Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (159)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАШИНСЬК$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Ярославська Ж.М. 
Біологічні особливості деяких видів тропічних орхідних різної морфоструктури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.75 / Ж.М. Ярославська ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.85-28,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Пашинський П.П. 
Вплив кріоконсервованих фетальних препаратів на функціональний стан гепатоцитів пацюків in vitro і in vivo: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / П.П. Пашинський ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено вміст біологічно активних сполук (білків і гормонів), у фетальних препаратах, отриманих з плодів людини 10 тижнів гестації за допомогою розробленої кріобіотехнології, а також їх дію на функціональний стан гепатоцитів пацюків у модельних системах in vitro (у разі гіпотермічного зберігання) та in vivo (у випадку отруєння тварин в порівнянні з препаратами, отриманими з печінки плоду 24 тижнів гестації. Показано, що кріоконсервовані екстракти, вилучені з фетальних тканин, відзначаються специфічністю складу білків і гормонів, що дозволяє ідентифікувати та сертифікувати препарати відповідно до їх тканинної та видової приналежності. Найбільш вираженою гепатопротекторною дією володіє препарат у вигляді екстракту, отриманий з фетальної печінки. Ефективність кріоконсервованих препаратів залежить від термінів гестації плоду. Екстракт, виділений з печінки плоду 10 тижнів гестації, має більш виражену відновлювальну та регулювальну дії на печінку, ніж препарати (гомогенат, гепатоцити, цитозольна фракція), отримані з печінки плоду 24 тижнів гестації, про що свідчать показники інтенсивності процесів ПОЛ, цитолізу (активність ферментів АлАт та АсАт) та антиокисної системи (активність ферментів супероксиддисмутази та каталази).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26
Шифр НБУВ: РА315291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пашинська 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування вінборону в лікуванні алкогольної кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Ольга Степанівна Пашинська ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-52
Шифр НБУВ: РА336389

Рубрики:

      
4.

Ярославська Ю.Ю. 
Етіологія, діагностика та лікування сіалолітіазу (слино-кам'яної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.Ю. Ярославська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення етіологічного фактора виникнення сіалолітіазу - персистенції вірусів цитомегалії та мумпус, тропних до залозистих тканин, визначено патогенез захворювання. Здійснено сіалосонографію та імунопатоморфологічні дослідження, результати яких дозволили виявити системність ураження хронічним запаленим процесом усіх слинних залоз за сіалолітіазу. Встановлено діагноз "хронічний сіалоаденіт з сіалолітіазом" з двома формами хронічного запалення в слинних залозах - склерозуючою, викликаною преважанням персистенції вірусу цитомегалії, та ектазійною, обумовленою персистенцією вірусу мумпус. Удосконалено методику комплексного лікування хворих на сіалолітіаз з урахуванням етіологічного фактора та патогенезу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.625.043 +
Шифр НБУВ: РА342193

Рубрики:

      
5.

Пашинський В.Й. 
Конституційно-правовий статус військовослужбовців в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.Й. Пашинський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми реалізації конституційно-правового статусу військовослужбовців за умов проведення військової реформи, забезпечення їх конституційних прав і свобод і гарантії її реалізації. Значну увагу приділено дослідженню теоретичних питань конституційно-правового статусу військовослужбовців. Розглянуто історичний розвиток та становлення нормативно-правового закріплення їх правового статусу. Розкрито суть поняття та структуру даного статусу, розглянуто його основні елементи й особливості. Проведено аналіз системи нормативно-правових актів, які визначають і регулюють конституційно-правовий статус військовослужбовців. Виявлено недоліки та наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та прийняття нового закону про їх правовий статус. Проаналізовано проблеми практичної ралізації конституційних прав військовослужбовців за умов військової служби та сформульовано пропозиції щодо їх реального забезпечення. Досліджено правові гарантії реалізації конституційних прав і свобод даного нонтингенту населення та розроблено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових і організаційно-правових гарантій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)34 +
Шифр НБУВ: РА351198

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Пашинський В.А. 
Методологія нормування навантажень на будівельні конструкції: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / В.А. Пашинський ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 1999. — 33 с. — укp.

Запропонована модифікація методу граничних станів, яка дозволяє проектувати несучі конструкції з урахуванням встановленого строку служби та необхідного рівня надійності. Залежно від фізичної природи, навантаження можуть мати до чотирьох розрахункових значень: граничні, експлуатаційні, циклічні та квазіпостійні. Виходячи з імовірнісного подання навантажень у формі випадкових величин та послідовностей максимальних значень, розроблена загальна методологія нормування навантажень, яка дозволяє встановлювати необхідні забезпеченості розрахункових значень, обчислювати розрахункові значення навантажень, оцінювати їх точність та виконувати територіальне районування розрахункових параметрів атмосферних навантажень і впливів на будівельні конструкції. Розроблені та апробовані на реальних прикладах імовірнісні моделі та методи нормування різноманітних атмосферних, технологічних та постійних навантажень і впливів на будівельні конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.69

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Ярославцева 
Репродуктивна біологія деяких видів родини Lamiaceae lindley: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Анастасія Дмитрівна Ярославцева ; УААН; Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр. — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.16Lam*696
Шифр НБУВ: РА367354

Рубрики:

      
8.

Пашинський В.В. 
Розвиток наукових основ процесу формування структури багатофазних сплавів, що працюють при циклічному термомеханічному навантаженні: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / В.В. Пашинський ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Вирішено науково-технічну проблему підвищення службових характеристик багатофазних металевих сплавів, що працюють за умов циклічної термічної та механічної дії. Розвинуто наукові основи процесу формування структури багатофазних металевих матеріалів з урахуванням структурних закономірностей дисипації енергії в гетерогенних структурах. Розвинуто теоретичні уявлення про процес нагромадження енергії та руйнування за умов комбінованого зовнішнього впливу. Визначено основні вимоги до структур з підвищеною стійкістю до такого впливу. Розвинуто методи оцінювання ступеня гетерофазності структури. Досліджено взаємозв'язок параметрів структури з властивостями та службовими характеристиками твердих сплавів, інструментальних сталей і титанових сплавів, показано їх залежність від типу структури та її кількісних характеристик. Розроблено методи керування формуванням структури зазначених класів матеріалів. Запропоновано методи оцінювання структури та методики контролю якості матеріалів, що дало змогу одержати дольовий економічний ефект 6 324 980 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3 + К206.223 +
Шифр НБУВ: РА364166

Рубрики:

      
9.

Пашинська Г.А. 
Статистичне дослідження ринків енергетичних матеріалів та продукції (на прикладі Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Г.А. Пашинська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено напрями удосконалення існуючої методології статистичного вивчення ринків енергетичних матеріалів і продукції. Розглянуто проблемні питання формування інформаційної бази у статистиці ринків енергетичних матеріалів та продукції, зумовлені організацією статистичних спостережень на суцільній основі. Доведено їх низьку ефективність на підставі аналізу даних статистичної звітності щодо використання паливно-енергетичних матеріалів суб'єктами господарювання Житомирщини залежно від його обсягів. Запропоновано й обгрунтовано напрямки та шляхи оптимізації статистичних спостережень у галузі статистики ринків енергетичних матеріалів і продукції, удосконалення та спрощення форм державної статистичної звітності, розв'язання проблеми переходу від суцільних статистичних спостережень до несуцільних методів обстеження. Розроблено методику формування показників загальних обсягів використання паливно-енергетичних матеріалів у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР-4ЖИТ)0-554 +
Шифр НБУВ: РА343859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пашинська Н.М. 
Транспортна інфраструктура АПК регіону в умовах ринкової системи господарювання (суспільно-географічне дослідження на прикладі Київського Придніпров'я): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.М. Пашинська ; Ін-т географії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано суспільно-географічні засади розвитку транспортної інфраструктури АПК за умов ринкових перетворень, виявлено їх роль, особливості та тенденції розвитку. Розкрито суть поняття "транспортна інфраструктура АПК" та виявлено систему чинників, що впливають на її розвиток за сучасних умов. Розроблено методику суспільно-географічного дослідження транспортної інфраструктури АПК регіону з урахуванням ринкових перетворень. Проведено її комплексний економіко-географічний аналіз у взаємозв'язку з особливостями його структури та спеціалізації (на прикладі Київського Придніпров'я). Проведено типізацію адміністративних районів Київського Придніпров'я за рівнем розвитку транспортної інфраструктури АПК. Обгрунтовано напрями її вдосконалення з урахуванням суспільних трансформацій і новітніх тенденцій його розвитку за умов ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У049(4УКР)683.2 + У049(4УКР)683.2
Шифр НБУВ: РА364168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пашинська О. Г. 
Формування субмікрокристалічної структури і властивостей металів методами комбінованої пластичної деформації: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.04.07 / О. Г. Пашинська ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій, НАН України. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Розв'язано проблеми щодо створення наукових фізико-технологічних основ еволюції структури та властивостей металевих матеріалів, одержаних за методами комбінованої пластичної деформації зі зсувом, і полягає у встановленні закономірностей направленої зміни структури та фізичних і механічних властивостей в металевих матеріалах під дією комбінації нормальних і зсувних напружень внаслідок конкурентного розвитку процесів фрагментації та релаксації. Встановлено основні закономірності еволюції структури та комплексу властивостей, які відповідають різним температурно-деформаційним умовам за реалізації процесів розтягування з крутінням, гвинтового пресування, прокатки зі зсувною деформацією. Запропоновано технологічні схеми обробки для одержання підвищеного комплексу механічних характеристик металевих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.3
Шифр НБУВ: РА375092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пашинська Л. М. 
Фразеологічні неологізми в сучасному українському мас-медійному дискурсі: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Л. М. Пашинська ; НАН України, Ін-т мовознав. ім. О.О. Потебні. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено фразеологічні неологізми у мові українських мас-медіа кінця XX - початку XXI ст. Охарактеризовано основні чинники змін фразеологічної системи сучасної української мови, визначено поняття "фразеологічний неологізм", розглянуто основні риси мас-медійного дискурсу, виявлено джерела походження фразеологічних неологізмів і визначено їх тематичний склад. Описано та проаналізовано основні різновиди структурно-семантичних трансформацій стійких одиниць. Завдяки різноманітності стилістичних функцій, неофраземи активно використовують у ЗМІ з метою яскравої виразності, влучності, образності вислову. Фразеологічні неологізми збагачують текст, емоційно насичують його, створюючи передумови для залучення уваги читача, його зацікавлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-33 + Ш141.14-715
Шифр НБУВ: РА380342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пашинський Я.М. 
Хірургічна корекція підвищеного внутрішньочеревного тиску у хворих на серединні післяопераційні вентральні грижі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Я.М. Пашинський ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Вичено вплив способу пластики післяопераційної вентральної грижі (ПВГ) на внутішньочеревний тиск. Обгрунтовано вибір оптимального способу герніопластики. З викоритсанням сучасних методів обстеження кардіореспіраторної системи, інтраабдомінального тиску, будови передньобічної стінки живота визначено показання до виконання ауто- й алопластичних методів оперативних втручань. Наведено результати хірургчного лікування 263-х хворих на ПВГ. З метою запобігання підвищення внутрішньочеревного тиску та розвитку ускаднень запропоновано показання щодо здійснення оптимального оперативного втручання. Проведено порівняльний аналіз ефективності різних способів лікування ПВГ з ідивідульаним врахуванням величини внутрішньочеревного тиску, даних комп'ютерної томографії, ультразвкового обстеження, кардіореспіратоних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8-5 +
Шифр НБУВ: РА365641

Рубрики:

      
14.

Ярославський А. О. 
Формування механізму управління економічною безпекою підприємств / А. О. Ярославський. — Б.м., 2021 — укp.

Невід'ємною складовою успiшної дiяльностi та стабільного економічного розвитку вітчизняних підприємств є належний рівень економічної безпеки. Дослідивши наукові погляди щодо сутнісного наповнення економічної безпеки підприємства визначено, що кожен підхід має певні переваги та недоліки, проте жоден з них не відповідає комплексним характеристикам. У роботі запропоновано синергічний підхід до формування мети та функціонування системи економічної безпеки, а також авторське бачення поняття «економічна безпека підприємства». У ході дослідження систематизовано та уточнено функціональну структуру економічної безпеки підприємства, що, на відміну від існуючих підходів, уможливлює здійснення ґрунтовного аналізу та ефективного управління економічною безпекою підприємства. Здійснено аналіз сучасних механізмів управління економічною безпекою підприємства та доведено, що дане поняття, як предметна область загального механізму управління підприємством, не отримало належного трактування та дослідження. У роботі представлено формалізацію дефініції «організаційно-економічний механізм управління економічною безпекою підприємства» та сформовано систeмоутворюючі домінанти механізму управління економічною безпекою підприємств, що дозволило визначити елементи і функціональні та iєрархiчні зв'язки між ними. Так, на основі аналізу фахової економічної літератури, яка присвячена питанням управління економічною безпекою підприємства, запропоновано виокремлювати наступні складові механізму управління економічною безпекою підприємства, а саме: організаційну, економічну, моніторингову, мотиваційну та функціональну. В роботі здійснено оцінку зернопереробної галузі та визначено, що галузь в цілому та зернопереробні підприємства, зокрема, потерпають від ряду фінансових, нормативно-законодавчих та технічних проблем, вирішення яких сприятиме підвищенню рентабельності та інвестиційної привабливості зернопереробної промисловості. Також проаналізовано фінансово-господарську діяльності зернопереробних підприємств Вінницької області і визначено їхні сильні та слабкі сторони. Систематизовано зовнішні та внутрішні фактори, які впливають на економічну безпеку зернопереробних підприємств і виокремлено їх основні підгрупи, що, зважаючи на тенденції та перспективи розвитку економіки країни в цілому та ринку переробки зерна, полегшить процес прийняття управлінських рішень. Досліджено методичні підходи до оцінки економічної безпеки підприємства, охарактеризовано їх значимість, переваги та недоліки. Запропоновано алгоритм проведення оцінювання рівня економічної безпеки підприємств та розкрито особливості формування індикаторів оцінки. Згруповано систему показників оцінювання економічної безпеки підприємств за кожною її складовою, що дозволить виявити проблемні ділянки та деструктивні зміни компонент економічної безпеки, попередити можливі загрози для функціонування підприємства.Розроблено структурну модель механізму управління економічною безпекою підприємства, яка базується на комплексній системі оцінки економічної безпеки і включає інструменти, важелі та методи управління економічною безпекою, що забезпечує ідентифікацію проблем та відхилень у діяльності підприємства на основі запропонованих заходів здійснюють їх усунення або коригування з мeтою наближeння пoточних параметрів oб'єкта до планoвих норм. Удосконалено видові характеристики та порядок формування і реалізації стратегії управління економічною безпекою підприємства, що сприятиме ефективному розвитку підприємства в умовах невизначеності та ризиків. Проведена систематизація видів стратегій дозволила запропонувати стратегії управління за сферами впливу на економічну безпеку зернопереробних підприємств і включити до їх складу: логістичну; ресурсну (матеріально-технічну, енергетичну); організаційну ( географічну, політико-правову); кадрову та фінансову стратегії.Упорядковано сукупність підсистем забезпечення механізму управління економічною безпекою та виокремлено підсистему фінансового забезпечення (самофінансування, кредитування, страхування, державне фінансування, інвестування), нормативно-правового (загальне, спеціальне), кадрового (працівники, підрозділи, служби), інформаційного (внутрішнє, зовнішнє), організаційно-методичного (інструкції, статутні положення, методики оцінки та забезпечення економічної безпеки підприємства) та технічного (комплекс програмно-технічних засобів, що забезпечують функціонування всіх систем механізму).^UAn integral part of successful activity and stable economic development of domestic enterprises is an appropriate level of economic security. Having studied the scientific views on the essential content of the economic security of the enterprise, it is determined that each approach has certain advantages and disadvantages, but none of them meets the complex characteristics. The paper proposes a synergistic approach to the formation of the purpose and functioning of the system of economic security and the author's vision of the concept of "economic security of the enterprise".In the course of the research the functional structure of economic security of the enterprise is systematized and specified, which, in contrast to the existing approaches, allows for a thorough analysis and effective management of economic security of the enterprise.The analysis of modern mechanisms of management of economic safety of the enterprise is carried out and it is proved that this concept, as a subject area of the general mechanism of management of the enterprise, has not received proper interpretation and research. The paper presents the formalization of the definition of "organizational and economic mechanism of economic security management of the enterprise" and formed the system-forming dominants of the mechanism of economic security management of enterprises, which allowed to determine the elements and functional and hierarchical relationships between them. Thus, based on the analysis of professional economic literature, which is devoted to the management of economic security of the enterprise, it is proposed to identify the following components of the mechanism of economic security of the enterprise, namely: organizational, economic, monitoring, motivational and functional.The paper evaluates the grain processing industry and determines that the industry as a whole and grain processing enterprises, in particular, suffer from a number of financial, regulatory and technical problems, the solution of which will increase the profitability and investment attractiveness of the grain processing industry. The financial and economic activity of grain processing enterprises of Vinnytsia region is also analyzed, their strengths and weaknesses are identified. External and internal factors that affect the economic security of grain processing enterprises are systematized and their main subgroups are identified, which, given the trends and prospects of the country's economy as a whole and the grain processing market will facilitate management decisions.Methodical approaches to the assessment of economic security of the enterprise are investigated, their significance, advantages and disadvantages are characterized. An algorithm for assessing the level of economic security of the enterprise is proposed and the peculiarities of the formation of assessment indicators are revealed. A system of indicators for assessing the economic security of enterprises for each of its components is grouped, which will identify problem areas and destructive changes in the components of economic security, to prevent possible threats to the functioning of the enterprise.A structural model of the economic security management mechanism of the enterprise is developed, which is based on a comprehensive system of economic security assessment and includes tools, levers, methods of economic security management, which provides identification of problems and deviations in the enterprise. parameters of the object to the planned norms.Improved species characteristics and the order of formation and implementation of the strategy of economic security management of the enterprise, which will contribute to the effective development of the enterprise in conditions of uncertainty and risk. The systematization of types of strategies allowed to propose management strategies in the areas of impact on the economic security of grain processing enterprises, and to include in their composition: logistics; resource (logistical, energy); organizational (geographical, political and legal); personnel and financial strategy.The set of subsystems for providing the economic security management mechanism has been streamlined and the subsystem for financial support (self-financing, lending, insurance, public financing, investment), regulatory (general, special), personnel (employees, departments, services), information (internal, external) has been singled out. , organizational and methodological (instructions, statutory provisions, methods of assessing and ensuring the economic security of the enterprise) and technical (a set of software and hardware that ensures the functioning of all systems of the mechanism).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Пашинський А. П. 
Правові режими майна подружжя та парних союзів сімейного типу в сучасному міжнародному сімейному праві.: автореферат дис. ... д.філософ : 293 / А. П. Пашинський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є комплексним науковим дослідженням сучасного матеріальноправового та колізійного регулювання правових режимів майна подружжя і парних союзів сімейного типу (зареєстрованих партнерств, фактичних шлюбних відносин,одностатевих шлюбів) в міжнародному сімейному праві.У науковій праці окреслено специфіку класифікації правових режимів майна подружжя через призму авторського аналізу поняття "правовий режим майна подружжя". Проведено комплексний порівняльно-правовий аналіз правовогорегулювання режимів майна подружжя у Франції та Україні (режим обмеженої спільності), Англії та Уельсі (режим роздільності) і Німеччині (режим відкладеної спільності). Серед іншого продемонстровано, що французькі модельні договірнірежими роздільності та участі у придбаннях аналогічні до англійського легального режиму роздільності та німецького легального режиму спільності придбань відповідно. Визначено, що модельний договірний режим роздільності в Німеччиніє майже повністю аналогічним до англійського легального режиму роздільності, а модельний договірний режим спільності – до французького легального режиму обмеженої спільності. За результатами комплексного аналізу встановлено, що вЄвропі відбувається конвергенція матеріальних норм між державамипредставниками режимів обмеженої спільності, відкладеної спільності і роздільності майна подружжя, яка зокрема проявляється у запровадженні аналогівлегальних режимів майна подружжя з інших держав у якості власних модельних договірних режимів.^UThis dissertation is a comprehensive scientific study of the contemporary substantive and conflict-of-law regulation of property regimes of spouses and paired family-type unions (registered partnerships, de facto unions, same-sex marriages) ininternational family law.The thesis outlines the specifics of classification of matrimonial property regimes based on the author’s analysis of the concept of “matrimonial property regime”. A comprehensive comparative legal analysis of the regulation of matrimonial propertyregimes in France and Ukraine (limited community of property), England and Wales (separation of property) and Germany (deferred community of property) is carried out. Inter alia, it is demonstrated that the French model contractual regimes of separation anddeferred community are similar to the English statutory separation of property regime and German statutory deferred community of property regime respectively. It is determined that the model contractual separation regime in Germany almost completely copies theEnglish statutory separation regime, while the model contractual regime of community is analogous to the French statutory regime of limited community. Given the foregoing, it is established that in Europe there is a convergence of substantive rules between statesrepresenting the regimes of limited community, deferred community and separation of property. Such convergence is manifested through the introduction of analogues of statutory matrimonial property regimes from other states as one’s own model contractualregimes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Пашинська І. В. 
Теоретико-методологічні основи розслідування організованої злочинності у сфері господарської діяльності: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / І. В. Пашинська. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації досліджено теоретико-методологічні основи розслідування злочинів, вчинених організованими злочинними угрупованнями (ОЗУ) у сфері господарської діяльності. Встановлено, що ОЗУ (організовані групи, злочинні організації) використовують великий діапазон сучасних цифрових технологій і віртуальних активів у сфері господарської діяльності, за допомогою яких злочинці: здійснюють приховування реальних доходів, а також доходів та прибутків їх підприємств шляхом виведення активів у криптовалюту; створення нелегального експорту капіталів за допомогою Інтернет–платформ (казино, лото тощо); одержують тіньові доходи шляхом прихованого вилучення з обігу різниці між офіційними та реальними цінами на товари і послуги; підпорядковують собі міжнародні і національні криптовалютні біржі, обмінні пункти тощо.Одним з актуальних напрямів підвищення ефективності розслідування злочинів, що вчиняються ОЗУ у сфері господарської діяльності з використанням віртуальних активів, комп’ютерної інформації та електронних (цифрових) технологій, є розроблення окремої криміналістичної методики, яка би відповідно до сучасних реалій, відображала теоретичний і прикладний аспекти, стала елементом системи криміналістики, мала відносну самостійність, свій об’єкт, предмет, цілі та завдання. Необхідністю удосконалення існуючої системи криміналістичних методик та розроблення окремої методики розслідування злочинів, що вчиняються ОЗУ у сфері господарської діяльності обумовлено недостатнім рівнем розкриття та розслідування даних кримінальних правопорушень, про що свідчать офіційні статистичні дані.Мета дисертаційної роботи полягає у визначенні теоретико-методологічних засад формування та розробки основних положень криміналістичної методики розслідування злочинів, що вчиняються організованими злочинними угрупованнями у сфері господарської діяльності.Методи наукового дослідження включають комплексне поєднання загальнонаукових та спеціальних методів, що використовуються юридичною наукою та складають теоретико-методологічну основу дослідження.Наукова новизна результатів полягає в тому, що данна робота є одним із перших системних досліджень теоретичних і практичних основ формування і реалізації криміналістичної методики розслідування злочинів, що вчиняються організованими злочинними угрупованнями у сфері господарської діяльності. На підставі проведеного дослідження запропоновано удосконалену структуру криміналістичної методики розслідування злочинів, що вчиняються ОЗУ у сфері господарської діяльності, визначено нові способи їх вчинення. Враховуючі сучасні тенденції організованої злочинної діяльності розроблено рекомендації, щодо застосування спеціальниі знань необхідних для розслідування зазначених злочинів. Перший розділ дисертації складається з трьох підрозділів, в яких розглядаються теоретичні основи формування методики розслідування злочинів, що вчиняються ОЗУ у сфері господарської діяльності.На підставі проведеного аналізу поглядів науковців і слідчої практики виокремлено три загальні категорії технологій ОЗУ у сфері господарської діяльності, а саме: а) «економічні розкрадання», які полягають у вчиненні службовими і матеріально-відповідальними суб’єктами підприємницької діяльності корисливих посягань, спрямованих на заволодіння державним або комунальним майном, бюджетними коштами тощо; б) кримінальні правопорушення ОЗУ корупційної спрямованості, що включають різні зловживання службових осіб у сфері господарської діяльності; в) кримінальні правопорушення вчинені ОЗУ, пов’язані з порушеннями законодавства в сфері господарської діяльності.Проаналізовано, стан і тенденції функціонування організованих злочинних формувань в незалежній Україні за трьома періодами: 1992 – 2002 pp., 2003 – 2013 рр. та 2014–2022 рр. Встановлено, що в період з 2014 по 2022 роки намітилась тенденція зменшення кількості виявлених злочинів, що вчиняються ОЗУ у сфері господарської діяльності. Окремо проаналізовано діяльність щодо розкриття зазначених злочинів у 2020–2023 роках. Оскільки в ці роки, особливе місце в протидії ОЗУ у сфері господарської діяльності займають нові правоохоронні органи, такі як: Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро України, Бюро економічної безпеки України тощо. Встановлено, що в період з 01.01.2023 по 01.06.2023 року зареєстровано 1 629 кримінальних проваджень у сфері господарської діяльності, втім з ознаками ОЗУ лише 42, з них поки жодного не направлено до суду з обвинувальним актом.^UThe thesis examines the theoretical and methodological foundations of the investigation of crimes committed by organized criminal groups in the field of economic activity. It has been established that organized criminal group (organized groups, criminal organizations) use a wide range of modern digital technologies and virtual assets in the field of economic activity, with the help of which criminals: hide real income, as well as the income and profits of their enterprises by withdrawing assets into cryptocurrency; creation of illegal capital export using Internet platforms (casinos, lotto, etc.); receive shadow incomes by covertly withdrawing from circulation the difference between official and real prices for goods and services; subordinate international and national cryptocurrency exchanges, exchange offices, etc.One of the urgent directions of increasing the effectiveness of the investigation of crimes committed by the organized criminal group in the field of economic activity with the use of virtual assets, computer information and electronic (digital) technologies is the development of a separate forensic methodology that, in accordance with modern realities, would reflect theoretical and applied aspects , became an element of the forensics system, had relative independence, its own object, subject, goals and tasks. The need to improve the existing system of forensic methods and develop a separate method of investigation of crimes committed by organized criminal group in the field of economic activity is due to the insufficient level of disclosure and investigation of these criminal offenses, as evidenced by official statistical data.The purpose of the dissertation work is to determine the theoretical and methodological foundations of the formation and development of the main provisions of the forensic methodology for the investigation of crimes committed by organized criminal groups in the field of economic activity.The methods of scientific research include a complex combination of general scientific and special methods used by legal science and make up the theoretical and methodological basis of the research.The scientific novelty of the results lies in the fact that this work is one of the first systematic studies of the theoretical and practical foundations of the formation and implementation of forensic methods of investigating crimes committed by organized criminal groups in the field of economic activity. On the basis of the conducted research, an improved structure of the forensic method of investigation of crimes committed by the organized criminal group in the field of economic activity is proposed, new methods of their commission are determined. Taking into account the modern trends of organized criminal activity, recommendations have been developed regarding the use of special knowledge necessary for the investigation of these crimes.The first section of the dissertation consists of three subsections, which consider the theoretical foundations of the formation of the methodology of the investigation of crimes committed by the organized criminal group in the field of economic activity.On the basis of the analysis of the opinions of scientists and investigative practice, three general categories of organized criminal group technologies in the field of economic activity are distinguished, namely: a) "economic embezzlement", which consists in the commission of self-interested encroachments aimed at taking possession by official and materially responsible subjects of entrepreneurial activity state or communal property, budget funds, etc.; b) criminal offenses of the organized criminal group of a corruption orientation, which include various abuses of officials in the field of economic activity; c) criminal offenses committed by organized criminal group, related to violations of legislation in the field of economic activity.The state and trends in the functioning of organized criminal groups in independent Ukraine were analyzed in three periods: 1992-2002 pp., 2003-2013 and 2014-2022. It was established that in the period from 2014 to 2022 there was a tendency to decrease the number of detected crimes, that are committed by organized criminal groups in the field of economic activity. Activities related to the disclosure of the specified crimes in 2020–2023 were analyzed separately. Since in these years, new law enforcement agencies, such as the State Bureau of Investigation, the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine, the Bureau of Economic Security of Ukraine, etc., occupy a special place in the fight against organized criminal group in the field of economic activity. It was established that in the period from 01.01.2023 to 01.06.2023, 1,629 criminal proceedings in the field of economic activity were registered, however, only 42 with signs of organized criminal group, none of them has yet been sent to court with an indictment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ярославцев С. О. 
Когнітивні порушення при депресивних розладах: автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.16 / С. О. Ярославцев. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініко-психологічних, психометричних та патопсихологічних закономірностей формування когнітивних порушень при депресивних розладах різного походження, особливостей суїцидального ризику, когнітивного регулювання емоцій і соціального функціонування цих хворих, виділенню критеріїв діагностики когнітивних порушень при депресивних розладах і розробці комплексної програми терапії та реабілітації хворих цієї категорії.Проведено популяційне дослідження 362 пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах: 123 пацієнтів з рекурентними депресивними розладами (РДР), 141 хворих з біполярними депресивними розладами (БД) та 98 пацієнтів з пролонгованою депресивною реакцією (ПДР).В результаті клініко-психопатологічного дослідження встановлено, що когнітивні розлади при депресіях окреслені наявністю порушень розумових і мнестичних процесів, виконавчих функцій, уваги, сприйняття і когнітивного регулювання емоцій. Доведено, що різним варіантам депресивних розладів відповідають специфічні порушення пізнавальних процесів. В результаті клініко-анамнестичного аналізу виділені предиктори наявності когнітивних порушень при різних варіантах депресій. У процесі аналізу суїцидальної поведінки було встановлено, що суїцидальна поведінка у пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах визначалась вираженістю клініко-психопатологічних симптомів депресії, наявністю стресових факторів та їх повторюваністю; анамнестичною обтяженістю; порушеннями комунікативних стосунків; наявністю аутоагресивних предикторів; суперечливим характером суїцидальних намірів; ідеаторними особливостями суїцидальних думок; характеристиками суїцидальної спроби, яка планується. На основі результатів проведеного клініко-психопатологічного дослідження науково обґрунтовано, розроблено та впроваджено у практику комплексну систему терапії когнітивних порушень при депресивних розладах, їх базовим засобом є адекватна психофармакотерапія, ефекти якої зпотенційовані когнітивно-поведінковою терапією та різними видами реабілітаційних втручань (психоосвіта, тренінг когнітивних функцій, тренінг ефективних копінг-стратегій, комунікативний тренінг та техніки саморегуляції).Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі вперше представлено закономірності та механізми формування, а також клінічну феноменологію когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів, визначено їх структуру в залежності від типу депресивного розладу. Встановлено клініко-психопатологічні особливості депресивних проявів у пацієнтів з когнітивними порушеннями, проведено їх порівняльний аналіз та визначений взаємозв'язок клініко-психопатологічних особливостей і вираженості когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів.Вперше систематизовано особливості суїцидального ризику у пацієнтів з когнітивними порушеннями при різних типах депресивного розладу, визначені чинники антиризику суїцидальної поведінки, встановлений взаємозв'язок клініко-психопатологічних особливостей, виразності суїцидального ризику і когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів. Вивчено особливості соціального функціонування у пацієнтів з когнітивними порушеннями при різних типах депресивних розладів.На основі комплексного аналізу результатів дослідження розроблено і впроваджено в практику охорони здоров'я комплексну програму терапії та реабілітації пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах.Практичне значення одержаних результатів. Практична значущість результатів дослідження визначається розробкою клініко-психопатологічних та патопсихологічних критеріїв діагностики когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів, а також комплексної системи лікування та реабілітації таких пацієнтів. На підставі всебічного дослідження когнітивних порушень у пацієнтів з депресивними розладами різного ґенезу розроблено комплексну чотирьох етапну комплексну програму терапії та реабілітації, яка базується на принципах біопсихосоціального підходу, спрямована на редукцію клінічних ознак депресії, поліпшення когнітивних функцій та відновлення соціального функціонування пацієнта. Ефективність розробленої системи терапії та реабілітації є вірогідно вищою при порівнянні зі стандартними схемами лікування.^UThe dissertation is dedicated to the study of clinical-psychological, psychometric and pathopsychological regularities of the formation of cognitive disorders in depressive disorders of various origins, the characteristics of suicidal risk, cognitive regulation of emotions and social functioning of these patients, the selection of diagnostic criteria for cognitive disorders in depressive disorders and the development of a comprehensive program of therapy and rehabilitation of these patients categoriesA population study of 362 patients with cognitive impairment in depressive disorders was conducted: 123 patients with recurrent depressive disorders (RDD), 141 patients with bipolar depressive disorders (BD) and 98 patients with prolonged depressive reaction (PDR).As a result of a clinical and psychopathological study, it was established that cognitive disorders in depression are defined by the presence of disorders of mental and mnestic processes, executive functions, attention, perception, and cognitive regulation of emotions. It has been proven that specific disorders of cognitive processes correspond to various variants of depressive disorders. As a result of the clinical and anamnestic analysis, predictors of the presence of cognitive disorders in various variants of depression were identified. On the basis of the results of the clinical-psychopathological research conducted, a complex system of therapy for cognitive disorders in depressive disorders was scientifically substantiated, developed and implemented in practice, their basic remedy is adequate psychopharmacotherapy, the effects of which are potentiated by cognitive-behavioral therapy and various types of rehabilitation interventions (psychoeducation, training of cognitive functions , training of effective coping strategies, communicative training and self-regulation techniques).The implementation of these programs in psychiatric practice made it possible to reduce the clinical manifestations of depressive disorders (reduction of objective and subjective signs of depression, reduction of internal tension, improvement of sleep and concentration of attention, reduction of apathy, pessimistic and suicidal thoughts, improvement of cognitive functions, reduction of maladaptive cognitive emotion regulation strategies.Scientific novelty of the obtained results. The dissertation presented for the first time the patterns and mechanisms of formation, as well as the clinical phenomenology of cognitive disorders in various types of depressive disorders, and determined their structure depending on the type of depressive disorder.Clinical-psychopathological features of depressive manifestations in patients with cognitive disorders were established, their comparative analysis was carried out and the relationship between clinical-psychopathological features and severity of cognitive disorders in various types of depressive disorders was determined.For the first time, the features of suicidal risk in patients with cognitive impairment in various types of depressive disorder were systematized, anti-risk factors for suicidal behavior were determined, and the relationship between clinical and psychopathological features, expressiveness of suicidal risk and cognitive impairment in various types of depressive disorders was established. Peculiarities of social functioning in patients with cognitive impairment in various types of depressive disorders were studied.On the basis of a comprehensive analysis of the research results, a comprehensive program of therapy and rehabilitation of patients with cognitive impairment in depressive disorders was developed and implemented in health care practice.Practical significance of the obtained results. The practical significance of the research results is determined by the development of clinical-psychopathological and pathopsychological criteria for the diagnosis of cognitive disorders in various types of depressive disorders, as well as a complex system of treatment and rehabilitation of such patients.On the basis of a comprehensive study of cognitive disorders in patients with depressive disorders of various genesis, a comprehensive four-stage comprehensive program of therapy and rehabilitation was developed, which is based on the principles of a biopsychosocial approach, aimed at reducing the clinical signs of depression, improving cognitive functions, and restoring the patient's social functioning. The effectiveness of the developed system of therapy and rehabilitation is probably higher when compared with standard treatment schemes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського