Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ПУСТОВІТЕНКО$<.>+<.>A=БЕЛЛ$<.>+<.>A=ГАВРИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Транспорт   
1.

Беллауар А. 
Підвищення ефективності експлуатації компресорних станцій шляхом вдосконалення конструктивних елементів газоперекачувальних агрегатів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.13 / А. Беллауар ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано надійність газоперекачувальних агрегатів (ГПА), спосіб її підвищення і зв'язок із залишковим ресурсом, а також вплив вібрації на технічний стан ГПА та можливості використання її для проведення діагностування та віброконтролю ГПА. Виявлено інформаційні показники, за якими можна визначити технічний стан ГПА. Розроблено метод самоорганізації моделей і одержано рівняння регресії. Розроблено тривимірну параметричну комп'ютерну модель лабіринтного ущільнення (ЛУ) та програму керування її геометричними параметрами. Оптимізовано конструкцію ЛУ ГПА з відцентровим нагнітачем (ВН) за критерієм мінімального тиску в останньому зазорі ЛУ. Проаналізовано дані за відмовами ГПА, побудовано графік залежності кількості нарядів на ремонт від часу, витраченого на ремонт (крива ABC). Уточнено періодичність технічного обслуговування ГПА за їх поточним технічним станом на підставі аналізу ABC і з використанням комп'ютерних баз даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5
Шифр НБУВ: РА376641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Пустовітенко Б.Г. 
Сейсмічні процеси в Чорноморському регіоні та сейсмічна небезпека Криму: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Б.Г. Пустовітенко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Суботіна. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Встановлено, що процеси розривоутворення у вогнищах і вогнищевих зонах землетрусів Чорноморського басейну розвиваються у двох і більше напрямках зі швидкостями, які перевищують швидкість поперечних хвиль. Найбільш складні форми розривів і максимальні швидкості розповсюдження відзначено для землетрусів зони Вранча й Кавказу. Зазначено, що перевагу має діагональна орієнтація розривів у вогнищах слабких і сильних землетрусів, а процес руйнування середовища під час землетрусів у Криму відбувається за умов великого макротертя за рахунок шорсткості міжблокових поверхонь. Аномальні значення динамічних параметрів вогнищ мають властивість групування у просторі та часі (в період підготовки найбільш сильних землетрусів). Встановлено високу сейсмічну активність Чорноморської западини (область відсутності гранітного шару), яка раніше вважалась асейсмічною. Землетруси з великими та малими енергіями оконтурюють літосферні блоки різних розмірів. Розглянуто фундаментальну властивість сеймічності: монотонне стягування (міграція) епіцентрів слабких поштовхів до зони майбутнього сильного землетрусу на всіх рівнях ієрархії. Доведено, що процеси формування та розвантаження вогнищевих зон землетрусів Криму та зони Вранча мають як загальні риси просторово-часової впорядкованості, так і відмінності, пов'язані з неоднорідністю середовища та полів напружень у різних частинах регіону та на різних структурних поверхах літосфери. Одержано кількісні характеристики добротності середовища Кримсько-Чорноморського регіону та функції загасання детермінованих і нерегулярних (кода) сеймічних хвиль. Запропоновано нову енергетичну та магнітудну класифікацію місцевих і близьких землетрусів Чорноморського регіону за записами широкосмугової та короткоперіодної апаратури на станціях Криму. Це дозволяє однаково та без пропусків параметризувати всі землетруси за величиною їх енергії. Проведено кількісну оцінку сейсмічної небезпеки Криму з використанням нових експериментальних даних і закономірностей за вогнищевою сеймічністю та сейсмотектонікою регіону на базі нової методології та програмних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.122 + Д217(45УКР7-6КРМ)9 +
Шифр НБУВ: РА322928

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Пустовітенко А.А. 
Сейсмологічні основи прогнозу сейсмічної небезпеки території півдня України: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / А.А. Пустовітенко ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено вивчення у кількісному аспекті фізичних параметрів вогнищ і сейсмічності території України, що визначають ступінь сейсмічної небезпеки. Детально досліджено й оцінено параметри сейсмічного режиму, а саме: закон повторюваності землетрусів, рівень сейсмічної активності, потужність сейсмоактивного шару, сейсмічний потенціал головних зон виникнення вогнищ землетрусів (ВВЗ), а також параметри вогнищ найсильніших землетрусів у цих зонах. Показано просторову та часову мінливість сейсмологічних параметрів та їх вплив на прогнозну сейсмічну небезпеку. З використанням одержаних моделей вогнищ, сейсмічності, загасання та зон ВВЗ побудовано нову модель сейсмічної небезпеки території України, яку представлено у вигляді комплекту карт загального сейсмічного районування (ЗСР) трьох рівнів (масштаб 1 : 2 500 000), що відображають розрахункову інтенсивність I сейсмічних дій (у балах шкали MSK-64), очікуваних на даній площі з заданою вірогідністю P (%) протягом певного інтервалу часу t.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.18 + Д217.9(45УКР7) +
Шифр НБУВ: РА358199

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського