємств агропромислового виробництва є підвищення ефективності їх діяльності, як економічної, так і соціальної. При цьому експортний потенціал реалізується в певних ринкових умовах, за сформованої конкурентної структури цільових ринків збуту, а поряд з отриманням адекватних завданням розширеного відтворення авансованого підприємством капіталу результатом його успішної реалізації є підвищення конкурентоспроможності підприємства та продукції.^UThe thesis substantiates theoretical, methodological and applied provisions on the formation and functioning of the organizational and economic mechanism for managing the development of export potential of agricultural enterprises. The conceptual bases of construction of economic, organizational and organizational-economic mechanisms of formation of export potential of enterprises within the integrated structures of agrarian business and functioning systems of market distribution of export-oriented products are substantiated. The directions of institutional influence on the development of export potential of agro-industrial enterprises have been improved. The scientific interpretation of the concept of "export potential of agricultural enterprises" has been developed by formalizing the social and economic components of its formation and sale, as well as considering it in organic relation with the categories of markets, competition and competitiveness through the lens of creating conditions for improving the efficiency of the main activity of economic relations. Methodical approaches to forecasting agricultural production volumes by agricultural enterprises, depending on changes in the situation of foreign markets, are the basis for strategic management of the export potential development of agricultural enterprises. The correction of the composition of the instruments of state support of export of key agricultural products during the favorable price conditions is suggested. The system of factors of formation of export potential of agro-industrial enterprises is identified by substantiation of their typology on the basis of allocation of price, quality, production, logistic, integration, social groups and formalization of casual links between their elements.In the dissertation the substantiation of conceptual bases of construction of economic, organizational and organizational and economic mechanisms of formation of export potential of domestic enterprises of agroindustrial production is made. At the same time, these mechanisms were considered in the context of the synthetic concept, when the organizational mechanism mediates the procedures of implementation of reactions and influences of the enterprise on manifestations of objective factors, which are mediated within the economic mechanism. In turn, through an organizational and economic mechanism that is synthesized in the process of combining the two, the enterprise gets the ability to fully open the possibilities of its involvement in the implementation of export activities within the integrated structures of agrarian business or rationalization of commercial interaction with subjects of circulation of agricultural products. exporting operations. It is proved that the construction of competitive structures of agricultural markets, systems of market distribution of its main types, low level of market power of agroindustrial enterprises actually make it impossible for them to carry out export operations independently and significantly inhibit their participation in the distribution of income from the sale of products on the market causes integration interaction with market participants. It is established that the priority use of the tools of marketing management of safety and quality of products allows to form and fully realize price competitive advantages by ensuring compliance of quality characteristics with the requirements of foreign consumers with simultaneous correction of the organization of production processes. This process must be preceded by the identification of threats and the identification of critical control points for the functioning of production and marketing systems of agro-industrial enterprises. The scientific interpretation of the concept of "export potential of agro-industrial enterprises" has been developed, under which it is necessary to understand the totality of the enterprise's opportunities for efficient production and successful sales of products that are in demand in foreign markets. The main purpose of the formation, development and realization of export potential of agricultural enterprises is to increase the efficiency of their activity, both economic and social. In this case, export potential is realized in certain market conditions, under the competitive structure of the target markets, and along with obtaining adequate tasks of expanded reproduction of capital advanced by the enterprise, the result of its successful realization is to increase the competitiveness of the enterprise and products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського