Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕЛЕШЕНК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Пелешенко О.О. 
Відстрочена меатотимпанопластика у хворих на хронічний гнійний середній отит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.О. Пелешенко ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню хірургічної реабілітації хворих на хронічний гнійний середній отит (ХГСО). Розроблено методику і показання до застосування вдосконаленого способу відстроченої меатотимпанопластики, яка грунтується на клінічних, електронно-мікроскопічних даних про різновиди перебігу ХГСО. На основі даних про стан перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) і анитоксидантного захисту в організмі хворих на ХГСО запропоновано способи їх корекції. Встановлено, що застосування удосконаленої методики відстроченої меатотимпанопластики надає можливість отримати достатньо високий та стійкий морфологічний і функціональний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.366.011

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Пелешенко Д.С. 
Інформаційні моделі та технології в управлінні транспортуванням газу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.С. Пелешенко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено інформаційні моделі газотранспортної мережі та технологію побудови інформаційної підсистеми інформаційно-аналітичних систем управління транспортуванням газу. Виявлено, що інформаційні системи, які застосовуються в диспетчерському управлінні транспортуванням газу, не в змозі забезпечити відображення пов'язаних між собою схем газотранспортної мережі з різним рівнем деталізації, необхідних на різних етапах диспетчерського управління транспортуванням газу. Обгрунтовано необхідність побудови інформаційної системи, що відповідає даним вимогам, з метою підвищення ефективності диспетчерського управління за рахунок автоматизації багатьох простих функцій обробки та передачі даних. Розроблено інформаційну модель газотранспортної мережі, яка поєднує між собою теоретико-графові моделі з різним рівнем агрегації даних. На базі розробленої моделі створено формальну мову маніпулювання ієрархічною графовою моделлю, що дозволило створити універсальний інтерфейс для обміну даними між різними підсистемами інформаційно-аналітичної системи управління транспортуванням газу. Розроблено технологію побудови інформаційних систем на основі сервіс-орієнтованої архітектури й ієрархічної графової моделі, яка дозволяє знизити витрати на інтеграцію впровадженої інформаційної системи з раніше розробленими аналогічними системами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА359901

Рубрики:

      
3.

Пелешенко Н.О. 
Комплексне лікування хворих на хронічний риносинусит у похилому віці: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.19 / Н.О. Пелешенко ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено клініко-імунологічне обгрунтування терапії хворих похилого віку на хронічний риносинусит з використанням комбінації фітопрепарату синупрет і імуномодулятора з ноотропними властивостями тіоцетам. Подано імунологічну характеристику даної категорії хворих. Встановлено, що хронічний катаральний риносинусит (ХКР) у літніх людей за основними клінічними ознаками (тривалість перебігу та ремісії, частота рецидивів) відрізняється від клінічного перебігу ХКР у осіб молодшого віку, зокрема, торпідністю, тривалістю загострень і "стертістю" симптомів. Доведено значний терапевтичний ефект застосування тіоцетама та синупрета в комплексній терапії хворих похилого віку на хронічний риносинусит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.4-92 +
Шифр НБУВ: РА367115

Рубрики:

      
4.

Пелешенко Г.Б. 
Фрагменти фібронектину людини і їх імуноглобулін-зв'язуюча активність за норми і при запальних процесах в сполучній тканині: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Г.Б. Пелешенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено нові дані щодо стану фібронектину (ФН) і біологічної активності його окремих фрагментів. З'ясовано підвищення ступеня деградації плазмового ФН за гострого (ГЗП) та хронічного запальних процесів (ХЗП) у сполучній тканині у порівнянні з нормою. Знайдено загальні закономірності деградації ФН за умов запального процесу, зокрема, появу фрагментів 120 кДа, та відмінності у спектрі фрагментів плазмового ФН, що є характерними для стадії запального процесу та його тривалості, тобто підвищення частоти виявлення фрагментів 140 - 100 і 19 - 15 кДа на стадії альтерації ГЗП, підвищення кількості фрагментів 95 - 90 кДа на стадії ексудації ГЗП і нормалізація стану ФН, а також зникнення його низькомолекулярних форм на стадії репарації ГЗП. Доведено, що фрагменти ФН, які утворюються за запальних процесів у сполучній тканині, здатні специфічно зв'язуватися з імуноглобулінами та включатися до імунних комплексів. Відзначено, що у разі ХЗП збільшується імуноглобулін-зв'язувальна активність окремих фрагментів ФН, особливо його низькомолекулярних форм (35 - 15 кДа). Показано, що зі збільшенням віку людини спостерігається підвищення ступеня деградації вільного ФН на стадії альтерації ГЗП, підвищення частоти виявлення високо- (175 - 160 кДа) і середньомолекулярних фрагментів (140 - 130 кДа) вільного ФН і підвищення ступеня деградації зв'язаного з IgG ФН, поява фрагментів 35 - 15 кДа за умов ХЗП. Доведено наявність впливу нефракціонованого та низькомолекулярного гепарину на ступінь фрагментованості вільного та зв'язаного з імуноглобулінами ФН за ГЗП у сполучній тканині, що розширює уявлення про біохімічні механізми дії цих препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 + Р252.325.3 +
Шифр НБУВ: РА338387

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського