Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (253)Книжкові видання та компакт-диски (203)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОПК$<.>+<.>A=ВАЛЕРИ$<.>+<.>A=ПАВЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Попко О.В. 
Економічна оцінка та регулювання експлуатаційних витрат засобів логістичної інфраструктури підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Попко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні і методичні засади економічної оцінки та регулювання експлуатаційних витрат засобів логістичної інфраструктури на виробничих підприємствах з високим рівнем механізації основних процесів. Розглянуто теоретичні аспекти ідентифікації експлуатаційних витрат засобів логістичної інфраструктури та запропоновано їх удосконалену класифікацію з урахуванням чинних нормативних актів, що дозволило встановити порядок організації їх обліку та розподілу. Здійснено оцінку рівня, структури та динаміки даних витрат на прикладі виробничих підприємств Рівненської області. Розроблено методику оцінки експлуатаційних витрат засобів логістичної інфраструктури, яка дає змогу визначити їх ефективність шляхом прямого розрахунку та опосердковано. Теоретично обгрунтовано доцільність експлуатаційних витрат засобів логістичної інфраструктури, що дозволило деталізувати витрати за елементами корисності: стану, місця, часу, володіння. Удосконалено механізм прийняття управлінських рішень щодо регулювання складових експлуатаційних витрат засобів логістичної інфраструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-862-21 +
Шифр НБУВ: РА329991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Попко С.М. 
Застосування українського миротворчого контингенту в операції з підтримання миру в Республіці Ірак у 2003 - 2005 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / С.М. Попко ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано досвід застосування українського миротворчого контингенту рівня бригади (тактичної групи) в операції з підтримання миру в Республіці Ірак. Досліджено зміст, характер, особливості розгортання та виконання завдань українською бригадою (тактичною групою) у зоні її відповідальності. Визначено основні групи факторів і їх вплив на виконання завдань українським миротворчим контингентом в операції. Розкрито питання використання сил і засобів даного контингенту в операції з підтримання миру в Республіці Ірак. Обгрунтовано рекомендації щодо підвищення якості підготовки військових підрозділів (призначених до дій як миротворчі контингенти), удосконалення й адаптації існуючої нормативно-правової бази до вимог сучасних міжнародних миротворчих операцій, застосування набутого досвіду в навчальний процес військових ВНЗ, а також впровадження цивільного-військового співробітництва під час участі Збройних сил України в міжнародних миротворчих операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(5ИРК) + Х915.212.031(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Попков О. В. 
Рання діагностика, прогнозування та лікування неврологічних порушень у вагітних з прееклампсією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Попков ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2011. — 23 с. — укp.

Вперше на сучасному методологічному рівні на підставі проведеного комплексного клініко-лабораторного, імунологічного, нейрофізіологічного, функціонального й ультразвукового досліджень розроблено алгоритм оптимізації терапії прееклампсії для вагітних з високим ризиком неврологічних порушень з урахуванням змін у них омега-потенціалу. Вперше одержано дані стосовно змін надповільних коливань омега-потенціалів у пацієнток з прееклампсією різного ступеня тяжкості, а також щодо особливостей перебігу вагітності та пологів, зміни гемостазу у вагітних з прееклампсією на тлі патологічного рівня надповільних коливань омега-потенціалів. Вперше патогенетично обгрунтовано та впроваджено комплекс діагностичних і лікувально-профілактичних заходів із застосуванням L-лізіну та тіоцетаму в лікуванні прееклампсії дисциркуляторних явищ у центральній нервовій системі (ЦНС). Доведено, що використання цієї схеми дозволяє пролонгувати вагітність за рахунок покращання регуляторних взаємовідносин між ЦНС і системною гемодинамікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 + Р716.216.62-5
Шифр НБУВ: РА379892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Попкова Л.Л. 
Рідкісні види орхідних флори Криму, їх мікророзмноження та підтримання біологічної різноманітності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.Л. Попкова ; УААН. Держ. Нікіт. ботан. сад. — Ялта, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню рідкісних видів орхідних флори Криму та їх мікророзмноженню в умовах in vitro. Вперше проведено порівняльне вивчення морфогенетичних потенцій органів і тканин видів орхідних (Comperia comperana, Himantoglossum caprinum, Ophrys taurica), що мають статус і категорії рідкості. Встановлені оптимальні терміни відбору первинних експлантів (насіння з нерозкритих коробочок) і найкращі для розвитку протокормів та проростків живильні середовища. Виявлені умови тривалого збереження схожого насіння in vitro. Детально вивчені і зроблено опис етапів морфогенезу видів орхідних з різноманітними типами життєвих форм, ареалів і вегетації. Показано, що ритми розвитку, характерні для малого життєвого циклу орхідних, зберігаються при культивуванні in vitro асимбіотичних протокормів та проростків. В межах великого життєвого циклу скорочується термін формування протокормів та проростків в 3-5 разів у порівнянні з їхнім розвитком в природі. Розроблений спосіб мікророзмноження in vitro дикоростучих видів орхідних і визначений режим адаптації рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.151*88,022

Рубрики:

      
7.

Попко В.В. 
Уніфікація норм міжнародного приватного права в рамках Гаазької конференції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Попко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано уніфікаційну діяльність Гаазької конференції з міжнародного приватного права, визначено її правовий статус, охарактеризовано організаційну структру, розглянуто сучасні теоретичні концепції. Вивчено генезис формування та розвиток даної міжнародної організації. Досліджено процес прийняття конференційних угод, розкрито зміст основних конвенцій у сфері цивільного процесу, сімейних і спадкових правовідносин. Обгрунтовано необхідність участі України у розробці та прийнятті конвенційних угод, серед яких визначено першочергові, з метою приведення чинного законодавства у відповідність зі світовими стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.1"1893" +
Шифр НБУВ: РА346611

Рубрики:

      
8.

Попкова 
Управління ризиками інвестиційної діяльності на підприємствах автомобільного транспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ксенія Олексіївна Попкова ; Українська держ. академія залізничного транспорту. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-56-99-21
Шифр НБУВ: РА359353

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Павлович Ю. О. 
Образ Білорусі та білорусів в українській суспільно-політичній думці (1991– 2004 рр.) / Ю. О. Павлович. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано українську суспільно-політичну думку щодо розвитку суспільно-політичних процесів у Республіці Білорусь (РБ) у 1991–2004 рр. Досліджено ставлення української громадськості до суспільно-політичних процесів у РБ в період з 1991 по 2004 рр. Розглянуто реакцію українського суспільства на політичні трансформації у РБ 1991–2004 рр. Досліджено ставлення українських політиків до підписання Біловезької угоди (1991). Визначено основні підходи українського бачення щодо економічної системи у РБ. Досліджено реакцію українських політиків, журналістів та науковців щодо інтеграції РБ та Російської Федерації. Розглянуто проблеми і перспективи міждержавних відносин між РБ та Україною та їх українську рецепцію.^UThe analysis of the Ukrainian socio-political opinion on the vision of its development of socio-political processes in the Republic of Belarus in 1991–2004. It was emphasized that the main idea of the work is to recreate the plots related to the perception of socio-political processes in the Republic of Belarus and the Belarusian-Ukrainian relations in the early 21st century. The highlights between Ukrainians and Belarusians in the Ukrainian periodicals and media are analyzed. Consider the role of the Belarusian cultural associations, which operated on the territory of Ukraine. Also available information about the indigenous Belarusian population living on the territory of Ukraine and received Ukrainian citizenship. Presents data about the attitude of Ukrainians to Belarusians for help polls of 1994 and 2004. The analysis of the state of research, the source base and methodological basis concerning the study of the reflection of the sociopolitical processes in the RB in the Ukrainian social and political thought has been improved. The main approaches to defining the concepts of «socio-political opinion» and «public opinion» are generalized. It is noted that socio-political thought is understood as the attitude of social communities to the problems of social life, which manifests itself first in judgments (verbal actions), and then in concrete actions. The attitude of the Ukrainian public to the socio-political processes in the Republic of Belarus in the period from 1991 to 2004 is researched. The opinions of Ukrainian experts and ordinary citizens concerning the problems of holding presidential campaigns and referendums in the Republic of Belarus (through sociological surveys of the Institute of Sociology of the National Academy of Sciences of Ukraine and the Razumkov Center) are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Павлович О. Р. 
Формування механізму професіоналізації менеджменту закладу вищої освіти / О. Р. Павлович. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення важливої науково-прикладної проблеми, яке полягає у розробці концептуальних, теоретико-методичних та практичних рекомендацій щодо процесу формування механізму професіоналізації менеджменту закладу вищої освіти. Отримані наукові результати сприятимуть підвищенню якості формування професійного менеджменту в закладі вищої освіти (ЗВО) і досягнення ними необхідного рівня конкурентоспроможності. Розроблено концептуальну основу формування механізму професіоналізації менеджменту ЗВО, яка доповнюється взаємопов'язаними теоретико-методичними компонентами, що сприяють інноваційній трансформації управлінської діяльності з метою забезпечення якісних форм управлінського супроводу освітньої, наукової та інноваційної діяльності ЗВО. Запропоновано комплексну методику впровадження механізму професіоналізації менеджменту ЗВО, яка направлена на створення якісної системи професійного менеджменту і реалізацію умов для підвищення конкурентоспроможності ЗВО за рахунок системної професійної підготовки управлінського персоналу. Сформовано концептуальний базис і стратегічні умови впровадження комплексної методики механізму професіоналізації менеджменту ЗВО. Обґрунтовані наукові підходи до формування структурно-функціональних елементів механізму професіоналізації менеджменту ЗВО. Запропоновано оцінку інтегральної якості процесу формування і впровадження механізму професіоналізації менеджменту ЗВО.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and offers a solution to an important scientific and applied problem, which is to develop conceptual, theoretical and methodological and practical recommendations for the process of forming a mechanism for professionalizing the management of higher education. The obtained scientific results will help to improve the quality of professional management in higher education and achieve the required level of competitiveness.The conceptual basis for the formation of the mechanism of professionalization of higher education institution management has been developed, which is supplemented by interconnected theoretical and methodological components that contribute to the innovative transformation of management to provide quality management support of educational, scientific and innovative activities of higher education.The conceptual basis of formation and development of the institution of higher education as an economic corporation is formed. The special status of the university as an economic corporation must be created by redistribution of state property, on the one hand, and national and international business organizations, relevant research centers and, importantly, world ranking universities and technology parks, on the other hand. There is a need to develop professional management of higher education institutions in order to ensure its quality work in the system of corporate relations. Qualitative forms of managerial activity on the development of corporate financial resources by the management of higher education institutions are proposed.Approaches to development of criteria and indicators of integral quality of use of the mechanism of professionalization of management of institution of higher education are offered. The main modules for evaluating the process of management professionalization are defined and a system of strategic criteria for evaluating the process of professionalization of management of a higher education institution is developed. It is necessary to use also factor system indicators of professionalization of management of higher education institution, which on the basis of expert assessment or self-assessment show certain levels of management effectiveness.A comprehensive method of implementing the mechanism of professionalization of higher education institution management is proposed, which is aimed at creating a quality system of professional management and implementation of conditions to increase the competitiveness of higher education institutions through systematic professional training of management staff. The conceptual basis and strategic conditions of introduction of the complex technique of the mechanism of professionalization of management of an institution of higher education are formed. Scientific approaches to the formation of structural and functional elements of the mechanism of professionalization of higher education institution management are substantiated. The assessment of the integral quality of the process of formation and implementation of the mechanism of professionalization of the management of the institution of higher education is offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Попков Д. О. 
Політико-інституційні засоби консолідації розколотого суспільства / Д. О. Попков. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню політико-соціального феномену розколотого суспільства за ознаками, які становлять ризик для цілісності держави. Актуальність теми зумовлена тенденціями деетатизаії під впливом поглиблення глобалізаційних та транзитологічних процесів, ренесансом примордіальних ідентичносних орієнтирів, кількістю та наслідками конфліктів на релігійному та етнічному ґрунті, а також збройним конфліктом, що триває на Сході України.Обґрунтовано визначення розрізняльних маркерів етнічної, лінгвістичної та релігійної (конфесійної) належності у якості ліній розмежування, розкол за якими загрожуватиме цілісності гетерогенної системи «соціум-політія». Доведено можливість зведення трьох виокремлених ідентичносних належностей до однієї етнічної категорії, за визначенням С. Широкогорова, та переваги його дефініції над визначенням М. Вебера. Встановлено обмеження концепції розмежувань Ліпсета – Роккана та запропоновано концептуалізацію наукової дефініції «суспільний розкол» із побудовою динамічної моделі на прикладі математичного маятника (Аналогія ІІІ) та локалізацією конфліктної складової. Уперше досліджено точку біфуркації в цій моделі за допомогою концепту «етноцентруму» В. Самнера та В. Мюльмана як базової структури етнічного феномену. Роль держави у формі «прихильності» до однієї з сторін у суспільному протистоянні досліджена через порівняння із судочинством (Аналогія ІV).Запропоновано визначення варіантів стратегій етнічних спільнот під час соціального розколу за допомогою пояснювальної моделі, побудованої з використанням концепту «захоплена держава» А. Гржимала-Буссе, «символічного капіталу» П. Бурдьйо та концепції А. Хіршмана – С. Фінера індивідуальної стратегії поведінки відносно формальних правил у несприятливих умовах.Запропоновано визначення демократичності як ознаки допустимості засобів подолання суспільного розколу через наявність сукупності умов, що випливають із концепту «агонізм» Ш. Муфф.Визначено основні течії в політологічній літературі концепцій розв'язання конфліктів у розколотому суспільстві та принципів постконфліктного інституційного регулювання демократичної спрямованості, а також розкрита їх сутність.Запропоновано використання комплексу критеріїв оцінки прийнятності (КОП) імплементації рекомендацій концепцій консолідації суспільства в конкретній гетерогенній системі «соціум-політія»: суверенність (1); економічність (2) та комплексний взаємозв'язок трьох аспектів - оперативність (3а), ефективність (3б) і стійкість (3в), яке дозволило сконцентрувати увагу подальшої наукової розвідки на рекомендаціях і теоретичних засадах напряму «розподіленого правління».Визначено необхідність здатності виборчої системи забезпечувати легітимність влади задля консолідації розколотого суспільства і стабілізації політії та здійснено з'ясування природи опосередкованого виборчою системою процесу збирання-делегування часток народного суверенітету, носієм якого є кожен громадянин окремо, через порівняння з інститутом представництва у юриспруденції (Аналогія V). Сформульовані критерії легітимності рішення для сприйняття спільнотою, від імені якого воно ухвалюється: інклюзивність (як противага конфліктної стратегії «інтенсивної ексклюзії») - участь усіх членів колективу (звісно, враховуючи загальновизнані вимоги щодо правосуб'єктності за віком та станом психічного здоров'я) у вироблені рішення; універсальна репрезентативність - об'єктивне охоплення і включення у підсумковий результат усіх індивідуальних точок зору–персональних воль виборців».Розглянуто проблематику актуальної (поточної) легітимності представницького органу влади, яка невиправдано перебуває на периферії уваги при дослідженнях дизайну електоральних систем через визначені «презумпції», хибність яких доведена у світлі Аналогії V.Розглянута очікувана співсуспільною та інтегративною моделями та дійсна роль партіоми у розколотому суспільстві та проведений аналіз «точок перетинання» партій і етнічних спільнот. Обґрунтована необхідність у зв'язку з неможливістю запропонувати спільний «образ минулого» запровадити етнополітику за принципом «єдність у різноманітності» , а становлення модерної української політичної нації підкорити спрямованості у спільне майбутнє демократичного поліетнічного суспільства. Запропонована і обґрунтована необхідність імплементації конкретних політичних інститутів, які в реаліях України сприятимуть досягненню такої угоди та гарантуватимуть консолідацію розколотого суспільства.^UThis thesis is devoted to the study of the political and social phenomenon of a split society based on the characteristics that pose a risk to the integrity of the state. The relevance of the topic is predicated by the tendencies of de- etatization induced by the deepening globalization and transitological processes, the renaissance of primordial identity markers, the number and consequences of religious and ethnic conflicts, as well as by the ongoing armed conflict in Eastern Ukraine. The definition of differentiating markers of ethnic, linguistic, and religious (confessional) affiliation as lines of demarcation, a division along which would threaten the integrity of the «society-polity» heterogeneous system has been substantiated. The possibility of assigning the three identified affiliations to one ethnic category according to S. Shirokogoroff's definition as well as the advantages of his definition over that of Weber have been proved.The limitations of the Lipset-Rokkan concept of delineation are established and the conceptualization of the scientific definition of the «social division» with the construction of a dynamic model on the example of the mathematical pendulum (Analogy III) and localization of the conflictual component is proposed.The bifurcation point in this model employing W. Sumner's and W. Mühlmann's «ethnocentrism» concept as the basic structure of the ethnic phenomenon is investigated for the first time. The role of the state in the form of «favourability» to one of the parties in a social confrontation is explored through a comparison with judicial proceedings (Analogy IV).The definition of variants of ethnic communities' strategies during the social division is proposed using an explanatory model built on the concept of «state capture» by A. Grzymala-Busse, «symbolic capital» by P. Bourdieu, and the concept of A. Hirschman - S. Finer individual strategy of behavior in relation to formal rules in adverse conditions. It is proposed to define democratism as characteristics of admissibility of means of overcoming social division due to the presence of a set of conditions derived from the concept of «agonism» by C. Mouffe. The main courses in the political science literature of the concepts of conflict resolution in a divided society and the principles of post-conflict institutional regulation of democratic orientation are defined, and their essence is also identified. The use of criteria set for the evaluation of the implementation of the recommendations of the social consolidation concepts in a particular heterogeneous «society-polity» system is proposed: sovereignty (1); economical efficiency (2) and the complex interrelation of the three aspects — rapidness (3a), effectiveness (3b), and sustainability (3c), which allowed to focus further scientific exploration on the recommendations and theoretical foundations of the «power-sharing» domain. The need for the ability of the electoral system to ensure the legitimacy of power to consolidate a divided society and stabilize the polity has been determined, and the nature of the electoral system-mediated process of assembly and delegation of shares of popular sovereignty, carried by each citizen individually, has been clarified through comparison with the institution of representation in jurisprudence (Analogy V). The criteria of legitimacy of a decision for its reception by the community on whose behalf it is taken are formulated: inclusiveness (as opposed to the conflict strategy of «intense exclusion») — the participation of all members of the collective (naturally, considering the generally recognized requirements for legal capacity by age and mental health) in the formulation of a decision; universal representation — objective coverage and inclusion of all individual points of view — the personal freedoms of voters in the final result. The problems of the actual (current) legitimacy of the representative body of power are considered, which are unjustifiably neglected in studies of the design of electoral systems through certain «presumptions», the fallacy of which is proven in light of Analogy V. The role expected by the co-social and integrative models and the actual role of a party system in a divided society are examined and the "points of intersection" of parties and ethnic communities are analyzed. The necessity to introduce ethnopolitics on the principle of «unity in diversity» and to direct the formation of the modern Ukrainian political nation to the common future of a democratic multi-ethnic society in connection with the inability to offer a common «image of the past» is substantiated. The necessity of the implementation of the specific political institutions, which in the Ukrainian reality will contribute to the attainment of such a contract and ensure the consolidation of a divided society, is proposed and substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського