Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (247)Книжкові видання та компакт-диски (296)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ПІДДУБНИЙ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=АНТОНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Антонович С.О. 
Драматургічна творчість українських письменників-емігрантів середини ХХ століття: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.О. Антонович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито специфіку української еміграційної драматургії середини ХХ ст. Проаналізовано п'єси О. Бабія, І. Багряного, Л. Коваленко, Ю. Косача, І. Костецького, І. Чолгана, А. Юриняка в контексті традицій національної літератури та філософсько-мистецьких впливів у західноєвропейській культурі. Досліджено проблеми абсурдності людського існування, безгрунтів'я. Визначено поетикальні особливості драм, зокрема, авторських жанрових рішень, способів зображення образів дійових осіб, ролі ремарок, сюжетно-композиційної організації творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.4=4/8)-336 +
Шифр НБУВ: РА370029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Піддубний В.А. 
Наукові основи і апаратурне оформлення перехідних процесів харчових і мікробіологічних виробництв: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / В.А. Піддубний ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 47 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан методів інтенсифікації тепло- та масообміну стосовно харчових і мікробіологічних технологій. Показано, що перспективним є напрямок використання перехідних режимів, за яких відбуваються зміни термодинамічних, гідродинамічних, кінематичних, силових параметрів або величин, що характеризують рушійні фактори процесів. Показано особливі перспективи перехідних процесів у дискретно-імпульсних технологіях і технологіях різкої зміни тисків у газонасичених системах, підгрунтям яких є швидкоплинне зниження енергетичного потенціалу середовищ масообміну. Виконано структурний аналіз перерозподілу енергетичних потоків у газорідинних системах, що знаходяться у стані безперервної аерації. Показано, що вертикальна циркуляція середовищ за рахунок зміни гідростатичних тисків у локальних динамічних зонах є причиною масообмінних процесів щодо азоту з флуктуацією за напрямками. Одержано розрахункові формули для визначення енергетичних потенціалів газорідинних систем, газоутримувальної здатності у режимах перехідних процесів, енергетичного забезпечення утворення міжфазної поверхні заданого рівня дисперсності. Запропоновано аналітичні моделі гідродинаміки, газорідинних систем за умов флуктуації зовнішніх тисків, підгрунтя процесу інтенсифікації масообміну завдяки використанню технологій різких змін тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л814 +
Шифр НБУВ: РА358206

Рубрики:

      
4.

Піддубний О.Г. 
Оптимізація фізичної підготовки курсантів вищих військових навчальних закладів у період первинного професійного навчання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / О.Г. Піддубний ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено традиційну систему фізичної підготовки під час початкового військового професійного навчання у вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ), з'ясовано структуру, зміст, функціональні компоненти навчання, виховання та розвитку військовослужбовців на різних етапах їх військово-професійного становлення. Запропоновано новий метод визначення оптимальних параметрів бігового навантаження для військовослужбовців у період початкового навчання, що обгрунтовано біоенергетичним рівнем забезпечення м'язової діяльності та реєстрацією показників кардіореспіраторної системи. Відзначено, що за умов використання запропонованого методу має місце висока точність визначення просторово-часових параметрів виконання вправ і об'єктивність оцінок у процесі фізичної підготовки курсантів. Обгрунтовано раціональну методику фізичної підготовки курсантів ВВНЗ залежно від специфіки етапів первинної військово-професійної підготовки з урахуванням їх індивідуальних фізіологічних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 +
Шифр НБУВ: РА325725

Рубрики:

      
5.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Піддубний О.Ю. 
Правове становище сільськогосподарських інспекцій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Ю. Піддубний ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового становища контрольно-інспекційних органів в агропромисловому комплексі (АПК). Проаналізовано правові засади їх створення та функціонування, показано особливості здійснення ними своїх повноважень та адміністративно-юрисдикційної діяльності. Визначено сутність і проаналізовано чинне законодавство та практику правового регулювання діяльності державних сільськогосподарських інспекцій в Україні. Встановлено критерії віднесення контрольно-інспекційних органів до системи державних сільськогосподарських інспекцій, висвітлено шляхи удосконалення їх системи. Наведено пропозиції щодо покращання організаційної структури й уточнення повноважень цих органів. Проаналізовано правові засади здійснення адміністративної юрисдикції в агропромисловому комплексі. Обгрунтовано рекомендації щодо внесення змін до законодавства, спрямованих на оптимізацію діяльності органів адміністративної юрисдикції в агропромисловому комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 +
Шифр НБУВ: РА351600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Піддубний В.А. 
Розробка методів розрахунку і удосконалення обладнання систем виробництва солоду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.А. Піддубний ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено аналіз сучасного стану технологій та обладнання для виробництва солоду, у тому числі процесів миття, дезинфекції ячменю та його замочування, пророщування та сушіння солоду. Показано перспективи та обгрунтовано необхідність забезпечення виробництва фізично та мікробіологічно чистим повітрям, поєднання інтересів технології, процесів і механізації пере- та розвантажувальних робіт, рекуперації матеріальних та енергетичних потоків. Розроблено методику розрахунку платформ сушарок солоду з гравітаційним розвантажуванням і разі оптимізації елементів конструкції за величинами внутрішніх силових факторів і динаміки перехідних процесів у системах зі змінною жорсткістю, якими моделюються приводи платформ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.2 +
Шифр НБУВ: РА324851

Рубрики:

      
8.

Аносова Ю. В. 
Юрисдикція міжнародних судових органів щодо злочину геноциду / Ю. В. Аносова. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації досліджується юрисдикція міжнародних кримінальних судів та Міжнародного Суду ООН щодо злочину геноциду з позицій інтегративного підходу до відповідальності індивідів та держав згідно з міжнародним правом. Розглядаються концептуальні підходи щодо розуміння юрисдикції міжнародних судових органів. Висвітлюється комплексна природа Конвенції про геноцид. Досліджуються особливості тлумачення міжнародними кримінальними судами складу та окремих елементів злочину геноциду. Здійснюється історичний огляд процесу прийняття та характеризується змістовне наповнення юрисдикційних положень статей 6 та 9 Конвенції про геноцид. Пропонуються шляхи застосування статті 6 Конвенції для "підсилення" юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо злочину геноциду. Досліджується юрисдикція міжнародних кримінальних судів за параметрами ratione personae, ratione loci, ratione temporis. В контексті юрисдикції ratione personae міжнародних кримінальних судів детально охарактеризовано форми відповідальності за злочин геноциду. Констатується, що Міжнародний Суд ООН, юрисдикція якого базується на "компромісній умові" статті 9 Конвенції про геноцид, є дієвим механізмом забезпечення відповідальності держав за геноцид. Детально характеризується юрисдикція Міжнародного Суду ООН за параметрами ratione personae, ratione materiae, ratione loci, ratione temporis. На підставі вищевикладеного робиться висновок про те, що в сучасному міжнародному праві спостерігається тенденція до зближення режимів відповідальності держав та індивідів за злочин геноциду.^UThe dissertation explores jurisdiction of the international criminal courts and the International Court of Justice over the crime of genocide under the integrative approach to responsibility of individuals and states in international law. The conceptual approaches to the understanding of the concept of jurisdiction of the international judicial bodies are analysed. The complex nature of the Genocide Convention is highlighted. The interpretation of the elements of crime of genocide by the international courts is explored. The historical overview of the Genocide Convention adoption process is presented as well as the characteristic of the content of its jurisdictional provisions of the Articles 6 and 9. The new ways of the application of Article 6 of the Genocide Convention are offered, which might be used for “reinforcement” of the jurisdiction of the International Criminal Court for the crime of genocide. The jurisdiction of the international criminal courts under the components ratione personae, ratione loci, ratione temporis is explored. In the context of the jurisdiction ratione personae of the international criminal courts, forms of liability for the crime of genocide are analysed in detail. It is claimed that the International Court of Justice, with its jurisdiction based on “compromissory clause” of Article 9 of the Genocide Convention, might be regarded as an effective mechanism for holding states responsible for genocide. The jurisdiction of the International Court of Justice under the components ratione personae, ratione materiae, ratione loci and ratione temporis is analysed in detail. Taking into account the aforementioned analysis, it is concluded that in contemporary international law there is a tendency for approximation of the regimes of state and individual responsibility for the crime of genocide.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сіренко Д. О. 
Правові засади запобігання адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією, суб'єктами приватної детективної діяльності / Д. О. Сіренко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація є завершеною науковою працею, виконаною в Україні на новому теоретичному рівні і є дослідженням адміністративно-правового механізму запобігання адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією, суб'єктами приватної детективної діяльності. У дисертації вирішено завдання доведення та обґрунтування участі суб'єктів приватної детективної діяльності під час запобігання і протидіїадміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією. Зокрема, у зазначеній праці визначено сутність, становлення та розвиток інституту запобігання та протидії адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією; сформульовано поняття та визначено ознаки й види адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією; здійснено аналіз судової практики з розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, у сучасних умовах; розглянуто стан нормативно-правового регулювання запобігання та протидії адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією в Україні; досліджено адміністративно-правовий механізм запобігання та протидії адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією у національному законодавстві України; визначено передумови та підстави здійснення приватної детективної діяльності під час запобігання адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією; встановлено способи виявлення та фіксації корупційних проявів та фактів адміністративної корупції суб'єктами приватної детективної діяльності; розглянуто взаємодію суб'єктів приватної детективної діяльності з іншими органами державної виконавчої влади під час запобігання адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією; визначено особливості використання матеріалів, отриманих суб'єктами приватної детективної діяльності під час запобігання адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією; сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства про запобігання корупції та існуючих законопроектів про приватну детективну діяльність. Зокрема, у дисертації визначено стан дослідження проблематики адміністративно-правового механізму запобігання адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією, суб'єктами приватної детективної діяльності. Наведено різні підходи, що існують у правовій науці з цього приводу, зокрема, представників науки адміністративного права. На основі вивчення нормативного матеріалу та аналізу літературних джерел сформульовано висновки та рекомендації щодо подальшого вдосконалення законодавства України про запобігання корупції та існуючих законопроектів про приватну детективну діяльність.^UThesis is a complete scientific work done in Ukraine at a new theoretical level and is a studying the administrative-legal mechanism for preventing administrative offenses related to corruption, by subjects of private detective activity. The thesis solves the issue of the possibility of participation of subjects of private detective activity during the prevention of an administrative offense connected with corruption. In particular, in this work the essence, formation and development of the Institute for the prevention and counteraction of administrative corruption offenses are determined; formulated the concept and defined the features and types of administrative offenses related to corruption; an analysis of judicial practice in dealing with cases of administrative offenses related to corruption, in modern conditions; the state of regulatory and legal regulation of prevention and counteraction toadministrative offenses connected with corruption in Ukraine is considered; the administrative-legal mechanisms of prevention and counteraction to administrative offenses connected with corruption in the national egislation of Ukraine are researched; the preconditions and grounds for conducting private detective activity in preventing an administrative offense related to corruption are determined; methods of detecting and fixing corrupt manifestations and facts of administrative corruption by subjects of private detective activity are established; the interaction of subjects of private detective activity with other bodies of state executive power during the prevention of administrative corruption-related offenses was considered; the features of the use of materials received by the subjects of private detective activity during the prevention of corruption offenses related to corruption; the proposals on improving the legislation on prevention of corruption and the existing laws on private detective activity are formulated. In particular, the dissertation describes the state of research of the problem of the administrative-legal mechanism for the prevention of administrative offenses connected with corruption, subjects of private detective activity. Different approaches that exist in the legal science in this regard, in particular, representatives of the science of administrative law are presented. Based on the study of normative material and the analysis of literary sources, the conclusions and recommendations for further improvement of the legislation of Ukraine on prevention of corruption and the existing laws on private detective activity are formulated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Яринко Б. В. 
Адміністративно-правові засади здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих / Б. В. Яринко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розв'язано завдання обґрунтування існування адміністративно-правових відносин у діяльності арбітражного керуючого, зокрема, відносин щодо контролю за ним з боку органів виконавчої влади, суспільних інституцій. Держава і суспільство заінтересовані в тому, щоб не допускати різного роду зловживань у даній сфері, аби процедура банкрутства не перетворювалася на інструмент незаконного збагачення, ухилення від виконання цивільно-правових, господарських та податкових зобов'язань, зобов'язань з оплати праці та реалізації різного роду рейдерських схем. Дієвим запобіжником проти таких явищ може стати відпрацьована система державного контролю за діяльністю ключового діючого суб'єкта в системи правовідносин у сфері банкрутства – арбітражного керуючого. Особливої важливості правовий інститут державного контролю за діяльністю арбітражного керуючого набуває в умовах довготривалої економічної кризи, коли загострюється суспільна потреба в «перезавантаженні» економічної системи – ефективному очищенні економічних відносин від тягаря безнадійних майнових зобов'язань. Відмежування галузевої приналежності окремих правовідносин, що реалізуються в межах комплексу різногалузевих правовідносин, завжди є непростим завданням, оскільки всі правовідносини спрямовані на оптимальний ступінь впорядкованості й відповідності тим суспільним завданням, які вирішують відповідні суспільні відносини. Водночас, такі завдання мають споріднений і подібний характер, проте реалізуються за властивими тільки їм механізмами. Звичайно, ці завдання реалізуються як шляхом диспозитивного, так і шляхом імперативного правового регулювання. Частина повноважень і завдань арбітражного керуючого пов'язана з пошуком економічного і юридичного консенсусу, а частина – із безпосередньо контрольними примусовими і сервісними повноваженнями, що здійснюються від імені держави. Вивчення, систематизація й розроблення детальних процедур державного контролю у сфері діяльності арбітражних керуючих, а також ефективне врегулювання засобів юридичного впливу на цю діяльність є важливим завданням, що вимагає всебічного наукового дослідження та вирішення. Так, у дисертації визначено стан дослідження проблематики організації контролю за діяльністю арбітражного керуючого. Наведено різні підходи, що існують у правовій науці з цього приводу, зокрема, представників науки адміністративного права.^UThe dissertation deals with the actual issues of administrative and legal regulation of the control over the activities of arbitration managers.The thesis is a complete scientific work done in Ukraine at a new theoretical level and is a study of administrative and legal regulation of the control over the activities of arbitration managers. The dissertation solves the problem of justification of the existence of administrative and legal relations in the activities of the arbitration manager, in particular, relations with regard to the control of it by the executive authorities, public institutions. The state and society are interested in preventing all kinds of abuse in this area, so that the bankruptcy procedure does not become an instrument of illegal enrichment, evasion of execution of civil, economic and tax liabilities, obligations for payment of wages and implementation of various kind of raider schemes. An effective safeguard against such phenomena may be the exhausted system of state control over the activities of the key operating entity in the system of legal relations in the field of bankruptcy – the arbitration manager. Particularly important, the legal institute of state control over the activities of the arbitration manager acquires in the conditions of a long-term economic crisis, when the social need for a «reset» of the economic system – an effective cleansing of economic relations from the burden of hopeless property obligations – is exacerbated. The delineation of the sectoral affiliation of individual legal relationships, which are implemented within the complex of multi-sectoral legal relationships, is always a daunting task, since all legal relationships are directed at the optimal degree of orderliness and compliance with those social tasks that solve the corresponding social relations. At the same time, such tasks are related and similar, but they are realized by the mechanisms that are unique to it. Of course, these tasks are implemented both through dispositive and through imperative legal regulation, part of the powers and tasks of the arbitration manager is connected with the search for economic and legal consensus, and part with the direct control of compulsory and service powers exercised on behalf of the state.The study, systematization and elaboration of detailed state control procedures in the field of arbitration managers' activities, as well as the effective regulation of legal remedies for this activity, are an important task that requires comprehensive scientific research and decision-making.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Пустовіт О. Ю. 
Адміністративно-правовий статус органів державного управління в галузі якості та безпечності сільськогосподарської продукції / О. Ю. Пустовіт. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації досліджуються актуальні питання адміністративно-правового статусу органів державного управління в галузі якості та безпечності сільськогосподарської продукції. У дисертації представлено міжнародний досвід з кола питань, що стосуються якості та безпеки сільськогосподарської продукції. Зважаючи на підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС актуальним є вивчення досвіду регулювання сфери на прикладі окремих країн-учасниць ЄС (Німеччина, Бельгія, Польща, Велика Британія, Естонія). Розкрито систему органів управління галуззю безпеки продукції. Проаналізовано міжнародні документи, підходи, політику врегулювання сфери якості та безпеки агропродовольчої продукції. Зокрема, ключову роль відіграє відмінність європейського законодавства у підході до понять «безпеки» та «якості», оскільки останнє є суто комерційним, ринковим терміном. Визначено, що механізм співробітництва між органами державної влади, органами місцевого самоврядування допомагає забезпечити підвищення ефективності державного контролю в сфері контролю за якістю та безпечністю продукції. Під взаємодією державних органів управління та іншими органами державної влади у сфері якості та безпечності сільськогосподарської продукції слід розуміти засновану на чинному законодавстві діяльність органів управління, узгоджену з цілями у межах їх компетенції, спрямовану на безумовне дотримання фізичними та юридичними особами вимог чинного законодавства щодо агропродовольчої продукції в параметрах якості та безпеки. Враховуючи впровадження моделі одного відомства у сфері безпечності харчових продуктів, система якого забезпечуватиме повний контроль за продукцією «з лану до столу», об'єднані функції та завдання інших відомств повинні знайти місце у несформованій нині підзаконній правовій базі для діяльності такого органу; необхідно розмежувати функції Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у досліджуваній сфері у частині формування політики, участі у нормативно-правовому забезпеченні галузі, розробленні стандартів та нормативних положень; оптимізувати систему контрольних повноважень; максимально скоординувати організацію виконання повноважень ліквідованих, перетворених та приєднаних центральних органів виконавчої влади щодо здійснення контролю за харчовою продукцією на ринку від виробництва сировини до продажу готового продукту.^UThe dissertation deals with the actual issues of the administrative and legal status of the bodies of state administration in the field of quality and safety of agricultural products. The current situation in development of the state is characterized not only by activation, but by radical reformation of all spheres of public life. The need for change, a new role on the international scene, an internal political stance, a new vision of living standards of the population, relates the notion of such reforms with the concepts of progress and improvement. The paper presents international experience on issues related to the quality and safety of agricultural products. Taking into account the signing of the EU-Ukraine Association Agreement, it is important to study the experience of regulation of the sphere on the example of individual EU member states (Germany, Belgium, Poland, Great Britain, Estonia). The system of bodies of management of a branch of safety of products is revealed. The international documents, approaches, the policy of regulation of the sphere of quality and safety of agricultural products are analyzed. In particular, the role of European law in approaching the concepts of «safety» and «quality» plays a key role, since the latter is a purely commercial, market-based term. It is determined that the mechanism of cooperation between state authorities and local self-government bodies allows to increase the efficiency of state control in the field of control over the quality and safety of products. Under the interaction of state authorities and other bodies of state authority in the field of quality and safety of agricultural products, the activity of management bodies based on the current legislation shall be understood to be consistent with the purposes within their competence, aimed at unconditional compliance by the natural and legal persons with the requirements of the current legislation on agri-food products in coordinates of quality and safety. The problem issues related to the development of international legal cooperation between Ukraine and FAO and the priority directions of Ukraine's activity in the issue of improving the national legislation, in particular in the field of scientific and technical development of agriculture, as well as the development of international relations in this area and the improvement of the current legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бінько І. І. 
Правові засади публічного адміністрування охорони права власності на об'єкти нерухомого майна / І. І. Бінько. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі розглядається публічне адміністрування як засіб реалізації прав та охоронюваних законом інтересів, є процедурою втілення рішень, прийнятих у системі публічного управління. Відмічається, що публічне управління передбачає собою суспільне управління, яке здійснюється через надання влади суспільству на місцях, тобто, децентралізацію, і чим більше управління стає суспільним, тим більшевоно є публічним. При наявності рис децентралізованості, державне управління через упровадження публічного адміністрування перетворюється на публічне управління. Водночас, основа і правова форма будь-якого публічного адміністрування представляє собою не що інше, як процес підготовки, видання і виконання актів адміністративного законодавства, отже, в центрі уваги роботи – адміністративне право як організовуюча і концентруюча субстанція для суспільних відносин у сфері публічного адміністрування.Публічне адміністрування як засіб реалізації прав та охоронюваних законом інтересів є складовою публічного врядування та виступає процедурою реалізації рішень, прийнятих у системі публічного управління. Стверджується, що для ефективного та якісного розвитку правової країни, з втіленням дієвих новітніх методів і технологій управління та їх націлення на реалізацію та забезпечення прав громадян на рівні світових стандартів, необхідно запровадити розподіл адміністративних і політичних функцій у роботі виконавчої гілки влади та реалізувати на практиці демократичні принципи, такі як верховенство права, законність, відкритість, прозорість, дієвість, результативність, ефективність, підконтрольність, підзвітність та відповідальність. Обстоюється думка, що суб'єкт публічного адміністрування охорониправа власності – учасник адміністративно-правових відносин, наділений владними повноваженнями, в межах яких він проводить виконавчо-розпорядчу діяльність та надає адміністративні послуги в галузі охорони прав власності, при цьому виступає самостійним суб'єктом відповідальності, а його завдання та функції, спрямовані на захист права власності як суспільного блага. Визначається, що державна реєстрація прав власності на об'єкти нерухомого майна, має своїм головним завданням забезпечення охорони та захист прав і законних інтересів власників, шляхом створення додаткових гарантій для них, а також зведення до мінімуму можливостей недобросовісних осіб зареєструвати на себе права, які їм не належать, тим самим створити перешкоди для проведення незаконних операцій з нерухомістю. На думку автора, важливою задачею для розв'язання проблеми доброчесності публічних органів, у сфері охорони прав власності на об'єкти нерухомого майна, є покращення інститутів державної служби та адміністративних процедур в органах виконавчої влади, адже у цих сферах досить часто спостерігається потенціал до збільшення корупційних ризиків, що негативно впливає на якість життя цілої країни. Таким чином, особи, які відповідальні за вчинення реєстраційних дій, у випадку прийняття незаконних рішень, несуть дисциплінарну, цивільноправову, адміністративну або кримінальну відповідальність у встановленомупорядку. Обґрунтовано, що важливою складовою захисту права власності, що здійснюється органами юстиції, є розгляд скарг у сфері державної реєстрації, що дозволяє особі оперативно та швидко захистити власні права через звернення до спеціалізованого суб'єкта, припинити та попередити посягання на право власності або відновити його. Важливими засобами охорони права власності, що здійснюються органами юстиції, є проведення різноманітних антирейдерських заходів, які полягають у стимуляції суб'єктів державної реєстрації, що дозволяє попередити рейдерство, тобто захистити осіб від незаконного привласнення власних прав.^UThe paper considers public administration as a means of realization of rights and interests protected by law, is a procedure for implementing decisions taken in the system of public administration. It is noted that public administration involves public administration, which is carried out through the granting of power to society in the field, i.e., decentralization, and the more government becomes public, the more it is public. In the presence of features of decentralization, public administration through the introduction of public administration is transformed into publicadministration. However, the basis and legal form of any public administration is nothing more than the process of preparation, publication and implementation of administrative legislation, so the focus of work – administrative law as an organizing and concentrating substance for public relations in the field of public administration. Public administration as a means of exercising rights and legally protected interests is a component of public governance and serves as a procedure for implementing decisions taken in the system of public administration. It is argued that for the effective and high-quality development of the rule of law, with the implementation of effective new management methods and technologies andtheir focus on the implementation and protection of citizens' rights at world standards, it is necessary to introduce administrative and political functions in the executive branch. principles such as the rule of law, legality, openness, transparency, efficiency, effectiveness, efficiency, accountability, accountability and responsibility. It is argued that the subject of public administration of property rights – a participant in administrative relations, endowed with power, within which he conducts executive and administrative activities and provides administrative services in the field of property rights, while acting as an independent subject of responsibility and its tasks and functions aimed at protecting property rights as a public good. It is determined that the state registration of property rights to real estate has the main task of protecting and protecting the rights and legitimate interests of owners, by creating additional guarantees for them, as well as minimizing the ability of unscrupulous persons to register their rights. do not belong, thereby creating obstacles to illegal real estate transactions. According to the author, an important task for solving the problem of integrity of public bodies in the field of protection of property rights to real estate is to improve civil service institutions and administrative procedures in the executive branch, because in these areas there is often the potential to increase corruption risks, which negatively affects the quality of life of the whole country. Thus, the persons responsible for committing registration actions, in case of illegal decisions, bear disciplinary, civil, administrative or criminal liability in the prescribed manner. It is substantiated that an important component of protection of property rights by the judiciary is the consideration of complaints in the field of stateregistration, which allows a person to quickly and quickly protect their rights by applying to a specialized entity, stop and prevent encroachment on property or restore it. An important means of protection of property rights carried out by the judiciary is the implementation of various anti-raider measures, which are to stimulate the subjects of state registration, which prevents raiding, to protect individuals from misappropriation of their rights.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Антонович М. О. 
Особливості функціонування особистості наркозалежних / М. О. Антонович. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та виконання науково-практичного завдання, пов'язаного з вивченням психологічних особливостей функціонування особистості наркозалежних та розробкою системи психологічної підтримки та корекції наркозалежних осіб. Формування ранніх дезадаптивних схем наркозалежних відбувається в дитинстві та базується на батьківсько-дитячих стосунках, що несуть емоційну холодність, відторгнення, редукцію позитивних емоцій, відсутність прийняття та підтримки, що може виступати фактором преморбідного формування адикції.Виявлено, що емоційна сфера наркозалежної особистості або певні емоційні стани виступають актуалізуючими факторами при активації вже сформованих ранніх дезадаптивних схем. переживання та насамперед для уникання активації ранніх дезадаптивних схем. Встановлено, що серед особливостей базових емоційних станів у досліджених групах дослідження (ГД) переважали «Відраза» – 15,7 %, «Презирство» – 13,7 %, «Страх» – 14,7 %, «Сором» – 13,7 %, «Провина» – 13,7 %. Аналізом міри емоційних переживань за індексом позитивних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 37,3 % ГД. У свою чергу сильний ступінь виразності виявлено у 17,6 % ГД. За індексом гострих негативних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 32,4 % ГД, сильний ступінь – у 13,7 % ГД. За індексом тривожно-депресивних емоцій слабкий ступінь виразності виявлено у 26,5 % ГД, сильний ступінь виразності – у 19,6 % ГД.Вперше проведено наукове обґрунтування та дослідження ранніх дезадаптивних схем, базових емоційних станів наркозалежних, подальшого розвитку дістало уявлення щодо ідентифікаційних характеристик, особливостей функціонування Self-системи, характерологічних типів особистості, як патернів функціонування наркозалежної особистості. Розроблена прогностична модель логістичної регресії для визначення факторів ризику розвитку наркозалежності. Доведено, що формування ранніх дезадаптивних схем наркозалежних відбувається в дитинстві та базується на батьківсько-дитячих стосунках, які несуть лише емоційну холодність, відторгнення дитини, редукцію позитивних емоцій, відсутність прийняття та підтримки. Такі стосунки обумовлюють акумуляцію негативного досвіду, який виступає фактором преморбідного формування адикції та певних стилів поведінки особистості в дорослому житті; характерно стабільне переживання негативних станів емоційної сфери особистості, що вступають в різке протиріччя з ідеологічними, моральними або естетичними принципами і установками суспільства. Виявлено, що емоційні стани та ранніх дезадаптивних схем є взаємозалежними, так як ранні дезадаптивні схеми виступають одним із предикторів формування емоційної сфери особистості та в подальшому емоційний стан виступає актуалізуючим фактором при активації сформованих РДС, що є характерними для всіх видів наркотичної залежності.Практична значущість отриманих результатів полягає в розробці системи психологічної підтримки та корекції наркозалежних осіб. Дана система містить загальні засади та підходи психологічної підтримки наркозалежних осіб та програму психологічної корекції наркозалежних за допомогою системи арт-терапевтичних тренінгів, яка враховує виявлені психологічні мішені впливу. Для психодіагностики та наркологічної практики вагомого значення набуває створений надійний психодіагностичний інструментарій визначення ризиків формування наркотичної залежності. Запропонований алгоритм програми психологічної корекції, враховує досягнення цілей та базується на психокорекційних мішенях впливу, включає гнучку систему психологічних інтервенцій, адаптовану до реальних клінічних умов реалізації психологічних втручань.Ключові слова: адикція, агресивність, базові емоційні стани, безробіття, взаємини у сім'ї, деліквентні підлітки, конфліктні родини, наркозалежна особистість, нарцистична регуляція, особистісна ідентичність, психологічна корекція, психотерапія, ранні дезадаптивні схеми, соціальний стрес, тривога.^UIn the dissertation, the theoretical generalization and performance of the scientific and practical task connected with studying of psychological features of functioning of the personality of drug addicts and development of system of psychological support and correction of drug addicts is carried out. The formation of early maladaptive schemes of drug addicts occurs in childhood and is based on parent-child relationships, which carry emotional coldness, rejection, reduction of positive emotions, lack of acceptance and support, which can be a factor in premorbid addiction.It was found that the emotional sphere of a drug-addicted person or certain emotional states are actualizing factors in the activation of already formed early maladaptive schemes, experiences and, above all, to avoid activation of early maladaptive schemes. It is established that among the features of basic emotional states in the studied research groups (RG) «Disgust» prevailed – 15,7%, «Contempt» – 13,7%, «Fear» – 14,7%, «Shame» – 13,7%, «Guilt» – 13,7%. Analysis of the degree of emotional experiences according to the index of positive emotions showed a weak degree of expression in 37,3% of RG. In turn, a strong degree of expression was found in 17,6% of RG. According to the index of acute negative emotions, a weak degree of expression was found in 32,4% of RG, a strong degree – in 13,7% of RG. According to the index of anxiety-depressive emotions, a weak degree of expression was found in 26,5% of RG, a strong degree of expression – in 19,6% of RG.Scientific novelty of the obtained results. For the first time scientific substantiation and research of early maladaptive schemes, basic emotional states of drug addicts, further development got an idea of identification characteristics, features of Self-system functioning, characterological types of personality, as patterns of functioning of drug addict. The prognostic model of logistic regression for definition of risk factors of development of drug addiction is developed.It is proved that the formation of early maladaptive schemes of drug addicts occurs in childhood and is based on parent-child relationships, which carry only emotional coldness, rejection of the child, reduction of positive emotions, lack of acceptance and support. Such relationships lead to the accumulation of negative experiences, which is a factor in the premorbid formation of addiction and certain behavioral styles of the individual in adult life; characterized by a stable experience of negative states of the emotional sphere of the individual, which come into sharp conflict with the ideological, moral or aesthetic principles and attitudes of society.It was found that emotional states and early maladaptive schemes (EMS) are interdependent, as early maladaptive schemes are one of the predictors of the formation of the emotional sphere of personality and further emotional state is an actualizing factor in activating the formed EMS, which are characteristic of all types of drug addiction.The practical significance of the obtained results is to develop a system of psychological support and correction of drug addicts. This system contains general principles and approaches of psychological support of drug addicts and a program of psychological correction of drug addicts with the help of a system of art-therapeutic trainings, which takes into account the identified psychological targets of influence. For psychodiagnostics and narcological practice, the created reliable psychodiagnostic tools for determining the risks of drug addiction become important. The proposed algorithm of the psychological correction program takes into account the achievement of goals and is based on psychocorrectional targets of influence, includes a flexible system of psychological interventions, adapted to the real clinical conditions of psychological interventions.Key words: addiction, aggression, basic emotional states, unemployment, family relationships, delinquent adolescents, conflicting families, drug addicts, narcissistic regulation, personal identity, psychological correction, psychotherapy, early maladaptive patterns, social stress, anxiety.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Лебідь І. В. 
Правове регулювання видобутку бурштину в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / І. В. Лебідь. — Б.м., 2023 — укp.

Вивчено передумови і проблеми соціально-економічного становища регіонів, в яких відбувається масовий несанкціонований видобуток бурштину. Сформульовано завдання правової політики у сфері реформування правового інституту видобутку бурштину на основі комплексних даних екологічного моніторингу, принципі сталого розвитку, промислових високотехнологічних методах видобутку на ділянках відповідно промислових масштабів. Відмічається шкідливість різного роду пропозицій щодо «лібералізації» видобутку бурштину за рахунок введення старательського методу, надання певних привілеїв місцевому населенню та інших подібних пропозицій.^UThe prerequisites and problems of the socio-economic situation of regions in which mass unauthorized amber mining takes place are studied. The tasks of legal policy in the sphere of reforming the legal institution of amber extraction are formulated on the basis of comprehensive data of environmental monitoring, the principle of sustainable development, industrial high-tech methods of extraction on land plots of correspondingly industrial scale. There is a harmfulness of various proposals for the "liberalization" of amber extraction due to the introduction of the prospector's method, granting certain privileges to the local population and other similar proposals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Олексюк В. П. 
Територіальна громада як суб'єкт адміністративних правовідносин: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. П. Олексюк. — Б.м., 2024 — укp.

Визначено, що територіальна громада представляє собою спільноту осіб, що мають властивий адміністративним правовідносинам публічний інтерес місцевого значення. Констатується, що територіальна громада виступає в адміністративних правовідносинах як особливий суб'єкт, що не наділений суверенітетом державної влади.^UIt is determined that a territorial community is a community of persons who have a public interest of local significance inherent in administrative legal relations. It is stated that the territorial community acts in administrative legal relations as a special subject that is not endowed with the sovereignty of state power.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського