Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (253)Книжкові видання та компакт-диски (315)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ПШЕНИЧН$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Пшеничний 
Голод 1932-1933 років в Україні (на матеріалах південно-східних областей): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Тарас Юрійович Пшеничний ; Державний вищий навчальний заклад "Переяслав-Хмельницький держ. педагогічний ун-т ім. Григорія Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-209
Шифр НБУВ: РА359095

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пшенична Л.В. 
Державне сприяння адаптації системи вищої освіти в Україні до вимог Болонського процесу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.В. Пшенична ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009 — укp.

Визначено місце та роль вищої освіти у сучасному суспільстві. Проаналізовано особливості розвитку Болонського процесу в Україні, розкрито його основні положення та принципи, показано специфіку освіти як об'єкта державного управління. На підставі аналізу суспільно-історичних процесів зроблено висновок, що незважаючи на багатство природних ресурсів, будь-яка країна без відповідного розвитку суспільного інтелекту втрачає перспективу величі. До наукового обігу введено поняття "державне сприяння адаптації вищої освіти" як окремого соціального явища, що допомагає осмислити специфіку цілеспрямованого впливу держави на процес її пристосування до основних принципів і сучасних стандартів європейського освітнього простору. Досліджено особливості організації вищої освіти в Україні у контексті системності й інституціональної забезпеченості, проаналізовано нормативно-правову базу державного управління галуззю та її розвиток у контексті адаптації до умов Болонського процесу. Удосконалено змістові характеристики механізмів державного управління вищою освітою із засосуванням структурно-організаційного та структурно-функціонального підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА368259

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Пшеничний С. В. 
Екологічні аспекти зимівлі водоплавних та коловодних птахів на внутрішніх водоймах України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / С. В. Пшеничний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Показано, що зимівлі на внутрішніх водоймах України є закономірним поширеним явищем, загальна чисельність континентальних зимових угруповань може складати близько 25 % від усіх урахованих на території України птахів вказаної групи. Виявлено статево-вікову та просторову структуру популяцій в окремих зимових угрупованнях. Проаналізовано ступінь впливу комплексу екологічних факторів на процеси формування та розвитку внутрішніх зимівель. Визначено, що для континентальних зимових угруповань характерною є менша чисельність окремого скупчення та більша дисперсність розподілу у порівнянні з традиційними місцями зимівель. Відзначено залежність динаміки чисельності від соціально-економічних факторів. Досліджено, що зимівлі птахів на внутрішніх водоймах є ключовим етапом у процесі розширення гніздового ареалу та синурбізації окремих видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80(4УКР) + Е60*805.9-652.292(4УКР) + Е60*801.56(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пшеничний Д.Р. 
Ефективність вирощування товарних дволіток коропово-сазанових гібридів в полікультурі з трилітками рослиноїдних риб за інтенсивною технологією: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Д.Р. Пшеничний ; Ін-т рибн. гос-ва УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між щільністю посадки, впливом гідрохімічних і гідробіологічних параметрів вирощувальних і нагульних ставів, впливом годівлі на рибницько-біологічні характеристики цьоголіток і дволіток коропово-сазанових гібридів. Визначено особливості впливу технологічних чинників на ефективність вирощування риби різного віку та маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729-44 +
Шифр НБУВ: РА368867

Рубрики:

      
6.

Пшеничний В.Г. 
Запобігання поширенню наркотизму в Україні (кримінологічна та кримінально-правова характеристика): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Г. Пшеничний ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення понять "наркотизму", "наркотичної злочинності" та їх основні ознаки. Розкрито роль міжнародних організацій та органів у протидії незаконному обігу наркотиків. Досліджено причини та умови поширення наркоманії та наркотизму в Україні, з яких виділено основні й безпосередні детермінанти. Запропоновано заходи загальної та спеціально-кримінологічної профілактики зазначених явищ. Визначено основні соціологічні сфери, щодо яких наркоманія є негативно-вражаючим фактором. Розглянуто питання міжнародного співробітництва та з'ясовано чинники, які стримують розвиток співпраці держав у протидії незаконному обігу наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)711.23 +
Шифр НБУВ: РА338380

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
9.

Пшеничний І.В. 
Організована транснаціональна злочинність і роль правоохоронних органів у протидії їй: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.В. Пшеничний ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного і практичного характеру щодо розробки заходів для боротьби з транснаціональною організованою злочинністю. Досліджено проблеми, що виникають в діяльності державних і правоохоронних органів, а також міжнародних організацій з даних питань. Розкрито поняття організованої, міжнародної та транснаціональної злочинності. Визначено причини та умови їх виникнення. Подано характеристики окремих напрямів протиправної діяльності даних злочинних організацій. Сформульовано висновки і пропозиції для поліпшення роботи у боротьбі з транснаціональною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х883.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА308000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
10.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
11.

Пшеничний М. В. 
Проблеми трудового навчання старшокласників у вітчизняній педагогіці другої половини XX століття: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. В. Пшеничний ; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

На основі теоретичного аналізу визначено провідні чинники становлення проблем трудового навчання старшокласників у вітчизняній педагогіці другої половини XX ст. Обгрунтовано етапи розвитку та становлення теорії та практики трудового навчання старшокласників у досліджуваний період. Визначено програмне забезпечення трудового навчання старшокласників, проаналізовано організаційні форми та методи цього навчання у вітчизняній педагогіці другої половини XX ст. Охарактеризовано досвід проведення трудового навчання старшокласників. Висвітлено прогностичні напрями використання творчого доробку вчених і педагогів-практиків у трудовому навчанні старшокласників у вітчизняній педагогіці другої половини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)63/64 + Ч421.266
Шифр НБУВ: РА384782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Пшенична В. П. 
Розвиток механізму реалізації державної інвестиційної політики України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. П. Пшенична ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні основи, методичні підходи та практичні рекомендації щодо розвитку механізму реалізації державної інвестиційної політики. Визначено передумови зародження та розвитку державної інвестиційної політики. Сформульовано поняття "державна інвестиційна політика" як складова економічної політики держави, що передбачає дію економічних інструментів, які забезпечують вплив на інвестиційний процес, в межах чинних нормативно-правових актів країни з метою досягнення соціального й економічного ефектів, за врахування ресурсних та інституційних обмежень. Вдосконалено науково-організаційний підхід до обгрунтування механізму формування інвестиційного клімату. Проведено аналіз фінансових джерел формування інвестиційних ресурсів, їх динаміки та структури, розроблено комплекс заходів щодо оптимізації джерел інвестування та подолання проблем за їх залучення. Побудовано модель відбору пріоритетних інвестиційних проектів з метою подолання диспропорційності розвитку регіонів. Розроблено й економіко-математично обгрунтовано метод виявлення взаємозалежності обсягів надходження інвестицій у регіони України від рівня інвестиційних потенціалу та ризику в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА381232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пшеничний А.М. 
Удосконалення розрахунку силової дії магнітного поля на якір циліндричного електромагніта броньового типу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / А.М. Пшеничний ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичне представлення розподілу векторного магнітного потенціалу та магнітних потоків розсіювання в обмотувальному вікні магнітних систем з осьовою симетрією, яке дозволяє врахувати несиметрію магнітних полюсів відносно робочого проміжку. Розвинуто енергетичний метод визначення тягового зусилля у броньових електромагнітах шляхом уточнення потокозчеплення магнітного потоку з бокової поверхні якоря електромагніта з обмоткою намагнічування як функції геометричних розмірів електромагнітної системи та параметрів обмотки намагнічування, який передбачає врахування неоднорідності потоків розсіювання. Розвинуто теорію магнітного розрахунку броньових електромагнітів за еквівалентною схемою заміщення шляхом використання одноконтурної схеми заміщення з застосуванням аналітичного опису розподілу магнітних потоків розсіювання, яка дозволяє більш точно враховувати цей розподіл у порівнянні з існуючими методами. Теоретично показано й експериментально доведено, що запропонована методика розрахунку тягового зусилля броньового електромагніта дає змогу визначати тягове зусилля з урахуванням потоків розсіювання та магнітного стану сталі магнітопроводу у широкому діапазоні зміни робочих проміжків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.36-01 +
Шифр НБУВ: РА355369

Рубрики:

      
15.

Пшеничних С.І. 
Удосконалення хвильової зубчастої передачі з генератором кочення шляхом використання двох гнучких коліс: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / С.І. Пшеничних ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Створено та досліджено хвильову зубчасту передачу (ХЗП) з двома гнучкими колесами з кулачковим генератором хвиль, вивчено закономірності впливу різних параметрів ХЗП на її якісні характеристики та розроблено методику розрахунку й конструювання хвильових передач з двома гнучкими колесами і генератором кочення. Оцінено працездатність цієї передачі за якісними характеристиками: межовим передавальним моментом, крутильною жорсткістю і коефіцієнтом корисної дії (ККД), для визначення яких досліджено силову взаємодію передачі. За дії сил, що виникають у передачі, визначено форму гнучких коліс, яка також впливає на їх перерозподіл. Для здійснення експериментальних досліджень розроблено та виготовлено стенди, на яких проведено випробування передач за різних режимів роботи ХЗП. Вихідними параметрами цих експериментів є ККД редуктора, форма та кут закручення гнучких коліс передачі, межовий передавальний момент передачі. Відзначено, що розроблена методика проектування дозволяє визначити раціональні значення геометричних і розрахункових параметрів ХЗП з двома гнучкими колесами, з'єднаними з одним валом, двома жорсткими колесами і генератором кочення з урахуванням оптимальних значень крутильної жорсткості, межового передавального моменту і ККД передачі. Створено програми розрахунку, за допомогою яких можна здійснити оцінні та поглиблені розрахунки якісних характеристик таких ХЗП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.8-02 +
Шифр НБУВ: РА335729

Рубрики:

      
16.

Пшенична О.М. 
Управління соціальним розвитком колективу підприємства (на прикладі залізничного транспорту): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Пшенична ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення управління соціальним розвитком колективу підприємств залізничного транспорту. Запропоновано модель науково обгрунтованої системи планування соціального розвитку колективів підприємств галузі з застосуванням програмно-цільового методу. Розроблено систему показників оцінювання рівня соціального розвитку колективів підприємств залізничного транспорту. Запропоновано методику визначення інтегрального показника для однозначного оцінювання рівня соціального розвитку колективів підприємств залізничного транспорту. Удосконалено організаційну структуру управління соціальним розвитком колективів підприємств залізничного транспорту. Розроблено модель системи формування та розгляду коштів спеціального додаткового фонду соціального розвитку колективів підприємств галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-94 +
Шифр НБУВ: РА359914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пшенична О.В. 
Характеристика порушень ритму серця та прогноз їх ускладнень у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Пшенична ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2007. — 24 с. — укp.

На підставі результатів обстежень 161-ої дитини з різними видами порушень ритму серця віком до 18-ти років вивчено клінічний перебіг порушень ритму серця у дітей. Виявлено особливості преморбідного фону та спадковості, показників моніторування електрокардіограми за Холтером, геометрії міокарда за різних видів аритмій. Вивчено інфікованість збудниками внутрішньоклітинної інфекції (ВКІ), а за її наявності - стадії та цитокінового статусу в дітей з ПРС. Вивчено плазмову концентрацію мозкового натрійуретичного пептиду як маркера до клінічної діагностики хронічної серцевої недостатності. На підставі одержаних даних розроблено прогностичні критерії розвитку аритмогенної кардіоміопатії в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-3 +
Шифр НБУВ: РА354807

Рубрики:

      
18.

Пшенична Т. В. 
Розроблення технології комплексного перероблення молока на концентрати білково-ягідні / Т. В. Пшенична. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розробленню технології комплексного перероблення молока на концентрати білково-ягідні, що отримані термокислотним осадженням білків органічними кислотами коагулянту, та сироватку забарвлену. Розроблено критерії вибору ягідної сировини як коагулянту для термокислотного осадження білків молока. Мікробіологічними дослідженнями доведено доцільність використання коагулянту ягідного у вигляді пасти чорносмородинової зі сталими показниками. Досліджено вплив кількості коагулянту ягідного із різною активною кислотністю на вихід концентратів, органолептичні, фізико-хімічні та структурно-механічні показники. Розроблено ряд математичних моделей показників якості концентратів білково-ягідних. Встановлено раціональні технологічні параметри термокислотного осадження білків молока, визначено рекомендовану кількість внесення коагулянту ягідного, температуру та тривалість процесу. Методом диференціально-термічного аналізу визначено форми зв'язку вологи у концентратах білково-ягідних. Проаналізовано амінокислотний склад та біологічну цінність білково-ягідних та молочно-білкових концентратів. Визначено показники якості, кольоровість, каламутність та поліфенольний склад сироватки забарвленої, отриманої в результаті термокислотного осадження білків молока. Розроблено технологічну схему виробництва сиркових виробів на основі концентратів білково-ягідних та ферментованого напою із максимальною заміною знежиреного молока сироваткою забарвленою з додаванням Promilk 702 B.^UThe dissertation is devoted to the complex processing of milk into protein-berry concentrates, obtained by thermo acid coagulation of milk proteins with organic acids of berry coagulant. The use of this coagulant will increase the biological value and quality indicators of products.The criteria for the selection of berry raw materials as a coagulant for thermo acid coagulation of milk proteins have been developed and the compliance of black currant berries with the requirements corresponding to regional availability, yield, industrial processing forms, sufficient levels of organic acids and vitamin C has been proved.It has been substantiated that for the development of industrial technology which can be introduced into the production process and the provision of appropriate safety indicators of protein-berry concentrates, it is advisable to use as a coagulant specially processed black currant paste. This paste has fixed quality indicators and obtained in an industrial conditions using cavitation treatment.The change of the yield and the moisture mass fraction of protein-berry concentrates on the amount of berry coagulant has been investigated. The influence of the berry coagulant of a different processing method, namely, the defrosted and specially processed berries, on the microbiological indicators of protein-berry concentrates has been determined. The feasibility of using blackcurrant paste as a coagulant, which has been specially processed and has the appropriate and fixed safety indicators, has been confirmed.Scientifically-based technological parameters of obtaining protein-berry concentrates at the level are: temperature – (75±1) °С, duration (2±1) min. The amount of berry coagulant has been determined to effective carrying out the process of thermo-acid coagulation of milk proteins, which is (7±0.5) % (taking into account the limitations on the organoleptic indicators of the concentrate – the intensity of colour and taste). The influence of the amount of berry coagulant with different active acidity, and also the duration of thermo acid coagulation of milk proteins on the yield of protein-berry concentrates, their active acidity, moisture mass fraction, and water-retaining capacity have been investigated. Adequate regression equations have been obtained using experimental statistical modeling methods and graphic dependencies of the quality indicators of protein-berry concentrates from technological parameters of thermo acid coagulation have been constructed.The effect of active acidity and mass fraction of organic acids in berry coagulant on the structural and mechanical characteristics of protein-berry concentrates has been studied, a scale for evaluating the consistency has been developed and recommendations for their use as a basis in the production of cottage cheese products have been summed up. The amount of bound and free moisture in protein-berry and milk-protein concentrates has been investigated by the method of differential thermal analysis. It respectively correspounds to 33.65 %, 68.32 % and 27.08 %, 71.26 %. An increase in the total content of amino acids in protein-berry concentrates by 25.2 % compared with the control sample has been established. This is characterized by an increase in the degree of casein transition and the maximum amount of whey proteins into the concentrate, as a result of the organic acids action in blackcurrant paste during thermo acid coagulation. The content of 18 free and 16 bound amino acids, including nonessential and essential ones, has been identified, and the biological value of protein-berry concentrates has been determined. It is 6.74 % higher than this indicator for milk-protein concentrate.The possibility of using coloured whey in technologies of fermented and non-fermented whey drinks has been proven by organoleptic, physicochemical parameters, colour and turbidity. The transition degree of polyphenolic compounds of berry coagulant into coloured whey and protein-berry concentrates, which is about 41.80 % and 52.26 % of their total amount, has been studied.The technology of complex milk processing into protein-berry concentrates has been substantiated as the basis for cottage cheese products with high biological value.Quality indicators of non-thermalized cottage cheese products based on protein-berry concentrates have been determined, their storage period is reasonable at a temperature of (4±2) °C – no longer than 72 hours.The use of the maximum amount of coloured whey in the technology of a fermented drink based on skimmed milk has been substantiated. The level of replacement of the main raw material with coloured whey in mixtures for fermentation, taking into account the organoleptic restrictions, pH, according to the classical regimes at the level from 10 % to 20 % with the addition of (0.4±0.02) % Promilk 702 B has been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Воробйов Б. В. 
Дослідження асинхронного електропривода електромобіля у режимах рекуперації та буксування / Б. В. Воробйов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню асинхронного електроприводу електромобіля у різних режимах роботи, виявленню особливостей поведінки електроприводу з урахуванням основних типів навантаження та механічних частин, визначення способу ідентифікації буксування та його запобігання засобами електроприводу. Об'єктом дослідження є процеси перетворення енергії в асинхронному електроприводі у різних режимах руху електромобіля. Предметом дослідження є дослідження електропривода у режимах рекуперації та буксування, визначення ознак переходу електромобіля у режим буксування та підвищення безпеки руху засобами електропривода.^UThe dissertation work is devoted to the study of an asynchronous electric drive of an electric vehicle in various operating modes, identifying the features of the behavior of an electric drive, taking into account the main types of loads and mechanical parts, determining a method for identifying slipping and its prevention by means of an electric drive. The object of research is the processes of energy conversion in an asynchronous electric drive in various modes of movement of an electric vehicle. The subject of the research is the study of an electric drive in the recuperation and slipping modes, determining the signs of the transition of an electric vehicle to the slipping mode and increasing the safety of movement by means of an electric drive.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського