Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОВСТЯН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЮРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Повстяной В.М. 
Взаємодія циклічних амідразонів, що містять екзоциклічну незаміщену гідразиногрупу, із 1,3-ді(три)електрофілами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.М. Повстяной ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2008. — 23 с. — укp.

Досліджено регіоселективність процесів формування нового азолоазинового циклу в реакціях конденсації циклічних амідразонів, що містять екзоциклічну незаміщену гідразиногрупу, з різними за природою 1,3-біелектрофілами. На підставі одержаних результатів розроблено перспективні однореакторні методи синтезу заміщених піразол-1-іл-циклоамідразонів, конденсованих похідних дигідро-4-оксо-1,2,4-триазиноциклоамідразонів і анельованих ізомерних 2-арилфуро[3,2-с]- і [2,3-с]-1,2,4-триазиноциклоамідразонів, які потенційно придатні для потреб скринінгу біологічно активних речовин. Встановлено, що вихідні циклоамідразони, як і їх одержані гідразино(гідразидо)похідні, є зручними синтонами у процесах внутрішньомолекулярної гетероциклізації, яка здійснюється лише за одним з двох виявлених напрямків: формування екзопіразольного циклу з утворенням піразол-іл-циклоамідразонів типу біфенілів або замиканням дигідро-4-оксо-1,2,4-триазинового кільця анельованого з ядрами вихідної сполуки. Виявлено фактори, які впливають на напрямок конденсації та розроблено механізм внутрішньомолекулярного процесу гетероциклізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.7-271.3 +
Шифр НБУВ: РА357079

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Повстян О.В. 
Мембранні механізми дії апаміну на іонні струми гладеньком'язової клітини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Повстян ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.821*715.71*725.2-642,022
Шифр НБУВ: РА309370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
5.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Повстяной О.Ю. 
Удосконалення технології виготовлення пористих проникливих матеріалів з використанням відходів промислового виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.Ю. Повстяной ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено принципи керування фізичними й експлуатаційними властивостями градієнтних пористих порошкових матеріалів з використанням порошків сталі ШХ15 за рахунок теоретичного, технологічного та інструментального забезпечення технології їх виготовлення. Обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність використання для виробництва фільтруючих пористих проникливих матеріалів (ППМ) порошків сталі ШХ15, що одержані в результаті утилізації шліфувальних шламів підшипникового виробництва. Сформульовано принципи одержання градієнтних прониклих матеріалів як пакета пористих циліндричних шарів, які ущільнюються засобами ізостатичного пресування. На підставі сформульованих принципів удосконалено схему сухого радіально-ізостатичного пресування (СР-ІП) з метою одержання довгомірних градієнтних проникливих матеріалів і запропоновано нові конструкції інструменту для реалізації методу СР-ІП з використанням стандартного пресового обладнання. Вивчено вплив пороутворювача на формування структури градієнтних пористих проникливих матеріалів. Показано, що спрямоване регулювання структури ППМ дає можливість підвищити ступінь очищення за одночасного збільшення проникливості та брудоємності фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1 + К390.4-18 +
Шифр НБУВ: РА349952

Рубрики:

      
7.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Повстяной О. Ю. 
БАГАТОШАРОВІ ПОРИСТІ ПРОНИКНІ МАТЕРІАЛИ З РЕГУЛЬОВАНОЮПОРИСТІСТЮ З ВІДХОДІВ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА / О. Ю. Повстяной. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена прогнозуванню, моделюваннюзакономірностей формування структури та властивостей пористих проникнихматеріалів з урахуванням розмірів структурних елементів шихти, встановленняфізичних зв'язків між складовими, будовою та властивостями готового виробу, їхексплуатаційними властивостями.Розроблено та запропоновано модель пластичного деформування порошковопористих середовищ, яка, на відміну від існуючих, враховує неоднорідністьрозподілу густини по радіусі при радіально-ізостатичному пресуванні.На підставі отриманих розрахункових даних встановлені закономірності змінихарактеристик матеріалу при пресуванні багатошарових пористих матеріалів, а самерадіальна швидкість дає можливість керувати розподілом пористості у багатошарових ППМ та підвищити ступінь перерозподілу за рахунок збільшеннянакопиченої деформації порошку.Також встановлено закономірності розподілу густини по радіусу кожного шаруППМ в різний момент часу деформування. Розподіл пористості має нерівномірнийхарактер. Більш інтенсивне ущільнення матеріалу відбувається біля осьовогостержня капсули.Запропоновано модельні дослідження формування засипки порошків зурахуванням властивості матеріалу на базі моделей узагальненої випадковоїупаковки.Розроблена нова методика для нанесення комбінованих покриттів для деталейконструкційного призначення з відходів промислового виробництва може бутизастосована для пористих проникних матеріалів для підвищення корозійно- тазносостійкості.Результати дисертаційної роботи використані при застосуванні розробленихпористих проникних виробів для очищення технічних, промислових вод, мастил тапалива від механічних домішок, забруднень.Ключові слова: пористий проникний матеріал, пористість, засипка, упаковка,пресування, спікання, проникність, прогнозування, комп'ютерне моделювання,покриття.^UThe dissertation is devoted to forecasting, modeling patterns of structure formationand properties of porous permeable materials taking into account the size of structuralelements of the mixture, establishing physical relationships between components, structureand properties of the finished product, their performance properties.A model of plastic deformation of powder-porous media has been developed andproposed, which, in contrast to the existing ones, takes into account the inhomogeneity ofthe density distribution along the radius during radial-isostatic pressing.Based on the obtained calculation data, the regularities of material characteristicschange during pressing of multilayer porous materials are established, namely radialvelocity makes it possible to control the porosity distribution in multilayer PPM andincrease the degree of redistribution by increasing the accumulated powder deformation.Regularities of density distribution along the radius of each PPM layer at differenttime of deformation time are also established.The distribution of porosity is uneven. More intensive compaction of the materialoccurs near the axial rod of the capsule. Model researches of formation of filling ofpowders taking into account properties of material on the basis of models of thegeneralized casual packing are offered.The developed new technique for applying combined coatings for structural partsfrom industrial waste can be applied to porous permeable materials to increase corrosionand wear resistance.The results of the dissertation are used in the application of the developed porouspermeable products for purification of technical, industrial waters, oils and fuels frommechanical impurities, contaminants.Keywords: porous permeable material, porosity, backfill, packaging, pressing,sintering, permeability, forecasting, computer simulation, coating.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського