Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (300)Книжкові видання та компакт-диски (373)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>A=Пономаренко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Пономаренко В.І. 
Аліментарна реабілітація хворих, що перенесли інфаркт міокарда, в санаторно-курортних закладах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.І. Пономаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням обгрунтування гігієнічних вимог до санаторної аліментарної реабілітації хворих, що перенесли інфаркт міокарда. В роботі приведені нові науково обгрунтовані результати та здійснені нові розробки в області нутріціології при інфаркті міокарда, що базуються на функціонально-гомеостатичній концепції. Розглянуті методологічні передумови до регламентування харчування контрольного контингента, обгрунтовано рівні споживання енергії та нутрієнтів з адаптацією до їх значень діючого продуктового набору. Отримали розвиток вимоги до режиму дієтотерапії, структури раціонів, що консолідовано в універсальному орієнтовному семиденному меню. Приведена парадигма потенціювання медичної ефективності аліментарної програми за допомогою біологічно активних добавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-51

Рубрики:

      
2.

Пономаренко В. М. 
Дослідження та аналіз освітньої політики в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / В. М. Пономаренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано досвід становлення та розвитку нового напряму у вітчизняній науці - дослідження й аналіз освітньої політики. Розкрито політичні, ідеологічні, теоретико-методологічні передумови активізації уваги вітчизняних дослідників до проблем освітньої політики. Визначено основні етапи формування сфери досліджень та аналізу освітньої політики в Україні, обгрунтовано їх особливості. Розглянуто проблему входження української політичної науки у світовий дискурс освітньої політики, зокрема, питання адаптації англомовної термінології щодо вітчизняних реалій. Виявлено їх загальні риси та наукові методи дослідження. Визначено дію механізмів формування концептуально-понятійного поля досліджень та аналізу освітньої політики у вітчизняній політичній науці. Зазначено, що даний процес відбувається значною мірою за рахунок активної адаптації концептуально-методологічного потенціалу західної науки щодо потреб вітчизняної науки. Обгрунтовано перспективи її подальшого розвитку в контексті нових викликів перед вітчизняною освітою. Наведено ряд практичних рекомендацій щодо подальшого розвитку досліджень та аналізу освітньої політики в Україні як сфери наукової діяльності та навчальної дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)11 + Ч34(4УКР)
Шифр НБУВ: РА376825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пономаренко В.П. 
Еволюція засобів звертання в індоєвропейських мовах: компаративно-типологічний аспект: автореф. дис. ... д-ра філол. наук: 10.02.17 / В.П. Пономаренко ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Розкито співвідношення, що склалося внаслідок впливу специфічної вторинної номінації, стосовно особових займенників між значенням нейтральності (неформальності) й увічливості (формальності) засобів звертання. Доведено відносну роль генеалогічного фактора у формуванні зіставлюваних алокутивних систем і своєрідність їх еволюції в індоєвропейських мовах. Виявлено значне різноманіття структур звертання та корпусу його засобів у різних мовах, а також чергування етапів, позначених зростанням або зменшенням кількості форм звертання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш140/159-212.4 + Ш100.751 +
Шифр НБУВ: РА370881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Пономаренко В.В. 
Еволюція хтонічного образу в українському фольклорі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 09.00.12 / В.В. Пономаренко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т українознав. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню хтонічного образу та його численних трансформацій у комплексі міфопоетичних уявлень українського народу. Український фольклорний матеріал хоча і відбиває загальні світові процеси розвитку міфологічної системи уявлень, але має специфічні риси, отже, потребує окремого розгляду. У процесі дослідження визначається місце, роль і значення хтонічних образів у системі народних звичаїв та вірувань. Аналіз функціонування архаїчних елементів культури дозволяє розглядати їх, як органічні форми, що забезпечують цілісність культури людства взагалі. Це дозволяє по-новому підійти до вивчення і викладання народнопоетичної творчості як феномену національної духовної культури, що за типом мислення тяжіє до міфології і до художньої літератури - як мистецтво слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-60

      
5.

Пономаренко В.П. 
Методи і моделі прийняття багатокритеріальних рішень в умовах ризику: автореф. дис... канд. техн. наук : 01.05.04 / В.П. Пономаренко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено модель скалярного багатофакторного оцінювання, що базується на використанні поліному Колмогорова - Габора і дозволяє враховувати, на відміну від традиційних моделей, нелінійність і взаємовплив частинних критерів. Проаналізовано джерела інтервальної невизначеності скалярної багатофакторної оцінки. Запропоновано класифікацію їх видів і вперше розроблено метод детермінації інтервальних значень вагових коефіцієнтів на основі визначення середніх нормованих значень, що дозволяє суттєво спростити обчислення корисності рішень. Набули подальшого розвитку методи експертного оцінювання та компараторної ідентифікації моделі багатокритеріального скалярного оцінювання ефективності (корисності) альтернативних рішень шляхом урахування нерівностей. Використання методу компараторної ідентифікації дозволяє підвищити об'єктивність оцінки коефіцієнтів важливості частинних критеріїв, особливо для нелінійних моделей оцінювання, і більш аргументовано приймати рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 +
Шифр НБУВ: РА366877

Рубрики:

      
6.

Пономаренко В.С. 
Стратегічне управління підприємством: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / В.С. Пономаренко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних засад стратегічного управління підприємством. Розроблено концепцію стратегічного управління підприємством, сформовано систему принципів стратегічного управління, обгрунтовано його категоріальний базис. Зроблено детальний аналіз існуючих методологічних підходів, для стратегічного управління підприємством розроблено новий - ситуаційно-ресурсний підхід. Запропоновано і теоретично обгрунтовано технологію стратегічного управління підприємством, що через технологічні етапи зв'язує в єдину систему принципи, методи, моделі та інструменти стратегічного управління. Її ефективність підтверджується практикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чумак Г. М. 
Управління еколого-економічним розвитком промислових підприємств. / Г. М. Чумак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню теоретичного, методичного забезпечення та розробленню практичних рекомендацій з управління еколого-економічним розвитком промислових підприємств у їх внутрішньому і зовнішньому середовищі. У дисертації узагальнено теоретичне забезпечення та обґрунтовано концептуальний підхід до управління еколого-економічним розвитком промислового підприємства. Обґрунтовано і розроблено організаційно-економічний механізм управління еколого-економічним розвитком промислового підприємства. Узагальнено теоретичне забезпечення управління еколого-економічним розвитком підприємств у стратегічному періоді для формування їхньої еколого-економічної політики. Для актуалізації методичних пропозицій за основними показниками, що характеризують стан економічних і екологічних процесів, здійснено аналіз результатів еколого-економічного розвитку промислових підприємств на макро- і мезоекономічному рівнях та у їхньому внутрішньому середовищі. Доведено, що отримані результати в основному зумовлюються існуючим взаємозв'язком інституціонального забезпечення управління еколого-економічним розвитком промислових підприємств у їхньому зовнішньому і внутрішньому середовищі. З метою покращення результатів еколого-економічного розвитку запропоновано методичний підхід до обґрунтування інноваційно-інвестиційних проектів еколого-економічного розвитку промислових підприємств, що надасть йому інноваційної спрямованості. Згенеровано організаційно-економічне забезпечення процесу управління еколого-економічним розвитком промислових підприємств на основі вперше запропонованої послідовності вибору їх еколого-економічної політики. Розроблено методичне забезпечення моніторингу еколого-економічного розвитку промислового підприємства та методичний підхід до мотивації персоналу.^UThe thesis is devoted to improvement of theoretical, methodical support and development of practical recommendations on management of ecological and economic development of the industrial enterprises taking into account influence of internal and external environment.The dissertation generalizes the theoretical support and substantiates the conceptual approach to the management of ecological and economic development of an industrial enterprise. Specificity of such approach is in actualization of the conditions of its implementation, object, subject, principles, concepts, methods in accordance with modern realities of use of natural and economic resources. This allows to develop methodological support for environmental and economic development of economic entities according to basic management functions for making economic relations ecological at the macro- and microeconomic levels.The developed conceptual approach is the basis of the developed organizational and economic mechanism of management of ecological and economic development of industrial enterprise. The distinctions of the approach are the composition and content of three main internal subsystems: organizational and managerial, social and ecological and economic subsystem of production activity. By the results this economic policy of the enterprise can be chosen, as well as foreign state environmental and economic policy, which has a direct impact and creates conditions for the intensification of environmental and economic development of economic entities. Since the core of the conceptual approach and mechanism is the strategic aspect, the dissertation summarizes the theoretical support of the peculiarities of the formation of enterprise strategies and their environmental and economic development policy. It is determined that one of the main factors of negative impact on the ecological and economic development of the state in general, and industrial enterprises, in particular, is the irrationality of nature management in the industrial production activities of society. Based on the analysis of the state of management of ecological and economic development of the studied industrial enterprises, its main problems are identified, which are improper storage and utilization of industrial waste, a sharp increase in the amount of waste generated by industrial enterprises and others. According to the results of statistical analysis of ecological and economic development of industrial enterprises in their external and internal environment, the interrelation of institutional support of ecological and economic development management is substantiated. Peculiarity of this support is in coordination of institutional rules and structures at the international, macroeconomic levels in the external environment and the level of national enterprises in their internal environment with the addition of the latest proposals on the organization of ecological and economic management and its social focus on staff motivation and culture of ecologic activity. A methodological approach to substantiation of innovation and investment projects of environmental and economic development of industrial enterprises is elaborated to ensure the innovative orientation of environmental and economic development of enterprises. For the first time, a sequence of substantiation of the choice of ecological and economic policy of an industrial enterprise for managing its ecological and economic development is proposed according to two main components: types of development of competitive strategy and its ecological consequences. In accordance to these components a set of preventive and motivational types of basic ecological and economic policy is formed. The mentioned types take into account ecological priorities of ecological and economic development of the enterprise on the basis of a portfolio of strategic innovation and investment projects of ecological direction;Methodological support for monitoring the ecological and economic development of industrial enterprises is improved. This support, in contrast to the existing ones, involves assessing the relationship between three components: economic development of the enterprise, ecological and economic development of environmental protection by types of environmental measures, environmental factors, based on use of methods of the main components and the canonical analysis. That will promote revealing of significant factors for preferential management of ecological and economic development of the enterprises and regions. A methodical approach to staff motivation as one of the main management functions to ensure the ecological and economic development of an industrial enterprise is elaborated. The peculiarity of the approach is the combination of ecological and economic interests of employees and the enterprise based on the coordination of their goals taking into account the achieved resource conservation for each category of staff.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Слюсенко А. М. 
Науково-практичні засади удосконалення ежекційних апаратів харчових виробництв: автореферат дис. ... д.філософ : 133 / А. М. Слюсенко. — Б.м., 2023 — укp.

Метою дисертаційної роботи є наукове обґрунтування удосконалення ежекційних апаратів харчових виробництв, розвиток теорії рідинно-газових ежекторів, на основі теоретичних, експериментальних і CFD- досліджень удосконалення та розробка перспективних конструкцій ежекторів і високоефективного обладнання для харчової промисловості.У першому розділі дисертації розглянуто методи інтенсифікації технологічних процесів та зроблено висновок про доцільність застосування ежекторів (ежекційних апаратів) у харчовій промисловості. При роботі вони суміщають в собі гідродинамічні явища, кавітаційні ефекти, інтенсивне оновлення поверхні контакту фаз, можливість ежектування достатньої кількості пасивного потоку без додаткових затрат енергії для проведення технологічних процесів.На прикладі використання ежекційних апаратів у технологічних процесах цукрової промисловості (сульфітація та сатурація) встановлено, що відомі конструкції струминних сульфітаторів та сатураторів не дозволяють досягти високих якісних показників очищення технологічних рідин. Поясненням цього можуть бути похибки, які допущені при проектуванні ежекторів, у яких в значній мірі проходять тепломасообмінні процеси. Тому, науково-практичні засади удосконалення ежекційних апаратів харчових виробництв, створення енергоефективних ежекторів та обладнання на їх основі є актуальною задачею.У другому розділі дисертації представлена математична модель рідинно-газового ежектора з конічно-циліндричною (комбінованою) камерою змішування, яка розроблена на основі рівняння балансу мас і рівняння балансу енергії у вигляді рівняння Бернуллі, та методика визначення коефіцієнта ежекції (Кеж). Проведені розрахунки коефіцієнта ежекції показали адекватність розробленої математичної моделі експериментальним даним.У третьому розділі дисертації висвітлені результати експериментальних досліджень роботи форсунок та рідинно-газових ежекційних апаратів, які проводилися на лабораторній установці кафедри Технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування НУХТ.Четвертий розділ дисертаційної роботи присвячений дослідженню роботи форсунок та рідинно-газових ежекторів за допомогою CFD-технологій в середовищі академічної версії програмного пакету ANSYS 2020 R2.На основі комплексних досліджень розроблено перспективні конструкції рідинно-газових ежекторів та обладнання для проведення технологічних процесів харчових виробництв, які представлені у п’ятому розділі дисертаційної роботи.^UThe aim of the dissertation work is the scientific substantiation of improvement of ejector apparatuses for food production, development of the theory of liquid-gas ejectors, based on theoretical, experimental and CFD studies of improvement and development of promising designs of ejectors and highly efficient equipment for the food industry.In the first chapter of the dissertation work methods of intensification of technological processes are considered and the conclusion about expediency of application of ejectors (ejector apparatuses) in food industry is made. When working, they combine hydrodynamic phenomena, cavitation effects, intensive renewal of the phase contact surface, the possibility of ejecting a sufficient amount of passive flow without additional energy costs for carrying out technological processes.By the example of using ejection apparatuses in technological processes of sugar industry (sulphitation and saturation) it is established that the known constructions of jet sulphitators and saturators do not allow achieving high quality indicators of technological liquids purification. The explanation for this can be inaccuracies that were made in the design of ejectors, in which to a large extent pass heat and mass exchange processes. Therefore, the scientific and practical bases for improving the ejector apparatuses of food production, creating energy-efficient ejectors and equipment on their basis is an urgent task.The second chapter of the dissertation presents a mathematical model of the liquid-gas ejector with a conical-cylindrical (combined) mixing chamber, developed on the basis of the mass balance equation and the energy balance equation in the form of the Bernoulli equation, and a method of determining the ejection coefficient (Kej). The calculations of the ejection coefficient showed the adequacy of the developed mathematical model to the experimental data.The third chapter of the dissertation reflects the results of experimental studies of nozzles and liquid-gas ejection apparatuses, which were carried out on the laboratory setup of the Department of Technological Equipment and Computer Design Technologies of NUFT.The fourth chapter of the dissertation work is devoted to the study of the operation of nozzles and liquid-gas ejectors by means of CFD technologies in the environment of the academic version of the software package ANSYS 2020 R2.On the basis of comprehensive research, promising designs of liquid-gas ejectors and equipment for technological processes of food production, which presented in the fifth chapter of the dissertation, have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського