Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ОСИПЕНК$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Осипенкова Т.С. 
Диференційна корекція перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.С. Осипенкова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що динаміка показників ПОЛ і антиоксидантної системи за умов експериментального пародонтиту визначає реактивність організму. Особливості перебігу експериментального пародонтиту пов'язані з приростом продуктів ПОЛ і АО-системи в крові та ротовій рідині на першу добу після кюретажу пародонтальних кишень. Диференційна корекція вільнорадикальних процесів за умов експериментального пародонтиту дозволяє нормалізувати терміни загоєння рани після кюретажу. Доцільно проводити розподіл хворих за групами залежно від приросту показників ПОЛ і АО-системи та інтенсивності загального процесу в пародонті. Запропонований метод диференційної корекції в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту призводить до стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА315298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Осипенко Т. Л. 
Ефективність методів селекції на підвищення вмісту білка в молоці корів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Т. Л. Осипенко ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив низки факторів на вміст білка та вихід молочного білка, визначено шляхи збільшення цих продуктивних ознак. Оцінено вплив селекційно-генетичних параметрів та факторів зовнішнього середовища на вміст білка у молоці корів основних молочних порід України. Розроблено моделі прогнозування та добору тварин, що дають змогу вести ефективну селекцію корів за вмістом білка у молоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-3 + П60-273.97
Шифр НБУВ: РА380170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Осипенко О.Д. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії краурозу вульви: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / О.Д. Осипенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне, з використанням кольпо- та вульвоскопії, цитологічного дослідження мазків, бактеріоскопії виділень, визначення рівня статевих гормонів у сироватці крові, імуноглобулінів крові та вагінального слизу, обстеження 103-х жінок з краурозом вульви (КВ). На основі комплексного вивчення місцевих і системних змін в організмі розкрито нові аспекти механізму розвитку КВ, а також доведено, що захворювання супроводжується зменшенням рівня IgG, IgA та підвищенням рівня IgM у сироватці крові, значним зниженням рівня SIgA вагінального слизу. На підставі порівняння клінічної ефективності різних схем лікування КВ доведено доцільність використання препаратів з імуномодулювальною дією (на прикладі препарату "Солко Триховак") у комплексній терапії захворювання.Зазначено, що даний комплекс лікувальних заходів, що включає препарат "Солко Триховак", дозволяє підвищити ефективність та скоротити термін лікування, знизити частоту рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.711-5 +
Шифр НБУВ: РА324475

Рубрики:

      
4.

Осипенко В.І. 
Підвищення продуктивності та точності розмірної електроерозійної обробки на вирізних верстатах з ЧПК: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / В.І. Осипенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню основних чинників, які визначають точність обробки, рівень та ефективність використання потужності, що вводиться в міжелектродний проміжок (МЕП) при електроерозійному дротяному різанні на вирізних верстатах з числовим програмним керуванням (ЧПК). Встановлені експериментальні, аналітичні та узагальнені залежності, які дозволяють виявити взаємозв'язок конструктивних характеристик технологічних систем електроерозійних вирізних верстатів (ЕЕВВ) та фізико-технологічних параметрів процесу різання, визначити теплові та гідродинамічні умови безобривної обробки при максимальній продуктивності знімання металу. Це надало можливість сформулювати вимоги та науково обгрунтувати рекомендації по проектуванню вузлів верстатів, розробити методику розрахунку параметрів технологічних процесів виготовлення широкого спектра деталей інструментального виробництва. Основні результати досліджень дозволили модернізувати електроерозійні вирізні дротяні верстати СЕЛД-02 і СЕЛД-03, забезпечити постачання споживачам систем автоматизованого проектування технологічних процесів електроерозійної обробки (САПР ТП ЕЕО) та розробити конструкції основних вузлів макета чотирикоординатного ЕЕВВ СЕЛД-04.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52

Рубрики:

      
5.

Осипенко І.М. 
Реорганізація управління житлово-комунального господарства регіону: Автореф. дис...канд. екон. наук: 08.10.01 / І.М. Осипенко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні та методологічні дослідження розвитку організаційно-економічного механізму управління житлово-комунального господарства регіонів України за умов перехідної економіки, формування ринку послуг, наданих населенню регіонів підприємствами й організаціями житлово-комунального господарства. Запропоновано реорганізацію управління галузі на рівні міста, регіону з методикою розрахунку нормативної чисельності працівників, зайнятих у підгалузях житлово-комунального господарства у перехідний період. Внесено доповнення до методики розрахунку собівартості житлово-комунальних послуг у перехідний період до ринку, з урахуванням її зниження на основі науково-технічного розвитку. Наведено модель планування і управління діяльністю житлово-комунального господарства у ринкових умовах. Удосконалено функціональні механізми регулювання, ефективності розвитку й інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-21 + У9(4УКР-4ДОК)441.0-21
Шифр НБУВ: РА309443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Осипенко С.Ю. 
Розробка технології та методів стандартизації препаратів протиалергійної дії на основі Apis mellifica: Автореф. дис... канд. фармац. наук.: 15.00.01 / С.Ю. Осипенко ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано параметри технологічного процесу та розроблено технологію виготовлення матричної настойки "Apis C6", викладені в технологічних інструкціях і технологічних регламентах. Визначено фізико-хімічні властивості матричної настойки залежно від періоду заготівлі сировини. На підставі проведених досліджень створено проекти аналітичної нормативної документації та доведено стабільність препарату під час зберігання протягом двох років. Запропоновано доступні та чутливі методи якісного та кількісного визначення біологічно активних та допоміжних речовин у препаратах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р359.18
Шифр НБУВ: РА318381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Осипенко В.В. 
Спонтанна рослинність м.Черкаси: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Осипенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості синтаксономічної структури спонтанної рослинності м. Черкаси та розроблено заходи щодо її оптимізації з метою поліпшення якості середовища життя людини. Розроблено класифікаційну схему, яка містить 544 синтаксони, що відносяться до 22-х союзів, 14-ти порядків і 11-ти класів рослинності. Фітоценози охарактеризовано за флористичним складом, синекологією, синморфологією. Установлено високу чисельність урбанофільних синтаксонів. На підставі фітоіндикаційних показників угруповань спонтанної рослинності м.Черкаси встановлено основні екологічні фактори, які визначають розподіл ценозів спонтанної рослинності міста. Розроблено типологічну схему ценоіндикаційних комплексів спонтанної рослинності міста, яка включає 11 класів, 18 підкласів та 36 типів. Проведено зонування території м.Черкаси з урахуванням ступеня антропогенного впливу, трансформації та подібності рослинних угруповань, виділено 7 зон. На підставі моніторингу спонтанної рослинності розроблено рекомендації з метою оптимізації природного середовища міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8(4УКР-4ЧЕР-2Ч) +
Шифр НБУВ: РА343599

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Осипенко В.В. 
Структурно-семантичний інваріант хорового концерту (на матеріалі хорової творчості Ю.Алжнєва): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.В. Осипенко ; Харк. держ. ун-т мистецтв ім. І.П.Котляревського. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Окреслено історичні прототипи хорового концерту як концептуального жанру сучасної музичної культури. Вперше здійснено всебічний аналіз хорової творчості Ю.Алжнєва. Визначено усталені ознаки хорового стилю у музиці композитора. Проаналізовано стильову динаміку авторської концепції як способу втілення жанрового інваріанта хорового концерту: від міфологічної спрямованості ("Співомовки") до неопантеїстичного символізму ("Дівич-сон", "Пробудження") та соборності у творах релігійної тематики. Розкрито семантику музичної мови у хорових творах Ю.Алжнєва як яскравого прикладу музичного втілення філософської концепції "духу народу" та національно-ментального мислення в цілому. Виявлено структурно-семантичний інваріант жанру хорового концерту у творчості Ю.Алжнєва. Визначено сутність авторської концепції шляхом уособлення Культурного Героя сучасного етносу та української етнічної картини світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.042 + Щ313(4УКР)6-81 Алжнєв Ю. +
Шифр НБУВ: РА340431

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Осипенко Н.І. 
Теоретико-методологічні засади формування якості та асортименту камвольних тканин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.08 / Н.І. Осипенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 42 с. — укp.

З використанням комплексного та процесного підходів розроблено принципи та методологію формування асортименту та якості камвольних тканин. Визначено загальний обсяг наявних і передбачуваних потреб у камвольних тканинах. Розраховано структуру потреб у тканинах різного призначення за окремими сегментами ринку. Відповідно до потреб споживачів розроблено класифікацію камвольних тканин і визначено їх місце у розділі текстильних товарів. Здійснено типізацію споживачів за критерієм їх вимог до камвольних тканин. Описано об'єктивно існуючі типологічні групи споживачів ("консерватори", "лідери", "ідеалісти", "прагматики", "естети"). Розроблено класифікацію ужиткових властивостей та номенклатуру їх показників і характеристик на засадах стандартів ISO серії 9 000. Запропоновано математичні моделі та програми для прогнозування ужиткових властивостей та якості камвольних тканин за комплексом параметрів структури та волокнистим складом на етапі проектування. Розроблено алгоритм управління якістю камвольних тканин, заснований на визначенні вимог типологічних груп споживачів до якості. Згідно з вимогами типологічних груп споживачів спроектовано й виготовлено нові камвольні тканини й експериментально підтверджено їх високий рівень показників соціально значимих ужиткових властивостей і конкурентні переваги на ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М331 + М331
Шифр НБУВ: РА351028

Рубрики:

      
10.

Осипенко В.І. 
Фізико-технологічні основи електроерозійного дротяного вирізання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.07 / В.І. Осипенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 42 с. — укp.

Проаналізовано розвиток фізико-технологічних основ електроерозійного дротяного вирізання (ЕЕДВ) розв'язків базових задач електроерозійної обробки. Розроблено методологію адекватного прогнозування динаміки розвитку і ефективного вдосконалення електричних, газогідродинамічних, теплових та механічних процесів у міжелектродному проміжку (МЕП) на основі концепції досягнення максимальних технологічних показників ЕЕДВ (продуктивності, точності, шорсткості) під час зниження загальної енергоємності технології за умов експлуатації та проектування нового обладнання. Викладено наукові положення щодо фізичних та технологічних закономірностей пробою робочої рідини, формування і керування параметрами висококонцентрованого джерела тепла на поверхні електродів та тепловими процесами в зоні дії. Визначено концепцію, розроблено базові технічні рішення, алгоритми керування енерговиділенням, поліпшено ефективність та знижено енегоємність ерозійного руйнування металів розрядами малої тривалості та енергії. Досліджено особливості механізмів газогідродинамічних процесів у МЕП за умов наявності у воді домішок поверхнево-активних речовин (ПАР), вивчено вплив даних речовин на динаміку розширення каналу іскрового розряду, умови теплоомбіну і тепловий стан локальної ділянки дроту. Висвітлено технологічні основи керування впливом низької жорсткості дроту на точність чотирикоординатного ЕЕДВ як методу обробки. Розглянуто адаптовану технологію безелектролізного вирізання у водопровідній воді генераторами уніполярних імпульсів. Наведено математичний опис ЕЕДВ як комплексного фізико-технологічного процесу для комп'ютерного моделювання теплових, газогідродинамічних та механічних процесів у МЕП і на електродах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.05-1 +
Шифр НБУВ: РА342704

Рубрики:

      
11.

Осипенко І. О. 
Використання пилоподібних відходів електрометалургійних виробництв для створення металофосфатних композицій формувальних та стрижневих сумішей / І. О. Осипенко. — Б.м., 2021 — укp.

На сьогодні, причиною обмеженого використання фосфатних ХТС (ф-ХТС) з фосфатними солями та ХТС з залізо- та магнійвмісними пилами техногенного походження (ПТП) у ливарних цехах є важко керована та багатофакторно залежна швидкість затвердіння, значна усадка, обсипальність, крихкість на початковій стадії твердіння сумішей, нестабільність хімічного і гранулометричного складів ПТП, висока вартість, необхідність проведення відповідної попередньої обробки ПТП, що, ускладнює управління процесом структурування металофосфатних ХТС та знижує якість виливків. В роботі встановлено мінералогічний, хімічний, гранулометричний склад високодисперсних вторинних матеріалів і відходів електрометалургійного виробництва, що виготовляються в Україні. Визначено, що на рівень фізико-технологічних властивостей ф- ХТС впливає масова кількість кристалічних хімічно-активних сполук ПТП, а також величина дисперсності пилу. При цьому масовий вміст хімічно-активних сполук ПТП та його дисперсність адитивно впливають на рівень властивостей структурованих ф-ХТС. Тобто, чим більше в ПТП хімічно-активних кристалічних сполук та чим більше питома площа його поверхні, тим вища його технологічна активність.За результатами експериментальних досліджень побудовано ряд технологічної активності оксидів металів у пилоподібних матеріалах техногенного походження по відношенню до ортофосфорної кислоти при питомій площі поверхні пилів від 1,81 до 22,00 м2/г та розширено ряд хімічної активності сполуками MnO, MnO2.Встановлено комплексний вплив вмісту ортофосфорної кислоти та ПТП при їх співвідношенні 0,1…10% та витримки суміші на повітрі у межах від 3 до 24 годин і закономірності комплексного впливу вмісту ПТП і ортофосфорної кислоти в межах від 1 до 10 % за масою та концентрацією ортофосфорної кислоти 60% на властивості ф-ХТС. Оптимізовані склади ф-ХТС з додаванням в них пилу газовідчистки виробництва феросиліцію (ПГВФ), пилу газовідчистки плавки нормального електрокорунду (ПГПНЕ) та ПГВФ+ПГПНЕ при масовому співвідношенні 1:1 за границею міцності на стиск, газопроникністю і обсипальністю через 3 та 24 год. Встановлена функціональна залежність між обсипальністю структурованих ф-ХТС з додаванням в них ПГВФ від часу витримки їх на повітрі, величини газопроникності та міцності на стиск у межах від 1 до 24 годин.Розроблені склади ф-ХТС з ПТП пройшли апробацію в ливарних цехах на декількох металургійних підприємствах України при виготовленні виливків з високоманганової сталі. Практична цінність роботи полягає в розробці оптимальних і раціональних складів ф-ХТС з ПТП (ПГВФ, ПГПНЕ та їх суміші) із заданим рівнем фізико-технологічних властивостей.^UToday, the reason for the limited use of phosphate cold –hardening mixtures (f-CHM) with phosphate salts and CHM with iron and magnesium-containing dust of technogenic origin (DTO) in foundries is difficult to control and multifactorial curing rate, significant shrinkage, scattering, brittleness at the initial stage of hardening and particle size distribution of DTO, high cost, the need for appropriate pre-treatment, which complicates the management of the process of structuring metal-phosphate СHM and reduces the quality of castings.The mineralogical, chemical, granulometric composition of highly dispersed secondary materials and wastes of electrometallurgical production manufactured in Ukraine is established in the work. It is determined that the level of physical and technological properties of f-CHM is influenced by the mass amount of crystalline chemically active compounds of DTO, as well as the value of dust dispersion. The mass content of chemically active compounds of DTO and its dispersion additively affect the level of properties of structured f-CHM. That is, the more chemically active crystalline compounds in the DTO and the larger the specific surface area of its surface, the higher its technological activity.According to the results of experimental studies, a number of technological activities of metal oxides in dusty materials of technogenic origin in relation to orthophosphoric acid with a specific surface area of dust from 1.81 to 22.00 m2/g and expanded a number of chemical activity compounds MnO, MnO2.The complex effect of the content of orthophosphoric acid and DTO at their ratio of 0.1… 10% and exposure of the mixture in air within 3 to 24 hours and the regularities of the complex effect of the content of DTO and orthophosphoric acid in the range from 1 to 10% by weight and concentration of orthophosphoric acid acid 60% on the properties of f-CHM. Optimized compositions of f-CHM with the addition of gas cleaning dust for ferrosilicon production (DGCFP), gas cleaning dust of normal fused electrocorundum (DGCNE) and DGCFP + DGCNE at a mass ratio of 1: 1 below the compressive strength, gas permeability and scattering after 3 and 24 hours. The functional dependence between the scattering of structured f-HTS with the addition of DGCFP from the time of their exposure to air, the value of gas permeability and compressive strength in the range from 1 to 24 hours.The developed warehouses of f-CHM with DTO were tested in foundries at several metallurgical enterprises of Ukraine in the manufacture of castings from high manganese steel. The practical value of the work is to develop optimal and rational compositions of f- CHM from DTO (DGCFP, DGCNE and their mixtures) with a given level of physical and technological properties.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Мартиросян І. А. 
Формування якості та безпечності текстильних виробів з біоцидною обробкою. / І. А. Мартиросян. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження - целюлозовмісні текстильні матеріали, оброблені біоцидними препаратами тіосульфонатної структуриМетою дисертаційного дослідження є підвищення зносостійкості та біобезпечності целюлозовмісних текстильних виробів шляхом їх обробки біоцидними препаратами тіосульфонатної структури, що забезпечить стійкий антимікробний захист в особливих умовах праці. Методи досліджень – використані стандартні методи досліджень для текстильних виробів, в тому числі методи інструментальної та візуальної колориметрії, атомно-абсорбційної спектрометрії. Застосовані математичні та статистичні методи обробки даних за допомогою комп'ютерних прикладних програм. Розроблена власна методика визначення біостійкості тексти них виробів. Дослідження проведені як в лабораторних, так і в реальних умовах експлуатації. Обґрунтовано та експериментально підтверджено доцільність використання біоцидних препаратів тіосульфонатної структури для надання текстильним матеріалам та виробам антимікробних властивостей. Вперше запропоновано використання нових біоцидів - етилтіосульфанілат (ЕТС), метилтіосульфанілат (МТС) та алілтіосульфанілат (АТС) для надання текстильним матеріалам та виробам антимікробних властивостей; теоретично обґрунтовано вплив БПТС на біостійкість целюлозовмісних текстильних матеріалів на їх основі з метою захисту від волокноруйнівних мікроорганізмів, пліснявих грибів та ґрунтової морської мікрофлори;встановлено закономірності та механізми взаємодії волокнистого складу субстрату, концентрації біоциду та фізіологічної групи і виду мікрофлори для формування раціонального антимікробного ефекту;Запропоновано науково-обґрунтований ресурсозберігаючий спосіб отримання безпечних текстильних виробів з високими антимікробними властивостями тривалої дії. Впроваджено новий асортиментний різновид текстильних виробів з антимікробними властивостями спеціального призначення. Результати досліджень реалізовано у виробничих умовах ТОВ «Новолог» (Акт про виробничі випробування від 06.11.18р.); ТОВ «ОЛИС» (Акт про впровадження та виробничі випробування від 24.02.20р.); ТОВ «Швейне виробництво Теодора» (Акт про виробничі випробування від 20.02.20 р.) та ДП «Хімтекс» (Акт про впровадження від 29.12.19р.), здійснено промислову апробацію обробки текстильних матеріалів у виробничих умовах ПрАТ «ЧШК». Результати досліджень впроваджено в навчальний процес Національного університету «Львівська політехніка» (Акти про впровадження від 28.05.20р.). Технічні рішення захищені двома патентами України: на корисну модель та винахід.^UObject of research - cellulose-containing textile materials treated with biocidal products of thiosulfonate structure.The purpose of the dissertation research is to increase the wear resistance and biosafety of cellulose-containing textile products by treating them with biocidal drugs of thiosulfonate structure, which will provide stable antimicrobial protection in special working conditions.Research methods - used standard research methods for textile products, including methods of instrumental and visual colorimetry, atomic absorption spectrometry. Mathematical and statistical methods of data processing using computer applications are used. The own technique of definition of biostability of text products is developed. Studies have been conducted in both laboratory and real operating conditions.The expediency of using biocidal products of thiosulfonate structure to give antimicrobial properties to textile materials and products is substantiated and experimentally confirmed. For the first time, the use of new biocides has been proposed - ethylthiosulfanilate (ETS), methylthiosulfanilate (MTS) and allylthiosulfanilate (ATS) to provide textile materials and products with antimicrobial properties; the influence of BPTS on the biostability of cellulose-containing textile materials based on them for protection against fiber-destroying microorganisms, molds and soil marine microflora is theoretically substantiated; the regularities and mechanisms of interaction of the fibrous composition of the substrate, the concentration of the biocide and the physiological group and the type of microflora for the formation of a rational antimicrobial effect are determined. The scientifically substantiated resource-saving method of obtaining safe textile products with high long-acting antimicrobial properties is proposed. A new assortment variety of textile products with special purpose antimicrobial properties has been introduced.The research results were implemented in the production conditions of Novolog LLP (Act on production tests dated 06.11. 2018); LLP "OLIS" (Act on implementation and production tests from 24.02.20); LLP «Teodora Sewing Production» (Act on production tests dated 20.02.20) and Khimtex State Enterprise (Act on production tests dated 29.12.19), industrial testing of textile materials processing in the production conditions of PJSC «ChShK» was carried out. The research results were implemented in the educational process of the National University "Lviv Polytechnic" (Acts of implementation from 28.05.20). Technical solutions are protected by two patents of Ukraine: a utility model and an invention.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кондаков А. В. 
Технологічне забезпечення керованого формування параметрів поверхневих шарів сталей при електроерозійній обробці дротяним електродом / А. В. Кондаков. — Б.м., 2021 — укp.

Застосування інноваційних розробок в технології обробки матеріалів дозволяє розширити використання високоякісних матеріалів високої твердості в машинобудуванні. Під час їх обробки, стандартні способи виробництва поступово витісняються більш прогресивними стратегіями, наприклад, обробка електроерозією, електрохімічна обробка, ультразвукова обробка та лазерна обробка. Електроерозійна обробка (ЕЕО) включає в себе комплексне залучення численних фізичних явищ. Електричні іскри між катодом та анодом утворюють велику кількість тепла над невеликою ділянкою деталі. Матеріал деталі видаляється завдяки виникненню розплавлення і випаровування, викликаних високою температурою при обваленні каналу плазми розряду. Параметри поверхневих шарів сталевих деталей, технічні та технологічні характеристики процесу, які визначають механізми та результати їх формування потребують подальших комплексних системних досліджень. Розвиток уявлень про формування параметрів поверхневих шарів сталевих деталей при електроерозійній обробці дротяним електродом дозволить підвищити їх експлуатаційні характеристики, за рахунок більш якісного прогнозування та керованого формування заданої мікрогеометрії та фізико-механічних властивостей. Сукупність представлених у дисертації результатів експериментальних та теоретичних досліджень становить нове вирішення актуальної науково-технічної задачі підвищення ефективності технологічного забезпечення прогнозування та керованого формування мікрогеометрії та фізико-механічних властивостей поверхневих шарів сталей при електроерозійній обробці дротяним електродом.Проведений аналізу стану проблем та факторів, що мають вплив на формування якості поверхонь при електроерозійній обробці дротяним електродом. Проведений детальний аналіз параметрів сучасних генераторів технологічного струму електроерозійних вирізних верстатів та механізми їх впливу на формування одиничної ерозійної лунки, продуктивність процесу різання та якість сформованих поверхонь. Проаналізовано вплив характеристик дротяного електроду-інструменту на процес електроерозійного вирізання. Розглянуто відомі моделі формоутворення поверхні при електроерозійній обробці та особливості формування структури поверхневих шарів.В роботі представлено розроблені та підібрані методики та обладнання для реалізації комплексу експериментальних досліджень керованого впливу основних параметрів електроерозійного дротяного вирізання на формування мікрогеометрії, структури та фізико-механічних властивостей поверхневих шарів сталей. Запропоновано та адаптовано оригінальну методику визначення напруг у зоні термічного впливу після електроерозійного дротяного різання у відомих простих технологічних схемах.Описані теоретичні та експериментальні дослідження процесів формування геометрії одиничної ерозійної лунки та мікрогеометрії поверхонь утворених масовою дією розрядів при електроерозійному дротяному вирізанні (ЕЕДВ). Виявлено закономірності зміни енергоефективності процесу руйнування конструкційної Сталі 45 в обраному діапазоні режимів роботи генератора. Для групи сталей з відомими та достатньо близькими теплофізичними характеристиками (Сталь 45, Сталь 48, 40Х, У10, Х12М) отримана система рівнянь, які дозволяють на етапі проектування технологічного процесу електроерозійного дротяного вирізання для відомих енергії розряду, що виділяється на аноді, тривалості розряду та коефіцієнта перекриття лунок розраховувати три базові параметри шорсткості – Rz, Ra, Rq. Отримані закономірності виникнення та впливу вібрацій дротяного електроду-інструменту (ДЕІ) на формування мікрогеометрії оброблених поверхонь. Розроблено математичну статистичну модель для розрахунку впливу вібрацій ДЕІ на мікрогеометрію оброблених поверхонь.Наведено результати системного комплексу досліджень по визначенню мікротвердості, структури та товщини зони термічного зміцнення в якісній вуглецевій конструкційній Сталі 45 після ЕЕДВ. Отримані результати забезпечують поповнення бази даних та розширення уявлень про закономірності впливу часово-енергетичних характеристик імпульсів технологічного струму на формування термічно зміцненого шару за ЕЕДВ якісних вуглецевих сталей. Висунуто, обґрунтовано та експериментально підтверджено гіпотезу про те, що при ЕЕДВ якісних вуглецевих сталей за використання розрядних імпульсів струму з енергетичними та часовими параметрами характерними для сучасних електроерозійних вирізних верстатів домінуючий вплив на формування товщини термічно зміцненого шару має тривалість імпульсу струму.^UApplication of innovative developments in technology of processing of materials allows to expand use of high-quality materials of high hardness in mechanical engineering. During their processing, standard production methods are gradually being replaced by more progressive strategies, such as electroerosion treatment, electrochemical treatment, ultrasonic treatment and laser treatment. Electrical discharge machining (EDM) involves the complex involvement of numerous physical phenomena. Electric sparks between the cathode and the anode generate a large amount of heat over a small area of the part. The material of the part is removed due to the occurrence of melting and evaporation caused by high temperatures during the collapse of the discharge plasma channel. The parameters of the surface layers of steel parts, technical and technological characteristics of the process, which determine the mechanisms and results of their formation require further comprehensive system studies. The development of ideas about the formation of the parameters of the surface layers of steel parts during EDM treatment with a wire electrode will improve their performance, due to better forecasting and controlled formation of the specified micro geometry and physical and mechanical properties.The set of results of experimental and theoretical researches presented in the dissertation is a new solution of the actual scientific and technical problem of increase of efficiency of technological maintenance of forecasting and controlled formation of micro geometry and physical and mechanical properties of surface layers of steels at electroerosive processing by a wire electrode.An analysis of the state of problems and factors that affect the formation of surface quality during EDM treatment with a wire electrode. The detailed analysis of parameters of modern generators of technological current of electroerosive cutting machines and mechanisms of their influence on formation of a single erosion hole, productivity the process of cutting and quality of the formed surfaces is carried out. The influence of the characteristics of the wire electrode-tool on the process of electroerosive cutting is analyzed. The known models of surface formation during electroerosive treatment and features of formation of structure of surface layers are considered.The dissertation presents the developed and selected methods and equipment for the implementation of a set of experimental studies of controlled influence of the main parameters of EDM wire cutting on the formation of micro geometry, structure and physical and mechanical properties of surface layers of steels. An original method for determining stresses in the zone of thermal influence after EDM wire cutting in known simple technological schemes is proposed and adapted.Theoretical and experimental researches of processes of formation of geometry of a single erosion hole and microgeometry of surfaces formed by mass action of discharges at electroerosive wire cutting are described (WEDM). Regularities of change of energy efficiency of the process of destruction of structural steel 45 in the selected range of modes of operation of the generator are revealed. For a group of steels with known and sufficiently similar thermophysical characteristics (Steel 45, Steel 48, 40X, U10, X12M) a system of equations is obtained, which allows at the stage of designing the technological process of EDM for known discharge energy released at the anode, discharge duration and the coefficient of overlap of the holes to calculate the three basic parameters of roughness – Rz, Ra, Rq. The regularities of the occurrence and influence of vibrations of the wire tool electrode (WTE) on the formation of the micro geometry of the treated surfaces are obtained. A mathematical statistical model for calculating the effect of WTE vibrations on the micro geometry of treated surfaces has been developed.The results are given a systematic set of studies to determine the microhardness, structure and thickness of the thermal hardening zone in high-quality carbon structural Steel 45 after WEDM. The obtained results provide replenishment of the database and expansion of ideas about the patterns of influence of time-energy characteristics of process current pulses on the formation of a thermally strengthened layer by WEDM of high-quality carbon steels. The hypothesis that the WEDM of high-quality carbon steels with the use of discharge current pulses with energy and time parameters characteristic of modern EDM cutting machines has a dominant influence on the formation of the thickness of the thermally hardened layer has been put forward, substantiated and experimentally confirmed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського