Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАХАР$<.>+<.>A=АНАТОЛ$<.>+<.>A=ДМИТРИЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Пахарєва Т. А. 
Акмеїстичні тенденції в російській поезії останніх десятиліть XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.02 / Т. А. Пахарєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 31 с. — укp.

Висвітлено акмеїзм як явище літературного процесу не тільки Срібного віку, а й XX ст. в цілому. Досліджено культурну парадигму акмеїзму як позастильового явища, сформованого на рівні поетичної ідеології. Викладено ціннісну систему, модель суб'єктності та акмеїстичну метафізичну модель світу в сучасних модифікаціях на матеріалі творчості Й. Бродського, Б. Кєнжеєва, Т. Кібірова, В. Кривуліна, Л. Лосєва, Є. Рейна, О. Сєдакової, О.Шварца. Аналіз мотивного комплексу, суб'єктної структури, ключових міфологем поезії цих авторів дозволив виявити ті вектори, що спрямовують еволюцію акмеїстичної художньої системи хронологічно вже за межами творчості акмеїстів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-328.82 + Ш5(4РОС)6-335 +
Шифр НБУВ: РА342854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пахаренко Л.В. 
Патогенетичні аспекти хронічної плацентарної недостатності при затримці розвитку плода та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Пахаренко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зменшення частоти акушерських та перинатальних ускладнень у вагітних жінок з хронічною плацентарною недостатністю та затримкою розвитку плода. Встановлено взаємозв'язок між біохімічними, імунологічними, морфологічними та доплерометричними порушеннями та розвитком плацентарної недостатності. Виявлено, що посилення процесів перекисного окиснення ліпідів і зниження активності антиоксидантного захисту, дисбаланс цитокінового профілю відбувались за наявності виражених гістологічних та електрономікроскопічних змін у плаценті, що призводить до підвищення резистентності судин фетоплацентарного комплексу та погіршення внутрішньоутробного стану плода. Обгрунтовано доцільність застосування препарату "Коензим композитум". Розроблено та впроваджено лікувально патогенетичний комплекс корекції виявлених порушень, застосування якого дозволило знизити частоту акушерських і перинатальних ускладнень у даної категорії вагітних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-52 +
Шифр НБУВ: РА333973

Рубрики:

      
3.

Пахарєв А.Д. 
Політичне лідерство: історико-політологічний контекст і сучасне становище: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / А.Д. Пахарєв ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Максимально повно представлено та систематизовано історіографічний матеріал з проблеми політичного лідерства, вироблений світовою політичною думкою протягом всієї історії цивілізації. Вперше у вітчизняній політології проаналізовано й подано феномен політичного володарювання, який міститься у наукових працях політичних мислителів Росії та України, що сприяє розробці сучасних методик формування політичного лідерства на засадах вітчизняної історії та національних традицій. Вперше подано об'ємну характеристику українських наукових досліджень стосовно політичного лідерства на підставі наукових поглядів та оцінок таких видатних мислителів, як М.Костомаров, І.Франко, М.Драгоманов, М.Грушевський, М.Туган-Барановський, В.Винниченко, В.Липинський та ін. Комплексно подано та логічно обгрунтовано теоретико-методологічні засади феномену політичного лідерства: концепції поняття цього явища; теорії типів та класифікацій політичного володарювання; концепції якостей і характерних рис політичних лідерів; головні складові політичного стилю лідера. Зроблено спробу виявити, крім об'єктивного, роль особистісного фактора у розпаді Радянського Союзу, який волею чи неволею детермінувався діяльністю радянських лідерів у повоєнний період і до 1991-го р. Проаналізовано особливості становлення політичного лідерства за умов формування нових політичних систем на пострадянському просторі. Розглянуто тенденції розвитку лідерства у нових незалажних державах, які виявляються під впливом внутрішніх соціально-економічних, політичних і духовних критеріїв, а також зовнішньополітичних реалій.Встановлено безпосередній вплив сучасної багатопартійності на процес формування політичних еліт і лідерів за умов демократизації та побудови громадянського суспільства. Обгрунтовано ідею необхідності розвитку сучасного політичного лідерства в Україні на пріоритетах людських прав і свобод як необхідних атрибутів демократичного становлення та розвитку громадянського суспільства та правового державотворення, що актуалізує такі політологічні проблеми як політичне лідерство та елітологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА322724

Рубрики:

      
4.

Анатольєва О.І. 
Правове регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх в УСРР у 20-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Анатольєва ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та правове регулювання діяльності системи державних органів і громадських організацій, уповноважених вести боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх. Охарактеризовано головні напрямки профілактики даних негативних явищ серед неповнолітніх за допомогою захисту їх прав у різних сферах життя. Акцентовано увагу на систематизації досвіду роботи з дітьми, які вже вели безпритульний спосіб життя, залишилися без нагляду дорослих, вчиняли правопорушення. Проаналізовано правові засади політики тодішнього уряду стосовно боротьби з правопорушеннями неповнолітніх виховними методами. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення правового регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх на сучасному етапі розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-628.3 + Х883.9(4УКР)52-1 + Х628.329(2УК)32 +
Шифр НБУВ: РА323549

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Пахаренко В.В. 
Розробка технології одержання базальтонаповнених поліпропіленових композицій з пониженою горючістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.В. Пахаренко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено вогнестійкі композиції на базі поліпропілену, наповненого синергічними сумішами антипіренів та базальтовим волокном. Встановлено вплив антипіренових домішок на реологічні та фізико-механічні властивості поліпропіленової композиції та закономірності їх зміни. Показано вплив способу обробки базальтового волокна на фізико-хімічні процеси взаємодії між полімерною матрицею та волокном та на зміну міцнісних властивостей полімерної композиції. Досліджено закономірності диспергування базальтового волокна та характер течії у процесі переробки поліпропіленової композиції залежно від конструктивно-технологічних параметрів черв'ячно-дискової еструзії та вплив довжини волокна на властивості полімерного матеріалу. Визначено раціональні параметри переробки та розроблено технологію виготовлення даної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945 +
Шифр НБУВ: РА324640

Рубрики:

      
6.

Пахаренко 
Своєрідність художнього мислення Костянтина Москальця: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Наталія Андріївна Пахаренко ; Кіровоградський держ. педагогічний ун-т ім. Володимира Винниченка. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Москалець, К. 3
Шифр НБУВ: РА354254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пахар І.В. 
Соціальний захист в органах внутрішніх справ України (соціологічний аспект аналізу): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.В. Пахар ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття, пріоритетні завдання та специфіку реалізації соціального захисту працівників ОВС за сучасних умов, основною метою якого є попередження, пом'якшення та скасування наслідків соціальних ризиків та загроз. Обгрунтовано необхідність виділення працівників ОВС як окремого об'єкта соціального захисту, що обумовлено несприятливими умовами праці, підвищеною небезпекою під час виконання правоохоронцями професійних обов'яків і несприятливими умовами праці, а також існуючими політичними та економічними обмеженнями, які негативно впливають на їх соціальний статус. Удосконалено методологію класифікації основних напрямків соціального захисту працівників ОВС на підставі врахування видів негативних наслідків соціальних ризиків та загроз, особливостей організаційних заходів, спрямованих на профілактику або пом'якшення несприятливих соціальних умов. Вперше обгрунтовано значення соціального захисту прцівників ОВС як одного з механізмів підтримки справедливого соціального обміну між правоохоронним інститутом і державою з метою забезпечення суспільного порядку. Розкрито роль соціального захисту у функціонуванні органів внутрішніх справ, яка полягає у виконанні адаптивної функції для даної системи. Вперше проведено комплексну оцінку основних напрямків соціального захисту в ОВС. Встановлено негативний вплив на реалізацію його інституційних функцій таких чинників, як декларативність деяких напрямків соціального захисту (зокрема, пільгової системи), відсутність чіткої стратегії та тактики, розробленої з урахуванням першочергових потреб працівників ОВС, а також координаційного центру та ефективного механізму контролю за реалізацією прийнятих законів. Вперше встановлено вплив соціального захисту на плинність кадрів, моральний стан і соціальний статус працівників ОВС, зокрема обгрунтовано необхідність удосконалення механізму регулювання режиму праці та відпочинку, вирішення житлового питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.211 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Пахарєва О.С. 
Французько-російське наукове співробітництво в галузі антропології у другій половині XIX - на початку XX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.С. Пахарєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

З залученням широкого кола джерел і на підставі аналізу наукової літератури досліджено співробітництво у галузі антропології між Францією та Російською імперією у другій половині XIX - на початку XX ст., а також процес зародження та становлення антропологічної науки в обох країнах. Увагу приділено діяльності вчених-природознавців, науковим товариствам і конгресам, які відіграли основну роль у формуванні міжнародної кооперації. Висвітлено основні питання співпраці між ученими Франції та Російської імперії від перших аматорських подорожей на початку XIX ст. до налагодження наукових зв'язків між ученими, їх спільні дослідження та взаємовплив. Проаналізовано наукову діяльність учених XIX ст. та виявлено комплекс фактів, що визначають особливості формування наукової школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4г(2) + Т4г(4ФРА) + Е71г +
Шифр НБУВ: РА363346

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського