Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (508)Книжкові видання та компакт-диски (358)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРОХОРОВ$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Прохорова Ю.В. 
Антикризове фінансове управління підприємством: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Прохорова ; ПВНЗ Європ. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання стосовно узагальнення та подальшого розвитку теоретико-методичних підходів, а також розробки практичних рекомендацій щодо антикризового фінансового управління підприємством за сучасних економічних умов. Розкрито суть поняття "антикризове фінансове управління", узагальнено існуючі підходи стосовно формування наукової концепції антикризового фінансового управління. Проаналізовано існуючі методи та моделі прогнозування банкрутства. Обгрунтовано необхідність проведення діагностики наявності фінансової кризи на підприємствах машинобудування. Розроблено інтегровану модель визначення виду (кризи ліквідності, фінансової стійкості, ділової активності, прибутковості) та ступеня фінансової кризи. Запропоновано методичний підхід до ідентифікації та розпізнавання фінансово-господарського стану підприємств щодо наявності певного виду фінансової кризи. Удосконалено комплексну систему діагностування в антикризовому фінансовому управлінні на підставі її кількісної та якісної складової. Проведено дослідження з метою вдосконалення методичного підходу до процесу розробки концепції антикризового фінансового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-97-21 +
Шифр НБУВ: РА361869

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Прохоров В.В. 
Діяльність органів внутрішніх справ Кримської АРСР у 1921 - 1925 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Прохоров ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Визначено комплекс заходів, умов та наслідків, що впливають на створення системи органів внутрішніх справ (ОВС) півострова, їх внутрішню структуру, головні та допоміжні функціональні обов'язки. Наведено кількісну та якісну характеристики та розглянуто структуру особового складу НКВС Криму, Головного та окружних (Джанкойського, Євпаторійського, Сімферопольського, Севастопольського, Ялтинського, Феодосійського, Керченського) управлінь РСМ Кримської автономії. Подано раніше невідомі дані щодо скоєння злочинів та порушень службової дисципліни, припущених співробітниками ОВС Кримської АРСР. Розглянуто форми професійної підготовки особового складу за місцем служби та у спеціалізованих школах командного складу. Висвітлено діяльність органів міліції, спрямовану на ліквідацію кримінального бандитизму, організованих бандитських груп і кримінальної злочинності та на покращення охорони громадського порядку. Розглянуто взаємозв'язок ОВС з іншими державними інститутами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х621.163.012(4РОС-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА322089

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Прохорова С.І. 
Екологічні особливості синантропних видів рослин в техногенно трансформованому середовищі південного сходу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / С.І. Прохорова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження мінливості синантропних видів рослин в техногенно трансформованому середовищі південного сходу України. Встановлено біоекологічні особливості 6-ти модельних синантропних видів рослин, визначено їх ценотичну роль в угрупованнях в техногенних екотопах. Наведено оцінку подібності структур популяцій досліджуваних синантропних видів рослин за їх морфологічними ознаками з використанням статистичних коефіцієнтів та індексів. Виконано порівняльний аналіз морфологічної мінливості синантропних видів за умов їх адаптації в техногенних екотопах. Продемонстровано достовірну кореляцію параметрів морфометричних ознак з незалежними офіційними даними щодо забруднення атмосфери Донецької області та м.Донецька. Виділено 23 чутливі модулі морфологічної мінливості 4-х синантропних видів рослин та запропоновано робочу схему їх використання як біомаркерів для індикації стану техногенного середовища. Складено екологічні схеми-карти м.Донецька і Донецької області. Показано можливість здійснення інтегральної оцінки екологічного стану середовища за допомогою синантропних видів рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9(4УКР) + Е50*801.48(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353550

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Прохоров А.О. 
ЕПР перехідних іонів в кристалах з структурою перхлорату гексагідрату: ефекти температури і тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / А.О. Прохоров ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2006. — 28 с. — укp.

Досліджено спектри електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) домішкових центрів в ізоморфних кристалах фторборатів і перхлоратів у широкому діапазоні температур і тисків. Встановлено характер спотворень лігандного оточення домішкового парамагнітного іону в кристалах фторборатів і перхлоратів та їх зміцнення в процесі високого тиску. Виявлено, що температурні залежності початкового розщеплення іонів зі спіном більше одиниці в усіх досліджених кристалах мають особливість в районі 200 К. Під час всебічного стискання виявлено ефект збіжності ліній ЕПР, які відносяться до різних квантових переходів. Показано, що виявлений ефект пов'язаних з кросрелаксацією в спіновій системі. Досліджено зміцнення g-факторів іонів з незамороженим орбітальним моментом у низькотемпературному інтервалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022 + В367.1,022 +
Шифр НБУВ: РА342327

Рубрики:

      
5.

Прохоров Д.А. 
І.І.Казас - просвітитель караїмів та кримських татар: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.А. Прохоров ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Висвітлено життя та діяльність відомого просвітителя караїмів і кримських татар середини XIX - початку XX ст. І.І.Казаса. З використанням численних джерел та на підставі синтезу історіографічної спадщини з даної проблеми зроблено висновок про особливе значення цієї неординарної особистості у суспільно-політичному та просвітянському русі караїмського та кримськотатарського народів. Охарактеризовано роль І.І.Казаса у створенні учбових закладів нового типу, розробці учбово-методичної літератури з використанням останніх наукових досягнень. Проведено компаративний аналіз політичних, соціально-економічних передумов розвитку російської державної системи освіти караїмів та кримських татар. Розглянуто діяльність І.І.Казаса у рамках Таврійської вченої архівної комісії - публікації ним різноманітних статей, архівну та музейну роботу, пропаганду історичних знань серед населення Криму. Відзначено, що просвітницька діяльність І.І.Казаса відображена його роботою з видання періодичної друкарської продукції, науково-популярних статей та поетичних творів. Наголошено, що діяч здійснив вагомий внесок у становлення кримсько-татарської національної преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)5-8 Казас +
Шифр НБУВ: РА339851

Рубрики:

      
6.

Прохорова М.П. 
Комплексне патогенетичне лікування дітей з бронхообструктивним синдромом: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / М.П. Прохорова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Вивчено клінічні особливості, імунний статус, стан перекисного окиснення ліпідів, вегетативний гомеостаз, мікробіологічний склад бронхіального вмісту, гіперчутливість бронхів у хворих з бронхообструктивним синдромом (БОС). Встановлено, що в разі БОС має місце колонізація бронхолегеневої системи різноманітними мікроорганізмами, що є підставою для виникнення вторинного інфекційного процесу, який ускладнює перебіг БОС у 62 % обстежених і потребує призначення антибактеріальної терапії. Визначено клініко-параклінічні особливості респіраторної інфекції, яка викликана Chlamydia pneumoniae та Mycoplasma pneumoniae на фоні БОС. Доведено, що найважливішою ознакою бронхолегеневої інфекції, яка ускладнює БОС, є підвищення кількості нейтрофілів у бронхіальному вмісті, розвиток імунних розладів різного ступеня вираженості, що потребує призначення імунокоригувальної терапії. Вперше вивчено особливості перекисного окиснення ліпідів у конденсаті видихнутого повітря і поту в хворих з БОС і залежність його від перебігу та стадії захворювання. Обгрунтовано клінічну ефективність застосування текому - препарату з антиоксидантною, протизапальною дією, який впливає на ліпідний обмін у процесі лікування БОС. Вперше вивчено ефективність лікування за умов камери штучного мікроклімату сольових шахт на вільнорадикальні процеси в бронхолегеневій системі, місцевий імунітет, гіперреактивність та гіперчутливість бронхів у дітей з БОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА335547

Рубрики:

      
Категорія:    
7.

Прохоров О.В. 
Методи та моделі логістичного аналізу процесів прийняття рішень і управління автоматизованими багаторівневими розподіленими системами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Прохоров ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розвинуто метод системного підходу в галузі логістичного аналізу процесів прийняття рішень (ППР) та управління в багаторівневих розподілених системах (БРС) з використанням запропонованих знання-орієнтованої структуризації та мережних (системних) моделей, що підвищує ефективність та якість аналізу БРС. Запропоновано метод подання знань в систему імітаційного моделювання (СІМ) у вигляді логічного методу, теоретичною базою якого є багатозначне числення присутності, що дає змогу будувати ієрархічні багаторівневі формалізовані аквіометричні теорії об'єктів БРС, враховувати невизначеність і протиріччя знань. Розроблено метод імітаційного моделювання з використанням запропонованої знання-орієнтованої системної імітаційної моделі (ІМ) для аналізу БРС, що дає змогу проводити моделювання й аналіз логістичних процесів БРС за всіма рівнями її системного подання. Удосконалено метод обробки інформації у процесі моделювання БРС і прийняття системних рішень, що дозволяє інтерпретувати моделі знань (МЗ) і результати моделювання, проводити синтез програм розв'язання задач моделювання. Розроблено МЗ для ППР СІМ: системного подання БРС; типового процесу й опису технологічних операцій; вибору виконавців та їх інформаційної взаємодії у процесі управління БРС; визначення важливості та пріоритету альтернатив, які забезпечують адаптивність і швидке модифікування СІМ та ефективність управління БРС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.953-01 +
Шифр НБУВ: РА322795

Рубрики:

      
8.

Прохоров І. Є. 
Патогенетичне обгрунтування та оптимізація протизапальної терапії суглобової форми ювенільного ревматоїдного артриту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. Є. Прохоров ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено підвищення ефективності протизапальної терапії активної стадії суглобової форми (СФ) ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА) на основі вивчення результатів клінічного, біохімічного, імунологічного обстеження. Обстежено та спостережено 79 хворих у віці від 6-ти до 16-ти років в активній стадії СФ ЮРА. Експериментально доведено, що найбільш інформативними критеріями активності суглобного синдрому виявлено індекс припухлості, тривалість ранкової скутості, вміст сіалових кислот, гіперлейкоцитоз, рівень серомукоїду. Встановлено, що активна стадія СФ ЮРА супроводжується вираженими порушеннями імунного статусу у вигляді збільшення відносного вмісту Т-лімфоцитів, зниження відносного вмісту CD8, збільшення вмісту Ig, підвищення активності інтерлейкіну-8 (ІЛ-8), фактор некрозу пухлин- , ІЛ-1, ІЛ-6 та підвищення рівня активності антитіл до колагену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-5
Шифр НБУВ: РА369552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Прохоров С.Л. 
Порівняльна оцінка методів лікування при повній втраті коронкових частин зубів: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.22 / С.Л. Прохоров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено оригінальну конструкцію литої коронково-кореневої вкладки з внутрішнім каналом, яка дозволяє у разі потреби забезпечити повторне ендодонтичне лікування зубів зі збереженням цілісності ортопедичного протезу. Вивчено конструкцію литої коронково-кореневої вкладки з бічним пазом для усунення надлишків цементу та зняття внутрішніх напружень під час цементування. Уперше запропоновано оригінальну методику цементування литої коронково-кореневої вкладки з каналом усерединиі. Розроблено та впроваджено у клінічну практику метод повторного ендодонтичного лікування зубів з використанням литої коронково-кореневої вкладки з каналом усередині. Проведено порівняльний аналіз трьох видів литих коронково-кореневих вкладок та оцінено ефективність застосування запропонованих конструкцій в експерименті під впливом дозованого навантаження, імітуючого жувальне, та за умов дії жувальних навантажень. Конкретизовано показання до використання литих вкладок у клінічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА362612

Рубрики:

      
10.

Прохоров Г.В. 
Радіаційне дефектоутворення і механічні напруження в кремнієвих структурах мікроелектроніки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Г.В. Прохоров ; Ін-т термоелектрики НАН України та М-ва освіти і науки України. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив бомбардування високоенергетичними частинками (іонами, протонами, нейтронами, гамма-квантами, альфа-частинками) на механічні й електричні властивості напівпровідників і прикладних шаруватих структур на їх основі. Для вивчення формування тонких шарів силіцидів металів наноелектроніки використано Резерфордівське зворотне розсіювання. Розроблено систему вимірювання модуля пружності кремнію у процесі опромінення. Створено пристрій для дослідження зразків під час опромінення в горизонтальному каналі ядерного реактора. Досліджено механічні напруження в іонно-легованих шарах кремнію, виявлено його розпухання під час імплантації та виникнення дислокаційних систем поблизу межі легована-нелегована область. Розроблено практичні рекомендації для підвищення експлуатаційних характеристик і радіаційної стійкості приладних структур мікроелектроніки. Встановлено, що процес термоелектротренування суттєво підвищує радіаційну стійкість елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + З844.15 +
Шифр НБУВ: РА343825

Рубрики:

      
11.

Прохорова В.В. 
Реструктуризація організаційно-господарської діяльності підприємства в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Прохорова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс питань, пов'язаних з процесом здійснення реструктуризації організаційно-господарської діяльності підприємств за умов ринкових відносин. Розглянуто сутність, принципи і методи реструктуризації. Розкрито значення реструктуризації як необхідної умови функціонування підприємства. Систематизовано основні функціональні вертикалі управління організаційно-господарської діяльності підприємства. Виявлено показники, які найбільш їх характеризують. Здійснено економічну діагностику та оцінку досліджуваних функціональних вертикалей. Проаналізовано резерви по кожній з них. Розкрито особливості організаційного механізму реструктуризації системи управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-31
Шифр НБУВ: РА314706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Прохорова М.Е. 
Транснаціональні корпорації та екологічні аспекти економічного зростання приймаючих країн: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.Е. Прохорова ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено багатоплановий вплив транснаціональних корпорацій (ТНК) на охорону навколишнього середовища, проаналізовано та теоретично осмислено досвід регулювання екологічних аспектів їх діяльності на національному та міжнародному рівнях. На підставі нових знань здійснено аналіз взаємодії ТНК та охорони навколишнього середовища. Важливим аспектом дослідження є процес транснаціоналізації, який посилює глобальний характер екологічних проблем, та основні етапи впровадження екологічної політики. Наступним напрямом досліджуваної проблеми є питання суперечливого впливу діяльності ТНК на навколишнє середовище, а також виявлені нові стратегії менеджменту, які передбачають зміну ставлення корпорацій до охорони навколишнього середовища. Розглянуто також проблему регулювання екологічних аспектів діяльності ТНК на сучасному етапі. З'ясовано, що у кожній країні склалася своя система управління, яка відображає політичні традиції, економічні механізми, культурні та національні особливості, існуючі правову й адміністративну системи, а також загальний стиль формального та неформального процесів прийняття рішень. Обгрунтовано, що поряд з національним великого значення набуває міжнародний механізм, що полягає в значному збільшенні правил і процедур регулювання діяльності ТНК, впроваджених міжнародними організаціями, інтеграційними об'єднаннями та міжнародними двосторонніми угодами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У528
Шифр НБУВ: РА312648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Прохорова В. В. 
Управління економічним розвитком авіапідприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / В. В. Прохорова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 37 с. — укp.

Розкрито теоретичні аспекти проблем економічного розвитку за сучасних умов господарювання, вдосконалено теоретико-методологічне підгрунтя теорії економічного розвитку підприємства. Запропоновано інтегрований методичний підхід щодо оцінювання складових потенціалу економічного розвитку авіапідприємств. Розроблено модель формування управлінських впливів з управління економічним розвитком авіапідприємств. Вдосконалено методичні основи формування інтегрованої системи управління, розроблено та запропоновано концептуальну модель і механізм управління економічним розвитком підприємств, запропоновано науково-методичний підхід до розробки та реалізації управлінських інновацій. Визначено науково-методичні аспекти когнітивного підходу до моделювання управлінських впливів і компетентно орієнтований підхід до управління економічним розвитком авіапідприємств на основі рефлексивної компоненти. Проведено сценарне моделювання управління економічним розвитком авіапідприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.5-21
Шифр НБУВ: РА382884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Прохоров О. А. 
Формування готовності майбутніх офіцерів до професійної діяльності на засадах педагогічного менеджменту: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. А. Прохоров ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 19 с. — укp.

Визначено сучасні наукові підходи до проблеми дослідження: системний, аксіологічний, діяяльнісний, особистісно орієнтований, компетентнісний, технологічний. Проаналізовано процес становлення менеджменту в його історичному розвитку. Обгрунтовано організаційні, методичні та психолого-педагогічні умови формування готовності майбутніх офіцерів до професійної діяльності на засадах педагогічного менеджменту (ЗПМ). Розкрито структуру професійної компетентності майбутнього офіцера, визначено критерії та рівні її сформованості. Розроблено педагогічні умови та технологію формування готовності майбутніх офіцерів до професійної діяльності на ЗПМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.430 + Ц4(4УКР)301 + Ц4(4УКР)390-4
Шифр НБУВ: РА379904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Прохорова О.О. 
Формування індивідуального стилю педагогічної діяльності майбутніх інженерів-педагогів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.О. Прохорова ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та психолого-педагогічні засади формування індивідуального стилю педагогічної діяльності майбутніх інженерів-педагогів. Розкрито сутність, визначено критерії та показники сформованості даної якості у студентів інженерно-педагогічних ВНЗ. Обгрунтовано й апробовано умови, структуру, модель та методику формування індивідуального стилю педагогічної діяльності у майбутніх інженерів-педагогів, експериментально підтверджено їх ефективність. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організації навчального процесу в інженерно-педагогічних ВНЗ. Наведено рекомендації щодо використання запропонованої методики формуванян індивідуального стилю педагогічної діяльності у процесі професійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж.р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА358832

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Прохоров П. А. 
Порядок ухвалення судових рішень у цивільному процесі України / П. А. Прохоров. — Б.м., 2021 — укp.

Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 – Право. – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2021.Дисертація є першим у вітчизняній науці цивільного процесуального права спеціальним комплексним дослідженням теоретичних та практичних особливостей порядку ухвалення судового рішення.У дисертації виокремлено структурні елементи механізму ухвалення судового рішення у цивільному судочинстві як особливого виду правозастосовчої діяльності, до яких варто віднести: суб'єкта діяльності з ухвалення рішень, що володіє певним колом повноважень; об'єкт судового рішення; мета ухвалення судового рішення; підстави ухвалення судового рішення; етапи ухвалення судового рішення.Визначено основні функції інституту присяжних, серед яких: 1) політична, яка спрямована на додержання вимог Конституції України, щодо участі народу при здійсненні правосуддя; 2) правотворча – за участі присяжних народ шляхом винесення судового рішення створює прецедент (у країнах англо-американської системи права) чи формує певну судову практику; 3) сприяння примиренню сторін, яка наявна в англо-американській системі, суть якої полягає в можливості сторін вирішити спір, до передачі справи на розгляд присяжним, знаючи як зазвичай такого роду справи вирішуються присяжними; 4) підвищення рівня довіри до судової влади внаслідок участі у вирішення справи непрофесійних суддів – представників народу; 5) підвищення правосвідомості громадян, у разі якщо присяжні беруть участь у справі, то будуть значно краще розуміти норми матеріального та процесуального права, що діють у такій державі; 6) легітимація судових рішень.Запропоновано забезпечити одноособовий розгляд окремих категорій справ в суді апеляційної інстанції, зокрема: апеляційних скарг на ухвали, на які можуть бути подані скарги окремо від рішення суду.Обґрунтовано необхідність забезпечення таємниці наради суддів замість таємниці нарадчої кімнати, тобто тих обговорень, які відбуваються і поза межами нарадчої кімнати, і під час підготовки проектів судових рішень, окремих думок. Наявність інституту окремої думки вказує на можливість паралельного обговорення декількох проектів судових рішень, декількох альтернативних варіантів окремих думок: такі обговорення можуть відбуватися і поза межами нарадчої кімнати, якщо суд оголосив вступну та резолютивну частину. Слід забезпечити можливість обговорення тексту судового рішення не тільки всередині колегіального складу суду, а й між суддею-доповідачем та його помічником. Очевидно, що під час підготовки проекту судового рішення помічник судді отримує певні вказівки від судді щодо його бачення обґрунтування судового рішення, а тому фактично такі дії можуть бути розцінені як вимушене порушення таємниці нарадчої кімнати, адже суд не може дати належну вказівку, не виказуючи ходу обговорення чи аргументів, які були виказані іншими суддями. Під час складання окремих думок суддя, що доручає складення її проекту помічникові, так само не може дати повноцінної настанови без виказування тих положень судового рішення, що були підтримані більшістю.Визначено випадки коли ухвалення окремої думки судді є обов'язковим для учасника колегії, який незгідний з основним текстом рішення по цивільній справі.Вдосконалено наукові положення про те, що судові рішення, зокрема ухвали поділяться на усні (вербальні/протокольні) та письмові. Уточнено, що протокольні ухвали не набувають письмової форми у зв'язку із їх внесенням до протоколу судового засідання, адже секретар судового засідання не може точно відобразити мотиви суду з прийняття відповідної ухвали, висновки суду та інший важливий зміст судового рішення, викладеного в усній формі.^UQualifying scientific paper based on rights of a manuscript. PhD dissertation in specialty 081–Law. – National University “Odesa Law Academy”, Odesa, 2021.The dissertation is the first in the domestic science of civil procedural law special complex research of theoretical and practical features of the order of court decision making.The dissertation highlights structural elements of the mechanism of court decision-making in civil proceedings as a special type of law enforcement activity, which include: the subject of decision-making activity, which has a certain range of powers; object of court decision; the purpose of the court decision; grounds for court decision; stages of court decision-making.Main functions of the jury institute are determined, among which are: 1) political ones, which is aimed at complying with requirements of the Constitution of Ukraine regarding participation of people in administration of justice; 2) law-making – under participation of juries, people create a precedent (in countries of the Anglo- American legal system) or form a certain judicial practice by passing a court decision; 3) promoting conciliation, which is present in the Anglo-American system, the essence of which is the ability of the parties to resolve the dispute before referring the case to a jury, knowing how such cases are usually decided by a jury; 4) increasing the level of trust in the judiciary as a result of participation in the case of non-professional judges – representatives of people; 5) raising the legal awareness of citizens, if the jury is involved in the case; they will have a much better understanding of the rules of substantive and procedural law in force in such a state; 6) legitimacy of court decisions.It is proposed to provide individual consideration of certain categories of cases in the court of appeal, in particular: appeals against decisions that may be appealed separately from the court decision.The need to ensure the secrecy of the meeting of judges instead of the secrecy of the deliberation room, i. e. those discussions that take place outside the deliberation room and during preparation of draft court decisions, individual opinions. The presence of the institution of a dissenting opinion indicates the possibility of parallel discussion of several draft court decisions, several alternative versions of dissenting opinions: such discussions may take place outside thedeliberation room if the court has announced the introductory and the operative parts. It should be possible to discuss the text of the judgment not only within the board, but also between the Judge-Rapporteur and his assistant. It is obvious that during preparation of the draft court decision, the assistant judge receives certain instructions from the judge regarding his vision of reasoning for the court decision, and therefore, in fact, such actions can be regarded as a forced violation of the secrecy of the deliberation room or arguments made by other judges. When drafting dissenting opinions, the judge who entrusts the drafting of his/her draft to the assistant may not give full guidance without stating provisions of the judgment that were supported by the majority.There are cases when adoption of a dissenting opinion of a judge is mandatory for a member of the board who disagrees with the main text of the decision in a civil case.Scientific provisions, that court decisions, in particular rulings, will be divided into oral (verbal/protocol) and written ones, have been improved. It is clarified that the protocol rulings are not in writing due to their inclusion in the minutes of the court session, as the secretary of the court session cannot accurately reflect the court's motives for the decision, court conclusions and other important content of the court decision.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Прохорова А. А. 
Фреймінг-аналіз в історико-соціологічних інтерпретаціях протестних подій: на прикладі Євромайдану 2013–2014 років. / А. А. Прохорова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена історико-соціологічній реконструкції та методологічній систематизації інтерпретативних схем (фреймів) учасників протесту на прикладі Євромайдану 2013–2014 років в контексті їхніх повсякденних практик та інтеракцій. В роботі окреслені основні теоретико-методологічні засади інтерпретативної традиції в соціології та продемонстровано відповідність методології усної історії цим позиціям. З'ясовані основні характеристики та методологічні особливості застосування усноісторичного підходу в соціології та глибинного інтерв'ю, як його інструменту. Перераховані характеристики, важливі для якісного інтерв'юера та представлені основні етапи підготовки, перебігу та аналізу глибинного інтерв'ю. Описано особливості використання методології усної історії та методу глибинного інтерв'ю в дослідженнях суспільно-політичних рухів. Систематизовані основні способи застосування фреймінг-аналізу в дослідженнях суспільно-політичних рухів в соціологічних дослідженнях, уточнено розуміння та сформульоване узагальнене визначення фрейму протестного руху, окреслено характеристики фреймів протестів, важливі для емпіричної частини цього дослідження. Виокремлені та узагальнені результати наявних соціологічних досліджень смислів, пов'язаних з Євромайданом. Описані смисли самого поняття «Майдан», що сформувались сконструювались впродовж Революції Гідності; нові смисли, що Майдан як символічна революція привніс в український дискурс та цінності, які в українському суспільстві міг актуалізувати Майдан.На ґрунтовному емпіричному матеріалі (близько 400 глибинних напівструктурованих інтерв'ю) описано контекст подій та виявлено основні компоненти фреймінгу протесту на різних етапах Євромайдану 2013–2014 років («Майдан-мітинг» (21–29 листопада 2013 року), «Майдан-табір» (30 листопада 2013 року – 18 січня 2014 року), «Майдан-Січ» (19 січня – 22 лютого 2014 року)) в інтерпретаціях його учасників. Фрейми протесту систематизовано за їхніми інтерпретативними функціями, а саме: фактори та причини протесту (діагностичний компонент фреймінгу), стратегії протесту (прогностичний компонент фреймінгу), стимули та мотивації до колективних дій (мотиваційний компонент фреймінгу). Зібраний емпіричний матеріал дозволив розширити операціоналізацію фреймів суспільно-політичного протесту від поділу на діагностичний, прогностичний та мотиваційний до долучення інших концептів, які теж описують інтерпретативні схеми подій протесту його учасниками. Проінтерпретовано ключовий фрейм характеру та особливостей участі людей в подіях Майдану – «допомога». Допомогу на Майдані класифіковано за низкою характеристик (ресурси, сфера діяльності, професійність, тривалість надання, ступінь кризовості ситуації та тип реципієнта). Описані приклади проявів допомоги на Майдані.Описано ключовий фрейм характеру взаємодії та комунікації учасників Майдану – «самоорганізація» або утворення низових волонтерських ініціатив, та концептуалізовано його як швидкий та спонтанний процес, що відбувався у відповідь на нові нагальні потреби, які виникали у періоди загострення протистояння. На прикладі шістьох волонтерських організацій Майдану, пов'язаних з допомогою постраждалим під час протестів, узагальнено ключові характеристики самоорганізованих ініціатив: горизонтальна структура та функціональна спеціалізація учасників. Описано процес створення низових волонтерських ініціатив та окреслено соціальний портрет лідерів таких організацій.Ключові слова: інтерпретативна соціологія, соціальні смисли, усна історія, фреймінг-аналіз протесту, глибинне інтерв'ю, фрейми, Майдан 2013–2014, Євромайдан.^UThe dissertation is devoted to the historical and sociological reconstruction and methodological systematization of interpretive schemes (frames) of the participants of protest events (on the example of Euromaidan 2013-2014) in the context of their everyday practices and interactions.The inquiry highlights the main theoretical and methodological foundations of the interpretive tradition in sociology and demonstrates the relevance of oral history methodology to this tradition.The main characteristics and methodological peculiarities are ascertained of applying the oral history approach in sociology and in-depth interview as its tool. The characteristics that are important for a qualitative interviewer are explicated. The main stages of preparation, course and analysis of in-depth interview are presented. The peculiarities of using the methodology of oral history and the in-depth interview method in socio-political movements studies are described.The main ways of applying framing analysis to the study of socio-political movements in sociological research are systematized. The understanding of the protest movement frame is specified; the corresponding generalized definition is formulated. Features of protest frames important for the empirical part of the study are outlined.The results of the available sociological research of the meanings related to Euromaidan are singled out and generalized. The meanings of the very concept of “Maidan”, which were constructed during the Revolution of Dignity, are analyzed; new meanings that Maidan as a symbolic revolution brought to the Ukrainian discourse and values that it actualized in Ukrainian society are described.Based on thorough empirical material (about 400 in-depth semi-structured interviews), the context of events is described, and the main components of protest framing in interpretations of its participants at different stages of Euromaidan 2013–2014 (“Maidan-rally” (November 21–29, 2013), “Maidan-camp” (November 30, 2013 – January 18, 2014), “Maidan-Sich” (January 19 – February 22, 2014)) are revealed. Protest frames are systematized according to their interpretive functions, namely: factors and causes of protest (a diagnostic component of framing), protest strategies (a prognostic component of framing), incentives and motivations for collective action (a motivational component of framing).The collected empirical material allowed expanding the operationalization of the frames of socio-political protest from the division into diagnostic, prognostic and motivational to the inclusion of other concepts used by the participants in their interpretive patterns of protest events. The crucial frame characterizing people's participation in Maidan events – “help” – is interpreted. Help at the Maidan is classified according to several parameters (resources, a field of activity, professionalism, duration of rendering, the criticality of situation and type of recipient). Examples of help at the Maidan are described.The crucial frame characterizing the type of interaction between Maidan participants – “self-organization” (formation of grassroots volunteer initiatives) – is described. The main characteristics and features of self-organized initiatives are distinguished on the example of six Maidan volunteer organizations involved in helping victims of protests. The process of creating grassroots volunteer initiatives is described. Social portraits of the leaders of these organizations are outlined.Keywords: interpretive sociology, social meanings, oral history, framing analysis of protest, in-depth interview, frames, Maidan 2013–2014, Euromaidan.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського