Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (177)Книжкові видання та компакт-диски (114)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ОСОВСЬК$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Осовська І.М. 
Висловлювання-відмова: структурно-семантичний та комунікативно-прагматичний аспекти (на матеріалі сучасної німецької мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.М. Осовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено комунікативну сутність висловлювання-відмови, розглянуто модифікації інваріантного значення категорії заперечення у семантичній структурі висловлювання-відмови. Встановлено функціональну сутність мовленнєвого акту з іллокутивною силою відмови та актні критерії його функціонування. Визначено місце акту відмови у традиційних і нетрадиційних класифікаціях мовленнєвих актів. Створено типологію актів відмови на основі лексико-семантичних операторів. Вивчено фонд лексичних і граматичних засобів вираження значення "відмова". Досліджено та описано можливості модифікацій іллокутивної сили "відмова" у бік її посилення або послаблення. Встановлено залежність прагматичних змістів висловлювання відмови від ситуативно детермінованих та індиферентних характеристик комунікації, здійснено спробу подання мовленнєвого портрета мовця, що висловлює відмову, реалізуючи інтенцію відхилення у певній ситуації спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-227.4 +
Шифр НБУВ: РА322691

Рубрики:

      
2.

Осовська Н.Ю. 
Малі структурні аномалії серця: стратифікація факторів ризику, принципи медикаментозної корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Н.Ю. Осовська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації лікування пацієнтів з малими структурними аномаліями серця (МСАС) - пролапсом мітрального клапана (ПМК) й аномальними хордами лівого шлуночка (АХЛШ) на підставі стратифікації факторів ризику та виявлення критеріїв несприятливого перебігу. Установлено, що у разі ПМК найбільш значущими для прогнозу є ступінь міксоматозної дегенерації (МД) стулок, для АХЛШ - їх кількість, топіка, товщина та кальциноз. МСАС супроводжуються порушеннями ритму та процесів реполяризації за даними холтерівського моніторування електрокардіограми та порушеннями показників добового профілю артеріального тиску (АТ), а також помірними змінами систолічної та діастолічної функцій ЛШ. Найбільше значення у прогнозуванні структурно-функціональних порушень міокарда й аритмій є наявність і ступінь МД стулок, множинний характер АХЛШ, ступінь мітральної регургітації, ступінь аномальної тракції папілярних м'язів, збільшення частоти серцевих скорочень і дисперсії інтервалу Q - T, порушення варіабельності АТ, зростання швидкості його ранішного підйому, ознаки гиперсимпатикотонії. Установлено подібність змін структури та функцій ЛШ у пацієнтів з множинними АХЛШ на фоні синдрому дисплазії сполучної тканини та некомпактного ЛШ (НЛШ). Розроблено принципи диференціальної діагностики між НЛШ і дилатаційною кардіоміопатією. Обгрунтовано виділення груп пацієнтів з МСАС з малим, середнім і високим ступенем ризику та доцільність диференційованого підходу до призначення медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.105.0-52 +
Шифр НБУВ: РА360797

Рубрики:

      
3.

Осовський В.Д. 
Низькотемпературна адсорбція водню та дейтерію на поверхні тугоплавких металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.Д. Осовський ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено властивості адсорбованих шарів водню та дейтерію, кінетику їх формування на поверхнях W(110), W(111) і Mo(110) за низьких (до 5 К) температур підкладки. Створено оригінальну надвисоковакуумну установку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5 + К235.102.5
Шифр НБУВ: РА316799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Осовський О.А. 
Формування регіональної стратегії розвитку малого підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.А. Осовський ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європейської інтеграції України. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-методичні засади формування та розвитку малого підприємництва. Досліджено діючі малі підприємства різних форм власності та галузей економіки, створені на території Житомирщини. Розкрито суть малого підприємництва, закономірності та умови для його становлення та розвитку в регіоні. Виявлено причини, які негативно вплинули на діяльність малого підприємництва регіону. Удосконалено механізм формування стратегії його розвитку, що полягає у зміні суті завдань та дій, які виконуються на всіх етапах її розробки. Запропоновано критерії оцінки та модель перспективного розвитку малих підприємств, яка базується на використанні програмного продукту системи MathCAD Pro 2000. Запропоновано нові методичні підходи щодо впровадження організаційно-фінансових механізмів державної підтримки підприємництва, зміст яких полягає у створенні сприятливого організаційно-правового та економічного середовища для розвитку малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА323104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коропецька О. І. 
Сучасний британський парентальний дискурс: когнітивно-семантичний аспект / О. І. Коропецька. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню когнітивно-семантичного аспекту сучасного британського парентального дискурсу та укладанню когнітивних карт його видів.Визначено теоретико-методологічне підґрунтя дослідження когнітивно-семантичного аспекту СБПД. Установлено поняттєвий, образний та ціннісний складники дискурсотвірного концепту PARENTHOOD. Сформовано домени кооперативного та конфліктного типів СБПД як базові кванти релевантної інформації, виявлено значущі з них, а також у їх межах – концепти-автохтони для типів СБПД. Зафіксовано міжавтохтонні корелятивні пари, а також описано логіко-семантичні типи зв'язків між ними. Верифіковані автохтони та їх конфігурації відтворено в когнітивних картах кооперативного та конфліктного типів СБПД, що унаочнюють їхні концептосистеми. Досліджено вербалізацію базових британських концептів у СБПД та встановлено їхню релевантність для СБПД.Ключові слова: парентальний дискурс, домен, концептосистема, когнітивна карта, концепт, лінгвокультурний концепт.^UThe thesis is dedicated to the study of cognitive-semantic aspect of the modern British parental discourse (MBPD) and to the elaboration of the cognitive maps of its two types.Parental discourse is viewed as a non-institutional household discourse, which is a segment of a family discourse representing the thinking-and-speech interactions between parents and children in the family.A complex analysis of the multilevel cognitive dimension of MBPD included the following stages: the notional, figurative and axiological layers of the metachtone PARENTHOOD (a discourse forming concept) were analyzed; the verbal means of mental units of conceptual system of MBPD were grouped into domains and the most significant among them were statistically verified in the cooperative and conflict types of MBPD respectively; verification of statistically meaningful concepts in every domain was carried out; relations between autochtons, their quantitative and qualitative characteristics were identified; cognitive maps of the cooperative and conflict types of MBPD were designed.Key words: parental discourse, domain, conceptual system, cognitive map, concept, linguo-cultural concept.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Гафу Т. Г. 
Сучасний англомовний гастрономічний дискурс: когнітивний вимір / Т. Г. Гафу. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню сучасного англомовного гастрономічного дискурсу з позицій когнітивно-дискурсивної парадигми. Такий підхід до вивчення сучасного англомовного гастрономічного дискурсу дав змогу об'єктивно реконструювати та репрезентувати інформаційні пакети його видів – традиційного та естетичного, виявити концепти-автохтони як стрижні сучасного англомовного гастрономічно тематизованого сегменту знання. Гастрономічний дискурс визначено як особливий вид соціального спілкування, метою якого є здійснення глютонічної комунікації. Гастрономічний дискурс об'єднує текстові структури, пов'язані з процесом харчування, при якому враховуються учасники, умови, способи спілкування, середовище, у якому відбувається розмова, місце й час комунікації, цілі й мотиви, а також жанр і стиль мовлення. Він охоплює ціннісні й понятійні сторони етнокультури, а також відображає особливості культури різних країн і має національно-культурну специфіку, а «їжа, харчування» виступає як багатовимірне смислове утворення, що включає ціннісну, образну й понятійну сторони, зумовлює саме існування етнокультури, яке формує її лінгвосеміотичну систему й систему комунікації. Сучасний англомовний гастрономічний дискурс постає мисленнєво-мовленнєвою діяльністю сучасного представника англомовної спільноти в буттєвому сегменті, пов'язаному з приготуванням та споживанням їжі. Традиційна гастрономічна картина світу охоплює акцентуацію сучасних «суспільних зручностей», а саме фаст-фуду, дитячого харчування та готової їжі для тварин, соусів та спецій, традиційних страв, готової випічки та солодощів, закусок, заморожених та консервованих продуктів, енергетичних напоїв, ціни та знижок, що полегшують життя середньостатистичного споживача. Натомість естетична гастрономічна картина світу підносить значення фруктів, овочів, салатів, пасти, вегетаріанських страв, калорійності продуктів, загалом процесу приготування, інгредієнтів та емоцій, що супроводжують як процес, так і результат – насолоду від смаку та аромату. Істотного значення набуває сфера гастрономічного обслуговування, особливо через зручність та можливість отримання гастрономічної насолоди в приємному місці. Викладене дає змогу стверджувати, що, попри акцептуацію значущості традиційних цінностей, нове покоління англомовних споживачів підносить значення інших пріоритетів сучасного харчування – естетику й раціоналізм.Ключові слова: дискурс, гастрономічний дискурс, англомовний дискурс, концепт, автохтон, домен, концептосистема, когнітивна карта.^UThe thesis is devoted to the study of modern English gastronomic discourse from the perspective of cognitive discursive paradigm. The approach adopted to the investigation of modern English gastronomic discourse has potentiated the most impartial reconstruction and representation of the informational packets of two types of the discourse under study, particularly, the traditional discourse and the aesthetic one. Besides, autochthon concepts as centerpieces of the unit of knowledge with modern English gastronomic thematization were revealed. Gastronomic discourse is defined as a special type of social intercourse aimed at executing gluttonic communication. Gastronomic discourse amalgamates textual structures relating to the process of food consumption, the latter encompassing the participants, conditions, mode and environment of communication, its place and time, aims and motifs, genre and speech style. What is more, gastronomic discourse reflects the axiological and notional facets of the ethnic culture, thus revealing cultural peculiarities of different countries. This discourse type is marked by national-cultural specificity, therefore, “food and eating” appears to be a multidimensional conceptual entity that is characterized by axiological, figurative and notional aspects; accordingly, the entity in question preconditions the existence of ethnic culture, shapes its linguo-semiotic and communication systems. Hence, modern English gastronomic discourse is a cognitive-verbal activity undertaken by a contemporary representative of English-speaking community in the course of their quotidian life when cooking or consuming food.Traditional gastronomic worldview accentuates modern “social conveniences”, namely, fast food, baby food, pet food, sauces and spices, traditional dishes, ready-made pastry and confection, snacks, frozen and canned foods, energy drinks, prices and discounts, the whole lot makes life of an average consumer easier. This being said, aesthetic gastronomic worldview promotes the significance of fruit, vegetables, salads, pasta, vegetarian dishes, energy value, the process of cooking in general, ingredients and emotions that accompany both the process and the result, the latter intensifying the enjoyment of taste and flavor. The sphere of gastronomic services is now gaining considerable purport mainly due to its accessibility and the prospect of getting pleasure in a nice place. Thus, the results of the study indicate that despite particular emphasis laid upon traditional values, the new generation of English-speaking consumers prioritize other aspects of modern foods, specifically, aesthetics and rationality.Key words: discourse, gastronomic discourse, English discourse, concept, autochthon, domain, conceptual system, cognitive map.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського