Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (343)Книжкові видання та компакт-диски (289)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАВЛИШИН$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Павлишин Г.А. 
Клініко-патогенетичні та морфологічні паралелі перинатальної інфекційної патології у новонароджених та оптимізація лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Г.А. Павлишин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Удосконалено засоби діагностично-лікувальної допомоги новонародженим з перинатальною інфекційною патологією та з порушенням адаптації. Розроблено та впроваджено у практику алгоритм діагностки, клініко-лабораторні критерії прогнозування та нові підходи щодо лікування даних патологій. Створено концепцію розвитку патологічного процесу та виявлення його клініко-патогенетичних і морфологічних закономірностей з урахуванням особливостей мембранодеструкції, імунологічної реактивності, метаболічної інтоксикації, структурно-функціональних змін лімфоцитів, а також результатів морфологічного й морфометричного дослідження плаценти та тканин печінки дітей, які померли внаслідок перинатальної інфекційної патології. Розроблено диференційовані моделі багатофакторного прогнозування несприятливих наслідків у новонароджених з порушенням адаптації та з клінічними проявами інфекційної патології з летальним наслідком, що дозволили виділити групи пацієнтів, які потребують більш активного впливу на фактори ризику. Запропоновано алгоритм клініко-лабораторної та морфологічної діагностики інфекційної патології у новонароджених. Доведено доцільність застосування у комплексному лікуванні новонароджених з інфекційною патологією серотерапії у поєднанні з препаратами метаболічної дії й антигомотоксичними засобами. Показано позитивний ефект застосування метаболічної терапії й ентеросорбентів для лікування новонароджених з порушенням адаптації у ранньому неонатальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-5 +
Шифр НБУВ: РА352536

Рубрики:

      
2.

Павлишин О.П. 
Механізми стимулюючого впливу кредиту на розвиток економіки регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.П. Павлишин ; Терноп. акад. нар.о госп-ва. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретико-методичні засади управління процесами кредитування на регіональному рівні. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення стимулювального впливу кредиту на розвиток економіки регіону. З використанням системного підходу проведено аналіз функціонування кредитної системи в регіоні. Виявлено основні проблеми, що знижують ефективність кредитної діяльності в регіоні на макро- та мікроекономічному рівнях. Розроблено модель управління процесами кредитування на регіональному рівні. Запропоновано створення на регіональному рівні місцевого банку регіонального розвитку для посилення матеріальної основи органів місцевого самоврядування та раціонального використання кредитних ресурсів регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА337257

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Павлишин М.Л. 
Поліпшення споживних властивостей і збереженості печива: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / М.Л. Павлишин ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання поліпшення збереженості споживних властивостей цукрового печива, виготовленого з нетрадиційної сировини. Встановлено, що нові види печива "Калинка", "Горобинка", "Берізка", "Смородинка", "Насолода", "Осіння суміш" і "Весняний привіт" мають високу харчову та біологічну цінність, а також краще зберігають споживні властивості у порівнянні з традиційними виробами. Показано кореляційну залежність між перекисним, кислотним, бензидиновим і тіобарбітуровим числами та тривалістю зберігання жирів і жирової основи печива. Вивчено зміни органолептичних і фізико-хімічних показників нових видів печива залежно від використання різної упаковки й умов зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3
Шифр НБУВ: РА312268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Павлишин Л.Г. 
Проблема сенсу життя у філософії Фридріха Вільгельма Ніцше: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Л.Г. Павлишин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що духовна криза суспільства була причиною пошуку німецьким філософом моралі для вільної людини на шляху руйнування традиційних цінностей, орієнтація на які знищує особистість на її віру у власні сили. На думку Ніцше, головною умовою вдосконалення людини є воля до влади, за допомогою якої слабкий зможе стати сильним. У філософії німецького мислителя не менш гостро поставлено питання щодо любові до ближнього, милосердя та співчуття. Ці поняття були притаманні психіці тогочасної людини, будь-який сумнів щодо їх доцільності спричиняв обурення у представників церкви й у простого обивателя. Згідно з Ніцше, найвище завдання людини полягає в тому, щоб бути цілісною індивідуальністю, шляхетною, мужньою та висококультурною особистістю. Людина є вільною та сильною, якщо усвідомлює себе особистістю. Лише за умови виконання всіх цих умов людина може бути вільною та моральною. Всю соціально-політичну історію Ніцше характеризував як боротьбу двох воль до влади - волі сильних видів, аристократичних панів і волі слабких - маси, рабів, юрби, череди. Аристократична воля до влади - інстинкт підйому: воля до життя. У зв'язку з цим Ніцше вказував на факт, зокрема, особистість, подолавши себе, стане прекрасним, могутнім надлюдським видом, здатним зробити життя цінним і сповненим сенсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-649.4 + Ю216.23 +
Шифр НБУВ: РА363382

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Павлишин 
Судові витрати у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Андрій Андрійович Павлишин ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА322414

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павлишин О.В. 
Філософсько-правовий аналіз розробки і використання електронних експертних систем у правозастосовчій діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.В. Павлишин ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено найбільш перспективні напрямки удосконалення правозастосування, зокрема його формалізацію й алгоритмізацію та логіко-функціональний аналіз, які сприяють частковій автоматизації правозастосовного процесу. Встановлено можливість здійснення комп'ютерного моделювання аналітичних процедур правозастосовника у межах прагматичного напрямку галузі "штучного інтелекту" з використанням квазіінтелектальних програмно-апаратних комплексів, реалізованих за допомогою експертних технологій на основі продукційної моделі подання знань зі зворотними висновками. Доведено необхідність створення експертної системи інтенсифікації правозастосовного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 с11 +
Шифр НБУВ: РА334823

Рубрики:

      
7.

Павлишин О.Й. 
Формування та діяльність представницьких органів влади ЗУНР - ЗОУНР (жовтень 1918 - червень 1919 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Й. Павлишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування та діяльності представницьких органів влади Західно-Української Народної Республіки - Західної області Української Народної Республіки (ЗУНР - ЗОУНР) у період з жовтня 1918 р. по червень 1919 р. Проблему розглянуто в контексті історії дореволюційного і революційного розвитку українського національного руху Галичини та Буковини, інтегруючи його інституційні та соціальні аспекти. Реконструйовано персональний склад і організаційну структуру Української Національної Ради. Класифіковано форми повітових органів самоврядування ЗУНР - ЗОУНР. Здійснено аналіз соціального складу центрального і повітових представницьких органів. Розглянуто шляхи вирішення проблеми дефіциту національних кадрів. Розкрито характер діяльності представницьких органів влади ЗУНР - ЗОУНР, базуючись на прикладах їх взаємин з населенням національних меншин і у вирішенні ключового питання - підготовки аграрної реформи. Висвітлено причини кризових явищ у суспільно-політичному житті навесні 1919 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Х2(4УКР33)61-523
Шифр НБУВ: РА312549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Павлишин С. В. 
Агробіологічне обґрунтування застосування гербіциду й регулятора росту рослин у посівах пшениці полби звичайної / С. В. Павлишин. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню впливу різних норм гербіциду Пріма Форте 195, внесеного за різних способів використання регулятора росту рослин природного походження Вуксал БІО Vita, на фізіолого-біохімічні зміни в рослинах пшениці полби звичайної та мікробіологічні – у ґрунті. Відповідно до одержаних результатів розроблено науково обґрунтовані, екологічно, економічно та енергетично доцільні заходи із застосування гербіциду Пріма Форте 195 і регулятора росту рослин Вуксал БІО Vita у посівах пшениці полби звичайної, що сприяє зростанню врожайності культури, підвищенню якісних показників зерна та мінімізації негативного впливу гербіциду на агроценоз і навколишнє природне середовище.^UThesis deals with the study on the influence of different rates of herbicide Prima Forte 195 applied at different ways of using plant growth regulator of natural origin Wuxal BIO Vita on physiological and biological changes in common emmer wheat and microbiological changes in the soil. According to the obtained results science-based, ecologically, energetically and economically justifiable measures were developed on using herbicide Prima Forte 195 and plant growth regulator Wuxal BIO Vita in the crops of common emmer wheat, which improves the yielding capacity of the crop, quality indexes of seeds and minimizes the negative influence of the herbicide on agro-ecosystem and environment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Павлишин П. Я. 
Підвищення надійності роботи енергетичної арматури / П. Я. Павлишин. — Б.м., 2021 — укp.

Арматура на блоках АЕС займає особливе місце, перекриваючи потоки, регулюючи їх, виступаючи як запобіжне обладнання. Кількість арматури на блоках ВВЕР-1000 велика, близько 9000 шт. Вихід з ладу арматури може призводити до дуже серйозних наслідків, досить згадати аварію на АЕС Трі - Майл - Айленд. Таким чином, надійна безаварійна робота арматури гарантує надійну роботу основного і допоміжного обладнання. З огляду на те, що в даний час надійність атомних станцій є найважливішим завданням енергетиків у всьому світі, це вказує на актуальність обраної теми.Арматура на електростанціях відрізняється великою різноманітністю, як по конструкції та призначенню, так і по робочих параметрах. Працюючи на великих перепадах тиску поверхні ущільнювачів арматури пошкоджує водяна ерозія. Для боротьби з цим явищем, намагаються спроектувати арматуру, стійку до ерозії, однак це не завжди вдається. Арматуру доповнюють вставками з нержавіючої сталі, змінюють напрямок течії, а також змінюють матеріал. І все одно при спрацьовуванні перепаду більше 2,2 МПа відбувається ерозійний знос. Таким чином, розробка ерозійно-стійкої арматури є актуальним завданням для АЕС.Ще однією проблемою ремонтних цехів АЕС є налагодження електроприводу після ремонту. Неправильне налаштування призводить або до недозакриття арматури, або до поломки штока чи сильфона. У цих випадках арматура теж потрапляє в ремонт.Вирішення цих проблем і визначає актуальність даного дослідження.^UThe valves on the NPP units occupy a special place, blocking the flows, regulating them, acting as safety equipment. The number of fittings on WWER-1000 units is large, about 9000 pcs. Failure of the valve can lead to very serious consequences, suffice it to mention the accident at the plant Three Mile Island. Thus, reliable trouble-free operation of armature guarantees reliable work of the main and auxiliary equipment. Given that the reliability of nuclear power plants is currently the most important task of power engineers around the world, this indicates the relevance of the chosen topic.Valves at power plants are very diverse, both in design and purpose, and in operating parameters. Working on large pressure drops on the surface of the valve seals is damaged by water erosion. To combat this phenomenon, try to design fittings that are resistant to erosion, but this is not always possible. The fittings are supplemented with stainless steel inserts, change the direction of flow, as well as change the material. And all the same at operation of difference more than 2,2 MPas there is an erosion wear. Thus, the development of erosion-resistant fittings is an urgent task for nuclear power plants.Another problem of NPP repair shops is the adjustment of the electric drive after repair. Improper adjustment will result in either the valve not being closed or the rod or bellows will break. In these cases, the fittings are also repaired.Solving these problems determines the relevance of this study.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Сопронюк О. А. 
Кримінальні процесуальні санкції / О. А. Сопронюк. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність тематики кримінальних процесуальних санкцій визначається тим, що у вченні про них відсутні чіткі концептуальні підвалини. Цю категорію й надалі продовжують досліджувати у межах кримінальної процесуальної відповідальності та з прив'язкою до кримінального процесуального примусу. Відсутність концептуального розуміння суті санкцій у кримінальному процесі України зумовлює плюралізм наукових підходів з цього питання. Тому проблематика санкцій у кримінальному процесуальному праві вимагає належного теоретичного підходу. Констатовано, що кримінальна процесуальна санкція – це елемент норми кримінального процесуального права, що містить як негативні наслідки невиконання чи недотримання диспозиції кримінальної процесуальної норми, так і погодження, дозвіл, пов'язані з реалізацією цієї диспозиції, застосовується державними органами і службовими особами, які ведуть кримінальне провадження, а у випадках, передбачених законом, й іншими суб'єктами, та містить підсумкову оцінку рішень, дій чи бездіяльності учасників кримінальних процесуальних відносин. З'ясовано, що реалізація негативних санкцій кримінальних процесуальних норм пов'язана з осудом, засудженням правопорушника, що не характерно для заходів кримінального процесуального примусу. Ще однією відмінною ознакою кримінальних процесуальних санкцій порівняно із заходами кримінального процесуального примусу є визначення у перших виду та меж потенційного стягнення, що визначає державний орган і службова особа, які ведуть кримінальне провадження. Тому санкції визначають як рамки кримінальної процесуальної відповідальності, так і різновид кримінальної процесуальної діяльності по її реалізації.З'ясовано, що підставою кримінальної процесуальної відповідальності є вчинення кримінального процесуального правопорушення, натомість підставою для застосування кримінальної процесуальної санкції є невиконання чи недотримання диспозиції норми кримінального процесуального права.Встановлено, що поняття «санкції норм кримінального процесуального права» є родовим. За джерелом закріплення такі санкції можна поділити на два види: а) санкції, безпосередньо встановлені у кримінальному процесуальному праві (кримінальні процесуальні санкції); б) санкції інших галузей права, що забезпечують диспозицію кримінальної процесуальної норми.Констатовано, що позитивними кримінальними процесуальними є санкції, що передбачають погодження, дозвіл учасникові кримінальних процесуальних відносин на вчинення процесуальних дій та ухвалення процесуальних рішень, містять позитивну оцінку його кримінальної процесуальної діяльності та спрямовані на задоволення публічного інтересу.Обґрунтовано, що негативними кримінальними процесуальними є санкції, що передбачають несприятливі наслідки для учасника кримінальних процесуальних відносин, що порушив диспозицію норми кримінального процесуального закону, містять осуд та негативну оцінку його процесуальним рішенням, діям, бездіяльності.Звернено увагу на те, що закріпленими у інших галузях права можуть бути тільки негативні санкції норм кримінального процесуального права. Зазначено, що поділ кримінальних процесуальних санкцій на правовідновлювальні, каральні, недійсності, а також на абсолютно визначені, відносно визначені та альтернативні не може вважатися всеохоплюючою, оскільки розкриває суть лише негативних санкцій. Запропоновано класифікувати негативні кримінальні процесуальні санкції також за характером негативних наслідків, вказівку на які вони містять, на санкції, що вказують на негативні наслідки доказового характеру, на санкції, що вказують на негативні наслідки фізичного та майнового характеру, та на санкції, що вказують на негативні наслідки організаційного характеру.З метою посилення юридичної відповідальності учасників кримінальних процесуальних відносин, внесено пропозицію розширити систему кримінальних процесуальних санкцій, передбачивши у ч. 1 ст. 324 КПК України, що у разі неприбуття без поважних причин або неповідомлення про причини неприбуття в судове засідання прокурора або захисника у кримінальному провадженні, в якому його участь є обов'язковою, суд покладає на нього витрати, пов'язані з відкладенням судового розгляду.Сформульовані у межах дослідження висновки, теоретичні положення та науково обґрунтовані пропозиції можуть бути використані: а) у правотворчій діяльності – для удосконалення регламентації кримінальних процесуальних санкцій; б) у правозастосовній діяльності – під час вирішення питань щодо застосування кримінальних процесуальних санкцій, у процесі підвищення кваліфікації суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів; в) у науково-дослідній роботі – як основа для подальшого розвитку вчення про кримінальні процесуальні санкції; г) у навчальному процесі – при викладанні та вивченні курсу «Кримінальне процесуальне право України», при підготовці методичних матеріалів, курсів лекцій, спеціальних курсів, посібників, підручників, науково-практичних коментарів до КПК України.^UThe topicality of the subject of criminal procedural sanctions is due to the lack of a clear conceptual basis in the scientific field. This category is still the object of research within the criminal procedural responsibility and with regard to the criminal procedure compulsion. The lack of conceptual understanding of the essence of sanctions in the criminal procedure of Ukraine calls forth the pluralism of scientific approaches to this issue. Therefore the question of sanctions in the law of criminal procedure requires a proper theoretical approach. It is stated that a criminal procedural sanction is an element of a norm of criminal procedure law which comprises both the negative consequences of failure to carry out or comply with the disposition of criminal procedural norm, and the approval, permission, related to the implementation of this disposition, is used by the state bodies and public individuals that conduct criminal proceedings. It also contains the conclusive evaluation of decisions, actions, or inactivity of the participants of criminal procedure relations. It has been found out that the implementation of negative sanctions of criminal procedure norms is connected with the blame, condemnation of the malefactor, which is not typical for the measures of capias ad respondendum in the criminal procedure. Another distinctive feature of criminal procedural sanctions in comparison with the measures of capias ad respondendum in the criminal procedure are defining the kind and restrictions of potential monetary penalty in the former by a state body or a public individual that conducts the criminal proceedings. It has been pointed out that the commission of the criminal procedural offense is the ground for criminal procedural responsibility while for the sanction to be imposed the offender shall fail to carry out or comply with the disposition of the criminal procedural norm. It has been concluded that the notion which stands for the ‘sanctions of the norms of criminal procedure law' is generic. According to the source of its perpetuation such sanctions can be divided into a) sanctions which are directly prescribed in the criminal procedure law (criminal procedural sanctions); b) sanctions of the other branches of law which ensure the disposition of criminal procedural norm. It has been ascertained that positive criminal procedural sanctions are the sanctions that provide for the ratification, permission for the participants of criminal procedural relations to perform procedural actions and make procedural decisions, contain a positive assessment of their criminal procedural activities, and are aimed at satisfying the public interest.It has been justified that the sanctions are considered to be negative criminal procedural ones when they prescribe the unfavourable consequences for the participant of criminal procedure relations, who has violated the disposition of the norm of criminal procedure law and contain the blame and negative evaluation of his/her procedural decision, actions, inactivity. The paper also points out that the division of criminal procedural sanctions into the sanctions of restoration of rights, punitive, invalidity as well as not entirely defined, relatively defined and alternative ones cannot be considered exhaustive as long as it reveals the essence of merely negative sanctions.It has also been suggested to classify the negative procedural sanctions according to the nature of negative consequences they entail, sanctions which point at the negative consequences of a physical and pecuniary nature, and the sanctions which point at the negative consequences of an organizational nature. To strengthen the legal liability of the participants of criminal procedure relations, a proposal was made to expand the system of criminal procedural sanctions, providing in Part 1 of Art. 324 of the CPC of Ukraine that in case of non-appearance without good reason or failure to notify the reasons for non-appearance at the hearing of the prosecutor or defence counsel in criminal proceedings, in which their participation is mandatory, the court imposes on them the costs related to the adjournment. The conclusions, theoretical foundations and scientifically-based proposals formulated within the framework of studies can be further used: a) in the law-making process – for the improvement of regulation of criminal procedure sanctions; b) in law enforcement – while resolving issues related to the application of criminal procedural sanctions or in the process of enhancing the expertise of judges, procurators, crime investigators, advocates; с) in the research and academic work – in teaching the studying of the course «Criminal procedure law of Ukraine», in the preparation of methodological materials, lecture courses, special courses, manuals, textbooks, scientific and practical comments to the CPC of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського