Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (50)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕРЕПЕЛЮК$<.>+<.>A=АНАТОЛ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Перепелюк М.М. 
Експресія генів інтерферону альфа, його рецептора та протеїнкінази Р на ранньому етапі регенерації печінки у щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / М.М. Перепелюк ; НАН України; Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено експресію генів Ifna1, Ifnar1, та Pkr у печінці щурів після часткової гепатектомії (ЧГЕ) та лапаратомії (ЛАП), які спричиняють перехід клітин печінки від спокою до проліферації та реакцію гострої фази. З'ясовано, що перехід клітин печінки від спокою до проліферації супроводжується ранньою активацією синтезу мРНК IFNalpha в клітинах Купфера з подальшою активацією в гепатоцитах синтезу Ifna1, Ifnar1, та Pkr-специфічних РНК. Показано, що реакція гострої фази в печінці після ЛАП супроводжується вираженим зниженням експресії генів Ifna1 та Pkr в клітинах Купфера. Встановлено, що активація синтезу IFNalpha після ЧГЕ не є можливою за реакції гострої фази. Доведено, що після ЧГЕ в гепатоцитах відбувається перерозподіл білка PKR тільки в цитоплазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*694.6 + Е60*445*725.311.3 +
Шифр НБУВ: РА367369

Рубрики:

      
2.

Перепелюк 
Поняття і принципи адміністративного процесу: питання теорії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Володимир Григорович Перепелюк ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2000. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.72
Шифр НБУВ: РА310867

Рубрики:

      
3.

Перепелюк М.М. 
Порівняльна ефективність преформованих фізичних чинників у комплексному відновлювальному лікуванні хворих на стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / М.М. Перепелюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено порівняльній ефективності відновлювального лікування з використанням преформованих фізичних чинників на область зірчастого ганглія у хворих із поєднанням стабільної стенокардії напруження ІІ - ІІІ функціонального класу з вазоспастичною стенокардією. Оцінено динаміку клінічних та інструментально-лабораторних показників (кількість та характер епізодів ішемії, толерантність до фізичного навантаження, порогову частоту стимуляції, вегетативний тонус, стан ліпідного спектра, активність перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту). Встановлено, що застосування інфрачервоного лазерного випромінювання сприяє значному зменшенню кількості вазоспастичних епізодів. Використання синусоїдально-скошеного магнітного поля призводить до зниження кількості та часу навантажувальних епізодів ішемії, викликає розвиток знеболювального та gamma-адреноблокувального ефектів. Вплив електромагнітним випромінюванням КВЧ-діапазону не дає ефекту. Розроблено критерії для диференційованого використання вказаних преформованих фізичних чинників у хворих з поєднанням двох форм стенокардії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-54
Шифр НБУВ: РА311039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Анатольєва О.І. 
Правове регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх в УСРР у 20-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Анатольєва ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та правове регулювання діяльності системи державних органів і громадських організацій, уповноважених вести боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх. Охарактеризовано головні напрямки профілактики даних негативних явищ серед неповнолітніх за допомогою захисту їх прав у різних сферах життя. Акцентовано увагу на систематизації досвіду роботи з дітьми, які вже вели безпритульний спосіб життя, залишилися без нагляду дорослих, вчиняли правопорушення. Проаналізовано правові засади політики тодішнього уряду стосовно боротьби з правопорушеннями неповнолітніх виховними методами. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення правового регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх на сучасному етапі розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-628.3 + Х883.9(4УКР)52-1 + Х628.329(2УК)32 +
Шифр НБУВ: РА323549

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Перепелюк О. М. 
Церковні хори в Київській єпархії ХІХ – початку ХХ століття / О. М. Перепелюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено аналіз широкої джерельної бази, переважна більшість якої вперше піддана опрацюванню і вводиться до наукового обігу, вперше, здійснюється спроба комплексного вивчення церковних хорів Київської єпархії на тлі процесів русифікації Православної церкви на українських землях. Аргументовано доводиться, що заборона давніх українських наспівів та уніфікація церковного співу на усій території імперії, а також регламентація діяльності церковних хорів були одним із напрямів зросійщення церкви та встановлення контролю за духовно-моральним рівнем життя населення українських земель. Науковою новизною визначається персоніфікація регентів церковних хорів Київської єпархії. Зʼясовано, що в духовних навчальних закладах Київської єпархії церковний спів був обов'язковим навчальним предметом.^UAn analysis of a wide source base is carried out in the thesis, the vast majority of which was first processed and introduced into scientific circulation, for the first time an attempt is made to comprehensively study the church choirs of the Kyiv eparchy against the background of Russification processes of the Orthodox Church in Ukraine. It is argued that the prohibition of ancient Ukrainian chants and the unification of church singing throughout the empire, as well as the regulation of church choirs were one of the directions of the Russification of the church and establishing control over the spiritual and moral standard of living of the Ukrainian lands. The personification of the choirmasters of the church choirs of the Kyiv eparchy is determined by the scientific novelty. It was found out that the church singing was a compulsory subject in the spiritual academic institutions of the Kyiv eparchy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Перепелюкова О. В. 
Потенціал забезпечення ефективного просторового економічного співробітництва в умовах децентралізації / О. В. Перепелюкова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретичних положень, обґрунтуванню методологічних засад та практичних рекомендацій щодо удосконалення потенціалу забезпечення ефективного просторового економічного співробітництва в умовах децентралізації. Сформовано понятійно-категоріальний апарат дослідження потенціалу забезпечення просторового економічного співробітництва. Доведено взаємозв'язок та взаємообумовленість основних дефініцій та понять. Обґрунтовано концепцію формування потенціалу забезпечення ефективного просторового співробітництва, що базується на сукупності загальних (регіоналістики) та спеціальних (просторового співробітництва) принципах та враховує закономірності та особливості інституціонального середовища функціонування та інклюзивного розвитку регіонів в умовах децентралізації. Розроблено організаційно-економічний механізм просторового економічного співробітництва на основі типологізації регіонів в секторально-демографічному розрізі та теоретико-методологічні положення формування мережевих міжтериторіальних галузевих хабів регіонального розвитку. Удосконалено методологічний базис просторового економічного співробітництва, який сприяє використанню існуючого потенціалу регіональних економічних систем для формування відповідних конкурентних переваг в розвитку регіонів в умовах децентралізації. Удосконалено методичний підхід до оцінювання впливу регіонального розвитку на просторову співпрацю, який заснований на використанні математичного інструментарію оцінювання результуючої моделі імітаційного простору. Розроблені методичні засади оцінки просторового агломеративного розвитку регіонів в умовах інклюзивної економіки, які передбачають проведення етимологізації регіонів з метою визначення їх особливостей в галузевому та економічному розвитку. Виокремлено класифікаційні ознаки просторового економічного співробітництва на основі виділення видів потенціалу, що дало змогу розглядати спосіб взаємодії та розвитку окремих елементів продуктивних сил з урахуванням інклюзивної економіки в економічному просторі. Обґрунтовано організаційно-інституціональне забезпечення використання потенціалу регіонів на основі сформованої структурно-логічної моделі дослідження, діючого в Україні законодавства з регіонального розвитку, а також визначено основні функції інституціонального забезпечення в умовах децентралізації. Ключові слова: просторовий розвиток, просторове економічне співробітництво, потенціал, креативна економіка, стратегування розвитку регіонів, організаційно-економічний механізм, конкурентоспроможність регіонів, інклюзивний просторовий розвиток, економіко-імітаційне моделювання, агломеративний розвиток регіонів, потенціал регіональних економічних систем, концепція потенціалу забезпечення ефективного просторового співробітництва.^UThe dissertation is devoted to deepening of theoretical positions, substantiation of methodological bases and practical recommendations on improvement of potential of maintenance of effective spatial economic cooperation in the conditions of decentralization.The conceptual and categorical apparatus of research of potential of maintenance of spatial economic cooperation is formed. The interrelation and interdependence of the basic definitions and concepts that allows to define tendencies is proved. The concept of capacity building for effective spatial cooperation based on a set of general (regional) and special (spatial cooperation) principles and taking into account the patterns and features of the institutional environment of functioning and inclusive development of regions is substantiated. The organizational and economic mechanism of spatial economic cooperation is developed, on the basis of typology of regions in the branch-demographic section and theoretical and methodological provisions of formation of network interterritorial branch hubs of regional development. The methodological basis of spatial economic cooperation has been improved, which contributes to the use of the existing potential of regional economic systems for the formation of appropriate competitive advantages in the development of regions. The methodological approach to assessing the impact of regional development on spatial cooperation has been improved, which is based on the use of mathematical tools for assessing the resulting model of simulation space. Applied aspects of economic and mathematical modeling of regional potential development are formulated, which provides for determining the relevant blocks (foreign economic activity, investment and innovation development, budget capacity) opportunities to implement appropriate measures, based on the strength of environmental factors and existing capabilities of regional economic systems.Methodical bases of an estimation of spatial agglomerative development of regions in the conditions of inclusive economy which provide carrying out of etymologization of regions for the purpose of definition of their features in branch and economic development. The classification features of spatial economic cooperation on the basis of the allocation of types of potential are singled out, which allowed to consider the way of interaction and development of separate elements of productive forces taking into account inclusive economy in economic space. Organizational and institutional support for the use of the potential of the regions is substantiated, on the basis of the formed structural and logical model of research of the legislation on regional development operating in Ukraine the basic functions of institutional support are defined. The mutual coherence of the peculiarities of territorial development is substantiated taking into account the processes of decentralization, on the basis of increasing the powers of local self-government bodies in matters of attracting the necessary funds for the implementation of their activities. The characteristics of strategic planning of spatial economic cooperation are highlighted, which are highlighted on the basis of using the potential of the regions. Applied aspects of scenario forecasting of development of spatial cooperation of regions are formed, which is based on the method of economic-simulation modeling and provides for taking into account the influence of factors on these processes with the separation of their strength of influence. Theoretical and methodological bases for determining the priority of spatial cooperation tasks have been improved, based on the use of the potential of regional development and dominant spheres of economic activity. The scenario approach to strategic planning of use of potential of development of regions which consists in substantiation of directions of spatial development on the basis of the developed factor model of potential of development that allows to allocate the minimum necessary level of development of its components depending on realization of various scenarios to ensure spatial cooperation is developed.Key words: spatial development, spatial economic cooperation, potential, creative economy, regional development strategy, organizational and economic mechanism, regional competitiveness, inclusive spatial development, economic-simulation modeling, agglomerative development of regions, potential of regional economic systems, the concept of potential for effective cooperation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського