Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>A=Павлова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Павлова І.В. 
Лінгвокогнітивна експлікація фантастичного образу в російському художньому тексті (на матеріалі творів О.Р.Бєляєва): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.В. Павлова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено художній фантастичний образ як факт вербалізації ментальних процесів (свідомого та несвідомого характеру) з позицій когнітивної лінгвістики в аспекті теорії фреймів. За умов проведення аналізу образів науково-біологічної фантастики з'ясовано, що вони базуються на категорії антропоморфізму та зооморфізму, що потребувало розробки систем фреймів "людина" та "тварина". Окрім фрейму, виділено й уточнено інші складові компоненти (артефактність, антифактивність, ідея невідомого, міфологема, прецедентний феномен) та з'ясовано їх мовну експлікацію. Фантастичні образи розглянуто як мікротексти, що є компіляцією складових компонентів. Розкрито специфіку відображення міфопоетичної парадигми смислів у фантастичному тексті. Визначено основні механізми створення образу, а саме: аглютинацію, гіперболізацію, схематизацію. Результати дослідження дозволяють з'ясувати принципи організації інформації у художньому тексті та способи передачі цієї інформації мовними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(4РОС)6-4 Бєляєв, О.Р. 54 +
Шифр НБУВ: РА354247

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Павлова І.О. 
Особливості культивування стеноспермокарпічного насіння винограду в селекції на безнасінність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / І.О. Павлова ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему постзиготичної абортивності у стеноспермокарпічних сортів і гібридів винограду та запропоновано шляхи її подолання. На підставі досліджень розроблено спосіб одержання рослин з стеноспермокарпічного насіння винограду з використанням культури in vitro, що дає змогу протягом року одержувати селекційні форми, їх розмножити, адаптувати до умов in vivo і виростити їх повноцінне вегетативне потомство. Виявлено біологічні особливості проростання стеноспермокарпічного насіння, росту та розвитку ювенільних рослин за умов культури. Встановлено залежність тривалості періоду проростання від гормонального складу середовища культивування. Визначено шляхи формування рослин експериментальних популяцій, а також вплив взаємодії бензиламінопуріну та генотипу конкретного гібрида на розвиток рослин, одержаних зі стеноспермокарпічного насіння винограду. За результатами аналізу поліморфізу за частотою морф трьох ознак (кількості та зростання сім'ядольних листків і пігментації першого справжнього листка) виявлено диференціацію в рівномірності розподілу рослин за рідкісними морфами та морф за популяціями. Показано різницю досліджених експериментальних популяцій винограду за різноманітністю спостережуваних морф. Виявлено явище поліембріонії в потомстві експериментальних комбінацій та встановлено вплив генотипу сорту Ялтинського безнасінного на ступінь її експресії. Виділено безнасінну форму, яка має ранній строк достигання, польову стійкість до оїдіуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА323597

Рубрики:

      
3.

Павлова І.Г. 
Слово як семантико-функціональна одиниця в структурі української проповіді: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Г. Павлова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше в українському мовознавстві системно й комплексно досліджено лексико-семантичну структуру церковних промов. Виокремлено лексичні засоби, найважливіші для тексту проповіді, передусім конфесійні терміни та термінологічні сполуки. Охарактеризовано їх текстотвірні властивості, установлено семантико-функціональні особливості лексичної антонімії, синонімії, полісемії. Проаналізовано специфіку вияву загальномовних і контекстуальних синтагматичних зв'язків слова у мові проповідей. Виявлено функціональні можливості перифраз, охарактеризовано їх внутрішню будову та зовнішньоструктурну організацію. Ідентифіковано найуживаніші у церковних промовах символи, з'ясовано їх семантико-функціональну специфікацію й обгрунтовано значення фонової інформації та вертикального контексту для розуміння змісту символічного слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Э + Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА337991

      
4.

Павлова І.Г. 
Становлення емоційної зрілості в підлітковому та юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Г. Павлова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження емоційної зрілості особистості в підлітковому та юнацькому віці з урахуванням впливу на формування даної якості статевих та індивідуальних чинників. Обгрунтовано визначення емоційної зрілості як інтегративної якості особистості, що характеризує ступінь розвиненості емоційної сфери на рівні адекватності емоційного реагування за певних соціокультурних умов. Досліджено особливості прояву таких властивостей емоційної зрілості, як експресивність, саморегуляція та емпатія. Визначено основні етапи її становлення (11 - 13, 14 - 15, 16 - 17, 18 - 23 роки) й охарактеризовано особливості динаміки емоційного зростання у кожний з даних періодів. Встановлено вплив екстраверсії та товариськості на формування емоційної сфери. Створено типологічну модель емоційної зрілості особистості, яка містить 7 типів (експресивний, саморегуляційний, емпатійний, гармонійний, саморегуляційно-емпатійний, експресивно-емпатійний та експресивно-саморегуляційний), визначено їх характерні властивості. Удосконалено методику діагностики емоційної зрілості, що дозволяє оцінити прояв її основних властивостей залежно від віку випробуваних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.52-81 + Ю983.52-81 + Ю983.52-81 + Ю983.52-81
Шифр НБУВ: РА335203

Рубрики:

      
5.

Павлова І. А. 
Числівник у художньому тексті поетів-шістдесятників: структура, семантика, функції: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. А. Павлова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено питання художньої виразності та значущості числівників та їх трансформ у поетичних текстах (дискурсах) шістдесятників, їх поетичній картині світу, ідіостилі. Вивчено складну різнопланову взаємодію граматики та поетики числівника, механізм формування прагматичного значення. Висвітлено тенденції розвитку поетичної мови шістдесятників за рахунок використання числівника, зокрема і як прецедентного феномена. Актуалізовано один з напрямів лінгвопоетичних студій - вивчення потенційних можливостей частин мови, що в художньому тексті є маркером прагматики - образності, емоційності, оцінки, експресії, репрезентантом інтертекстуальності, яка виражає універсально-, національно-, соціумно- й автопрецедентні смисли. Числівник розглянуто як автопрецедентний знак, що зумовлюється прагмарефлексами креативних мовних особистостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-357
Шифр НБУВ: РА381883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського