Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Орлова Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Орлова Т. В. 
Жінка в історії України: історіографія XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / Т. В. Орлова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Визначено основні етапи розвитку знань з історії жіноцтва України протягом останніх ста десяти років. Охарактеризовано провідні тенденції, які втілюються у наукових студіях кожного з етапів. Висвітлено фактори впливу на світоглядні позиції вчених - вітчизняних і діаспорних. Зібрано, проаналізовано, систематизовано й охарактеризовано основні групи історіографічних джерел, присвячених вивченню та висвітленню історичного місця жінок у розвиткові України. Оцінено внески істориків, а також представників інших соціогуманітарних наук у дослідження ролі жіноцтва в соціальній, економічній, громадсько-політичній та духовній сферах життя українського народу від докняжих часів до кінця першого десятиріччя XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-297
Шифр НБУВ: РА373552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Орлова Т.М. 
Оптичні та спектральні властивості рідких кристалів з фоточутливою хіральною стероїдною домішкою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.15 / Т.М. Орлова ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Виявлено, що утворений в процесі УФ опромінення транс-ізомер з гнучкою молекулярною структурою більше порушує анізотропну взаємодію молекул РК у порівнянні з початковим 7-ДГХ, який має жорстку молекулярну структуру. Встановлено, що у нематичному та холестеричному рідкому кристалі (нематик + оптично активна домішка) на відміну від ізотропних розчинників, спостерігається залежність ефективності цис-транс ізомеризації превітаміну D від концентрації 7-ДГХ, що є проявом колективного характеру ізомеризації домішкових молекул у рідкокристалічному (РК) середовищі. Встановлено, що утворюваний транс-ізомер є лівозакручуючою хіральною домішкою та має більш високу закручуючу здатність у порівнянні з 7-ДГХ. Досліджено динаміку структурних змін індукованих холестеричних РК (нематик + 7-ДГХ) під час УФ опромінення. Визначено оптимальний склад РК суміші (нематик + оптично активна домішка + 7-ДГХ) для розробки УФ біосенсора з візуальною оцінкою вітамін-D-синтезуючої здатності сонячної та штучної УФ радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА351097

Рубрики:

      
3.

Орлова Т.О. 
Оцінки екологічного стану земельних ділянок, зайнятих відходами та об'єктами поводження з ними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / Т.О. Орлова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасну міжнародну процедуру "західного" типу "Оцінки Екологічних Впливів" ("Environmental Impact Assesment") і адаптовано принципи її застосування для здійснення екологічних вишукувань, оцінювання екологічного стану та наслідків будівництва об'єктів поводження з відходами. Сформульовано вимоги до екологічного нормативу планування території. Визначено необхідні та достатні характеристики земельних ділянок звалищ з урахуванням обмежень щодо подальшого використання у новому призначенні потенційним інвестором. Розроблено "Програму геоекологічних вишукувань звалищ", якою необхідно керуватися під час обстеження забруднених відходами територій. Констатовано необхідність створення систем управління відходами на місцевому та регіональному рівнях з резервуванням земельних ділянок для об'єктів поводження з відходами за оптимізованими еколого-безпечними технологіями з використанням критичних характеристик ділянок до земельного кадастру з урахуванням планувальних і екологічних сервітутів. На підставі результатів аналізу техніко-економічних і екологічних показників стану всіх об'єктів поводження з твердими побутовими відходами доведено перевагу сміттєпереробних комплексів, замкнутих єдиним ланцюгом з метою створення полігону відходів. Обгрунтовано показники екологічного стану об'єктів поводження з відходами, їх земельних ділянок і екосервітути, призначені для фіксації у складі земельного кадастру. Визначено ринково-адміністративні механізми управління галуззю поводження з відходами з урахуванням інвестиційної ситуації. Запропоновано способи державного управління зі зворотнім зв'язком, які базуються на використанні еколого-економічних механізмів пріоритетного інвестування та спрощеного виділення земельних ділянок під мережу поводження з відходами через систему земельного кадастру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84-28 +
Шифр НБУВ: РА358201

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського