Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=РАЙК$<.>+<.>A=ДІАНА$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Райковський Б.С. 
Вибори та виборчі системи в контексті трансформаційного розвитку українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Б.С. Райковський ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми, взаємопов'язані з особливостями функціонування виборчих систем на етапі трансформаційного розвитку українського суспільства. На базі результатів дослідження елемента політичної системи - інституту виборів - одержано більш повне уявлення про суть трансформаційних процесів усієї системи загалом, виявити закономірності її розвитку та визначити оптимальні шляхи подальшого демократичного поступу країни, зокрема, через реформування виборчої системи. Проаналізовано вітчизняний досвід взаємодії виборчої та партійної систем. Виявлено характер негативних впливів певних характеристик виборчої системи на інституційні виміри політичної організації суспільства та запропоновано шляхи їх подолання. Установлено чітку кореляцію між змінами типу виборчої системи і характерними ознаками загальних процесів соціально-політичного розвитку суспільства, що на етапі динамічних трансформаційних перетворень набуває особливого значення. Це дозволило визначити функції окремих параметрів виборчої системи у забезпеченні стабільності розвитку суспільства та демократичного характеру політичної системи. Розглянуто класичні та сучасні моделі виборчих систем, їх основні диференціюючі параметри та функціональне навантаження цих параметрів у суспільно-політичному вимірі. Визначено недоліки існуючої та запропоновано параметри оптимальної виборчої системи для України у аспекті її ефективності для стимулювання процесів демократизації на етапі трансформаційного розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 +
Шифр НБУВ: РА355173

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Райко Д.В. 
Економічна оцінка споживацької привабливості інноваційних товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Д.В. Райко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено головні фактори активізації інноваційних процесів, які доцільно використовувати як класифікаційні ознаки інновацій. Виявлено найбільш суттєві критерії впливу на прийняття рішення споживачами щодо придбання інноваційних товарів, які складають його споживацьку привабливість. Запропоновано економіко-математичні моделі оцінки споживацької привабливості інноваційних товарів універсального призначення. Розроблено концептуальний підхід щодо організації просування даного товару до споживача. Наведено послідовність заходів інформаційного впливу на споживачів у процесі просування інноваційного товару. Розроблено методичний підхід до оцінки використання та споживання даних товарів з урахуванням економічного, соціального та екологічного ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА323827

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Райко Г.О. 
Методи та моделі управління процесами функціонування та розвитку вищого навчального закладу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.О. Райко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено конструктивну теорію та проблемно-орієнтований інструментарій формалізації та моделювання процесів управління функціонуванням та розвитком вищих навчальних закладів (ВНЗ) з урахуванням впливу факторів зовнішнього середовища. На базі методів прикладного системного аналізу вперше запропоновано методологічний міждисциплінарний підхід щодо формалізації процесів розподілу обмеженої кількості ресурсу ВНЗ за умов високого ступеня централізації та невизначеності з урахуванням чинника жорсткої конкуренції. Розроблено методику управління функціонуванням і розвитком ВНЗ на базі імітаційних моделей дослідження та об'єктно-орієнтованих методів розробки інформаційних систем з урахуванням впливу зовнішніх і внутрішніх факторів. Запропоновано інформаційну технологію управління функціонуванням та розвитком ВНЗ з урахуванням архітектурно-централізованого підходу, що дозволяє забезпечити відкритість і властивість ВНЗ як складної системи бути масштабованою. Розроблено та досліджено модель планування набору студентів та трансформації ресурсів ВНЗ, що являє собою функціональну композицію інформаційних й алгоритмічних ресурсів, які динамічно змінюються у часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.41 +
Шифр НБУВ: РА355321

Рубрики:

      
4.

Райковська І.Т. 
Організація і методика економічного аналізу діяльності суб'єкта господарювання в конкурентному середовищі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.Т. Райковська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено заходи удосконалення організації та методики економічного аналізу діяльності суб'єкта господарювання та оцінки якості його інформаційного забезпечення. Розкрито сутність предмета, об'єкта та організації економічного аналізу. Охарактеризовано групи суб'єктів організації та проведення економічного аналізу. Уточнено перелік завдань економічного аналізу діяльності суб'єкта господраювання, представлені у вигляді "дерева завдань". Уточнено зміст аналітичної інформації, обгрунтовано роль економічного аналізу у процесі прийняття управлінських рішень. Розкрито сутність організації економічного аналізу, розроблено її теоретичне обгрунтування, розглянуто основні складові - кадрове, інформаційне, методичне, технічне забезпечення. Обгрунтовано напрями удосконалення якості системи інформаційного забезпечення економічного аналізу. Уточнено перелік складових економічної інформації для забезпечення єдиного підходу щодо трактування елементів вхідної та вихідної інформації в системі аналізу. Систематизовано вимоги до аналітика для оцінки можливості спеціаліста здійснювати аналітичні процедури та забезпечити належну повноту й обгрунтованість економічного аналізу. Доведено необхідність проведення економічного аналізу в комп'ютерному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-13 +
Шифр НБУВ: РА356305

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Райковська Г.О. 
Розвиток технічного мислення студентів у процесі вивчення креслення: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.О. Райковська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено та теоретично обгрунтовано дидактичні умови, які сприяють розвитку технічного мислення студентів на заняттях креслення. Розроблено засоби для розвитку технічного мислення: комплекс конструктивно-технічних задач, який сприяє актуалізації знань та їх переусвідомленню, збагаченню раніше опанованих знань новим змістом; матричний аналіз зображень - узагальнення навчального матеріалу, яке передбачає активізацію мислительної діяльності студентів під час вирішення певної проблеми. Розроблено показники та рівні сформованості технічного мислення студентів у процесі графічної діяльності, до основи яких покладено результативність розв'язування конструктивно-технічних задач та здатність до здійснення мислительних операцій у процесі графічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА323884

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Райковська Г. О. 
Теоретико-методичні засади графічної підготовки майбутніх фахівців технічних спеціальностей засобами інформаційних технологій: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / Г. О. Райковська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 40 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено й обгрунтовано методику графічної підготовки майбутніх фахівців технічних спеціальностей засобами інформаційних технологій (ЗІТ), яка забезпечує ієрархічну послідовність накопичення інженерно-конструкторських знань, умінь і навичок, формування індивідуальних професійних рис майбутнього фахівця, реалізацію потреби студента в самореалізації; експериментально перевірено її ефективність та особливості функціонування. Розроблено модель графічної підготовки майбутніх фахівців технічних спеціальностей з застосуваням ЗІП, обгрунтовано організаційно-методичні підходи до проектування та створення цих засобів на базі сучасних систем автоматизованого проектування (САПР). Визначено теоретико-методичні засади графічної підготовки ЗІП, критерії, рівні та вимірники оцінювання результатів графічної підготовки майбутніх технічних фахівців цими засобами. Розкрито особливості інженерно-конструкторської підготовки даних майбутніх фахівців технічних спеціальностей та особистісно орієнтованого та діяльнісно диференційованого підходів у цій підготовці. Уточнено сутність, структуру та зміст понять графічної підготовки й інформативної технології, удосконалено форми, методи та засоби графічної підготовки з використанням інформативних технологій і комп'ютерно-орієнтовану методику цієї підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА383422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Райко В.В. 
Теоретичні і методичні засади формування правової культури офіцерського складу Державної прикордонної служби України: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / В.В. Райко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 40 с. — укp.

Визначено сутність, історичні аспекти та сучасний стан розробки проблеми формування правової культури офіцерів-прикордонників. Узагальнено теоретичні основи формування правової культури в офіцерів-прикордонників. Уточнено критерії, показники та рівні сформованості правової культури в офіцерів. Розроблено концепцію формування правової культури в офіцерів-прикордонників. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено поліфункціональну педагогічну систему формування правової культури офіцерів Державної прикордонної служби України (ДПСУ). Розроблено науково-методичне забезпечення реалізації системи у навчально-виховному процесі ВНЗ і за умов службової діяльності офіцерів-прикордонників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68,8(4УКР)270 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА368367

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Райковський В. Ф. 
Удосконалення методу розрахунку надійності нежорсткого дорожнього одягу при дії навантаження / В. Ф. Райковський. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі представлено нове вирішення актуальної науково-практичної задачі удосконалення методу розрахунку надійності нежорсткого дорожнього одягу при дії навантаження, з урахуванням результатів багаторічних спостережень за зміною інтенсивності руху та складу транспортного потоку, визначення зміни показників транспортно-експлуатаційних показників на мережі автомобільних доріг загального користування.У роботі удосконалено метод розрахунку надійності конструкцій за критеріями граничного стану з врахуванням варіації параметрів шарів дорожнього одягу, неоднорідність показників напружено-деформованого стану та оцінити надійність конструкції дорожнього одягу, що ґрунтується на встановленому зв'язку між індексом безпеки і коефіцієнтом надійності для критеріїв граничного стану дорожнього одягу. Даний метод розрахунку спирається на інформацію про будову та неоднорідність існуючого дорожнього одягу з оцінкою надійності та запасу міцності та їх неоднорідності.^UThe Thesis presents a new solution to the current scientific and practical issue of improving the method of reliability calculation of flexible pavement under load action, taking into account the results of long-term surveys of changes in traffic volume and composition of traffic flow, determining the changes of riding qualities on public road network.An improved method for assessing the condition of flexible pavement based on data from long-term surveys of flexible pavement (determination of the index of pavement damage, measurement of the actual value of traffic volume and composition of vehicles, general modulus of elasticity, roughness and tire grip coefficient) was suggested.The conducted experimental researches confirmed the theoretical provisions of the method of assessing the reliability of flexible pavement based on the results of perennial changes in traffic volume and composition of traffic flow, measurements of riding qualities of road pavement (types and degree of destruction, strength, roughness, tire grip) and proved the adequacy of the developed model of assessing the reliability of pavement design.The analysis of measurements results was carried out and practical application of model of load when designing the road pavement is given, the calculated parameters of loading at movement of modern vehicles are specified; the recommended pressure in truck tires is established; the method of bringing and establishing the design load for different categories of roads is specified; the method of bringing the traffic volume to the calculated standard load and the methods of bringing the converged (doubled and attached) axes to the calculated load are specified.An improved method for the reliability calculation of flexible pavement design based on perennial tests based on information on the structure and heterogeneity of pavement; designing of the flexible pavement according to the criteria of the limit state with the assessment of the reliability of the pavement design taking into account the load and its heterogeneity, the margin of strength of the structure and its heterogeneity were suggested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кавацюк Д. І. 
Українське представництво Галичини в австрійському парламенті (1861–1897 рр.). / Д. І. Кавацюк. — Б.м., 2022 — укp.

Актуальність дисертації пов'язана з тим, що після здобуття Україною незалежності в 1991 р. суттєво зріс інтерес до вивчення історії українського національного руху Галичини “довгого” ХІХ ст., складовою частиною якого була діяльність русинів у представницьких органах влади Австрійської (з 1867 р. – Австро-Угорської) монархії. Протягом 1861–1897 рр. в австрійському парламенті українські депутати виступали на захист інтересів місцевого населення краю. Хронологічно робота охоплює період від відновлення парламенту в Габсбурзькій монархії 1861 р. до закінчення восьмої каденції 1897 р.Основою для дослідження стали неопубліковані архівні матеріали (з двох архівів в Україні – ЦДІАЛ України і Держархіву Івано-Франківської обл.), дані стенографічних протоколів парламенту (100 позицій у списку використаних джерел і літератури), австрійських законів, тогочасних періодичних видань та спогадів безпосередніх учасників і свідків подій. Цінну інформацію для роботи почерпнуто з наявної історіографічної бази, насамперед, праць сучасних українських істориків І. Чорновола, М. Мудрого, О. Аркуші, А. Кліша, австрійського історика Г. Біндера, польського – С. Піяя та ін. Щодо архівних матеріалів, то вони стосуються передусім передвиборчих кампаній, тоді як діяльність українського представництва відображають стенографічні протоколи парламенту, що містять відомості про кожного депутата.У дослідженні розкрито участь українського населення у виборах до австрійського парламенту. Роль керівника передвиборчими кампаніями галицьких русинів взяло на себе засноване в 1870 р. у Львові політичне товариство русофілів (москвофілів) “Русска (далі – Руська) рада”, особливо після запровадження безпосередніх виборів до Палати послів у 1873 р. Товариство визначало кандидатів у посли, займалося друком і поширенням агітаційних листівок серед населення, залучало фінансові ресурси до передвиборчої кампанії і т. п. Русофіли відстоювали ідеї панславізму та єдиного “русского міра”, що охоплювало в їх розумінні “великоруські” (російські) та “малоруські” (українські) етнічні землі. Незважаючи на певний успіх на виборах 1873 р. (15 депутатів), у діяльності “Руської ради” спостерігалися значні недоліки (відсутність комунікації безпосередньо в округах, централізоване призначення кандидатів, пасивність послів у парламенті та ін.), які призвели до поступового падіння чисельності депутатів-русофілів. На виборах 1879 р. русофіли здобули лише три мандати, 1885 р. – один, а 1891 р. – жодного.Водночас з'ясовано роль галицьких народовців у передвиборчих кампаніях. Уперше народовці організовано взяли участь у виборах 1885 р., коли створили спільний з русофілами комітет – Головний руський комітет виборчий (далі – ГРКВ). До цього часу координація зусиль народовських діячів на виборах безпосередньо не здійснювалася, вони брали участь у складі польського або русофільського передвиборчих комітетів. Однак до початку 1880-х рр. галицькі народовці значно поступалися в ідейно-організаційному відношенні русофілам, не мали власної політичної організації (“Народна рада” виникла лише в 1885 р.). Перелом у народовсько-русофільському суперництві в Галичині остаточно відбувся на зламі 80–90-х рр. ХІХ ст., що було пов'язано з політикою польсько-українського порозуміння, т. зв. “новою ерою”, при підтримці австрійської влади (1890–1894 рр.). На чергових виборах 1891 р. народовці вперше самостійно створили Руський головний комітет виборчий (РГКВ) та здобули сім мандатів, для порівняння, русофіли – жодного. Депутатами стали відомі народовські діячі: Ю. Романчук, О. Барвінський, К. Телішевський та ін.^UThe relevance of the dissertation is that after Ukraine's independence in 1991, interest in studying the history of the Ukrainian national movement in Galicia “long” XIX century has grown significantly, an integral part of which was the activity of the Ruthenians in the representative authorities of the Austrian (since 1867 – Austro-Hungarian) Monarchy. During 1861–1897, Ukrainian deputies in the Austrian Parliament defended the interests of the local population. Chronologically, the work covers the period from the restoration of the parliament in Habsburg Monarchy 1861 to the end of the eighth cadence in 1897.The basis for the study were unpublished archival materials (from two archives in Ukraine – CSHAL (Central State Historical Archive of Ukraine, Lviv) and the State Archives of Ivano-Frankivsk region), data from the stenographic protocols of the parliament (100 items in the list of used sources and literature), Austrian laws, periodicals of that time and memoirs of direct participants and witnesses of the events. Valuable information for the work is taken from the available historiographical base, first of all, the works of modern Ukrainian historians I. Chornovol, M. Mudryi, O. Arkusha, A. Klish, Austrian historian G. Binder, Polish – S. Piiai, and others. As for archival materials, they relate primarily to election campaigns, while the activities of the Ukrainian representation are reflected in the stenographic protocols of the parliament, which contain information about each deputy.The study revealed the participation of the Ukrainian population in the elections to the Austrian Parliament. The role of the leader of the election campaigns of the Galician Ruthenians was taken over by the Russophiles (Moscophiles) Political Society “Russka (hereinafter – Ruska) Rada” founded in 1870 in Lviv, especially after the introduction of direct elections to the House of Ambassadors in 1873. The society identified candidates for ambassadors, printed and distributed campaign leaflets among the population, attracted financial resources to the election campaign, etc. Russophiles defended the ideas of Pan-Slavism and a single “Russkii mir” (Russian world), which included in their understanding “Velykoruski” (Russian), and “Maloruski” (Ukrainian) ethnic lands. Despite some success in the elections of 1873 (15 deputies), the activities of the “Ruska Rada” were marked by significant shortcomings (lack of communication directly in the constituencies, the centralized nomination of candidates, the passivity of ambassadors in parliament, etc.), which led to a gradual decline in the number of Russophile deputies. In the elections of 1879, the Russophiles won only three seats, in 1885 – one, and in 1891 – none.At the same time, the role of Galician Populists in the pre-election campaigns was clarified. For the first time, the Populists took part in the organized elections of 1885, when they created a joint committee with the Russophiles – the Main Ruskyi Electoral Committee (hereinafter – MREC). Until then, the coordination of Populists efforts in the elections was not carried out directly, they participated in Polish or Russophile election committees. However, until the early 1880s, the Galician Populists were ideologically and organizationally inferior to the Russophiles, they did not have their own political organization (the Narodna Rada (People's Council) emerged only in 1885). The turning point in the Populists-Rossophiles rivalry in Galicia finally happened at the turn of the 80s and 90s of the XIX century, which was related to the policy of Polish-Ukrainian understanding, the so-called “New era” with the support of the Austrian government (1890–1894). In the regular elections of 1891, the Populists for the first time independently formed the Ruskyi Main Electoral Committee (RMEC) and won seven seats, for comparison, Russophiles – none. Well-known people's figures became deputies: Yu. Romanchuk, O. Barvinskyi, K. Telishevskyi, and others.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського