Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (147)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЛАХТІЙ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Плахтій Д. П. 
Вдосконалення елементів технології вирощування напівароматичних та скелетних сортотипів тютюну в умовах південної частини західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Д. П. Плахтій ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Подільський, 2011. — 20 с. — укp.

Викладено результати досліджень з питань впливу способів садіння та збирання тютюну на урожайність та якість сировини. Встановлено вплив способів садіння на висоту рослин тютюну. Виявлено вплив способу садіння на кількість листків на рослині, а також показано вплив даних факторів на площу поверхні найякісніших технічних листків. Залежно від досліджуваних факторів змінюється вегетаційний період, що підтверджено дослідним шляхом. Визначено зміну урожайності тютюну даних сортів залежно від способу садіння та його збирання. Доведено перевагу способу садіння 70 см 38 см перед іншими досліджуванимb заходами та комплексного способу збирання, за яких досягнуто урожайності 3,64 т/га сорту Берлей 38. Досліджено зміну якості тютюнової сировини залежно від даних елементів агротехніки, а також виявлено залежність і різницю у хімічних показниках якості відносно факторів, які досліджуються. Проведено економічний й енергетичний аналіз пропонованих елементів технології, виявлено загальну тенденцію щодо даних факторів. Розроблено групу агротехнічних заходів для вдосконалення технології вирощування тютюну в даному регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П281.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА383229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Плахтій М.П. 
Логіка в Україні у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття: напрями розвитку: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.06 / М.П. Плахтій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено історію розвитку логіки в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст. Виявлено особливості наукового доробку українських логіків даного періоду. Запропоновано визначення логіки як науки і форм мислення (поняття, судження, умовивіду) у концепціях українських науковців. На підставі проведеного аналізу запропоновано дві підстави для класифікації історії логіки відповідно до територіального розташування (Київської, Харківської, Одеської, західноукраїнської шкіл) та до напрямів, які підтримували логіки: традиційний (Ф.Зеленогорський, М.Лангес, П.Лейкфельд, Т.Мандибур, С.Остроумов, І.Продан, Г.Челпанов, П.Юркевич), психологічний (М.Грот, І.Копач), математичний (С.Балей, Є.Буніцький, Г.Веревський, Ф.Козловський, І.Слепинський, С.Шатуновський), метафізичний (С.Гогоцький, Г.Костельник, П.Ліницький, Й.Міхневич, О.Новицький. Значну увагу приділено новим напрямам, а саме: математичному та психологічному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4 г(4Укр)53 +
Шифр НБУВ: РА352107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Плахтій М.О. 
Моделювання інвестиційних процесів на регіональному рівні в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.О. Плахтій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Доведено, що інвестиційний процес є коливальним, динамічним та стохастичним явищем, для якого характерний постійний часовий перерозподіл вільного капіталу. Встановлено, що основними чинниками забезпечення інвестиційного процесу в регіоні є наявність вільного капіталу, суб'єктів ринку та необхідних умов функціонування. Розроблено модель регіонального інвестиційного процесу, яка дозволяє контролювати поточний стан та динаміку його розвитку на макрорівні. Запропоновано модель впливу регіону на інвестиційний процес та метод розрахунку комплексного показника його інвестиційної привабливості. Створено модель поведінки інвестора та диверсифікації його портфеля на макроекономічному регіональному рівні. Визначено сучасний стан розвитку інвестиційного процесу в адміністративних областях України, наведено класифікацію регіонів за ступенем їх інвестиційної привабливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА333866

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Плахтій Т. Ф. 
Облік та аудит розрахунків за податками на сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. Ф. Плахтій ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано уточнення поняття "податки в сільському господарстві" та наведено класифікацію податків залежно від напряму діяльності. Запропоновано організаційні та методичні підходи щодо удосконалення обліку розрахунків за податками з урахуванням галузевих особливостей. Удосконалено методичні підходи аудиту розрахунків за податками шляхом розробки деталізованих етапів аудиторської перевірки, робочих документів аудитора з урахуванням особливостей галузі сільського господарства. Запропоновано модель аудиту розрахунків за податками на сільськогосподарських підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-149.3
Шифр НБУВ: РА379837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Плахтій Р.М. 
Розроблення методу діагностування крихкого руйнування матеріалів за параметрами сигналів акустичної емісії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.10 / Р.М. Плахтій ; Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми розробки методу діагностування крихкого руйнування матеріалів за кількісними значеннями параметрів сигналів акустичної емісії (АЕ), що супроводжують руйнування твердих тіл. Досліджено пружні хвилі, що виникають під час зародження та розвитку різних типів руйнування конструкційних матеріалів під впливом квазістатичного навантаження. В основу класифікування типів руйнування покладено критеріальний параметр <$Ezeta>, який ураховує найстійкіші характеристики сигналів АЕ: час наростання переднього фронту сигналів, ширину їх спектрів частот, амплітуду огинаючої, робочу смугу первинних перетворювачів, а також коефіцієнт підсилення аналогового тракту вимірювальної АЕ-системи та коефіцієнт передачі первинного перетворювача. За результатами експериментальних досліджень, з використанням розробленої методики та АЕ-засобів, запропоновано кількісний критерій оцінювання крихкого руйнування. Наведено методичні рекомендації щодо АЕ-діагностовування реальних виробів чи конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.22-1с + Ж820.5с +
Шифр НБУВ: РА361364

Рубрики:

      
6.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Плахтій 
Формування основ моральної свідомості молодших школярів засобами дитячої літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Валентина Іванівна Плахтій ; Інститут проблем виховання АПН України. — К., 2002. — 21 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч421.221.252.6
Шифр НБУВ: РА326431

Рубрики:

      
8.

Плахтій А. М. 
Публічні бібліотеки в системі інформаційно-комунікаційного забезпечення електронного урядування в Україні. / А. М. Плахтій. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено визначенню місця публічних бібліотек в інформаційно-комунікаційному забезпеченні системи «е-Урядування». Наголошено на необхідності залучення мережі публічних бібліотек до взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з фізичними та юридичними особами. Доведено, що публічні бібліотеки як ефективні інституційні системи можуть стати потужними осередками суспільної взаємодії, участі в державних управлінських процесах, забезпечивши інформаційно-технічну підтримку й патронажний супровід якісно нового рівня відносин органів влади і громадян.Акцентовано на необхідності кардинальних змін у ставленні влади до ролі бібліотек і державної підтримки їх діяльності, унаслідок чого публічні бібліотеки стануть флагманами надання інформаційно-комунікаційних послуг, запровадять високі технології для нагромадження й збереження електронних інформаційних ресурсів і забезпечать умови рівного доступу до інформації та її циркулювання в сучасному суспільстві. Ключові слова: публічні бібліотеки, електронне урядування, інформаційно-комунікаційне забезпечення управління, інформаційні технології, цифровізація, електронні послуги, цифрова грамотність.^UThe dissertation research deals with defining the role of public libraries in the information and communication support of the e-governance system. The author of the research points out the need to involve a network of public libraries in the interaction of state and local authorities with individuals and legal entities. In the introduction part of the study, the author substantiates the relevance of the research topic, presents the purpose and objectives, defines the object and subject of the topic under discussion, demonstrates the connection with scientific programmes, plans and themes, characterizes the research methods, determines the scientific novelty and practical significance, provides the information about testing and publications.The first chapter of the work, which consists of three parts, provides the systematization and analysis of the main scientific works of experts in social communications, public administration, which became the basis for studying the theoretical and methodological foundations of the activities of public libraries aimed at information and communication support for e-governance. The source of the research is a set of documents directly related to the dissertation topic: legislative acts in the field of e-governance, librarianship, information activities; bylaws; public legal acts; regulatory documents; reference publications; electronic information resources. Based on a thorough analysis of professional literature, the study outlines the content of the basic concepts of the research, and presents its definition of the concepts: "digital librarian", "public library in the e-governance". The second chapter, which consists of four parts, analyses the best foreign practices of attracting libraries to e-governance and the possibility of their implementation in Ukraine; describes the main directions of library and information support for e-governance, defines the place and role of libraries in e-governance; examines electronic services, library resources, digital tools involved in the information and communication support for e-governance; demonstrates the content of library educational projects on electronic interaction between the government and citizens.The comparative analysis has revealed that libraries have appropriate information resources in traditional and electronic formats, material and technical capabilities to become a platform as socio-communication institutions for the development of information infrastructure of e-governance, to join the development and implementation of various forms of information and communication interaction between government and society, public institutions, business. The third chapter, which consists of two parts, specifies the main issues of information and communication e-governance support for public libraries in the social and legal context and proposes ways to solve them. It has been found that the main stages of involving libraries to e-governance are: creating an appropriate regulatory framework; attracting additional financial and material resources; institutional, technical and technological modernization of libraries; building local networks and "a single window" for access to open data; improving the professional competence of library employees; providing library users with access to state information resources, a single virtual space for providing electronic services through the integration of information systems.The research has revealed a number of issues that slow down the library and information support of e-governance: the lack of a proper legislative and regulatory framework, which requires a flexible response by library institutions to changes related to digitalization; insufficient funding of libraries, the obsolescence of the material and technical base (it is necessary to restore the systems of guaranteed budget financing of institutions and introduce effective mechanisms for receiving funds from alternative sources, which will contribute to the creation of a stable and proportional system of material support for the public library network); non-compliance of the staff capacity of libraries with modern requirements (each basic library should develop a targeted programme of continuous training, skills development, qualification requirements taking into account the current level of society's expectations of libraries as documentary and information structures; develop and improve the experience of cooperation of libraries in Ukraine and organize the exchange of experience at the interstate level).The following issues require further attention: theoretical and practical provisions on the role of libraries in electronic interaction with legal entities and individuals, implementing e-services, etc.Key words: public libraries, e-governance, information and communication management, information technology, digitalization, electronic services, digital literacy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Плахтій В. А. 
Надширокосмугові електромагнітні поля в задачах розпізнавання підповерхневих об’єктів штучними нейронними мережами: автореферат дис. ... д.філософ : 105 / В. А. Плахтій. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв’язанню актуальної проблеми – експериментальному та теоретичному дослідженню процесів випромінювання та поширення нестаціонарних електромагнітних полів у шаруватих середовищах, їх дифракція на підповерхневих об’єктах, прийому відбитих хвиль та розпізнавання цих об’єктів і їхнього місця розташування за допомогою штучних нейронних мереж.Наукова новизна дисертаційної роботи полягає у таких її результатах:1.?Вперше показано, що актуальним значенням ближньої границі дальньої зони є те, що спостерігається в момент проходження тієї частини імпульсу, що має найбільше інформаційне навантаження, найбільшу швидкість зміни в точці прийому.2.?Вперше вдалось докорінним чином покращити формування хвилі у ближній зоні імпульсного випромінювача електричного типу, розташовуючи в ній випромінювач магнітного типу. Перевагою такого комбінованого випромінювача, надширокосмугового аналога антени Клевіна, є ефективне формування в невеликому фізичному об’ємі імпульсної хвилі з малими післяімпульсними коливаннями без застосування додаткових штучних омічних втрат, що є актуальним для її застосування для різних задач, в тому числі передачі інформації та зондування.3.?Шляхом зшивання компонент поля у часовому просторі вперше вдалося у першому наближенні отримати аналітичні вирази для відбитого поля і поля, що пройшло в середовище. Продемонстрована можливість формування «електромагнітного снаряду» у середовищі, що опромінене імпульсною електромагнітною хвилею надкороткої тривалості.4.?Запропоновано нову методику розрахунку похибки визначення комплексної діелектричної проникності при порівнянні розрахункової та виміряної баз даних.5.?Вперше показано порівнянням ШНМ та методів кореляції для розпізнавання кутів, що штучні нейронні мережі можуть продемонструвати кращу точність, ніж кореляційний підхід. Надійним є використання ШНМ до значення ССШ = 10 дБ та вище і методу взаємної кореляції для ССШ = 20 дБ та вище. Але навіть для ССШ = 0 дБ ШНМ дає коректне розпізнавання кутів після статистичного усереднення результатів класифікації. ШНМ в числовому моделюванні демонструє час розрахунку на три порядки менший, ніж нам потрібно для розрахунку функції взаємної кореляції.6.?Вперше продемонстровано, що застосування шару SoftMax робить відповіді ШНМ більш контрастними в задачах підповерхневого зондування, але призводить до ледве помітних помилок. Застосування методу Dropout в цілому підвищило якість роботи ШНМ для цієї задачі.7.?Вперше визначено, що за наявності білого шуму різного рівня немає достовірних переваг у кінцевих результатах розпізнавання позицій об'єкта для обох підходів ШНМ та взаємної кореляції. Метод взаємної кореляції не потребує синхронізації часу між випромінювачем та приймачем, на відміну від ШНМ, але вимагає значного часу розрахунку, тому є можливість покращити якість класифікації розташування об’єкта, поєднавши ці два підходи.Практичне значення отриманих результатів:1.?Отримані вирази для полів у ближній зоні нестаціонарних випромінювачів мають практичну цінність для радарних систем, де об’єкти досліджень знаходяться в ближній зоні, системах неруйнівного контролю. Ці результати важливі для здоров’я обслуговуючого персоналу радарних та рейкотронних систем.2.?Розроблено методики визначення діелектричної проникності з високою точністю та створено випромінювачі, що важливо для точного визначення локальних неоднорідностей в об'єктах в задачах підповерхневого зондування.3.?Запропоновані в роботі випромінювачі можуть бути використані в бездротових локальних мережах, задачах неруйнівного контролю, моніторингу навколишнього середовища, біології, медицині тощо.4.?Надширокосмуговий комбінований випромінювач Клевіна є практично цінним через те, що маючи відносно малі розміри він ефективно випромінює імпульсні електромагнітні хвилі як одиночна антена, так і як елемент антенної решітки.5.?Практична цінність запропонованого підходу розпізнавання на ШНМ ґрунтується на використанні близького до реального джерела полів з обмеженою енергією, розташованого на невеликій висоті від ґрунту, застосуванням до такого складного для розпізнавання об’єкта, як реальна протипіхотна міна. Значну практичну цінність становить реалізація прямого навчання штучної нейронної мережі на розпізнавання мін з даних експериментальних радарограм, знятих в умовах, близьких до реальних.6.?Практично цікавою є запропонована система позиціонування на імпульсних хвилях через відсутність вимог щодо часової синхронізації передавачів і приймачів та завадостійкість по відношенню до традиційних вузькосмугових систем подавлення.^UThe dissertation is devoted to solving the actual problem, i.e. experimental and theoretical study of the processes of radiation and propagation of transient electromagnetic fields in layered media, their diffraction on subsurface objects, reception of reflected waves and recognition of these objects and their location using artificial neural networks. The scientific novelty of the dissertation is in the following results:1.?For the first time, it is shown that the actual value of the near boundary of the far zone is that observed at the moment of passage of that part of the pulse that has the greatest information load, the greatest rate of change at the receiving point.2.?For the first time, it was possible to radically improve the wave formation in the near-field of the electric impulse radiator by placing the magnetic radiator in it. The advantage of such a combined radiator, an ultra-wideband analog of the Clevin antenna, is the effective formation of a pulse wave with small post-pulse oscillations in a small physical volume without the use of additional artificial ohmic losses, which is relevant for its use in various applications, including information transmission and sensing.3.?By stitching the field components in time space, it was possible to obtain analytical expressions for the reflected field and the field transmitted into the medium in the first approximation. The possibility of forming an "electromagnetic missile" in the medium irradiated by an ultrashort duration pulsed electromagnetic wave is demonstrated.4.?The new methodology for calculating the error of determining the complex permittivity by comparing the calculated and measured databases is proposed.5.?It is shown for the first time by comparing ANNs and correlation methods for angle recognition that artificial neural networks can demonstrate better accuracy than the correlation approach. It is reliable to use ANNs up to the value of SNR = 10 dB and above and the method of mutual correlation for SNR = 20 dB and above. However, even for the SNR = 0 dB, the ANN provides correct angle recognition after statistical averaging of the classification results. In numerical modeling, the ANN demonstrates the calculation time three orders of magnitude less than we need to calculate the mutual correlation function.6.?For the first time, it was demonstrated that the use of the SoftMax layer makes the ANN responses more contrasting in subsurface sensing tasks, but leads to barely noticeable errors. The use of the Dropout method generally improved the quality of the ANN for this task.7.?For the first time, it was determined that in the presence of white noise of different levels, there are no significant advantages in the final results of object position recognition for both ANN and mutual correlation approaches. The mutual correlation method does not require time synchronization between the transmitter and the receiver, unlike the ANN, but requires significant calculation time, so it is possible to improve the quality of object location classification by combining these two approaches.Practical significance of the results:1.?The obtained expressions for the fields in the near-field of nonstationary radiators are of practical value for radar systems where the objects of study are in the near-field, and non-destructive testing systems. These results are important for the health of the personnel of radar and railgun systems.2.?Methods for determining the dielectric constant with high accuracy have been developed and radiators have been created, which is important for accurate determination of local inhomogeneities in objects in subsurface sensing tasks.3.?The radiators proposed in this work can be used in wireless local area networks, non-destructive testing, environmental monitoring, biology, medicine, etc.4.?The ultra-wideband combined Clevin antenna is practically valuable because of its relatively small size, it effectively radiates pulsed electromagnetic waves both as a single antenna and as an element of an antenna array.5.?The practical value of the proposed ANN recognition approach is based on the use of a source of fields with limited energy close to a real source, located at a low height from the ground, and applied to such a difficult object to recognize as a real anti-personnel mine. Of considerable practical value is the implementation of direct training of an artificial neural network for mine detection from experimental radar data taken in conditions close to real ones.6.?The proposed impulse-wave positioning system is practically interesting because of the absence of requirements for the time synchronization of transmitters and receivers and interference resistance in relation to traditional narrowband suppression systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського